جستجو جستجوی پیشرفته


کسب رتبه برتر عملکرد پژوهشي توسط شرکت آب منطقه اي گلستان

غلامرضا ا.... قلي:
شعار نيرو هاي مسلح ايمان امنيت و آموزش است

مديرکل تامين اجتماعي گلستان:
1600 صياد گلستاني بيمه شدند


بازنگري طرح جامع و تفصيلي ، چالش ها و فرصت ها


اجراي عمليات پلاک گذاري درختان معابر شهر گرگان


همايش توجيهي طرح ثبت سفارش (شباب) در گلستان برگزار شد


سيستم مانيتورينگ شبکه اينترانت در شرکت آبفا گلستان اجرا شد


نشست رييس دانشگاه جامع علمي-کاربردي گلستان، با مدير کل صدا وسيماي استان


اختلاف شهرداري راميان و اداره گاز پايان يافت

رئيس اداره تبليغات معاونت پژوهشي بنياد شهيد استان:
گلستان داراي سه هزار و 900 شهيد است


دبير ستاد مرکزي مشاوران جوان وزارت تعاون انتصاب شد


 کسب رتبه برتر عملکرد پژوهشي توسط شرکت آب منطقه اي گلستان 

مدير دفتر مطالعات پايه منابع آب و دبير كميته تحقيقات شرکت آب منطقه اي گلستان گفت: در هفتمين نشست سراسري دبيران کميته هاي آب منطقه اي کشور، شركت آب منطقه اي گلستان در ميان 15 شركت تازه تاسيس، آب منطقه اي گلستان حائز رتبه اول در بخش پژوهش و تحقيقات شده است.
مهندس سيدمحمدعلي مصطفوي افزود: همچنين اين شركت در بين شرکت هاي آب منطقه‌اي در سطح کشور، با کسب امتياز نهايي 5/91 نيز رتبه سوم را كسب كرده است.
وي گفت: در اين همايش سياست هاي کاري کميته تحقيقات شرکت هاي آب منطقه اي، برنامه ها و اقدامات مربوطه براي پيگيري در حوزه تحقيقات مراکز پژوهشي، دانشگاه ها و دستگاه هاي اجرايي تبيين و چالش ها و مسائل پيش روي كميته هاي تحقيقات آب منطقه اي از سوي كارشناسان بررسي و راهكارهايي در اين زمينه ارائه شد.
مهندس مصطفوي خاطرنشان کرد: در سال 85 تفاهمنامه اي به منظور بهره‌گيري از توان علمي محققان و اعضاء هيئت علمي دانشگاه‌هاي استان در فرايند تصميم‌سازي و تصميم‌گيري، با دانشگاه علوم کشاورزي و منابع طبيعي گرگان مبادله شده است که بر اساس آن طرفين در زمينه برگزاري نشست‌هاي علمي مشترک، برگزاري سمينارها، کارگاه ها، اجراي برنامه هاي آموزشي مشترک، تبادل اطلاعات، اسناد و مدارک علمي و پيشنهاد و اجراي طرح‌هاي مشترک تحقيقاتي و اجرايي توافق کردند.
همچنين از سال 1385 تاکنون، شرکت آب منطقه اي گلستان در ارزيابي عملکرد پژوهشي، رتبه اول کاري را در بين شرکت هاي آب منطقه اي تازه تاسيس حفظ نموده است.
وي با اشاره بر اولويت هاي تحقيقاتي تصويب شده سالجاري در 8 محور با عناوين « مديريت و برنامه ريزي، منابع آب، اقتصاد آب، مديريت ريسک و بحران، مديريت تقاضا، مديريت دانش و پژوهش، زير ساخت هاي آبي و ظرفيت سازي» تصريح کرد: کميته آب منطقه اي گلستان همواره از ارائه پيشنهادات تحقيقاتي توسط محققين محترم استاني و کشوري استقبال مي نمايد و علاقه مندان مي توانند با مراجعه به سايت شرکت آب منطقه اي گلستان به آدرس www.grsw.ir در بخش تحقيق و پژوهش- فراخوان، ضمن دسترسي به کليه عناوين در صورت علاقه مندي براي انجام تحقيق، پيشنهادات خويش را به دبيرخانه تحقيقات اين شرکت ارائه نمايند.


 غلامرضا ا.... قلي:
 شعار نيرو هاي مسلح ايمان امنيت و آموزش است 

مريم بزي: رئيس عقيدتي سياسي لشگر 30 در گفتگو با خبرنگاران گفت: شعار نيروهاي مسلح ايمان امنيت و آموزش است و البته انضباط در بعد ايمان در نيرو هاي مسلح مورد توجه قرار دارد و در شاخه هاي مختلفي به كار گرفته مي شود که در اين بين بعد فرهنگ در ارتش و ساير حوزه ما نقشي پررنگ تر دارد.
حجت الاسلام غلامرضا ا... قلي ابراز داشت: با توجه به اينکه امروزه دشمنان سعي دارند تا ما را با تحريم به جنگ رواني بکشانند بايد سعي کنيم تا با انجام برنامه هاي فرهنگي متنوع با آنان مقابله کنيم و نگذاريم دشمن به اهدافش دست پيدا کند
وي بيان داشت: در جنگ سخت دشمن با تجهيزات نظامي خود با ما روبرو مي شود و ما در مقابل آنها مي ايستيم اما در جنگ نرم خود ما به استقبال خواسته هاي دشمن ميرويم و ابزار را به خانه هاي خود مي آوريم .
رئيس عقيدتي و سياسي لشگر 30 ابراز داشت: يكي از اهداف ما در ارتش ايجاد بصيرت افزايي و همچنين تقويت بعد معنوي و تقويت اخلاق است .
وي اظهار داشت: دشمن دسيسه هاي خود را زيادكرده است تا بتواند به وسيله ي آنها در مقابل ما به پيروزي برسد و اگر ما با آنها از راه درست مقابله كنيم قطعا موفق خواهيم شد.
حجت الاسلام غلامرضا ا.. قلي افزود: حوزه عقيدتي و سياسي در لشگر وظيفه اش اين است كه تا به قلب ها حكومت كند و بتواند به اين وسيله با دشمنان مقابله كند.
وي در خصوص ضرورت تشکيل حوزه عقيدتي و سياسي افزود: اين حوزه در ابتداي انقلاب در ستاد نيروهاي نظامي به صورت منسجم به غير از ارتش تشکيل شد و البته بعد ها امام (ره) با توجه به شناخت عميقي که از ارتش داشت بر اين اعتقاد بود که ارتش داراي بدنه اي مستحکم و ديندار است و بر همين اساس لازم دانست تا حوزه عقيدتي و سياسي نيز در ارتش تشکيل شود.
رئيس عقيدتي سياسي لشگر 30 بيان داشت : در ارتباط با جنگ نرم ، ما توانسته ايم کارهاي بسياري در در ارگان هاي مختلف آن انجام دهيم .
وي افزود: از جمله کارهايي که در اين حوزه انجام مي شود اجراي برنامه هاي طرح نور مبين در غالب بيان امور قرآني ،برگزاري طرح ارجاع مفاهيم و مطالب قرآني براي مقابله با حقايقي که پنهان شده، برگزاري زيارت عاشورا، کلاس هاي سياسي، اخلاق هاي امنيتي براي جلوگيري اهداف رواني دشمن از جمله کار ها است.
وي يکي از وظايف حوزه ي عقيدتي و سياسي شناسايي قوميت هاي مختلف دانست و افزود: ما بايد با هر قوم طبق فرهنگ و افکاري که دارد برنامه ريزي مختلف خود را انجام دهيم.


 مديرکل تامين اجتماعي گلستان:
 1600 صياد گلستاني بيمه شدند 

مديرکل تامين اجتماعي گلستان از بيمه هزار و 600 صيد در سطح استان خبر داد.
حسين اميري در حاشيه آغاز صيد ماهيان استخواني افزود: هم اکنون پرداختي بيمه صيادان 27 درصد مي باشد و آنان از يارانه دولتي برخوردار نيستند که تلاش مي شود با هماهنگي و همکاري مسئولان اين قشر زحمتکش نيز مشمول کمک دولتي شوند.
وي يادآور شد: هم اکنون تمامي صيادان فقط در چند ماه فصل برداشت بيمه کامل هستند و بازرسي کارگاهي نيز ندارند.
اميري اعلام کرد: تا پايان مرداد ماه سال جاري تعداد بيمه شدگان اصلي و تبعي شهرستان گميشان بيش از شش هزار و 500 نفر است و با توجه به ظرفيت ويژه اين شهرستان افزايش قابل توجه تعداد بيمه شدگان دور از دسترس نيست.


 بازنگري طرح جامع و تفصيلي ، چالش ها و فرصت ها  

با توجه به افزايش جمعيت در شهرها در هر چند سال بايد طرح جامع و تفصيلي بازنگري گردد و براساس سرانه هاي جديد کارشناسان نيازهاي فرهنگي و عمراني و خدماتي را تعريف مي کنند . اين تغييرات که بعد از تصويب در شوراي عالي شهرسازي در دستور کار واحد شهرسازي شهرداري ها قرار مي گيرد براساس آن شهرها ساخته مي شوند . لذا کارشناسان مسکن و شهرسازي بازنگري شهر گرگان را شروع کردند و طبق مشخصه هاي جمعيتي موجود توسعه شهري را در جهات مختلف شهر پيشنهاد دادند که در دستور کار شوراي شهر قرار گرفت و اعضاي شوراي شهر نيز با توجه به نظرات کارشناسي مشاور طرح ، بررسي آنرا آغاز و نتيجه آنرا کتباً به مسکن و شهرسازي ارسال نمود .
آنچه قابل تأمل است اين که تغييرات مورد تصويب شوراي شهر گرگان مورد توجه واقع نگرديده و هنوز مصوب نشده است و از همه عجيب تر اين که اکثر اين نظرات براساس کارشناسي مشاوران طرح که مورد تأئيد مسکن و شهرسازي مي باشند ارائه شده است که شورا اکثر پيشنهادات خود را با استناد به آنها مطرح کرده است . آنچه مي توان به آن در راستاي بازنگري طرح تفصيلي اشاره کرد اينکه سعي شود در اين بازنگري واقعيت هاي موجود کاربري هاي سطح شهر را مدنظر قرار دهيم . تا از ايجاد مشکل براي شهروندان و دست اندرکاران جلوگيري شود و کاربرهاي مورد نياز را در فضاي باز و بدون ساختمان تعريف کنيم .
از طرفي ديگر به اين نکته بايد توجه کرد که ما در منطقه اي زندگي مي کنيم که زمين آن خاک غني شده کشاورزي است و وجب به وجب آن ارزش حياتي دارد ، کوير لوط نيست که شهرها را بصورت افقي گسترش دهيم . بلکه بايد جهت حفظ عرصه هاي کشاورزي بعلت محدود بودن زمين، سعي کنيم که ساختمان سازي را در ارتفاع بصورت بلند مرتبه سازي تعريف کنيم ، تا ضمن حفظ زمين هاي کشاورزي از هزينه سنگين ايجاد امکانات و تأسيسات شهري جلوگيري نمائيم .
يکي ديگر از نقطه نظرات که بايد مورد توجه مشاور طرح قرار بگيرد افزايش سطح اشغال مسکن به 60درصد است که اين امر مي تواند از چند منظر مورد توجه قرار گيرد ، اولاً با تصويب آن ما تخلفات ساخت و ساز را به حداقل خواهيم رسانيد ، و از طرفي از بروکراسي اداري که مدت زيادي وقت کارکنان شهرداري و سازندگان را به خود اختصاص داده است جلوگيري کرده و به ساخت و ساز مسکن سرعت داده مي شود که نقش موثري در ترغيب سرمايه گذاري در توليد انبوه مسکن خواهد داشت .
بنابراين از تمامي دست اندرکاران بازنگري طرح جامع و تقصيلي خواسته مي شود ضمن توجه به نقطه نظرات کارشناسان به مصوبات شوراي اسلامي شهر در اين راستا عنايت فرموده تا بتوانيم جهت اجرائي شدن اين تغييرات گام مهم در راستاي توسعه همه جانبه شهر برداريم ، خواسته هايي که سالهاست مطرح مي شود ولي هنوز اجرائي نشده است . به اميد داشتن شهري زيبا و دلنشين براي همه شهروندان .


 اجراي عمليات پلاک گذاري درختان معابر شهر گرگان 

مدير عامل سازمان پارکها و فضاي سبز شهرداري گرگان از اجراي عمليات پلاک گذاري درختان معابر سطح شهر خبرداد.
موسي الرضا صفري گفت: در راستاي حفظ وگسترش فضاي سبز شهري به ويژه درختان معابر که به نوعي از نمادهاي پايدار فضاي سبز شهري هستند اقدام به شناسنامه دار کردن اين درختان شده است.
وي ادامه داد: عمليات پلاک گذاري اين درختان در نواحي شش گانه خدمات شهري ونقاط مهم شهر که در معرض آسيب هاي جدي قرار دارند، انجام مي شود.
به گفته وي در راستاي اين طرح تاکنون تعداد8 هزارو136 اصله درخت در شهر گرگان شناسايي شده که اجراي عمليات پلاک گذاري آن طي يک برنامه 13هفته اي انجام مي شود.
صفري افزود: براي اجراي اين طرح اعتباري بالغ بر 300 ميليون ريال در نظر گرفته شده و از جد يد ترين نرم افزار هاي مرتبط استفاده خواهد شد.
همچنين مدير عامل سازمان پارک ها وفضاي سبز شهرداري گرگان با اشاره به آغاز عمليات بهسازي فضاهاي سبز شهر گفت: فضاهاي سبز شهر گرگان به روش اوور سيدينگ( over seeding) بهسازي مي شود.
صفري اظهارداشت: هرساله باشروع فصل سرما چمن هاي گرامينه آلوده به علف هاي هرز شده وبه زردي گراييده واين امر موجب کاهش کيفيت ظاهري چمن ها مي شود در همين راستا و به منظور بهسازي فضاهاي سبز شهر, از 20شهريور ماه عمليات ترميم چمن هاي آسيب ديده وآلوده به علف هاي هرز به روش over seeding آغاز شده است.
وي يادآور شد: اين عمليات درسطحي حدود 380هزارمترمربع و باهزينه اي بالغ بر 950 ميليون ريال به مدت يک ماه انجام مي شود.


 همايش توجيهي طرح ثبت سفارش (شباب) در گلستان برگزار شد 

وحيد مجيدي: اولين همايش توجيهي طرح کاربري سامانه ثبت سفارش در شبکه شباب با همكاري سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان و اتاق بازرگاني، صنايع، ‌معادن و کشاورزي گرگان در اتاق گرگان برگزار شد.
نماينده دفترفن آوري اطلاعات وارتباطات كشور در اين همايش گفت: فن آوري اطلاعات وارتباطات جزوامور مهم در زندگي امروز است كه يكي از عوامل رشد اقتصادي محسوب مي شود ودر كاهش هزينه ها نقش بسزايي دارد همچنين تبادل اطلاعات از طريق اينترنت در دنياي امروزي باعث تسهيل كارها شده است كه لازم است مردم از آن در بستر امن ومطمئني استفاده كنند.
ناصريان اذعان داشت: امروزه اينترنت توسط چند كشور اداره مي شود كه حاكميت آن را برعهده دارند و البته كاربران براي استفاده از اينترنت از امنيت خوبي برخوردار نيستند واين ميتواند عامل مخربي براي اقتصاد يك جامعه باشد.چون اكثر فعاليت هاي اقتصادي از طريق گروههاي اقتصادي انجام مي شود كه از عوامل مهم كشور به حساب مي آيد.به همين دليل ما در تلاش بوديم كه شبكه اي مستقل از اينترنت براي اين كار تعبيه كنيم تاديگر كشورهاي حاكم براينترنت به اطلاعات ما دسترسي نداشته باشند وراه اندازي اين شبكه به همين منظور بوده لذا پيش بيني مي شود در آينده نزديك همه فعالان اقتصادي عضو اين شبكه شوند.
وي خاطرنشان كرد: راه اندازي سامانه (شباب)براي ثبت سفارش اموروارداتي انجام مي شود. ناصريان به ويژگي هاي شبكه شباب اشاره کرد و در اين زمينه گفت: دسترسي آسان وسريع فعالان اقتصادي درامور مختلف براي ثبت سفارش يكي از ويژگي هاي اين سامانه محسوب مي شود در واقع فعالان اقتصادي براي يكسري امور خود نياز ثبت سفارش دارند تااطلاعات آنها به وزارت خانه برسد و راه اندازي اين سامانه مي تواند مسيرهاي طي شده، براي ثبت سفارش را بدون دسترسي، برخي كشورها به اطلاعات انجام شود.
وي افزود: از ويژگي هاي ديگر اين شبكه بالا بودن پهناي باند آن ونداشتن دغدغه قطعي و داشتن ضريب امنيت بالا وپايدار بودن آن است.
ناصريان ياد آور شد: با استفاده از اين شبكه توانستيم در مهر ماه 91 در 360 مركز استان وشهرستان فقط 22 دقيقه قطعي داشته باشيم و وجود اين مشگل بدليل استفاده از زير ساخت هاي مخابرات درابتداي كار بود.
وي ابراز داشت: اين شبكه زير ساخت هاوبحث هاي فني خودش را دارد داشتن ضريب اطمينان بالا از خصوصيات آن است و اين در حلي است که تمام كاربران مي توانند ظرف چند روزآينده در سامانه شباب ثبت نام كنند.
ناصريان گفت:گروه هاي فعال اقتصادي در زمينه املاك هم كه با سيستم تحت پوشش اينترنت باوزارتخانه در ارتباط هستند مي توانند با استفاده از سامانه به كار خود ادامه دهند.
وي گفت: ما براي استفاده بيشتر كاربران با اپراتورهاي همراه اول، ايرانسل، تاليا، وايمكس و.... تفاهم نامه امضا كرده ايم وهمه بانك هاي اطلاعاتي را روي اين سامانه قرارداده ايم.
وي افزود: استان گلستان دومين استان بعد از قزوين است كه بعنوان پايلوت (شباب) انتخاب شده است نماينده دفترفن آوري اطلاعات وارتباطات كشورخاطر نشان كرد: اين سامانه درابتدا در خدمت استان هايي همچون قزوين،گلستان، هرمزگان وفارس كه بيشترين فعاليت را در حوزه هاي اقتصادي وميزان ثبت سفارش را دارند خواهد بود در واقع استان گلستان اولين استان در اولين گروه بعد از قزوين است.
وي در پايان خاطرنشان كرد: بعد از ثبت نام فعالان اقتصادي، يك پورتUSBبا آي دي شخصي وامضاي ديجيتال خود آنها، در اختيار آنان قرارخواهيم داد تا دسترسي به اين شبكه براي هر كسي راحت نباشدودر صورت مفقود شدن مي توانند به دفتر خانه هاي مرجعي كه از طرف وزارت خانه تعيين شده وآموزش هاي لازم دراين زمينه را به آنها داده ايم مراجعه وUSBجديد خود را تحويل بگيرند. زمان ثبت نام بمدت 10روزدر دفتر خانه هاي تعيين شده است.
در ادامه معاون تجارت خارجي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان افزود: تجار و دارندگان کارت بازرگاني مي توانند با اتصال به شبکه شباب با آرامش بيشتري نسبت به ثبت سفارش کالاهاي خود اقدام کنند.
درويشعلي حسن زاده گفت: با هدف خدمت رساني بهتر در توسعه روزافزون فناوري اطلاعات و ارتباطات و نياز بخش صنعت، معدن و تجارت کشور به يک شبکه بزرگ ارتباطي به منظور بهره برداري کليه ذي نفعان به ويژه فعالان اقتصادي در برنامه ريزي هاي اقتصادي، طرح شباب بعنوان زير ساخت امن اين بخش در دستور سازمان قرار گرفت.
حسن زاده اظهار داشت: در آينده نزديک کليه فرآيندهاي اقتصادي مهم و همچنين سرويس هاي سازمان صنعت، معدن و تجارت مانند ثبت سفارش واردات کالا، صدور امضاي ديجيتال، صدور، تمديد و ابطال کارت بازرگاني، کد رهگيري املاک و مستغلات و دفترخانه هاي اسناد رسمي از طريق شبکه شباب انجام مي گيرد.
وي بيان داشت: همچنين در اين راستا همايش توجيهي تبيين طرح کاربردي سامانه ثبت سفارش در شبکه شباب روز چهارشنبه برگزار مي شود.


 سيستم مانيتورينگ شبکه اينترانت در شرکت آبفا گلستان اجرا شد 

سرپرست دفترآمار و فن آوري اطلاعات شرکت آبفا گلستان گفت: با برنامه ريزي هاي صورت گرفته بمنظور بهبود کيفيت بهره مندي کاربران از سيستم هاي نرم افزاري، سيستم مانيتورينگ شبکه اينترانت در اين شرکت اجرا شد.
محمد رضا خاوري خاطر نشان کرد: يکي ازگامهاي مربوط به استانداردسازي شبکه ارتباطي بين ستاد شرکت و مناطق استفاده از ابزار هاي کنترل شبکه(Monitoring) نرم افزارهايي پيشرفته و جامع براي تحت کنترل قرارا دادن کليه اجزاء موجود بر روي شبکه و ديتا سنتر مي باشد.
وي تصريح کرد: اين سيستم از مانيتور هايي براي نظارت سرورها، تجهيزات شبکه، لينک هاي ارتباطي، پايگاه هاي داده، برنامه هاي کاربردي و شرايط محيطي استفاده مي کند که يكي از پروتكل هاي مديريت تجهيزات شبكه SNMP (Simple Network Management Protocol) مي باشد .
سرپرست دفتر آمار و اطلاعات شرکت آبفا گلستان افزود: سيستم هاي کنترل شبکه (مانيتورينگ شبکه) به صورت يکپارچه بر وضعيت عملکرد اجزاء نظارت کرده و در صورت رديابي هر گونه اختلال و يا کاهش کيفيت سرويس ها ، با ارسال انواع اخطار مسئولان شبکه را از موضوع با خبر مي سازد.


 نشست رييس دانشگاه جامع علمي-کاربردي گلستان، با مدير کل صدا وسيماي استان 

همزمان با فرارسيدن 18 مهرماه سالروز تاسيس دانشگاه جامع علمي-کاربردي، اولين نشست رياست واحد استاني گلستان با مهندس مقدسي مدير کل صدا وسيماي استان برگزار شد.
در اين نشست دکتر مومني به بيان شرح مختصري از سيماي دانشگاه جامع علمي-کاربردي گلستان، اهداف، عملکرد، تعداد مراکز ورشته هاي موجود، تعداد دانشجويان وتنوع مراکز علمي کاربردي پرداخت.
وي در ادامه افزود: باتوجه به اينکه رشته هاي دانشگاه علمي کاربردي مهارتي است و دانشجويان بعد از فارغ التحصيلي حرفه و صنعتي را مي آموزند، به راحتي مي تواند جذب بازار کار شوند .
وي در پايان ضمن پيشنهاد افتتاح مرکز علمي-کاربردي صدا و سيماي گلستان بيان داشت اين دانشگاه در صورت تمايل صداوسيما گلستان آمادگي خود را جهت تحقق اين مرکز اعلام مي نمايد.


 اختلاف شهرداري راميان و اداره گاز پايان يافت  

اختلاف شهرداري و اداره گاز راميان در مخالفت با کارهاي يکديگر که شبيه ال کلاسيکو(مسابقه بين رئال مادريد و بارسلونا) شده است و اتفاقا در روزي اتفاق افتاد که بازي اين دو تيم همان شب برگزار مي شود اين بار با برد اداره گاز پايان يافت.
طرفين با بولدزر هاي بزرگ به جنگ يکديگر براي جلوگيري از انتقال خط لوله گاز به روستاهاي بالا دست راميان رفتند که بعد از درگيري طرفين در محل خط لوله و تجمع مردم و نيروهاي انتظامي در محل وحل و فصل نشدن، موضوع کار به دفتر فرماندار رسيد که با وساطت فرماندار راميان ، شهردار حاضر به رضايت شد و کار ادامه پيدا کرد ولي صحبت لفظي طرفين همچنان ادامه دارد و معلوم نيست ادعاي طرفين که اداره گاز مدعي طلب چند صد ميليوني جايگاه CNG راميان و شهردار مدعي طلب چهار صدو پنجاه ميليون توماني بابت تخريب آسفالت شهر است، چه زماني حل و فصل مي شود و فرماندار راميان تا چه زماني مي تواند نقش ميانجي بين طرفين را بازي کند ؟


 رئيس اداره تبليغات معاونت پژوهشي بنياد شهيد استان:
 گلستان داراي سه هزار و 900 شهيد است 

وحيد مجيدي: رئيس اداره تبليغات معاونت پژوهشي بنياد شهيد استان گلستان با اشاره به آمار شهداي استان گفت: سه هزار و 900 شهيد در دوران جنگ تحميلي از استان گلستان تقديم نظام مقدس اسلامي شده است
وي افزود: آمار شهداء تا سن 35 سال استان بالغ بر سه هزار و 360 شهيد است وبيشتر شهداي استان جوان بوده و در سنين بين 15 تا 25 ساله هستند.
علي موسوي در گفتگو با خبرنگاران افزود: ازاين تعداد هزار و 48 شهيد 15تا20 سال سن دارند و سن شهداي 20 تا25 سال هزار و 940 شهيد و25 تا 35سال 367 شهيد است.
وي ابراز داشت: بيشتر فرزندان شهدا بعد از شهادت پدرانشان به دنيا آمده اند که نام آنها را روي فرزندان خود گذاشته اند. موسوي گفت: بيشتر هدف از برگزاري اين يادواره ها معرفي آنان به نسلهاي جديد براي ادامه دادن راه آنها در مسير شهداست.
وي در ادامه اذعان داشت: سختي ها و دوري هايي که خانواده، همسران و فرزندان شهدا تحمل کرده اند ارزش آن چيزي کمتر از شهدا نيست و به نوعي مي توان گفت آنها هم در عرصه جنگ و نبرد حضوري غير مستقيم داشته اند
موسوي با اشاره به برگزاري يادمان اميران، سرداران و شهداي گمنام در اين استان گفت: تلاش داريم در راستاي برگزاري اين يادواره نمايشگاهي توسط تيپ زرهي 60 گنبد ايجاد کنيم.
وي با اشاره به تاريخ برگزاري اين يادمان به خبرنگاران گفت: اين يادواره 25 مهر در مصلي شهرستان مينودشت، بعد از نماز مغرب وعشا برگزار مي شود.


  دبير ستاد مرکزي مشاوران جوان وزارت تعاون انتصاب شد 

محمد مهدي خالقي مدير روابط عمومي اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي گلستان طي حکمي از سوي دکتر عليرضا خجسته پور (مشاور وزير) به عنوان دبير ستاد مرکزي مشاوران جوان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي منصوب شد.
اعضاي ستاد مرکزي مشاوران جوان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي را مشاوران جوان آموزش فني و حرفه اي کشور، بازنشستگي کشوري، مديرعامل بانک رفاه کشور، مدير عامل صندوق مهر اما رضا(ع) کشور، معاونت رفاه اجتماعي، معاونت توسعه کارآفريني، معاونت روابط کار، معاونت تعاون و ... تشکيل مي دهند.