جستجو جستجوی پیشرفته

استاندار گلستان:
شهرداري ها در اتاق شيشه اي اداره شوند

هاشمي در شوراي آرد و نان و گندم استان؛
نظارت ها در حوزه آرد و نان بايد دقيق باشد

شهردار گرگان:
گردشگري، موضوع محوري شهرداري گرگان در چهار سال آينده است

رئيس کميته همياري و تشکل هاي مردمي ستاد دهه فجر گلستان:
اجراي 135 عنوان برنامه توسط کميته همياري و تشکل هاي مردمي دهه فجر

رئيس کميسيون فرهنگي و ورزشي شوراي شهر گرگان؛
سال آينده برنامه هاي متنوعي براي روز پنجم آذر و هفته اي فرهنگي گرگان خواهيم داشت

امام جمعه بندر ترکمن:
دهه فجر امسال با شور بيشتري برگزار شود

تهيه کننده مستند زمستان يورت؛
شوراي تامين آزادشهر مانع از اکران اين مستند شد

حسينقلي قوانلو؛
21 واحد صنعتي با اشتغالزايي 358 نفر در دهه فجر افتتاح مي‎شود‎


اولين دستور دادبود در شهرداري گرگان چه بود؟

رئيس اداره عقيدتي سياسي نزاجا در گرگان:
تاکيد براستفاده از خلاقيت براي ساماندهي برنامه فرهنگي و خروج از اقدامات سنتي


علي آباد کتول پايلوت اجراي طرح ملي مصلحين


بهره برداري از 45طرح راه و شهرسازي در دهه فجر

با حکم وزير علوم صورت گرفت؛ ‍
ابقاء يغمايي بر رياست دانشگاه گلستان

رئيس اداره تبليغات مراوه تپه:
دستور خدا به پيامبر در خصوص تبليغ، نشان از اهميت اين جايگاه است

مدير آموزش و پرورش علي آباد کتول خبر داد:
138 کلاس درس آماده اسکان گردشگران نوروزي

مسئول بسيج فرهنگيان گرگان خبرداد؛
اعزام 328 دانش آموزگرگاني به کربلاي ايران

سرپرست پليس فتا:
مدير يک کانال تلگرامي در گرگان دستگير شد

رئيس کل دادگستري گلستان عنوان کرد؛
پيگرد قانوني در انتظار موسسه هاي مالي و اعتباري فاقد مجوز


اجراي بيش از 70 برنامه فرهنگي هنري در دهه فجر


راه اندازي پايگاه سيار در بخش مرزي داشلي برون


اجراي طرح نشاط خانواده در گلستان


نشست استاندار گلستان با 2 سرمايه گذار


برگزاري همايش ملي توليدات زراعي و باغي در گلستان


بيش از يک هزار واحد مسکوني و طرح هادي


جمع آوري بطري‌هاي پلاستيکي شبيه سازي شده در بندرترکمن


 استاندار گلستان:
 شهرداري ها در اتاق شيشه اي اداره شوند 

استاندار گلستان با بيان اين که شهرداري ها بايد در اتاق شيشه اي اداره شوند، گفت: با مديران متخلف برخورد خواهم کرد.
سيد مناف هاشمي، در مراسم معارفه شهردار منتخب گرگان که در سالن ولايت اداره کل تبليغات اسلامي گلستان برگزار شد، اظهار کرد: مسئوليت کسي که سکان شهرداري را به عهده مي‌گيرد کار سختي است و کار هيات امنا يا همان شوراها هم سخت‌تر است.هاشمي با بيان اين که من خودم را بيگانه با مديريت شهري نمي دانم و در اين زمينه احساس مسئوليت دارم، افزود: در زمينه قوانين، اجرا و چه در زمينه شورا ها بايد توجه خاص صورت گيرد.
وي ادامه داد: جايگاه شوراها بايد روز به روز محکم تر شود، زيرا اعتماد مردم منجر به اين انتخاب شده و آن‌ها نماينده مردم هستند و مسئوليت در زمينه حق الناس بسيار سخت است.
هاشمي گفت: اين تجربه نوپا – شوراها- که به 20 سالگي هم نرسيده نيازمند توجه است که تا تثبيت شود زيرا همه ما براساس نگاه مردم جايگاه پيدا کرده‌ايم.
وي تصريح کرد: در تمامي زمينه‌ها چه سازندگي، جنگ، انقلاب و غيره همواره مردم به صحنه مي آيند و بايد طوري برخورد کنيم تا جوانان هم الگو بگيرند.
استاندار گلستان افزود: حوزه مديريت شهري ضلعي از حاکميت است زيرا شوراها و شهردار با رأي مردم انتخاب مي شوند بنابراين بايد براي آن ها هزينه کرد.هاشمي با بيان اين که شهرداري بايد در قالب بودجه واقعي اداره شود، ادامه داد: انحراف از بودجه را بايد در نظر بگيريم و تدوين بودجه صحيح از وظيفه اصلي مجموعه شهرداري و شوراها است.
وي گفت: صدا و دغدغه هاي مردم در کميسيون ها و از آنجا در صحن شورا مطرح شود و عدم رسيدگي در اين زمينه بار منفي چه از زمان روحي و رواني خواهد گذاشت.
هاشمي با بيان اين که کار شهرداري فقط مسائل عمراني نيست و مسائل اجتماعي را هم بايد در نظر بگيريم، ادامه داد: در زمينه هايي که با مردم سروکار داريم اگر عدالت را رعايت نکنيم فساد به جود مي‌آيد، لذا شهرداري بايد در اتاق شيشه‌اي مديريت شود.
استاندار گلستان اضافه کرد: وقتي مناقصه‌اي مي‌تواند عمومي برگزار شود، چرا ترک تشريفات صورت مي گيرد، همه ما موظف هستيم قانون را اجرا کنيم.
وي ادامه داد: رقم بودجه‌اي گرگان بسيار تعجب برانگيز بود، فروش ملک کار گشا نخواهد بود و بايد روش‌هاي ديگر را جايگزين کرد.
هاشمي موزه گرگان را مهم دانست و بر ايجاد تله کابين براي جذب گردشگر تأکيد کرد.


 هاشمي در شوراي آرد و نان و گندم استان؛
 نظارت ها در حوزه آرد و نان بايد دقيق باشد 

استاندار گلستان با تاکيد اهميت نان به عنوان قوت قالب مردم، گفت: بايد نظارت ها در حوزه آرد و نان دقيق باشد و توجه داشته باشيم که به دور از نگاه انفرادي و انتفاعي منافع عمومي را در نظر بگيريم.
سيد مناف هاشمي در جلسه شوراي آرد و نان و گندم استان، اظهارکرد: مسئله نان مسئله اي حاکميتي است و دولت با نگاه عدالت محورانه به اين حوزه توجه دارد.
وي با اشاره به موضوع صدور مجوز براي نانوايان آزادپز، يادآور شد: درخواست هايي براي صدور مجوز نانوايي هاي جديد مطرح شد که با توجه به داده هاي آماري ارائه شده در جلسه آتي پيرامون آن تصميم گيري خواهد شد.
وي افزود: نياز است گروهي متشکل از نماينده فرمانداران، دبيرخانه کارگروه و اتحاديه خبازان آمار دقيقي از وضعيت نان و نانوايي ها در تک تک شهرستان ها ارائه کنند تا بتوان بر اساس آن تصميم گيري لازم در جهت صدور يا عدم صدور مجوز براي نانوايي ها صورت گيرد.
استاندار گلستان مسئله سهيمه گندم کارخانجات آرد را موضوعي پراهميت دانست و افزود: با توجه به مباحث مطرح شده در اين جلسه پيرامون سهميه گندم کارخانه هاي آرد در جلسه آتي کارگروه بر اساس مستندات و آمارهاي دقيق تصميم گيري خواهد شد.
هاشمي خاطرنشان کرد: شعار دولت مبارزه با رانت و فساد در تمامي حوزه هاست و بايد تلاش کنيم تمامي تصميمات را در زمينه مديريتي به اطلاع مردم برسانيم.
لازم به ذکر است؛ 2274 نانوايي در سطح استان چه به صورت دولتي و چه به صورت آزادپز نان مردم استان را تامين مي کنند و در حال حاضر به ازاي هر 820 نفر يک نانوايي در استان به فعاليت مي پردازد.


 شهردار گرگان:
 گردشگري، موضوع محوري شهرداري گرگان در چهار سال آينده است 

شهردار گرگان گفت: موضوع محوري شهرداري گرگان در چهار سال آينده اجراي طرح‌هاي گردشگري است.
عبدالرضا دادبود، در مراسم معارفه به عنوان شهردار گرگان، اظهار کرد: براي موفقيت در دوره جديد، اين مراسم تنها يک شروع جديد است و از تمام کساني که در گذشته در اين زمينه تلاش کرده‌اند، تشکر مي کنم.
وي ادامه داد: آغاز اجراي شوراي جديد از امروز است و ما نيازمند حمايت و تلاش آن ها صرف نظر از تمامي عقايد هستيم، مردم، نهادها و مديران هم بايد ما را در اين زمينه ما را ياري کنند.
دادبود گفت: گرگان متعلق به همه ما است و ايجاد امکانات براي شهروندان در اولويت قر ار دارد، اما همه اين ها منوط به هماهنگي بين مديران است و از همه نخبگان تقاضا داريم ياري‌گر ما باشند.
وي ادامه داد: توسعه مشارکت بايد در همه ابعاد آن اتفاق بيفتد، موضوع محوري ما در چهار سال آينده پرداختن به مقوله گردشگري است که به زيرساخت هاي مناسب نياز دارد.
لازم به ذکر است که عبدالرضا دادبود دانشجوي دکتري در رشته برنامه ريزي شهري است و کارشناس ارشد رشته شهرسازي دارد و از جمله سوابق وي مي توان به معاونت عمراني استاندار گلستان از سال 88 تا 92، قائم مقامي شوراي هماهنگي مديريت بحران گلستان از سال 90 تا 92، مديريت کل دفتر فني استانداري مازندران در سال هاي 85 تا 88 و رئيس کارگروه عمراني و تاسيسات شوراي پدافند غيرعامل استان گلستان از سال هاي 89 تا 92 اشاره کرد.


 رئيس کميته همياري و تشکل هاي مردمي ستاد دهه فجر گلستان:
 اجراي 135 عنوان برنامه توسط کميته همياري و تشکل هاي مردمي دهه فجر 

رئيس کميته همياري و تشکل هاي مردمي ستاد دهه فجر استان گلستان گفت: دهه فجر فرصت مغتنمي براي بيان دستاوردهاست و بايد در اين ايام خدمات نظام به دور از سلايق جناحي و سياسي به مردم منعکس شود.
امان ا... حسين پور در نشست با گروه خبري فجر استان گلستان اظهارداشت: دهه فجر فرصت مغتنمي است که عملکرد نظام در 39 سال گذشته به دور از نگاه هاي سياسي و جناحي بيان شود، مردم در اين دهه منتظرند که دستگاه ها اقدامات خود را بيان کنند.
وي تأکيد کرد: در اين دهه بايد اختلافات و سلايق را چه جناحي و سياسي کنار بگذاريم و بدور از اين اختلاف ها منصفانه خدمات نظام را براي مردم بازگو کنيم.
رئيس کميته همياري و تشکل هاي مردمي ستاد دهه فجر استان ادامه داد: بايد به ويژه در اين ايام روحيه اميد به آينده و نشاط را در جامعه با بيان نقاط قوت زنده کنيم که اين تکليف و وظيفه همه ماست.
وي با بيان اينکه دستگاه هاي مختلفي عضو اين کميته هستند، اظهارداشت: 135 عنوان برنامه توسط اعضاي اين کميته اعلام شده است که در دهه فجر امسال برگزار خواهد شد.
حسين پور با اشاره به برخي از برنامه هاي شاخص کميته امداد در اين ايام گفت: اين اداره کل 15 برنامه براي ايام دهه فجر پيش بيني کرده است که شامل اهداي 240 جهيزيه، تحويل 72 واحد مسکوني و هم چنين 66 طرح با اشتغال 300 نفر و همي چنين اعطاي 300 وام کارگشايي است.


 رئيس کميسيون فرهنگي و ورزشي شوراي شهر گرگان؛
 سال آينده برنامه هاي متنوعي براي روز پنجم آذر و هفته اي فرهنگي گرگان خواهيم داشت 

جرجاني گفت:شوراي شهر در نظر دارد تا در ايام ملي گرگان برنامه هاي متنوع و قابل توجه اي در سطح شهر برگذار کند.
محمد ابراهيم جرجاني رئيس کميسيون فرهنگي و ورزشي شوراي شهر در خصوص فعاليت هاي تخصصي اين کميسيون در اين چند مدت اخير گفت:شورا مسائل زيربنايي فرهنگي شهر را در نظر داشته وبراي آن نيز برنامه ريزي هاي انجام داده است.
او ادامه داد:نياز ها و دغد دغه هاي مردم متفاوت است و بر همين اساس ما نيز برنامه اين کميسيون را بر همين اساس چيده ايم؛ما در اين کميسيون توانستيم راهکار هاي خوبي را براي شهروندان در نظر بگيريم و در سازمان لحاظ کنيم.
وي اظهار کرد:ما در شورا روز پنجم آذر را به عنوان را روز گرگان مصوب کرديم و برنامه هاي خيلي شاخصي براي اين روز در نظر گرفته ايم که از جمله ي اين برنامه ها ديدار با مقام معظم رهبري است که ما اون رو در مصوبه ي خود در شوراي شهر ثبت کرده ايم.
جرجاني با تاکيد بر اينکه دوم تا هشتم ربيع الثاني تاکنون مورد بي توجه اي قرار گرفته بود ولي ما با همکاري و هماهنگي برخي از سازمان ها اين روز بزرگ را که زمان ورود امام حسن عسگري به گرگان است را به عنوان هفته ي فرهنگي گرگان مصوب کرديم.
رئيس کميسيون فرهنگي شوراي شهر بابيان اين که امسال برنامه ي خاصي براي دوم تا هشتم ربيع الثاني نداشتيم،گفت: ما دبيرخانه ي متمرکزي تشکيل داده ايم تا براي اين دو برنامه يعني هفته فرهنگي گرگان و روز پنجم آذر در سال آينده برنامه هاي متنوعي داشته باشيم.
وي در خصوص برنامه هاي شورا در خصوص دهه فرهنگي و اسلامي کشور يعني دهه فجر اظهار کرد:کميته ي مشترکي با شهرداري در اين خصوص تشکيل شده و ما در نظر داريم دهه فجر امسال از لحاظ زيبايي شهري با ساير سال ها متفاوت باشد.


 امام جمعه بندر ترکمن:
 دهه فجر امسال با شور بيشتري برگزار شود 

محمد صالح منصوري در خطبه هاي نمازجمعه با تسليت فرارسيدن شهادت حضرت زهرا (س) و ايام فاطميه اظهار داشت: روضه هاي اهل بيت، برپايي سفره ها و نذورات انسان را بيمه کرده و بيماري هاي روحي وجسمي را درمان مي کند.
امام جمعه بندرترکمن افزود: برپايي مراسم عزاداري وشام دهي ايام فاطميه همچون سالهاي گذشته در اين شهرستان باکمک هاي خيرين شکل منسجم تري گيرد و با حضور دوستداران اهل بيت از اين فضا ومحافل مذهبي بهره لازم برده شود.
وي با اشاره به فررسيدن دهه مبارک فجر تصريح کرد: گراميداشت دهه فجر امسال بايد با شور بيشتري نسبت به سال هاي گذشته برگزارشود چرا که با پرشور بودن اين مراسمات، دشمن بيش از پيش مايوس شده و نقشه هايش خنثي خواهدشد.
منصوري ادامه داد: دهه فجر گراميداشت ايامي است که مردم با اتحاد خويش وتبعيت از امام خميني توانستند پايه هاي رژيم شاهنشاهي را از اساس فرو ريزند و اين رويداد بزرگ را جهاني کنند.
امام جمعه بندرترکمن با اشاره به معضل سگهاي ولگرد در شهراذعان داشت: سال گذشته 500 مورد ناشي از گزيدگي حيوانات به انسان در بندرترکمن ثبت شده که بيشتر ان ناشي از گزيدگي سگ بوده است.
وي بيان کرد: اسلام دين کاملي است وسگ نيز براي محافظت از گله گوسفندان استفاده مي شود لذا نگهداري وبغل کردن و حتي خرج هزينه هاي گراف براي زندگي کردن با اين حيوان در دين مبين اسلام جايز نيست.
حجت الاسلام منصوري خاطر نشان کرد:بزاق سگ حاوي ميکروب بسيار خطرناکي است که براي انسان مضر است لذا توجه همکان به اين نکته اساسي واز لحاظ بهداشتي بسيار مهم است.
خطيب جمعه بندرترکمن يادآورشد:هزينه آمپول براي افرادي که دچار گزيدگي سگ مي شوند بسيار فراوان است لذا با رعايت بهداشت، هزينه هاي ايجاد شده وتحميلي دراين بخش را مي توان به بخشهاي ديگر جامعه تزريق کرد.


 تهيه کننده مستند زمستان يورت؛
 شوراي تامين آزادشهر مانع از اکران اين مستند شد 

مستند زمستان يورت با موضوع مشکلات معيشتي کارگران معدن زمستان يورت که قرار بود درمسجد جامع شهر آزادشهر اکران شود به علت مخالفت شوراي تامين اين شهر متوقف شد.
علي دهقان تهيه کنند اين مستند در اين خصوص گفت:ما در اين مستند به زندگي کارگرهايي پرداخته ايم که بعد از انفجار 13 ارديبهشت 96 مشکلاتشان چندين برابر شد و زندگي خود را با دشواري سپري مي کردند.
وي ادامه داد:اين کارگران از سال 74 که اين معدن به بخش خصوص واگذار شده بود مشکلاتشان حل نشده بود و ما در اين مستند به مشکلات و موضوعاتي که گريبان گير آنها و خانواده هايشان بود پرداختيم.
دهقان با بيان اينکه بعد از حادثه توجه ما بيشر بر روي اين معدن جلب شد، تصريح کرد: زماني که اين موضوع را پيگيري کرديم دريافتيم که اين افراد علاوه بر مشکل انفجار مشکلات زيادي داشته اند و هنوز هم دارند با آنها دست و پنجه نرم مي کنند.
وي ياد آور شد: قرار بود طبق هماهنگي هاي قبلي با هيئت امناي مسجد جامع آزادشهر اين مستند را که در جشنواره مردمي فيلم عمار حضور داشت و مورد تاييد کارگردانان بنام کشور بود را اکران کنيم که شوراي تامين شهر آزادشهر با اين موضوع مخالفت کردند و گفتند: «فعلا به صلاح شهر نيست که اين مستند اکران شود.»
تهيه کننده مستند زمستان يورت خاطر نشان کرد: ماعلي رغم اين که اين مستند به علت مردمي بودن نياز به مجوز نمايش نداشته است، ولي درخواست مجوز اکران اين مستند را از فرهنگ و ارشاد کرده ايم تا ديگر کسي نتواند خورده اي بر اين مستند بگيرد و از پخش آن جلوگيري کند.


 حسينقلي قوانلو؛
 21 واحد صنعتي با اشتغالزايي 358 نفر در دهه فجر افتتاح مي‎شود‎  

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت با اشاره به پروژه هاي قابل افتتاح در دهه فجر بيان کرد: در دهه فجر امسال 21 واحد صنعتي در 12شهرستان و با سرمايه گذاري يکهزار و 145 ميليارد ريال به بهره برداري مي رسد.
حسينقلي قوانلو افزود: با بهره برداري از اين پروژه ها براي 358 نفر نيز شغل ايجاد خواهد شد.
وي افزود: يک پروژه در آزادشهر، چهار طرح در آق قلا، يک طرح در بندرترکمن، يک پروژه در بندرگز، يک طرح در راميان، دو طرح در علي آبادکتول، دو پروژه در کردکوي، يک طرح در کلاله، و دو طرح هم در در هريک از شهرستان هاي گاليکش، گرگان، گنبدکاووس و مينودشت به بهره برداري مي رسد.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: اين پروژه ها در زمينه هاي بازيافت باتري، توليد کنسرو، محصولات پلاستيکي، انواع پلي فرم، ظروف آشپرخانه، توليد لامپ، شاليکوبي، توليد بتن، کيسه هاي پروپيلن، توليد سوله و اسکلت هاي فلزي، محصولات بتني، کاشي و سراميک است.
وي گفت: در حوزه اجراي برنامه ها برپايي قريب به 16 ايستگاه صلواتي توسط اصناف برنامه ريزي شده است.
قوانلو بيان کرد: در اين ايام دو همايش در مرکز و شرق استان با موضوع انقلاب اسلامي، اقتصاد مقاومتي، توليد ملي و اشتغال و هم چنين سه همايش ويژه اصناف و بازاريان در آق قلا، علي آبادکتول و کلاله پيش بيني شده است.


 اولين دستور دادبود در شهرداري گرگان چه بود؟ 

شايد خيلي ها بدانند اولين دستور و برخورد جدي عبدالرضا دادبود در شهرداري گرگان در روز اول کاري اش چه بود؟
عبدالرضا دادبود شهردار جديد گرگان در تالار ولايت سازمان تبليغات اسلامي استان گلستان معارفه شد.
دادبود که به عنوان يک چهره ارزشي و متعهد شناخته مي شود در روز پنجشنبه اولين روز کاري اش در گلزار شهداي گرگان واقع در امامزاده عبدا...گرگان حاضر شد تا اولين روز کاري اش را با ياد شهدا مزين کند.
در اقدامي جالب دادبود به تپه نورالشهدا ناهارخوران گرگان رفت تا بر مزار هشت شهيد گمنام دوران دفاع مقدس فاتحه بخواند.
نکته جالب اينجاست که دادبود با ديدن يادمان زيباي تپه نورالشهداي گرگان متوجه شد که گرد و خاک زيادي روي گنبد نشسته لذا سريعا دستور داد تا نسبت به پاکيزگي و اراسته نمودن اين يادمان اقدام شود.تنها چند ساعت بعد از اين دستور بود که يک نيسان با داربست هايي در محوطه تپه نورالشهدا حاضر شد و دستور شهردار گرگان انجام پذيرفت.
اميدواريم از اين حرکات که در گذشته کمتر و حتي معکوس آن ديده شده بود، در دوران دادبود زياد تکرار شود و مردم ديندار و متدين دارالمومنين گرگان علاوه بر خدمات عمراني و زيست شهري دادبود از خدمات فرهنگي نيز برخوردار گردند.
توصيه به شهردار جديد گرگان نيز اينست که در جهت تبديل نمودن تپه نورالشهدا به يک مرکز توريستي زيارتي تلاش نمايد چرا که اين منطقه از پتاسنيل بالقوه اي براي جذب گردشگر برخوردار بوده و بسياري از خانواده هاي متدين گرگان نيز ايام تعطيلات و تفريح خود را در اين مکان مي گذرانند.
همچنين شبهاي احيا در ماه رمضان نيز اين مکان بسيار شلوغ مي شود و عاشقان پروردگار با دلي خالص در کنار شهداي گمنام حاجات خود را از خداوند متعال طلب مي کنند.
امکاناتي در گذشته به اين مکان داده شده و با همت برخي اعضاي شورا اين مکان بطور مطلوبي سنگفرش شده اما مي طلبد در ادامه نورپردازي، سرويس بهداشتي و محوطه سازي نيز بهتر شود.


 رئيس اداره عقيدتي سياسي نزاجا در گرگان:
 تاکيد براستفاده از خلاقيت براي ساماندهي برنامه فرهنگي و خروج از اقدامات سنتي 

در راستاي اجراي طرح هاي هفت گانه مصباح توسط رياست سازمان عقيدتي سياسي ارتش، رئيس اداره عقيدتي سياسي نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران حجت الاسلام و المسلمين صالحي نسب، از يگان هاي مختلف ارتش در منطقه گلستان بازديد به عمل آورد.
طرح هاي مصباح که اخيرا با هدف انجام برنامه هاي فرهنگي موثر، کيفي و منسجم بصورت علمي و در راستاي ارتقاء آگاهي، بصيرت و توانمند سازي روحيه رزمي _ معنوي کارکنان ارتش طراحي و ابلاغ شده است حقيقتا گامي موثر در جهت ايجاد يک تحول فرهنگي در ارتش مي باشد.
حجت الاسلام شبانعلي صالحي نسب ضمن بازديد از يگان هاي مختلف استان گلستان و ارزيابي ميزان پيشرفت طرح هاي فرهنگي مصباح در قرارگاه عملياتي لشکر 30 و تيپ 230 آخرين توصيه ها و يافته هاي تجربي انجام شده در اجراي اين طرح ها را تبيين و تشريح نمود.
وي تصريح کرد: ساماندهي برنامه هاي فرهنگي و خروج از اقدامات سنتي و ورود به انجام علمي، کيفي و موثر طرح هاي هدفمند فرهنگي نياز به آموزش مستمر، هم انديشي و تبادل مداوم تجربيات، و بهره گيري از خلاقيت ها و فکر هاي نو در يگان هاي مختلف است.
صالحي نسب با تاکيد بر استفاده از ظرفيت هاي تخصصي موجود در بدنه يگان ها و برگزاري دوره هاي آموزشي در زمينه طرح هاي نوين فرهنگي که از لوازم کار نوين فرهنگي است در اينده بايد بيشتر به اين بخش توجه شود.
وي نياز سنجي، نظر سنجي و اثر سنجي علمي و واقعي فعاليت ها را مورد تاکيد قرار داد و آنرا لازمه رفع معايب کار فرهنگي در راستاي جذاب، کم نقص و حساب شده دانست.
رئيس اداره عقيدتي سياسي نزاجا ضمن ابراز رضايت از فعاليتهاي انجام شده در عقيدتي سياسي هاي قرارگاه عملياتي لشکر 30 و تيپ 230 گرگان کارکنان را به تلاش مستمر توصيه نمود.


 علي آباد کتول پايلوت اجراي طرح ملي مصلحين 

رئيس دادگستري شهرستان علي آباد کتول از اجراي طرح ملي مصلحين با هدف کاهش پرونده هاي خانوادگي به دادگاه خبر داد.
اسماعيل محمدي رئيس دادگستري علي آباد کتول گفت: دراين طرح معتمدان و ريش سفيدان براي داوري در دعاوي خانوادگي مشارکت مي کنند .
محمدي افزود: امروز کارگاه آموزشي با اين هدف در اين شهرستان برگزار شد تا از ظرفيت بزرگان خانواده ها، اقوام و طوايف براي پيشگيري و کاهش بروز اختلافات خانوادگي استفاده شود.
وي ادامه داد: اجراي اين طرح باعث کاهش تعداد پرونده هاي خانوادگي به دادگاه خانواده مي شود.


 بهره برداري از 45طرح راه و شهرسازي در دهه فجر 

مدير کل راه و شهرسازي گلستان از بهره برداري 45 طرح عمراني با اعتباري افزون بر 320 ميليارد ريال همزمان با سي و نهمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در استان خبر داد.
حسين محبوبي گفت: از اين تعداد، 39 طرح در بخش ساخت و توسعه راه ها، يک طرح در بخش شهرسازي و معماري و پنج طرح در حوزه مسکن و ساختمان است.
به گفته وي؛ براي اجراي اين طرح ها حدود 63 ميليارد ريال از محل منابع ملي، بيش از 162 ميليارد ريال اعتبار استاني و 99 ميليارد ريال تسهيلات بانکي و سهم آورده متقاضيان در بخش مسکن تامين شده است.
محبوبي افزود: اجراي زيرساخت و آسفالت، بازسازي، ساخت ديواره سنگي ملاتي و ابنيه فني در حوزه راه هاي روستايي استان از جمله اين طرح ها است که در دهه فجر سال جاري به بهره برداري مي رسد.
وي اضافه کرد: 205 واحد مسکن مهر در قالب پنج طرح در شهرهاي بالاي 25 هزار نفر از توابع شهرستان هاي گرگان و مينودشت نيز در اين ايام به هم استاني هاي واجد شرايط واگذار مي شود.
مدير کل راه و شهرسازي گلستان افزود: واحدهاي مسکن مهر با بهره مندي از تسهيلات بانکي و سهم آورده متقاضيان با اعتباري بيش از 99 ميليارد ريال اجرا شده است.
وي گفت: طرح جامع شهر بندرگز نيز با هزينه کرد 332 ميليون ريال در بخش شهرسازي و معماري تهيه شده است که سياست توسعه شهر را براي افق 10 ساله تعيين و همزمان با دهه فجر در اختيار شهرداري براي انجام امور عمراني قرار مي گيرد.


 با حکم وزير علوم صورت گرفت؛ ‍
 ابقاء يغمايي بر رياست دانشگاه گلستان 

وزير علوم، تحقيقات و فناوري با صدور حکمي فرهاد يغمائي را به مدت 4 سال در سمت رياست دانشگاه گلستان ابقا کرد.
منصو غلامي در حکمي به مدت 4سال ديگر با رياست فرهاد يغمايي بر دانشگاه گلستان موافقت کرد.


 رئيس اداره تبليغات مراوه تپه:
 دستور خدا به پيامبر در خصوص تبليغ، نشان از اهميت اين جايگاه است 

رئيس اداره تبليغات مراوه تپه گفت: در اهميت تبليغ و اطلاع رساني همين بس که خدا به پيامبرش (ص) دستور ابلاغ و تبليغ را دادند.
حجت الاسلام ايوب ممشلي ضمن تبريک ايام ا... دهه فجر در خصوص اهميت ارتباطات و اطلاع رساني اظهار داشت: اهميت تبليغ و اطلاع رساني بسيار مهم است و خداوند به پيامبر اکرم (ص) فرموده ابلاغ و اعلام کن آنچه را که به تو نازل کرديم.
وي در ادامه تصريح کرد: ارتباطات و اطلاع رساني امروز از اهميت بيشتري برخوردار است زيرا نسل امروزي ما از اول انقلاب اسلامي اطلاعات کافي و جامع را ندارند.
ممشلي افزود: براي ما لازم و ضروري است که اطلاع رساني کنيم و حقايق را بيان کنيم. اين مقام مسئول در پايان تاکيد کرد: سخنراني، گفتمان ديني، مراسم جشن انقلاب اسلامي، نصب بنر، پارچه نويسي و تبليغات محيطي از مصاديق مهم ارتباطات و اطلاع رساني است.


 مدير آموزش و پرورش علي آباد کتول خبر داد:
 138 کلاس درس آماده اسکان گردشگران نوروزي 

مدير آموزش و پرورش علي آباد کتول از افزايش 30 درصدي مدارس براي اسکان نوروزي در اين شهرستان خبر داد و گفت: 138 کلاس درس امسال، پذيراي اسکان گردشگران نوروزي به ويژه فرهنگيان در شهرستان علي آباد کتول مي شوند.
محمدرضا صالح آلوستاني در نشست اسکان نوروزي شهرستان علي آباد کتول گفت: هدف از شکل گيري ستاد اسکان نوروزي فرهنگيان، حفظ شأن و منزلت مقام معلم و خانواده هاي آن ها، همراه با رعايت اخلاق اسلامي است.
وي اظهار کرد: در اسکان نوروزي امسال، تعداد 14 اتاق ويژه، 68 اتاق رتبه «الف» و 56 اتاق رتبه «ب» در شهرستان علي آبادکتول و فاضل آباد پيش بيني شده است.
صالح آلوستاني با تاکيد بر لزوم رفع مشکلات مدارس هدف اسکان نوروزي پيش از آغاز اين طرح، تصريح کرد: نقاط قوت و ضعف اسکان نورزي در سال هاي گذشته بايد شناسايي شود تا بتوانيم براي ارتقاء کيفيت و رفع مشکلات و کمبودهاي موجود در مدارس برنامه ريزي مطلوبي انجام دهيم.


 مسئول بسيج فرهنگيان گرگان خبرداد؛
 اعزام 328 دانش آموزگرگاني به کربلاي ايران 

مسئول بسيج فرهنگيان گرگان گفت: سومين مرحله از اعزام دانش آموزي استان با اعزام 328 دانش آموز پسر گرگان انجام شد.
حسن خواجوي اظهار کرد: دانش آموزان پسر پايه دهم مقطع متوسطه با 7 اتوبوس به مناطق عملياتي جنوب اعزام شدند. وي افزود: در اين اردوي چهار روزه دانش آموزان از يادمان هويزه، شهيد باکري، اروندکنار، اهواز و شلمچه و مکان هاي زياتي شوش دانيال و... بازديد خواهند کرد.
مسئول بسيج فرهنگيان گرگان تصريح کرد: در هر اتوبوس به همراه سرپرستاني از فرهنگيان، راوي و يک رواني دانش آموزان را همراهي مي کنند تا هم از زمينه فکري لازم براي حضور در جاياه شهدا و رزمندگان تبيين شود و احکام شرعي و آداب زيارت از سوي روحاني براي دانش آموزان تشريح کرد.
وي با اشاره به برپايي نماز جماعت در مساجد و يادمان ها اذعان کرد: شهدا و رزمندگان در همه حال بر نماز اول وقت و جماعت تاکيد که سفارش شده دين مبين اسلام است تاکيد مي کردند.
خواجوي بيان کرد: درهمه اتوبوس هاچفيه، کتابچه و دفترچه اي براي تحرير خاطرات در اختيار دانش آموزان قرار گرفته است تا ضمن آشنايي با مکان هاي زيارت شهدا، دلنوشته هاي خود را تحرير کنند. اين مقام مسئول اثرات تربيتي راهيان نور را براي نسل جوان بينظير برشمرد و افزود: با ورود به هر يادماني دانش آموزان با شکل هماهنگ به خواندن سرودهاي انقلابي مي پردازند.


 سرپرست پليس فتا:
 مدير يک کانال تلگرامي در گرگان دستگير شد 

سرپرست پليس فتا استان گلستان گفت: با تکميل تحقيقات فني و اطلاعاتي مدير کانال تلگرامي با عنوان گرگان «مدلينگ» دستگير شد.
وحيد صاحبکاران اظهار کرد: برابر وظايف ذاتي پليس فتا و براساس رصد و پايش صورت گرفته مشخص شد فردي در يکي از شبکه‌هاي اجتماعي اقدام به انتشار تصاوير خصوصي خانم‌هاي گرگاني و فيلم‌هاي غيراخلاقي و ترويج بي بندوباري در فضاي مجازي مي کرد که موضوع جهت پيگيري و اقدام قضايي در دستور کار کارشناسان اين پليس قرار گرفت.
وي افزود: با تکميل تحقيقات فني و اطلاعاتي نهايت مدير کانالي با عنوان گرگان مدلينگ با هزار و 238 نفر عضو شناسايي شد.
سرپرست فتا استان گلستان گفت: همچنين مستندات استخراج شده از اين کانال نمايان‌گر اين بود که اين تصاوير بدون هماهنگي و اجازه کاربران در اين گروه انتشار يافته است، ضمن آن‌که در کنار انتشار تصاوير شهروندان شاهد بارگذاري فيلم هاي مبتذل بوديم.
اين مقام انتظامي يادآور شد: در ادامه روند رسيدگي به پرونده مذکور و ارسال گزارشات و مستندات به مقام قضايي، تعدادي از خانم‌هاي جوان و نوجوان با مراجعه به پليس فتا نسبت به انتشار تصاوير خصوصي خود طرح شکايت کرده و خواستار رسيدگي و برخورد قضايي با مديران کانال مذکور شدند.
صاحبکاران گفت: همچنين تعدادي از شهروندان هم از طريق تماس تلفني با پليس فتا از محتواي بارگذاري شده بر روي اين کانال اظهار نارضايتي کردند.
سرپرست پليس فتا استان گلستان با اشاره به اينکه هماهنگي قضايي صورت گرفته با بازپرس دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان گرگان متهم شناسايي و دستگيرکرد، افزود: يک دستگاه گوشي تلفن همراه هم توقيف شد.
وي تصريح کرد: متهم پس از اقرار به اعمال غيرقانوني خود و ابراز ندامت، هدف و انگيره خود از اين اقدام را جلب رضايت افراد، دوست‌يابي و افزايش اعضاء و ‌بالا بردن ممبر کانال مطروحه ‌عنوان داشت.
صاحبکاران از شهرونداني که در ارتباط با محتواي اين کانال به نحوي مورد سوء‌استفاده واقع شده‌اند خواست در صورتي که خواستار پيگيري يا رسيدگي قضايي هستند به پليس فتا استان يا دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان گرگان مراجعه کنند.
وي گفت: در اين پرونده متهم به استناد مواد 15،14، 16و17 قانون جرايم رايانه‌اي‌ مرتکب جرم شده که به مرجع قضايي معرفي شد.
سرپرست پليس فتا استان گلستان به شهروندان توصيه کرد: در فضاي مجازي از بارگذاري محتوايي که مغاير با قانون است خودداري کرده و قبل از ارسال هر پيامي با دقت بررسي کنند که محتواي پيام چيست و براي چه کسي ارسال مي‌شود.
سرپرست پليس فتاي استان گلستان در خاتمه از هموطنان درخواست کرد: در صورت مواجهه با هرگونه موارد غيرقانوني آن را از طريق سايت پليس فتا، بخش مرکز فوريت هاي سايبري، لينک ثبت گزارشات مردمي اعلام کنند.


 رئيس کل دادگستري گلستان عنوان کرد؛
 پيگرد قانوني در انتظار موسسه هاي مالي و اعتباري فاقد مجوز 

رئيس کل دادگستري گلستان در نامه اي به فرمانده نيروي انتظامي استان از پليس خواسته است موسسه هاي مالي غيرقانوني و فاقد مجوز را در شهرها و روستاها شناسايي و به دادگستري معرفي کند.
هادي هاشميان در اين نامه آورده است: با مديران موسسه هايي که بدون مجوز، اقدام به راه اندازي شعبه و اخذ پول مردم کرده اند برخورد قانوني خواهد شد.
رئيس کل دادگستري هدف از اجراي اين طرح را پيشگيري از تکرار دوباره ي تجربه ي ناخوشايند موسسه هاي مالي غيرمجاز و جلوگيري از متضرر شدن مردم عنوان کرد.
اين مقام ارشد قضايي استان گفت: فعاليت موسسه هاي مالي و تعاوني هاي اعتباري غيرمجازدر چند سال اخير، علاوه برآسيب به سيستم اقتصادي کشور، سبب سرگرداني، نارضايتي و بي اعتمادي ميليونها نفر از سپرده گذاران شده است.


 اجراي بيش از 70 برنامه فرهنگي هنري در دهه فجر 

رييس کميته فرهنگي و هنري ستاد دهه فجر انقلاب اسلامي از اجراي 70 برنامه به مناسب دهه فجر در شهر‌هاي استان گلستان خبر داد.
حجت الاسلام فضيلت در جلسه شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي گفت: برنامه‌هاي قرآني، جشنواره ها، نمايشگاه‌هاي فرهنگي هنري، سابقات، همايش‌ها، اجراي موسيقي، اجراي نمايش و محفل شعر در دهه فجر اجرا خواهد شد.
وي ادامه داد: جشنواره‌هاي مد لباس، علمي و هنري و ديني، کارگاه آموزشي، نشست‌هاي علمي به مدت 10 روز برگزار مي‌شود.
حجت الاسلام فضيلت افزود: جشنواره موسيقي فجر از 11 تا 15 اسفند نيز در تالار فخرالدين اسعد گرگاني برگزار مي‌شود که در آن گروه موسيقي استاني حضور خواهند داشت.


 راه اندازي پايگاه سيار در بخش مرزي داشلي برون 

رييس اداره ثبت احوال شهرستان گنبدکاووس از راه اندازي پايگاه سيار براي صدور کارت ملي هوشمند در بخش مرزي خبر داد.
غلامحسين مهماندوست رئيس اداره ثبت احوال شهرستان گنبد کاووس گفت: با راه اندازي اين پايگاه ساکنان بخش مرزي داشلي برون و اينچه برون نياز نيست که براي ثبت نام و دريافت کارت ملي هوشمند خود به گنبد کاووس رفت و آمد کنند.
مهماندوست افزود: يکي از دلايل راه اندازي اين پايگاه تسهيل در رفت وآمد و کاهش هزينه هاي صرف شده براي دريافت کارت ملي مردم اين مناطق است که همزمان با مراجعه مردم در همان روز عکاسي، پيش ثبت نام و انگشت نگاري انجام مي شود.
وي ادامه داد: در بخش مرزي داشلي برون 15 هزار واجد شرايط براي دريافت کارت ملي هوشمند وجود دارد.
مهماندوست گفت: اين پايگاه سيار بعد از مناطق مرزي اينچه و داشلي برون به روستاهاي اين شهرستان نيز خواهد رفت.


 اجراي طرح نشاط خانواده در گلستان 

مدير آموزش و پرورش شهرستان کلاله از اجراي طرح نشاط خانواده در مدارس اين شهرستان خبر داد.
طاهري راد مدير آموزش و پروش کلاله گفت: طرح نشاط خانواده در مدارس شهرستان کلاله با هدف ايجاد شادي و همدلي بين اعضاي خانواده، پدر و پسر در مدارس پسرانه و مادر و دختردر مدارس دخترانه برگزار مي شود.
طاهري راد افزود: اين طرح، برگزاري مسابقات ورزشي بين اعضاي خانواده است که براي تعامل و نشاط بيشتر اعضا با يکديگر باهم در رشته هاي ورزشي مانند گل کوچک، بسکتبال و طناب کشي رقابت مي کنند.
وي ادامه داد: در پايان اين دوره از مسابقات دو تيم 7 نفره اوليا و فرزندان برتر به تفکيک زن و مرد در مسابقات استاني طرح شميم شرکت خواهند کرد. اين مسابقات تا 17 بهمن ماه در سراسر مدارس استان ادامه خواهد داشت.


 نشست استاندار گلستان با 2 سرمايه گذار 

2 سرمايه گذار طرح گردشگري بندرگز موانع باقي مانده پيش رو را مطرح کردند.
سيد مناف هاشمي استاندار گلستان گفت: هر 2 طرح، دهه فجر امسال آغاز به کار مي‌کند که يکي از اين طرح‌ها ساخت گلخانه توليد بذر شهرستان گنبدکاووس است.
وي ادامه داد: اين پروژه 150 تا 200 ميليارد تومان سرمايه گذاري است که مي‌تواند به صورت قابل توجه شغل ايجاد کند.
وي ادامه داد: يک سرمايه گذاري نسبتا داخلي است و مي‌توانيم در حوزه واردات بذر تا 10 درصد در کشور خودکفا باشيم.
وي در مورد آخرين وضعيت طرح گردشگري بندرگز نيز گفت: اميدواريم تا قبل از بيست و دوم 3 تا اشکال جدي اين طرح را رفع کنيم و اين پروژه با علاقمندي و رويکرد جديد سرمايه گذارمورد استفاده قرارمي گيرد.


 برگزاري همايش ملي توليدات زراعي و باغي در گلستان 

دبير علمي همايش ملي توليدات زراعي و باغي از برگزاري نخستين دوره همايش ملي توليدات زراعي وباغي در دانشگاه گنبد کاووس خبر داد.
ليلا آهنگر دبير علمي همايش گفت: به طور کلي 373 مقاله به دبيرخانه اين همايش ارسال شد که 343 مقاله با موضوعات آفات وبيماري‌هاي گياهان زراعي، باغي، دارويي و علف‌هاي هرز، بهره وري آب، به نژادي و بيوتکنولوژي بوده است.
وي افزود: در اين همايش 120 دانشگاه از استان‌هاي هم جوارحضور خواهند داشت.
آهنگر اضافه کرد: اين دانشگاه‌ها از استان‌هاي سمنان، گيلان، مازندران و تهران هستند.


 بيش از يک هزار واحد مسکوني و طرح هادي 

مدير کل بنياد مسکن گلستان از افتتاح طرح هادي 19 روستا و بيش از يک هزار واحد مسکوني در استان در دهه فجر خبر داد.
زماني نژاد مدير کل بنياد مسکن گلستان گفت: به مناسبت دهه فجر طرح هادي 19 روستا استان با اعتبار 7 ميليارد تومان به بهره برداري خواهد رسيد.
وي افزود: اين طرح شامل جدول کشي، آسفالت، زيرسازي و ساير خدمات زير ساختي است.
زماني نژاد اضافه کرد: با افتتاح اين طرح بيش از 11 هزار خانوار از آن بهره‌مند خواهند شد.
وي در ادامه گفت: همچنين در اين دهه يک هزار و 75 واحد روستايي با اعتبار 17 ميليارد تومان در سطح استان افتتاح خواهد شد.


 جمع آوري بطري‌هاي پلاستيکي شبيه سازي شده در بندرترکمن 

رئيس محيط زيست شهرستان بندر ترکمن از جمع آوري بطري‌هاي پلاستيکي شبيه سازي شده به شکل مرغابي وحشي براي شکار غيرمجاز خبر داد.
علي بياني گفت: در گشت ماموران محيط زيست در منطقه ساحلي بندرترکمن تعداد بسيار زيادي بطري هاي پلاستيکي شبيه سازي شده جمع آوري شد.
بياني افزود: شکارچيان غير مجاز براي به دام انداختن انواع پرندگان مانند مرغابي ها، بطري هاي پلاستيکي را با روکش هاي سياه رنگ پوشش داده و به شکل مرغابي هاي وحشي شبيه سازي کرده و در سطح ساحل پراکنده مي کنند تا پرنده هاي در حال پرواز با مشاهده اين پرندگان شيبه سازي شده بر ساحل بنشينند.
وي ادامه داد: شکارچيان غير مجاز علاوه برشبيه سازي، پرندگان پلاستيکي ديگري که با باتري حرکت مي کنند و بال مي زنند نيز براي فريب پرندگان استفاده مي کنند.
بياني در پايان گفت: در عمليات و گشت 2 هزار و 200 متر دام هوايي هم در منطقه ساحلي جمع آوري شد.