جستجو جستجوی پیشرفته


مشکل کشور مديران سالخورده اند نه دهه شصتي ها


 مشکل کشور مديران سالخورده اند نه دهه شصتي ها 

دبير شوراي تببين مواضع بسيج دانشجويي استان به سخنان اخير معاون اول رييس جمهور در مشکل دانستن جوانان دهه شصتي در کشور واکنش نشان داد.
ميثم زنگانه در يادداشت خود آورده است؛
صحبتهاي اخير معاون اول رئيس جمهوري(دولت تدبير و اميد) تزريق نااميدي به جامعه بود به رياست محترم جمهور پيشنهاد مي کنم جاي پيرمردها را با مديران مجرب،متعهد و جوانتر عوض نمايد تا چنين مديري که بر کرسي مديريت ارشد اين مملکت نشسته و به جاي حل مساله و تدبير و تبديل آسيب هاي!!! احتمالي به فرصت؛ آيه ياس و نااميدي نخواند و ارزش ها را به ضد ارزش بدل ننمايد.
کم نداريم افرادي همچون آقاي اسحاق جهانگيري از اول انقلاب اسلامي مسئوليت داشته و از 25 سالگي در سرنوشت ديروز و امروز مردم نقش آفرين بوده اند.
چطور مي شود که اين آقايان که غالبا افرادي غير آکادميک براي امور مديريتي بوده اند در تمام طول عمر انقلاب مشغول تجربه آموزي، تحصيل از جيب مردم ايران و در آزمون و خطا مديريتي بوده، کرسي مديريتي نظام را به نفع پرورش يافتگان عصرانقلاب اسلامي رها نمي کنند.
حالا که به مدرک دکتري،عالي ترين مناصب اجرايي و... دست يافته اند، مواليد دهه 60 را مايه مصيبت و بدبختي مي داند!! چطور سنين جوانان ايثارگر و شهيد ما بين 17 الي 30 سال، مهمترين سطوح جنگ تحميلي را اداره مي کردند حالا امثال اينان به اين پرورش يافتگان عصر انقلاب (نه عصر ستمشاهي پهلوي) اعتماد نمي کنند.
مشکل دهه 60 و 70 تعدادشان نيست، مشکل آنها مديراني هستند که با هفتاد سال سن، صندلي قدرت را رها نمي کنند و کل مملکت را بچه هايي مي دانند که بدون آنها هلاک مي شوند! بدبختي مملکت همين مديران دو چهره اي هستند که قبل از انتخابات، قربان صدقه جوان ها مي روند و بعد از انتخابات آنها را مصيبت مي دانند!
دهه شصتي ها که جاي خود، ولي دهه هفتادي ها اثبات کرده که آنها به مراتب بهتر از اغلب مديران و مدعيان کنوني کشور کار بلد هستند و اگر کشور يک دوره به آنها سپرده شود، خيلي موفق تر و بهتر عمل خواهند کرد. مهمترين هنر اينها در اقتصاد مقاومتي در اصل مقاومت در برابر راحت زندگي کردن مردم است!
يادمان نرود که هر جا به نسل جوان اعتماد کرديم جمهوري اسلامي ايران عظمت بيشتري داشته است که مدعي اين مطلب اداره کشور در شرايط جنگ تحميلي و مبارزه حق عليه جبهه باطل، انرژي هسته اي و جنگ مقابل داعش، توسط جوانان زير سي سال سن بوده است خصوصا که در عهد جمهوري اسلامي ايران مطابق فرمايش رهبر انقلاب( مد ظلله العالي) متعهدتر و متخصص تر هستند.
به اميد تزريق اميد و تدبير واقعي به جوانان مان.
من ا... التوفيق.