جستجو جستجوی پیشرفته

با حضور معاون اجرايي و امور انتخابات شوراي نگهبان:
رئيس هيئت نظارت و بازرسي انتخابات استان گلستان معرفي شد

امام جمعه علي آباد مطرح کرد؛
لزوم حفظ هوشياري مقابل توطئه هاي دشمن

مدير کل بنياد شهيد:
اگر دولت‌مردان باقدرت صحبت مي‌کنند از برکت خون شهدا است


گلستان ميزبان تيم‌هاي بهداشت و درمان اضطراري کشور


اجراي حدود 3 هزار برنامه در هفته بزرگداشت مقام زن


نخستين جشنواره استاني شعر خليج گرگان در بندرگز برگزار شد


افتتاح نخستين مرکز حصيربافي در گلستان


هموارتر شدن راه دريافت تسهيلات مسکن روستايي گلستان

مديرکل کميته امداد گلستان:
پرداخت چهار هزار وام کارگشايي به مددجويان

سرهنگ عليفر:
عدم نظارت خانواده ها باعث تخلفات فضاي مجازي مي شود

با حضور هنرمند گرگاني برگزار مي شود:
کارگاه آمـوزشي «آواز ايـرانـي»

در شهرستان بندرگز برگزار شد؛
برگزاري جلسه آموزشي توجيهي خادمياران رضوي

فتحي رئيس سازمان تبليغات اسلامي :
گنبد کاووس رتبه اول حفظ و قرائت قرآن را در سطح استان داراست


همايش سرداران دفاع مقدس با حضور سرلشکر رحيم صفوي


توصيه به کلزا کاران گلستاني


افزايش مرگ ناشي از سوء مصرف موادمخدر در گلستان


برگزاري نمايشگاه کتاب در شرکت گاز گلستان


فعاليت 3 هزار موسسه مردم نهاد در گلستان


اجراي طرح يک شهيد، يک نهال در آزادشهر


ارسال 100 مقاله به دبيرخانه کنگره منطقه‎اي « بانوي آفتاب»

فرمانده انتظامي راميان:
کشف بيش از 4 هزار مواد محترقه در گلستان


 با حضور معاون اجرايي و امور انتخابات شوراي نگهبان:
 رئيس هيئت نظارت و بازرسي انتخابات استان گلستان معرفي شد 

حميدرضا بهمني‎نژاد در آيين معارفه خود که با حضور معاون اجرايي و امور انتخابات شوراي نگهبان برگزار شد، اظهار داشت: بايد با روحيه‎اشرافي‎گري در جامعه مقابله کرد، اگر به جاي توجه به طبقه ضعيف و دلسوز؛ دلسپرده طبقه مرفه جامعه شويم جامعه را به سوي ارتجاع مي‎کشانيم.
وي تصريح کرد: انقلاب اسلامي اهداف والايي در پيش‎رو دارد و به سوي اين اهداف خيز برداشته و براي رسيدن به اين اهداف بايد به مبارزه با اشرافي‎گري توجه کرد.
رئيس هيئت نظارت و بازرسي انتخابات استان ادامه داد: مقام معظم رهبري اشرافي‎طلبي و بي‎مبالاتي نسبت به بيت‎المال را حرکت ضدانقلابي تعبير کردند و اگر نياز است که انقلاب حفظ شود بايد اين رفتارهاي غلط را در جامعه اصلاح کنيم.
وي تاکيد کرد: يکي از مهمترين اولويت کشور توجه به مديريت فعال انقلابي و جهادي است که در اين راستا مقام معظم رهبري تاکيدات زيادي داشتند.
بهمني‎نژاد با بيان اينکه مديريت جهادي بايد در بخش‎هاي مختلف دنبال شود، يادآور شد: مديريت جهادي مديريت تندروي و افراطي‎گري نيست و مديريت جهادي به معني بي‎انضباطي تلقي نمي‎شود بلکه يک مدير جهادي مومن پرکار و کم توقع است.
رئيس هيئت نظارت و بازرسي انتخابات استان يادآور شد: مدير جهادي بايد با تدبير حرک کردند و شب روز براي سربلندي نظام و انقلاب تلاش کند و همه مشکلات جامعه ما با مديريت انقلابي حل مي‎شود.
وي افزود: در سايه مديريت جهادي و انقلابي مشکلات قاچاق کالا در کشور حل مي‎شود و تخريب محيط‌زيست کوه‎خواري و دريا خواري در جامعه به صفر مي‎رسد.
بهمني‎نژاد گفت: اگر کارها در کشور به خوبي‎پيش نمي‎رود دليل آن اين است که مديريت جهادي نيست و محبوب‎ترين شخصيت در نزد ايرانيان سردار سرافراز سليماني است که فردي پرکار و انقلابي است و مشکلات با اين روحيه حل مي‎تواند حل شود.


 امام جمعه علي آباد مطرح کرد؛
 لزوم حفظ هوشياري مقابل توطئه هاي دشمن 

حجت الاسلام سيد داوود شاهچراغي در جمع نمازگزاران اين هفته علي آباد کتول با اشاره به جنگ نرم و هوشمند دشمن اظهار کرد: در حالي که غربي ها پرچم سفيد برافراشته و باب مذاکره را باز کرده اند، حاضر نشدند به هواپيماي حامل وزير امور خارجه کشورمان سوخت بدهد.
وي تصريح کرد: کشور آلمان پرونده سياهي در توليد سلاح هاي کشتارهاي جمعي دارد و در عين حال يکي از مدعيان حقوق بشر است و چند روز گذشته به هواپيماي حامل وزير کشورمان سوخت نداد که کاري غير انساني بود.
شاهچراغي با تاکيد بر لزوم حفظ هوشياري مقابل توطئه هاي دشمن، متذکر شد: بيماران زيادي داريم که شايد يک آمپول را 70 هزار تومان مي خريدند و حالا بر اثر تحريم ها همين آمپول را بايد 600 هزار تومان بخرند. اينهايي که بنزين به هواپيماي وزير کشورمان ندادند، به بيماران ما نيز دارو نخواهند داد.
وي با اشاره به جنايات دشمن عليه کشورمان،گفت: گلزارهاي شهدا در کشورمان پُر از جوانان گلگون کفن اين ملت است و بسياري از مادران هنوز باور ندارند که فرزندان مفقودالاثرشان به شهادت رسيده اند و اميدوار دارند که آن ها روزي بر مي گردند.
شاهچراغي با اشاره به نقش مهم ايران در منطقه اذعان کرد: غرب بر همين اساس غده سرطاني داعش را در منطقه پديد آورد که بخش زيادي از عراق و سوريه را در برگرفته بود، اما وقتي ايران وارد شد، با مديريت خود روسيه را نيز وارد کرد و حال داعش در عراق از بين رفت و در سوريه نيز در حال نابودي است.
خطيب جمعه علي آباد کتول کتول با بيان اينکه دشمن مي بينند هر روز ايران قدرتمندتر از گذشته مي شود، خاطر نشان کرد: آن ها عليرغم اينکه خودشان هم باور دارند در اين منطقه ناامن، ايران امن کشور است، اما مي خواهند با ناکارآمد نشان دادن نظام و بزرگنمايي مشکلات کوچک، کشورمان را ناامن نشان داده و مردم را مقابل نظام قرار دهند.
وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: حال يک شخصيت خودخواه که نه دلسوز مردم است و نه دلسوز انقلاب و کشور و تنها به منافع خود مي انديشد، به مقام معظم رهبري نامه مي فرستد و مورد توجه رسانه هاي غربي قرار مي گيرد.
شاهچراغي با بيان اينکه ما از دستگاه قضايي مي خواهيم با آن هايي که نظم و امنيت کشور را بر هم مي زنند در هر لباس و مقامي که هستندف برخورد کند، افزود: نمي شود که کسي سال ها قدرت و اختيارات کشور در دستش باشد و امروز حرف هاي بزند که صداي اسراييل آن را پخش کند و رييس جمهور امريکا از آن شاد شود.
امام جمعه علي آباد کتول با تاکيد بر لزوم بازگو کردن موفقيت هاي نظام و انقلاب در پاسخ به آن هايي که مي خواهند نظام را ناکارآمد نشان دهند، گفت: پس از پيروزي انقلاب اسلامي، اين نظام موفقيت هاي بسياري کسب کرده که بايد اين ها را به مردم بگوييم.
وي همچنين خطاب به مسئولين گفت: مسولين و سياسيون خدا، مردم و نظام را در نظر بگيرند و مراقب باشند که حاشيه سازي نکنند.
شاهچراغي ادامه داد: مراقب قلم، زبان و سخن خود باشيم که دشمن از کوچکترين مسايل ما براي دوقطبي کردن و مطرح کردن جنگ قدرت در ايران سواستفاده مي کند.
امام جمعه علي آباد کتول با تاکيد بر اينکه ما انقلاب را راحت بدست نياورديم، خاطر نشان کرد: همه ي گروه هاي سياسي و مسئولين، سخنان و منويات مقام معظم رهبري را فصل الخطاب خود قرار دهند و روي محور ايشان حرکت کنند که دوست و دشمن به دلسوزي، هوشمندي و تدبير ايشان اذعان دارند.


 مدير کل بنياد شهيد:
 اگر دولت‌مردان باقدرت صحبت مي‌کنند از برکت خون شهدا است 

به مناسبت سالروز شهادت حضرت ام البنين (س) و روز 'مادران و همسران شهدا' در آئيني از مادران و همسران شهيدان استان گلستان در گرگان تکريم شد.
مدير کل بنياد شهيد و امور ايثارگران گلستان، در گردهمايي مادران و همسران شهيد استان گلستان که در سالن ولايت اداره کل تبليغات اسلامي گلستان برگزارشده بود، نقش مادران و همسران شهدا را بسيار مهم خواند و اظهار کرد: امروز شهدا با ازخودگذشتگي امنيت و آرامش را به کشور هديه دادند.
علي‌اصغر فاضلي با تاکيد بر نقش پراهميت و فداکاري همسران و مادران شهدا اظهار کرد: اقتدار جمهوري اسلامي ايران در منطقه و جهان مديون خون شهدا است.
مدير کل بنياد شهيد و امور ايثارگران گلستان همچنين مادران و همسران شهدا را فرشته هاي زميني بيان کرد که از جايگاه ويژه‌ اي در جامعه برخوردار هستند.
فاضلي افزود: بايد توجه داشته باشيم امروز اگر مسئولان و دولت‌مردان پشت ميز مذاکره مي‌نشينند و باقدرت صحبت مي‌کنند از برکت خون شهدا است.
وي در ادامه به برنامه کاشت افزون بر 1600 نهال در شهرک سلامت گرگان واقع در روستاي قرن آباد اشاره کرد و افزود: اين مراسم برگزارشد و خانواده معظم شهدا و ديگر شرکت کنندگان به ياد شهيدان نهال غرس کردند.
به گفته وي ؛ اين نهال ها به نام شهيدان ثبت و حفاظت مي شود.


 گلستان ميزبان تيم‌هاي بهداشت و درمان اضطراري کشور 

مديرعامل جمعيت هلال احمر استان گفت: کارگاه تخصصي بهداشت و روان در بحران، ويژه تيم‌هاي بهداشت و درمان اضطراري کشوربا حضور 12 استان کشور به ميزباني علي آباد کتول برگزار شد.
حسين احمدي مدير عامل جمعيت هلال احمر استان گلستان گفت: اين کارشناسان از استان‌هاي آذربايجان غربي و شرقي، اردبيل، زنجان، خراسان رضوي، جنوبي و شمالي، سمنان، مازندران، گيلان، فارس، گلستان، شرکت کردند.
احمدي افزود: کشور ايران به ويژه استان گلستان به لحاظ حوادث طبيعي مانند سيل و زلزله حادثه خيز مي‌باشد و نياز هست در صورت بروز حادثه همه استان‌ها در آمادگي کامل بتوانند به ياري استان يا منطقه حادثه‌ديده بشتابند.
وي ادامه داد: کارگاه بهداشت و روان و بهداشت محيط در شهرستان علي آباد کتول با حمايت فرماندار به مدت سه روز برگزار شد که در اين کارگاه‌ها بازآموزي و هم آموزش‌هاي جديد به کارشناسان ارائه شد.
احمدي افزود: هدف از برگزاري اين کارگاه‌ها اعلام آمادگي اين افراد است تا قبل از وقوع يک حادثه سناريوي آماده داشته باشند و که وقتي يک حادثه اتفاق افتد نجات، امداد، اسکان اضطراري، تغذيه انجام شود.همچنين آثار رواني بر روي افراد آسيب پذير و درکنار آن بخش‌هاي بهداشت محيط، بهداشت روان، بهداشت آب و بهداشت تغذيه و در حقيقت بهداشت محل‌هاي اسکان در شرايط اسکان موقت انجام شود.


 اجراي حدود 3 هزار برنامه در هفته بزرگداشت مقام زن 

مدير کل امور بانوان وخانواده استانداري گلستان گفت: به مناسبت ميلاد با سعادت حضرت زهرا (س) و گراميداشت هفته مقام زن و روز مادر بيش از 2 هزار و 950 برنامه در استان برگزار مي‌شود.
کلثوم غفاري توران گفت: امسال طرح ديدار همزمان مادران شهدا، با حضور مسئولان استاني و در شهرستان‌ها با محوريت فرمانداران و مديران شهرستاني در صبح روز پنجشنبه 17 اسفند ماه در مرکز استان اجرا مي‌شود.
وي ادامه داد: همچنين با توجه به همزمان بودن اين هفته با هفته درختکاري، کاشت نهال به نام مادران شهيد به صورت نمادين در پارک سلامت، در جنگل قرن آباد با همکاري اداره کل منابع طبيعي استان انجام خواهد شد.
غفاري گفت: نشست بانوان شاغل در استانداري و فرمانداران با استاندار گستان، اردوي يک روزه ريلي بانوان شاغل به مقصد بندر ترکمن با همکاري اداره کل راه آهن شمال شرق 2 و کارگاه آموزشي کسب و کار و بازار مجازي ويژه بانوان کارآفرين، در اين هفته اجرا مي‌شود.
مدير کل امور بانوان وخانواده استانداري گلستان ادامه داد: کارگاه آموزشي زندگي سبز و پرورش گياهان آپارتماني، نشست هم انديشي سازمان‌هاي مردم نهاد استان با هدف بررسي راهکار‌هاي ارتقاي توانمندي سازمان‌هاي مردم نهاد از برنامه‌هاي اين هفته در استان است.


 نخستين جشنواره استاني شعر خليج گرگان در بندرگز برگزار شد 

علي اکبر صيدآبادي- بندرگز: نخستين جشنواره استاني شعر خليج گرگان با حضور مديران استاني و شهرستاني، شاعران، دوست داران محيط زيست و اقشار مختلف مردم در بندرگزبرگزار شد.
مدير اجرايي نخستين جشنواره استاني شعر خليج گرگان گفت: 98 اثر در 2 بخش آزاد و کلاسيک به زبان هاي طبري و ترکمني به دبيرخانه نخستين جشنواره استاني شعر خليج گرگان ارسال شد.
ليلا هزارجريبي افزود: در داوري آثار، شاخص هايي از قبيل رعايت اصول شعري، نوآوري، نوگرايي و پرورش موضوع، توجه به عنصر زبان، استفاده از ظرفيت معنايي جديد و گسترش مفاهيم، پيام و ارائه راهکار و همخواني شعر با محورهاي جشنواره مد نظر بوده است.
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان بندرگز اظهار داشت: در بخش شعر کلاسيک شعبانعلي يازرلو و قاسم باي هر دو از راميان و ابوالحسن نظري از بندرگز به ترتيب اول تا سوم شدند و علي ابري از علي آباد کتول، محمد حسين صفري از گنبد و علي اصغر روز پيکر از کردکوي به ترتيب، عناوين اول تا سوم را در بخش شعر آزاد کسب کردند.
هزارجريبي تصريح کرد: در اين مراسم از احسان احمدي براي ارائه ترانه فارسي، سيد رضي علوي در بخش شعر طبري کلاسيک و منصور طبري از گنبد در بخش شعر کلاسيک ترکمني تجليل شد.
وي گفت: علي اکبر آغاسيان از گنبد کاووس، قدسي براتي از گرگان، رحيم افضلي راد از کردکوي، يداله صحنه از آق قلا، فرهاد قربانزاده از بندر ترکمن و فرامرز احمدي از بندرگز داوري اولين جشنواره استاني شعر خليج گرگان را بر عهده داشته اند.


 افتتاح نخستين مرکز حصيربافي در گلستان 

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گلستان از افتتاح اولين مرکز حصيربافي در استان خبر داد.
ابراهيم کريمي مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گلستان گفت: اين مرکز، هشتمين مرکز صنايع دستي و اولين مرکز حصير بافي استان است که در روستا مهترکلاته شهرستان کردکوي افتتاح شد.
کريمي اضافه کرد: همچنين تا پايان امسال دو مرکز صنايع دستي ديگر نيز در استان افتتاح خواهد شد.
وي در ادامه گفت: حصيربافي يا بافت بوريا يکي از قديمي‌ترين صنايع دستي بوده است که احيا آن مي‌تواند باعث اشتغال زايي، استفاده از مواد اوليه بومي و احيا هنري سنتي در استان شود.


 هموارتر شدن راه دريافت تسهيلات مسکن روستايي گلستان 

مديرکل بنياد مسکن گلستان از توافق با بانک‌هاي استان براي دريافت آسان وام‌هاي مسکن روستايي و هموارتر شدن اين راه براي متقاضيان خبر داد.
محمد تقي زماني نژاد گفت: با پيگيري‌هاي صورت گرفته و موافقت 7 بانک عامل پرداخت اين تسهيلات، قرار شد ساکنان شهرستان‌هاي گنبدکاووس، بندرترکمن، گميشان، آق قلا و مراوه تپه و همچنين مددجويان تحت پوشش کميته امداد و سازمان بهزيستي استان، اين تسهيلات با يک نفر ضامن بازاري داراي جواز کسب و يک نفر ضامن کشاورز يا دامدار داراي دفترچه کشاورزي يا دامداري پرداخت شود.
وي افزود: همچنين اين تسهيلات براي ساير مناطق استان نيز به صورت يک نفر ضامن کارمند بدون الزام به نامه کسر از حقوق به همراه يک نفر ضامن بازاري داراي جواز کسب و يا کشاورز و دامدار داراي دفترچه کشاورزي يا دامداري پرداخت مي‌شود.
زماني نژاد در ادامه گفت: در حال حاضر براي ساخت واحد‌هاي مسکوني روستايي در مناطق محروم و مرزي و تخريب و درجا سازي مبلغ 20 ميليون تومان و در ساير موارد مبلغ 18 ميليون تومان با کارمزد 5 درصد و بازپرداخت 15 ساله پرداخت مي‌شود.
تسهيلات ساخت مسکن روستايي علاوه بر روستا‌ها به ساکنان شهر‌هاي با جمعيت کمتر از 25 هزار نفر نيز پرداخت مي‌شود.


 مديرکل کميته امداد گلستان:
 پرداخت چهار هزار وام کارگشايي به مددجويان 

زهره پوررضا:
مدير کل کميته امداد امام ( ره ) گلستان از واگذاري چهار هزار وام کارگشايي به 2 هزار مددجوي گلستاني خبر داد.
امان ا… حسين پور در نشست خبري با خبرنگاران رسانه هاي گروهي با بيان اين که 9 ميليارد تومان تسهيلات به مددجويان استان پرداخت شده است، گفت: تاکنون سه هزار شغل براي مددجويان استان ايجاد شده است.
وي با اشاره به نام گذاري روز 14 اسفند و فرارسيدن سالروز تاسيس کميته امداد و جشن نيکوکاري در اين روز اظهار داشت: تعداد 36 هزار خانوار با 106 هزار نفر عضو از 36 خدمت کميته امداد استان گلستان برخوردار هستند.
به گفته وي 29 هزار و 156 خانوار در استان گلستان تحت پوشش بيمه درماني و 9 هزار و 255 دانش‌آموز نيز از خدمات موجود استفاده مي کنند.
حسين پور از ارائه 48 هزار و 610 اقدام فرهنگي از ابتداي سال جاري خبر داد و افزود: تاکنون حدود 9 ميليارد و 300 ميليون تومان براي اين اقدامات فرهنگي هزينه شده است.
مديرکل کميته امداد گلستان از آموزش رايگان 4 هزار و 700 مددجو گلستاني در رشته هاي مختلف فني و حرفه اي خبر داد و تصريح کرد: در اين خصوص 60 ميليارد تومان تسهيلات قرض الحسنه پرداخت و حدود سه هزار شغل براي مددجويان ايجاد شده است.
وي با بيان اين که امسال 2 هزار و 700 پايگاه نيکوکاري براي جمع آوري کمک هاي مردمي در استان مسقر شده است خاطر نشان کرد: سال گذشته مردم سخاوتمند گلستان حدود 40 ميليارد تومان و حدود دو برابر سال پيش از آن براي جشن نيکوکاري کمک کردند که پيش بيني ما براي امسال امسال حدود 70 ميليارد تومان است.
به گفته حسين پور 3 هزار پاکت براي دريافت کمک هاي مردمي تاکنون توزيع شده است.


 سرهنگ عليفر:
 عدم نظارت خانواده ها باعث تخلفات فضاي مجازي مي شود 

فاطمه روزخوش: در نشست خبري فرماندهي انتظامي گنبد کاووس با اصحاب رسانه هشدارهاي مواظبت از حريم شخصي و اطلاعات فردي در فضاي مجازي يادآور شد.
سرهنگ عليفر بابيان برخي حوادث تلخ در فضاهاي مجازي، آگاهي و نظارت والدين در خانواده را مهم و عامل بازدارنده بر شمرد و افزود: رشد روزافزون شبکه هاي اجتماعي بخصوص تلگرام ، عدم آشنايي با موضوعات جرم در فضاي مجازي، نشر اکاذيب هتک حيثيت افراد که از موارد جرم مي باشند طي سالهاي اخير باعث مشکلات عديده هاي گرديده که رها نمودن و عدم وتوجه کافي به عواقب ناخوشايند اين موارد مشکلات فراواني را موجب شده است.
سرهنگ عليفر همچنين پرونده هاي اقتصادي واخلاقي، برداشت از حسابهاي بانکي را از جمله موارد ديگري برشمرد که متاسفانه برخي از اين تخلفات 73 درصد نيز رشد يافته و سوء استفاده متهمين از عناوين جعلي و غفلت افراد، باعث بوجود آمدن مشکلات عديده اي گرديده است .
سرهنگ عليفر وضعيت شهرستان گنبدکاووس طي 11 ماهه اخير در مورد کاهش جرائم 6 درصد و در کشفيات 13 درصد افزايش عنوان نمود.
وي در مورد سرقتها اعلام نمود بيشترين سرقتها مربوط به اماکن خصوصي و خودروها بوده که البته بخشي نيز سرقت محتويات داخل خودرو به علت عدم دقت رانندگان در نگهداري اموال داخل خودرو بوده است .
وي همچنين اماکن نيمه کاره و يا متروک را نيز محل برنامه ريزي ها و سرقتهاي افراد متخلف برشمرد و افزود: نبودن نگهبان و همچنين نبوده امکاناتي مانند نصب دوربين از علل سرقتها در اين اماکن مي باشد.
فرماندهي انتظامي گنبدکاووس در مورد توقيف موتور سيکلت ها فاقد مدارک و ايمني گفت: تا کنون 3684 عدد موتور سيکلت توقيف و راهي پارکينگ شده اند.
وي درادامه افزود: تلاش مان در جهت برقراري انضباط ترافيکي و رفع موانع شلوغي و ترافيک شهري مي باشد که در اين رابطه کاهش تردد موتور سيکلت هاي فاقد مدارک ويا راکبان نابهنجار از جمله تمهيداتي جهت برقراري نظم و امنيت شهروندان بشمار مي رود.
سرهنگ عليفر همچنين با توصيه به شهروندان در ايام تعطيلات نوروزي جهت حفظ اموال و مصون بودن از هرگونه خطرات سرقت از طرف افراد متخلف نصب دوربين در منازل را از جمله عوامل بازدارنده وقوع سرقت برشمرد و افزود: طرح جابجايي اسباب منازل از 25 اسفند تا 16 فروردين سال جديد با هماهنگي نيروي انتظامي همانند سالهاي قبل مورد تاکيد مي باشد.


 با حضور هنرمند گرگاني برگزار مي شود:
 کارگاه آمـوزشي «آواز ايـرانـي»  

کارگاه آموزشي«آواز ايراني» با حضور هنرمند برجسته استان و کشور«اشکان کمانگري» به ميزباني حوزه هنري گلستان برگزار مي شود.
مسئول واحد موسيقي اظهار کرد: کارگاه آموزشي «آواز ايراني» با حضور هنرمند برجسته استان و کشور «اشکان کمانگري» روز دوشنبه 14 اسفندماه در حوزه هنري گلستان برگزار مي شود.
دانيل کلاهدوزي افزود: اين کارگاه آموزشي جهت ارتقاي سطح دانش، مهارت و تکنيک علاقه مندان و کشف هنرمندان مستعد برنامه ريزي شده است.
کلاهدوز اظهار کرد: شرکت در اين کارگاه براي عموم علاقه مندان آزاد است و هنرمندان علاقه مند مي توانند با حضور در اين کارگاه از مباحث تخصصي بهره مند شوند.


 در شهرستان بندرگز برگزار شد؛
 برگزاري جلسه آموزشي توجيهي خادمياران رضوي  

علي اکبر صيدآبادي - بندرگز: در پي پيام و منشور هفتگانه مقام معظم رهبري به توليت آستان قدس رضوي در جهت رسيدگي به وضعيت محرومان و مستضعفين جامعه و تشکيل کانونهاي خادمياران شهرستانها اولين نشست آموزشي و توجيهي خادمياران رضوي با حضور خادمياران و مسئولين نمايندگي آستان قدس رضوي استان گلستان درحسينيه 14 معصوم شهرستان بندرگز برگزار شد.
حجت الاسلام سيد سجاد بابازاده نماينده آستان قدس رضوي در شهرستان بندرگز ضمن خيرمقدم با اشاره به اجراي طرح خادم ياران حرم قدس رضوي گفت: بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي معنوي بارگاه منور امام رضا(ع)، انسجام بخشيدن و هم‌افزايي در ظرفيت‌هاي مردمي و دخيل کردن مشارکت‌هاي عمومي از جمله سياستهاي اين طرح است.
حجت الاسلام بابازاده افزود: آستان قدس يک بستر است براي خدمت و معنويت بخشيدن به حرکت مردمي جهادگران و آستان قدس با آغوش باز از همه علاقه‌مندان به خدمت براي پيوند زدن خدمت خالصانه به معنويت ناب حضرت رضا(ع) دعوت مي‌کند. در اين طرح ابتدا افراد با پر کردن فرم مربوطه وارد طرح شده و در مرحله بعد در بخش خدمت ياري و کميته ها فرهنگي و اجتماعي فعاليت مي کنند.
در اين مراسم حسين آيت مسئول کانونهاي خادمياران استان گلستان گفت: با اجراي اين طرح فضاي ورود تمامي افراد و اقشار مختلف جامعه براي خدامي حرم امام رضا عليه السّلام فراهم مي شود
حسين آيت طرح کانون هاي خادمياري را کاري ارزشمند از آستان قدس رضوي دانست و ابراز کرد: در اين طرح همه افراد مي‌توانند به عنوان خادم امام رضا(ع) در شغل و حرفه خود به محرومين و نيازمندان خدمت رساني کنند.
مسئول کانونهاي خادمياران استان گلستان گفت: خادمياران رضوي بعد از گذراندن دوره 6 ماهه و انجام وظايف محوله به آنها موفق مي‌شوند تا در سال 4 بار به عنوان خادم در آستان کبريايي امام علي بن موسي الرضا(ع) خدمت کنند.
حسين آيت شناسايي محرومان و نيازمندان در تمامي حوزه‌ها و ارائه خدمات مرتبط به آنان را از مهم‌ترين وظايف کانونها دانست و افزود: ترويج فرهنگ رضوي در فعاليت‌هاي مختلف و انجام فعاليتهاي فرهنگي از ديگر رسالت‌هاي کانونها در شهرستان‌ها مي باشد و رسيدگي به محرومان يکي از اولويت‌هاي اجرايي در فرهنگ رضوي است.
حسين آيت تصريح کرد: اعزام زائران اولي منطقه و اقدامات ديگري که در طرح خادمياران انجام مي‌شود نظير بهره‌ گيري از ظرفيت خادمياران در حوزه سلامت و بهداشت، محروميت زدايي براي کمک به مستضعفان و در راستاي خدمت رساني اجراي پروژه‌هاي مختلف بخش خيري در تمام سطوح جزو اولويت هاي اصلي کانونهاست.


 فتحي رئيس سازمان تبليغات اسلامي :
 گنبد کاووس رتبه اول حفظ و قرائت قرآن را در سطح استان داراست 

فاطمه روزخوش: حجه الاسلام فتحي رياست سازمان تبليغات اسلامي گنبد کاووس در نشست خبري با اصحاب رسانه، سازمان تبليغات را نهادي مردمي و فرهنگي برشمرد که طي چندين سال فعاليت مذهبي ، فرهنگي و ديني توانسته نقش موثري را در تقويت و تحکيم انقلاب عهده دار باشد .
رئيس سازمان تبليغات گنبدکاووس ، تعامل و راهکارهاي موثر در جذب و مراجعه اقشار مختلف مردم بخصوص جوانان را محور اهداف اين نهاد بر شمرد وافزود: جوانان سرمايه هاي مهم و تاثير گذاري هستند که همواره در صحنه هاي مختلف نقش آفريني هايي مثال زدني داشته اند .
وي همچنين مهمترين دستاوردهاي اخير اين نهاد را برگزاري تلاوت و کرسي قرآني ، همچنين روخواني و روان خواني در 33 موسسه و خانه قرآني و برگزاري دوره هاي تخصصي قرآني در قالب تربيت معلم که با مجوز سازمان تبليغات مورد تاييد مي باشد عنوان نمود .
حجه الاسلام فتحي افزود: گنبد کاووس در مسابقات قرآني رتبه اول قرائت و حفظ را داراست که 80 نفر در 4 دوره 200 نفره توانسته اند اين موفقيت ها را کسب نمايند .
وي در خصوص هيات مذهبي گفت: شناسايي 70 هيئت مذهبي و ثبت در سامانه کشوري و همچنين 150 مداح در سامانه طوبي از ديگر توفيقات اين سازمان بشمار مي رود .
فتحي افزود: برگزاري گلدسته هاي مساجد که مبحث مربوط به اذان مي باشد 60 نفر شرکت کننده داشتيم که تعدادي حائز کسب رتبه هاي برتر شده اند .


 همايش سرداران دفاع مقدس با حضور سرلشکر رحيم صفوي  

همايش بزرگ فرماندهان دوران دفاع مقدس با حضور دستيار و مشاور عالي فرمانده کل قوا، سر لشکر رحيم صفوي در گلستان برگزار شد.
سردار صادقي فرمانده سپاه نينوا استان گلستان با اشاره به برگزاري همايش سرداران دفاع مقدس در اين استان، گفت: اين همايش براي اولين بار با حضور پيشکسوتان، فرماندهان گلستاني و يادگاران هشت سال دفاع مقدس در استان برگزارشد.
صادقي افزود: هدف از برگزاري اين همايش‌ ايجاد وحدت، انس و مودت، تبادل نظر و انتقال تجربه بين نيرو‌هاي پيشکسوت و جوان حاضر در اين نهاد است که بار‌ها از سوي مقام معظم رهبري تاکيد شده است.


 توصيه به کلزا کاران گلستاني 

رييس اداره غله و دانه‌هاي روغني گفت: کلزاکاران در مزارعي که وارد فاز گلدهي شده اند 200 کيلوگرم سولفات آمونيوم استفاده کنند.
موسي خاني رييس اداره غله و دانه‌هاي روغني در توصيه به کشاورزان کلزا کار گفت: لازم است در پيشگيري از بروز خسارت بيماري در زراعت کلزا، در اوايل گلدهي اقدام به مصرف قارچ کش در مزارع کنند تا عملکرد خوبي داشته باشند.
وي ادامه داد:مزارع غرب استان بايد 2 بار مصرف قارچ کش داشته باشند به اين علت که هنگام بروز، خسارت زيادي به وجود مي‌آورد.
موسي خاني گفت: در مزارع شرق استان، يکبارسمپاشي در اوايل گلدهي انجام دهند ودر بحث تغذيه، مزارعي که اوايل زايشي هستند کود سولفات آمونيوم به ميزان 200 کيلوگرم استفاده کنند. وي افزود: لازم است مزارعي هم که از لحاظ رشدي عقب‌تر هستند 2 مرحله کود پاشي داشته باشند. موسي خاني گفت: از کود‌هاي اوره 100 کيلوگرم و از کود کلر پتاسيوم نيز 100 کيلوگرم استفاده شود.


 افزايش مرگ ناشي از سوء مصرف موادمخدر در گلستان 

مديرکل پزشکي قانوني گلستان گفت: مرگ ناشي از سوء مصرف موادمخدر در گلستان، از ابتداي سال تا پايان بهمن،40 درصد افزايش داشته است.
حسين زارعي مديرکل پزشکي قانوني گلستان گفت: در اين مدت، 25 نفر به علت سوء مصرف موادمخدر جان خود را از دست دادند، اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل، 40 درصد افزايش داشته است.وي ادامه داد: از اين تعداد، 18 نفر مرد و 7 نفر زن، که اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته با 14 نفر مرد و 4 نفر زن بوده است.


 برگزاري نمايشگاه کتاب در شرکت گاز گلستان 

به مناسبت ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و ترويج واشاعه فرهنگ کتاب وکتاب خواني، با هماهنگي روابط عمومي و پايگاه بسيج شهيد گرزين شرکت گازگلستان نمايشگاه کتابي درمحل اداره مرکزي برگزار شد.
در اين نمايشگاه نسخ زيادي از کتب موجود در موضوعات فرهنگي و عقيدتي، تاريخي، ادبي، علمي، کودک، داستاني و رمان در معرض ديد علاقه‌مندان قرار گرفته است.
به منظور تشويق ومانوس شدن هر چه بيشتر کارکنان به خريد کتب مورد نياز، طي هماهنگي‌هاي انجام شده با مسئول کتابفروشي، تخفيفاتي ويژه‌اي به خريداران ارائه شده است.
اين نمايشگاه تا روز پنجشنبه 17 اسفند ماه در محل اداره مرکزي گاز گلستان داير است.


 فعاليت 3 هزار موسسه مردم نهاد در گلستان 

مدير کل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري گلستان گفت: 2 هزار و 963 موسسه مردم نهاد در استان فعال هستند.
چراغعلي مديرکل امور اجتماعي و فرهنگي گفت: 2 هزارو 963 موسسه خيريه با مسئوليت افراد خوش نام و فعال اجتماعي فعاليت مي‌کنند که از اين تعداد 40 سازمان رسما به عنوان موسسه خيريه در استان مشغول ارائه خدمت به نيازمندان هستند.
چراغعلي افزود: هچنين مراکز ديگري مانند مراکز نگهداري کودکان بي سرپرست و بد سرپرست و اعتياد هم با همکاري مردم کمک رساني مي‌شود.
وي ادامه داد: تعداد اين موسسه‌ها نسبت به 11 ماه مدت مشابه سال گذشته 2 و نيم درصد افزايش داشته است.


 اجراي طرح يک شهيد، يک نهال در آزادشهر 

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان آزادشهر گفت: طرح کاشت نهال به ياد يک شهيد با کمک دانش آموزان آزادشهر در هفته منابع طبيعي اجرا شد.
جلال عجم رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري آزادشهرگفت: اين طرح باهدف ترويج فرهنگ ايثار و شهادت و صيانت از عرصه‌هاي طبيعي در هفته منابع طبيعي در حال اجرا است.
عجم افزود: طرح کاشت نهال به ياد شهداي اين شهرستان را با همکاري دانش آموزان پيشتاز دبستان دخترانه هاجر در عرصه‌هاي طبيعي روستاي کوهميان آغاز کرديم.
وي ادامه داد: از اول بهمن تا کنون 23 هزار اصله نهال غيرمثمر بين مردم و نهاد‌ها باهدف صيانت از پوشش بيولوژيک در روستا‌هاي کوهستاني شهرستان توزيع شد.
وي در پايان افزود: نهال مثمر را هم بين ساکنين متقاضي اين روستا‌ها خواهيم داشت.


 ارسال 100 مقاله به دبيرخانه کنگره منطقه‎اي « بانوي آفتاب»  

پريسا سادات موسوي: کنگره منطقه اي «بانوي آفتاب» به صورت منطقه اي و با حضور استان هاي مازندران، گيلان، خراسان شمالي و رضوي و سمنان به ميزباني استان گلستان برگزار شد.
دبير کنگره منطقه اي "بانوي آفتاب" گفت: اين کنگره با حضور علماي برجسته و پژوهشگران شيعه و سني 5 استان شمالي در گرگان برگزار شد.
حجت الاسلام ولي نژاد افزود : يکصد و 3 مقاله با محور سبک زندگي فاطمي به دبيرخانه اين کنگره ارائه شده که از اين ميان آنها 10 اثر برگزيده شد.
وي تاکيد کرد: يکي از اهدافي که در برگزاري اين کنگره داريم ترويج فرهنگ فاطمي است و در اين کنگره در صدد آن هستيم که به ابعاد و فضائل حضرت فاطمه(س) بپردازيم.
ولي نژاد افزود: اين کنگره با همکاري سازمان تبليغات اسلامي استان گلستان و مرکز بزرگ اسلامي شمال کشور برگزار شده و در دو سال آينده نيز اين کنگره در استان گلستان برگزار مي‎شود.


 فرمانده انتظامي راميان:
 کشف بيش از 4 هزار مواد محترقه در گلستان 

فرمانده انتظامي شهرستان راميان از کشف 4 هزار و 275 عدد انواع مواد محترقه در اين شهرستان خبر داد.
علي اکبر باي فرمانده انتظامي شهرستان راميان گفت: ماموران انتظامي اين شهرستان در راستاي برخورد با فروشندگان مواد محترقه موفق به کشف انواع مواد محترقه شدند.باي افزود: در اين بازرسي و گشت زني ماموران 4 هزار و 275 عدد انواع مواد محترقه کشف و ضبط شد.
وي به آمادگي ماموران انتظامي اين شهرستان در راستاي برخورد با برهم زنندگان آسايش شهروندان در شب چهارشنبه سوري اشاره کرد و گفت: يکي از مسائل مهم براي پيشگيري از حوادث ناشي از مواد محترقه آموزش آسيب‌هاي ناشي از استفاده از مواد محترقه و آتش زا بسيار مهم و اساسي است که بايد براي ايمني جامعه بيشتر مورد توجه قرار گيرد.