جستجو جستجوی پیشرفته

ائمه جمعه استان مطرح کردند؛
تفکر غربي بدنبال بي حجابي درجامعه اسلامي

رئيس کل دادگستري گلستان:
برنامه کاهش مرگ و مير موتورسيکلت سواران در گلستان تدوين شد

کارشناس مسائل سياسي:
طرح اعاده اموال نامشروع مسوولان به بيت‌المال منطبق بر سيره علوي است


جشن نوروزگاه در استان گلستان اجرا مي‌شود


کمک 3ميليارد توماني مردم گلستان در جشن نيکوکاري


دانشجويان شرق استان گلستان به مناطق عملياتي جنوب کشور اعزام شدند


ساختمان سابق گمرک شهرستان بندرگز موزه مي شود

ارمغان خير گنبدي؛
آزادي محبوسان جرائم نقدي در آستانه سال نو

از سوي ستاد ساماندهي امور جوانان؛
شهرداري گرگان جزو 7 دستگاه برتر در اجرايطرح اوقات فراغت معرفي شد


بيمارستان 96 تختخوابي در گميشان احداث مي‌شود

مدير شبکه بهداشت و درمان گنبد:
اورژانس بيمارستان طالقاني گنبد استاندارد نيست


خلع يد 8 هزار مترمربع اراضي جنگلي و مرتع در شهرستان آزادشهر


افتتاحيه بازارچه هاي دانش آموزي گلستان و جشنواره نوجوان خوارزمي


معرفي معاون جديد مديرکل آموزش و پرورش


آيين غبارروبي و گل‌باران مزار مادران آسماني شهداي شهرستان گرگان


لالايي خواني سنتي دانش آموزان به سبک محلي و ترکمني


اختصاص بيش از يک ميليارد و 644 ميليون ريال براي اشتغال روستايي و عشاير گنبدکاووس

بخشدار مرکزي بندرگز:
"دهکده گردشگري روستايي" در بندرگز راه‌اندازي مي شود


جشن استقبال از بهار در مينودشت

رئيس بنياد مهدويت در گلستان:
طرح ياران موعود در 30 مدرسه استان اجرايي شد


پويش «نه به ترقه در چهارشنبه سوري» در مدارس گلستان


رئيس جديد دانشکده فني و مهندسي علي آباد کتول منصوب شد

در جلسه ستاد شئون فرهنگي مينودشت مطرح شد؛
ثبت نام از معتکفين از سوم فروردين 97 آغاز مي شود

اين داستان ادامه دارد!
واردات 77 تن پودر زرده تخم مرغ در کمتر از يک سال


 ائمه جمعه استان مطرح کردند؛
 تفکر غربي بدنبال بي حجابي درجامعه اسلامي  

ائمه جمعه استان گلستان در خطبه هاي نماز جمعه ضمن دعوت به نيکوکاري و تهذيب نفس مطرح شدن بحث "حجاب اجباري" را در راستاي برنامه غرب براي تغيير الگوي فرهنگي در ايران اسلامي دانستند.
امام جمعه آزادشهر: کساني که حجاب را اختياري مي دانند، ديندار نيستند
حجت الاسلام والمسلمين عين ا... شهابي امام جمعه و خطيب آزادشهر بعد از دعوت نفس خود و مومنان به تقواي الهي و تبريک تولد حضرت فاطمه الزهرا (س) و روز مادر، اظهار کرد: انصافا خانواده فاطمي ، موفق ترين خانواده ها است. آن خانواده اي که خط و مشي زندگي خانواده حضرت فاطمه (س) را در پيش بگيرند بطور حتم زندگي خوبي خواهند داشت.
وي تصريح کرد: زني با شاخصه هاي حضرت زهرا بايد الگوي زنان باشد، نه زنان غربي که در شبکه هاي ماهواره اي به عنوان ابزار از آنها استفاده مي کنند. شرافت و کرامت زنان را واقعا نابود کردند. در مسائل صنعتي ، در کارهاي سخت، ارزانترين نيرو، نيروي زن بوده و بدترين استفاده را از آنها مي کنند. اين تساوي و عدالت است! اينها را دين ما قبول ندارد.
حجت الاسلام شهابي ادامه داد: اسلام تعالي ، ترقي و عزت زن را مي خواهد. روش و رفتاري که غربي ها دارند کاملا مردود است. امروز اگر جايگاه و شرافت زن لکه دار شده است، بطور حتم بخاطر فرهنگ غلط غربي است.
وي اظهار کرد: متاسفانه عده اي مي آيند در تولد حضرت زهرا (س) به بزن و بکوب و رقص و آوازه خواني مي پردازند و در شبکه هاي مجازي پخش کرده و به آن افتخار مي کنند و بي حجابي را تبليغ مي کنند، مسئولين فرهنگي کجا هستند؟!.
امام جمعه آزادشهر افزود : ما بايد در اين روز نکته هاي آموزنده اي از زندگي حضرت زهرا را به بانوانمان ياد بدهيم و زندگي فاطمي را تبليغ کنيم، نه تبليغ فرهنگ غلط غربي که جز تزلزل ارزش و جايگاه زن نتيجه اي نداشته وندارد.
خطيب جمعه آزادشهر خاطرنشان کرد: اين انقلاب ثمره خون شهيدان است. آخرين شهيد ما ، شهيد مدافع وطن شهيد حداديان که به تازگي در خيابان هاي تهران و در ملاء عام ميله آهني در چشمش فرو کردند و به بدترين شکل شهيدش کردند. بعد از اين قصه بعد بيايم اين کارها و اين برنامه ها را اجرا کنيم!
حجت الاسلام شهابي بيان داشت: متاسفانه عده اي مي آيند مطرح مي کنند که حجاب اجباري نبوده و اختياري بوده است. حجاب رکن دين است و نبايد بگذاريم عده اي بياييند رکن ديني ما را لکه دار کنند.
وي ادامه داد: امروز خانم ها بايد به هوش باشند و به جوش بيايند و مشت محکم بر دهن اين آدم ها بزنند. آنها که اهل قلم هستند بروند در رسانه ها فعاليت کنند و نگذارند تا پرده دري کنند و حجب و حيا را از بين ببرند.
امام جمعه آزادشهر تاکيد کرد: کساني که حرف از اختياري بودن حجاب مي زنند، ديندار نيستند، زيرا خانواده ديندار از مسئله حجاب دفاع مي کند.
امام جمعه بندرترکمن: عدالت جنسيتي خلاف دستور اسلام است
محمدصالح منصوري در خطبه هاي نماز جمعه با تبريک ميلاد پر برکت حضرت زهرا(س) اظهارداشت: مقام مادر و زن در ايات و روايات بالاتر از مقام پدر است لذا احترام به جايگاه والاي زنان مهمترين وظيفه انسان است.
امام جمعه بندرترکمن با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري درخصوص شخصيت زن و تفاوت هاي بزرگ زن اسلامي و زن غربي و مساله عدالت جنسيتي که از سوي عده اي غرب زده مطرح شده، افزود:عدالت جنسيتي خلاف دستور اسلام است چرا که خداوند متعال وظايفي را خاصه زنان و وظايفي را خاصه مردان قرار داده است و اين به معني مساوي بودن آنان نيست.
وي تصريح کرد: عدالت جنسيتي بيراهه اي است که در تفکرات اسلام ناب محمدي جايگاهي ندارد.
منصوري ادامه داد:حجاب مصونيت است نه محدوديت ،مصونيتي که براي حفظ جايگاه زنان است لذا تاکيد شهدا نيز بر حفظ حجاب است.
امام جمعه بندرترکمن با اشاره به مساله حجاب اجباري که اخيرا توسط عده اي از روشنفکرنماها مطرح شده، بيان کرد: دشمنان اسلام چهل سال است که عليه انقلاب ما هجمه کردند اما اين درخت تنومند روز به روز رشدش بيشتر شده است. اين درحالي است که شهيد رجايي در دوران خود طي حکمي با دو خط جلوي بي حجابي را گرفت.
خطيب جمعه بندرترکمن با اشاره به مسايل اخير برج ميلاد وبرگزاري مراسم گراميداشت روز زن با هزينه بيت المال و رقص دختران عنوان کرد: آيا اين مراسم به مناسبت گراميداشت حضرت زهرا(س)بود؟! آيا در اين جشن بايد مسايل الگو بودن حضرت زهرا را بيان کرد ويا به صورت آن حضرت سيلي زد؟! آيا رقص در اسلام حرام هست يا نيست؟!
وي ادامه داد:شهردار تهران به جاي اينکه از شهدا دفاع کند با وقاحت تمام گفت اين دختران رقصنده بچه بودند! با اين وضعيت چه فرقي ميان مسئول اين زمان و زمان طاغوت وجود دارد؟! آنان دنبال حرام بودند واينان نيز همان کار را مي کنند.
حجت الاسلام منصوري با انتقاد به نامگذاري خيابان کارگر شمالي به نام مصدق اعلام کرد:گاهي اوقات برخي شخصيت هاي به درستي معرفي نمي شوند و بعدا عواقبي را موجب مي شوند، طبق بيانات امام خميني(ره) مصدق مسلمان نبود و از انگلستان وکشورهاي بيگانه حمايت مي کرد همچنين آيت اله مدرس نيز مصدق را انسان فريبکاري مي داند حال چگونه بايد نام خيابان بزرگي را به اين شخصيت اختصاص داد؟
امام جمعه بندرترکمن با اشاره به بيانات دکتر روحاني در مورد اينکه هرکسي مخالف است بي عقل است، اضافه کرد: آقاي روحاني شما در مراسم تحليف خود قسم خورديد جلوي منتقدين خود را نگيريد آنوقت مي گوييد هرکسي مخالف است بي عقل است؟! آنوقت اينان بي عقلند؟!
وي افزود: در سال اقتصادمقاومتي وتوليد داخلي چرا بايد از تخمه وگردو تا کودانساني را از خارج وارد کشور کنيد آيا اين به معناي عمل به توليد داخلي و ترويج اقتصاد مقاومتي است؟! آنوقت به انقلابي ها ومتدينين بي عقل مي گوييد؟
خطيب جمعه بندرترکمن با اشاره به سخنان روحاني که نگذاريم بداخلاقي در جامعه رسوخ کند، خاطرنشان کرد: در صحبتهاي شما تنش وجود دارد صحبت هاي آقاي جهانگيري اکثرا تنش زاست و مسلمانان را هدف گرفته است شما بايد رعايت اخلاق کنيد.
وي يادآورشد: مسولين بيشتر به قضايا توجه کنند و به دنبال جوسازي و حاشيه نباشند چرا که دشمنان ما به دنبال حاشيه وجوسازي هاي دامنه دار هستند تا نظام اسلامي را ساقط کنند.
امام جمعه موقت گرگان: در شرايط بداقتصادي نيازمندان جامعه را فراموش نکنيد
"حجت السلام محمد قاسم ليواني" امام جمعه موقت شهر گرگان در خطبه هاي اين هفته خطاب به مردم و نمازگزاران گفت: نيازمندان و محرومان را در آستانه نوروز فراموش نکنيم.
وي افزود: مبادا در اين برهه و شرايط بد اقتصادي، نيازمندان و محرومان جامعه را فراموش نماييم و دست ياري به سوي آنها دراز نکنيم/ آنها نيازمند محبت و کمک ما در اين شرايط هستند.
"ليواني" تصريح کرد: کمک کردن و بر طرف کردن مشکل برادر و خواهر مسلمان، پاداشي گرانقدر در نزد پروردگار براي باقي الصالحات خواهد گذاشت و چه بسا در اين شرايط کمک به نيازمندان را به فراموشي نسپاريم.
امام جمعه موقت شهر گرگان در ادامه خطبه هاي خود تاکيد کرد: مردم عزيز گلستاني، احسان و نيکوکاري را در اين ايام پايان سال مورد توجه قرار دهند چه بسا کمک به نيازمندان بارها از سوي پيامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار مورد تاکيد قرار گرفت.
وي در ادامه سخنان خود اشاره اي هم به وضعيت کاشت درخت در استان گلستان پرداخت و افزود: نبايد انتظار داشته باشيم فقط دولت به فکر درختکاري باشد بلکه بايد خود جامعه نيز در حد توان به اين مهم توجه کنند.
"ليواني در پايان خطبه هاي خود هشداري هم به مسئولين گلستان داشت و خاطر نشان کرد: استفاده بي رويه از آب هاي زير زميني در گلستان، اين استان زيبا را به خوزستان ديگري بدل خواهد کرد و ما نيز در شمال کشور ميزبان ريزگرد ها خواهيم بود.
امام جمعه انبارالوم: بحث "حجاب اجباري" در راستاي برنامه هاي دشمنان در تغيير الگوهاي فرهنگي است
حجت الاسلام حاج محمد شيخي امام جمعه تشييع انبارالوم آق قلا در خطبه هاي نماز جمعه اين شهر ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعايت تقواي الهي در تمامي امور ، سالروز ميلاد با سعادت حضرت فاطمه (س) را تبريک گفته و ضمن بيان احاديث و رواياتي در وصف مقام و منزلت زن از ديدگاه اسلام ، و جايگاه رفيع حضرت فاطمه (س) ، گفت : افرادي که در کشور بحث "حجاب اجباري" را مطرح مي کنند و حتّي بعضي از مسئولين نيز با آنان همراهي مي کنند ؛ تلاش دارند که الگوي نامناسبي را به زنان و دختران جامعهء ما معرفي کنند. اين مسئوليني که از اين ماجراي "حجاب اجباري" صحبت مي کنند؛ چرا بجاي رسيدگي به مشکلات مردم و وضعيّت اقتصاد و معيشت مردم ، دنبال بيان مطالب و مواضعي هستند که با احکام دين اسلام مغايرت دارد؟! امام جمعه تشييع انبارالوم خاطر نشان کرد : اين کار در راستاي برنامه هاي آمريکا و انگليس و کشورهاي است که دنبال تغيير فرهنگ و الگوهاي فرهنگي در ايران هستند.


 رئيس کل دادگستري گلستان:
 برنامه کاهش مرگ و مير موتورسيکلت سواران در گلستان تدوين شد 

رئيس کل دادگستري استان گلستان گفت: برنامه کاهش مرگ و مير موتورسيکلت سواران در گلستان تدوين شد.
وي اظهار کرد: مهم ترين تمرکز ما براي سال آينده کاهش تصادفات به ويژه مرگ و مير موتورسواران است.
هاشميان افزود: براي کاهش تصادفات در سال آينده بايد از ظرفيت همه دستگاه هاي عضو استفاده شود.
هاشميان با اشاره به سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: يکي از ويژگي هاي آن حضرت صداقت ايشان بود، گوهري که کم رنگ شدن آن به جامعه آسيب وارد مي کند.
وي افزود: اگر مي خواهيم رهرو خوبي براي آن حضرت باشيم بايد دست کم اين وِيژگي ايشان را در جامعه تقويت کنيم.
اين مقام ارشد قضايي استان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به چهارشنبه آخر سال هم گفت: متاسفانه هر سال شاهديم برخي جوانان با اقداماتي که انجام مي دهند آرامش و آسايش را در جامعه به چالش مي کشند و بايد براي کاستن از آسيب هاي اين بخش تلاش جمعي با کمک جرم شناسان، فرهنگ شناسان و جامعه شناسان شکل گيرد.
مدير کل پيشگيري هاي وضعي استان هم در اين جلسه گفت: بايد از ظرفيت مشارکت هاي مردمي براي کاهش مرگ و ميرهاي ناشي از تصادفات استفاده کرد .
عليرضا ساوري با بيان اين که برنامه هاي پيشگيري بايد بر اساس سن، جنسيت و فرهنگ مردم هر منطقه تدوين و اجرا شود افزود: تمرکز اين برنامه ها بايد براي موتورسيکلت سواران، عابران پياده و رانندگان باشد.


 کارشناس مسائل سياسي:
 طرح اعاده اموال نامشروع مسوولان به بيت‌المال منطبق بر سيره علوي است 

مهدي باقريان: کارشناس مسائل سياسي و فرهنگي استان با اشاره به سيره اميرالمومنين (ع) در دوران حکومت خود و بازگرداندن بيت‌المال به خزانه مسلمين، گفت: طرح اعاده اموال نامشروع مسوولان به بيت‌المال منطبق بر سيره علوي است.
حسين کريمي‌اول با اشاره به ارائه طرحي از سوي برخي نمايندگان در مجلس شوراي اسلامي با عنوان طرح «اعاده امول نامشروع مسوولان به بيت المال»، اظهار کرد: اين طرح در مجلسي که متعلق به نظام اسلامي است بسيار با وجاهت و مويد اين نکته است که يک فرد مسوول در جمهوري اسلامي اگر نيت و دستش در دوران خدمت پاک بوده است ثروت‌هاي هنگفت و نجومي را چگونه به دست آورده و نسبت به توصيه‌هاي امام و رهبري و آرمان انقلاب مبني بر عدم اشرافي گري پاسخگو باشند.
وي با بيان اينکه در طول سالهاي پس از انقلاب برخي افراد با سو استفاده از اعتماد نظام جمهوري اسلامي در مسووليت‌هاي شغلي خود، سرمايه‌هاي انقلاب را به سوي خود کشانده‌اند، افزود: اين اتفاق و جمع‌آوري ثروت در شان يک مسوول در جمهوري اسلامي و مطابق با معيارهاي تبيين شده توسط رهبر معظم انقلاب و امام راحل است.
کارشناس مسائل سياسي و فرهنگي استان گلستان با تاکيد بر اينکه يک مسوول در نظام جمهوري اسلامي نمي‌تواند زندگي تشکيل دهد که رنگ و بوي اشرافي‌گري داشته باشد، خاطرنشان کرد: مولا علي (ع) در زمان حکومت کوتاه خود بارها تاکيد کرد که اگر کسي ذره‌اي از بيت‌المال را برداشته، حتي اگر آن را در کابين زنان خود کرده باشد به بيت‌المال باز مي‌گردانم که اين يعني ارائه طرح اعاده اموال نامشروع مسوولان به بيت‌المال دقيقا منطبق بر سيره علوي است.
کريمي‌اول با اشاره به برخي مشکلات جدي مردم در شرايط اخير به ويژه بيکاري و مشکلات معيشتي و اقتصادي تاکيد کرد: اين انساني نيست که در چنين شرايطي برخي افراد با دهن‌کجي به مردمي که جان و مال و فرزندانشان را براي بقاي اين انقلاب فدا کرده‌اند به خوي اشرافي‌گري روي بياورند.
وي با اشاره به اينکه جاي تعجب دارد که برخي از نمايندگان از امضاي اين طرح امتناع کرده‌اند، ادامه داد: اين اتفاق با سخنان امام راحل که يک تار موي کوخ‌نشينان را با هزاران کاخ‌نشين عوض نمي‌کنم در تضاد بوده و مشخص است که برخي به دنبال حمايت از اشرافي‌گري هستد.
کارشناس مسائل سياسي و فرهنگي استان گلستان با بيان اينکه اگر اين طرح به مرحله نهايي رسيده و مورد تصويب نمايندگان قرار بگيرد بدون ترديد مردم را بيش از پيش اميدوار خواهد کرد، گفت: نمايندگان محترم بايد بدانند که اگر اين‌گونه طرح‌ها در مجلس راي نياورد مردم به ارکان و قواي مختلف نظام بي‌اعتماد مي‌شوند.
کريمي‌اول با تاکيد بر اينکه مجلس بايد ثابت کند که در پاسداري از انقلاب با هيچ گروهي تعارف ندارد، اضافه کرد: اميدواريم اين طرح در صحن علني مجلس با اکثريت آرا تصويب شده و تبليغات مخرب دشمن مبني بر اختلاف طبقاتي و مقايسه اجراي قانون ميان مردم مستضعف و مسوولان را نيز با هوشمندي نمايندگان مجلس تخريب کند.


 جشن نوروزگاه در استان گلستان اجرا مي‌شود 

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان گفت: رويداد فرهنگي نوروزگاه با هدف پاسداري از آداب و رسوم عيد نوروز و احياي فرهنگ هاي بومي اقوام در همه شهرستان‌هاي استان گلستان اجرا خواهد شد.
کريمي اظهار داشت: با توجه به ثبت جهاني نوروز در فهرست آثار ناملموس يونسکو و لزوم پاسداري از اين اثر ارزشمند تلاش داريم تا اين رويداد فرهنگي را گسترده‌تر از سال گذشته و با کيفيتي متفاوت در همه شهرستان هاي استان برگزار کنيم.
وي در ادامه با اشاره به شعار گردشگري استان اظهار کرد: اين استان با شعار"گلستان، نگارستان و پايتخت اکوتوريسم ايران" براي نوروز 97 با خدمات متعددي به استقبال گردشگران در ورودي استان خواهد رفت.


 کمک 3ميليارد توماني مردم گلستان در جشن نيکوکاري  

پريسا سادات موسوي: مردم سخاوتمند گلستاني در جشن نيکوکاري امسال، تاکنون سه ميليارد تومان به نيازمندان کمک کردند.
مديرکل کميته امداد استان گلستان گفت: جشن نيکوکاري به مناسبت آغاز سال جديد با شعار «جوانه لبخند مي‌کاريم» باهدف کمک به تأمين نياز‌هاي خانوارهاي نيازمند در سه روز برگزار شد.
امان اله حسين پور افزود: امسال جشن نيکوکاري در نخستين روز (16 اسفندماه) با حضور دانش آموزان سراسر استان براي کمک به همکلاسي‌هاي نيازمند در هزار و 700 مدرسه و در روز دوم اين جشن(17 اسفندماه) در ميدان‌ها اصلي شهر و پايگاه ها و دفاتر کميته امداد و 18 اسفندماه در نماز جمعه برگزار شد.
وي بيان کرد: تاکنون مردم استان گلستان در جشن نيکوکاري سال جاري در آستانه سال جديد سه ميليارد تومان به نيازمندان کمک کردند.
حسين پور افزود: با شروع جشن نيکوکاري در سطح شهر و ميادين اصلي، 358 پايگاه بسيج، 374 مسجد، 43 مرکز نيکوکاري، 123 پايگاه سيار و 44 پايگاه ثابت با هدف کمک به نيازمندان در سراسر استان برپا شد.
وي بيان كرد: کميته امداد تلاش دارد کمک‌هاي دريافتي در جشن نيکوکاري را پيش از آغاز سال جديد و متناسب با نياز خانوارهاي محروم توزيع کند.


 دانشجويان شرق استان گلستان به مناطق عملياتي جنوب کشور اعزام شدند 

مسئول بسيج دانشجويي شرق استان گلستان گفت: 330 دانشجو خواهر از شرق استان گلستان از محل دانشگاه گنبدکاووس به مناطق عملياتي دوران دفاع مقدس جنوب کشور، اعزام شدند.
رضا ممشلي در مراسم اعزام دانشجويان به راهيان نور در محل دانشگاه گنبدکاووس اظهار داشت: 7 دستگاه اتوبوس در قالب 330 دانشجو خواهر امروز و 3 دستگاه اتوبوس در قالب 120 نفر روز 16 اسفند ماه به مناطق عملياتي جنوب در قالب راهيان نور اعزام شدند.
وي افزود: در اين 2 روز 450 نفر اعزام شدند که بمدت 6 روز از مناطق عملياتي چون فتح المبين, سد کرخه, شلمچه, طلايه, فکه, زيارت حضرت معصومه( س) در قم, جمکران و غيره بازديد خواهند کرد.
مسئول بسيج دانشجويي شرق گلستان تصريح کرد: در هر اتوبوس يک مبلغ و يک راوي 8 سال دفاع مقدس قرار دارد تا افتخارات, ايثار و فداکاري‌هاي رزمندگان و شهدا را به تصوير کشيده و دانشجويان نسل جوان با فرهنگ ايثار و شهادت آشنا شوند.
ممشلي تاکيد کرد: از برنامه‌هاي شاخص ما در حوزه راهيان نور, اعزام 160 دانشجو خواهر و برادر به مناطق عملياتي غرب در مهرماه سال جاري و تدفين دو شهيد گمنام در دانشگاه آزاد واحد آزادشهر بود.
وي يادآور شد: در حوزه اردوي جهادي دانشجويان نيز, 600 نفر از دانشجويان شرق که 320 نفر از گنبدکاووس بودند در ايام سال نو و تابستان 96 به مناطق محروم براي امداد و آباداني اعزام شدند.
مسئول بسيج دانشجويي شرق گلستان گفت: اين دانشجويان در 7 عرصه عمراني, بهداشتي, کشاورزي, فرهنگي, مطالبه گري, آموزشي, اقتصاد مقاومتي, در مناطق محروم خدمت مي‌کنند.
ممشلي اظهار کرد: در طرح ولايت, توسط موسسه امام خميني(ره)، اساتيد برجسته در مباحثي مانند سياسي, تربيتي, اخلاقي, بصيرتي, و غيره, دوره‌هاي آموزشي را براي دانشجويان برگزار مي‌کنند.
وي تصريح کرد: در ايام نوروز 97 ,تعداد 4 گروه جهادي دانشجويي به روستاهاي محروم شرق گلستان در قالب اردو جهادي اعزام خواهند شد.


 ساختمان سابق گمرک شهرستان بندرگز موزه مي شود 

رييس ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان بندرگز از بازتاب تاريخ و فرهنگ بندرگز پس از مرمت ساختمان تاريخي گمرک بندرگز خبر داد.
محمد طاها عسگري گفت: جلسه واگذاري ساختمان گمرک بندرگز با حضور حسين احمدي فرماندار،علي اصغر هزار جريبي مدير کل امور مالياتي استان و محسن نصيري معاون توسعه مديريت اداره کل ميراث فرهنگي و ساير مسوولين در محل فرمانداري بندرگز به منظور استفاده و بهره برداري براي موزه و فضاي اداري ميراث فرهنگي شهرستان برگزار شد.
در اين جلسه علي اصغر هزار جريبي مدير کل امور مالياتي استان ضمن اعلام رضايت خود در خصوص واگذاري و حق استفاده و بهره برداري ساختمان گمرک در جهت استفاده براي موزه و فضاي اداري ابراز اميدواري کرد انشااله با واگذاري اين بنا به ميراث فرهنگي تحولي نو در شهرستان ايجاد شود.
محمد طه عسگري نيز خاطرنشان کرد: ساختمان گمرک بندرگز با طرح و نظارت کامل مهندسين بلژيکي در سال 1281 شمسي احداث و بلافاصله مورد بهره برداري قرار گرفت .اين ساختمان در حال حاضر از قديمي ترين بناهاي تاسيسات بندري شهرستان بندرگز است که پس از گذشت چندين دهه از عمر آن همچنان از استحکام و مقاومت بسيار خوبي برخوردار است.


 ارمغان خير گنبدي؛
 آزادي محبوسان جرائم نقدي در آستانه سال نو 

فاطمه روزخوش: در آستانه سال نو در حرکتي انسان دوستانه به همت و همکاري رياست دادگستري گنبدکاووس و خير نيکوکار گنبدي 210 نفر شاکيان و متهمين مالي با حضور در محل نمازخانه دادگستري اين شهرستان جهت جلب رضايت و پرداخت بدهي شان اعلام آمادگي نمودند.
عابدي رياست دادگستري گنبدکاووس در گفتگو با نشريه پژواک سخن گفت: شعبه صلح و سازش گنبدکاووس سالانه 2600 پرونده را پذيراست که از اين تعداد 1400 فقره به صلح و سازش مختومه مي شود.
وي افزود: در آستانه سال نو در حرکتي خدا پسندانه از سوي خير نيکوکار گنبدي فراخواني در جهت کمک به گرفتاران جرائم مالي اعلام گرديد که خوشبختانه با پا درمياني دستگاه قضايي و همکاري شاکيان برخي طلبکاران با بخشش مبالغي از طلب شان به مختومه نمودن پرونده ها و در اصل به مختومه نمودن حبس بدهکاران کمک نمودند.
حاج محمد شهرکي عضو شوراي حل اختلاف گنبدکاووس نيز در اين گفتگو گفت: به کمک و لطف خداوند و همکاري شاکيان پرونده، مصمم هستيم تا کل پرونده هايي که افراد به خاطر بدهي هاي غير عمد در زندان بسر مي برند را مختومه نمائيم و خوشبختانه تا کنون نيز بخش زيادي با موفقيت مرتفع شده و به خاطر تعداد زياد اين پرونده ها روزانه 20 پرونده را در دست اقدام داريم و پيش بيني مي شود تا قبل از سال نو 95 درصد افراد با خوشحالي عيد امسال را در کنار خانواده بسر برند.
شهرکي گفت: 5 درصد اين افراد کساني هستند که به خاطر جرائم ديگري پرونده دارند و قانون براي آنان تکليف تحمل حبس را مشخص نموده است.


 از سوي ستاد ساماندهي امور جوانان؛
 شهرداري گرگان جزو 7 دستگاه برتر در اجرايطرح اوقات فراغت معرفي شد 

ستاد ساماندهي امور جوانان گلستان، شهرداري گرگان را به عنوان يکي از هفت دستگاه برتر در اجراي طرح اوقات فراغت استان در سال 96 معرفي کرد.اين دستگاه در سال 96 جزو هفت دستگاه برتر اجراي طرح اوقات فراغت در استان شناخته شد.
اين نهاد در رابطه با زمينه سازي براي پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان با بيشترين اجرا، بيشترين مخاطب و بالاترين کيفيت در برگزاري برنامه هاي طرح اوقات فراغت به عنوان يکي از چند دستگاه اجرائي پرتلاش در اين زمينه انتخاب شده است.
اين انتخاب از سوي ستاد ساماندهي امور جوانان که زير نظر اداره کل ورزش و جوانان قرار دارد صورت گرفت و در مراسمي با حضور تندگويان، معاون وزير، استاندار گلستان و ديگر مديران دستگاه‌هاي اجرائي استان به صورت رسمي اعلام شد.
بنا به اعلام اين روابط عمومي، با توجه به اينکه غني سازي طرح اوقات فراغت جوانان يکي از مهمترين اهداف سازمان فرهنگي، ورزشي و اجتماعي شهرداري گرگان است، لذا در اجراي اين کلاس‌ها سعي شده با بهره گيري از آموزه هاي ايراني- اسلامي، تفريح و ايجاد نشاط اجتماعي در نوجوانان و جوانان که يکي از مهمترين دغدغه هاي اين مجموعه است، به آن پرداخته شود.


 بيمارستان 96 تختخوابي در گميشان احداث مي‌شود 

فرماندار گميشان گفت: اين شهرستان فاقد بيمارستان بوده و قرار است به زودي عمليات احداث بيمارستان 96 تختخوابي آغاز شود.
توماج اظهار داشت: احداث بيمارستان 96 تختخوابي شهرستان گميشان در دستور کار قرار دارد و زمين آن نيز از سوي خيرين واگذار شده است.
وي افزود: در حال حاضر هم مبلغ 2 ميليارد تومان اعتبار براي آغاز عمليات اجرايي اين بيمارستان در نظر گرفته شده که اميدواريم به زودي کارهاي مربوط به آن شروع شود.


 مدير شبکه بهداشت و درمان گنبد:
 اورژانس بيمارستان طالقاني گنبد استاندارد نيست 

مدير شبکه بهداشت و درمان شهرستان گنبدکاووس گفت: قديمي بودن فضاي فيزيکي و استاندارد نبودن اورژانس از چالش‌هاي فراروي بيمارستان طالقاني است.
رضا صابري، در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: بيمارستان طالقاني گنبدکاووس با 78 تخت در حال خدمت‌رساني به مردم است.وي در خصوص کلينيک تخصصي دندانپزشکي اين بيمارستان، افزود: اين کلينيک در سال 94 فعاليت خود را آغاز کرده و اکنون داراي پنج اتاق است.
مشاور رئيس دانشگاه و مدير شبکه بهداشت و درمان شهرستان گنبدکاووس گفت: در اين کلينيک تخصصي خدماتي همچون کشيدن دندان و ترميم و اندو، خدمات پريو، خدمات دندانپزشکي اطفال و ارتودنسي توسط 10 دندان‌پزشک متخصص و عمومي انجام مي‌شود.
وي قديمي بودن فضاي فيزيکي بيمارستان و استاندارد نبودن اورژانس را از چالش‌هاي فراروي بيمارستان اعلام کرد و گفت: با توجه به بازديدهاي انجام‌شده در بخش اطفال براي آموزشي شدن بيمارستان نيازمند فضاي فيزيکي هستيم.
صابري اظهار کرد: اکوي قلب اطفال و جنين، نبود راديولوژي ديجيتال و کمبود دستگاه سونوگرافي از کمبودهاي تجهيزات است.وي گفت: نبود فضاي فيزيکي مطلوب جهت کلينيک تخصصي، کمبود تعداد تخت‌هاي اطفال، نوزادان، کمبود نيروي خدماتي و نگهباني از چالش‌هاي اين بيمارستان به شمار مي‌آيد.
وي در خصوص مجموع تخت‌هاي بستري و مراقبت ويژه در بيمارستان‌هاي دولتي اين شهرستان، افزود: در حال حاضر بيمارستان‌هاي گنبدکاووس 464 تخت دارد.


 خلع يد 8 هزار مترمربع اراضي جنگلي و مرتع در شهرستان آزادشهر 

رئيس منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان آزادشهر گفت: امسال تاکنون 5 هزار و 977 مترمربع اراضي جنگلي و 2هزار و 920 مترمربع مرتع در شهرستان آزادشهر خلع يد شده است.
جلال عجم در نشست خبري به مناسبت هفته منابع طبيعي اظهار داشت: توزيع بيش از 21 هزار اصله نهال گل‌محمدي در 6.5 هکتار در روستاهاي طرح ترسيب کربن باهدف توانمندسازي جوامع محلي و اقتصاد خانوارهاي روستاييان تحت پوشش اين طرح اجرا شده است.
وي افزود: در بخش اقدامات فيزيکي نيز احداث سازه حفاظتي سنگي ملاتي با اعتباري بالغ بر 270 ميليون تومان و نيز گابيون‌بندي ديواره حفاظتي با اعتبار 220ميليون تومان باهدف ثبات روستاهاي در معرض کوچ قشلاق بخش چشمه‌ساران و در بخش بيولوژيکي توزيع 2 تن بذر يونجه، 20 کيلوگرم بذر گل‌گاوزبان بين 6 ر وستاي تحت پوشش طرح ترسيب کربن در اين شهرستان در سال‌جاري اجرا شد.
رئيس منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان آزادشهر از خلع يد 5 هزار و 977 مترمربع اراضي جنگلي و 2هزارو 920 مترمربع در سال‌جاري خبر داد و تصريح کرد: در اين زمينه 60 فقره پرونده در حال رسيدگي داريم که 25 فقره آن مربوط به چراي غيرمجاز است.
عجم اظهار کرد: طرح ترسيب کربن با هدف صيانت از منابع طبيعي در 6 روستاي کاشيدار، نراب، وامنان، خوش ييلاق و تيل آباد به صورت پايلوت استاني در حال اجراست.وي گفت: کاهش گازهاي گلخانه‌اي, حفاظت و احياء منابع طبيعي با شاخص توسعه انساني با مشارکت جوامع محلي از اهداف اين طرح است.


 افتتاحيه بازارچه هاي دانش آموزي گلستان و جشنواره نوجوان خوارزمي 

"محمد رضا وطني" مديرکل آموزش و پرورش گلستان از آغاز برپايي بازارچه هاي دانش آموزي خبرداد و گفت: حدود 30 هزار دانش آموز در اين بازارچه ها محصولات و دست ساخته هاي خود را خود را عرضه کرده اند.
وي افزود: طرح بازارچه هاي دانش آموزي از سه سال گذشته در قالب درس کار و فناوري در مدارس آغاز شده و امسال به صورت نمايشگاهي شهرستاني برنامه ريزي شده است .هدف از ايجاد بازارچه ها، گسترش فرهنگ توليدو ايجاد خودباوري و اعتماد به نفس دانش آموز است.


 معرفي معاون جديد مديرکل آموزش و پرورش 

طي مراسمي در آموزش و پرورش استان گلستان، " قدسي براتي" به عنوان معاون پژوهش، برنامه ريزي و نيروي انساني آموزش و پرورش گلستان معرفي و از زحمات قربان عرب احمدي به عنوان سرپرست اين معاونت تجليل به عمل آمد.
"قدسي براتي" دکتراي ادبيات و پيش از اين مدرس، دبير دبيرستان هاي گرگان ومديردبيرستان را در کارنامه کاري خود دارد.
به نظر مي رسد؛ حضور وي بعنوان معاون آموزش و پرورش گلستان در جهت کاهش هجمه ها براي جابجايي "محمد رضا وطني" و سياسي باشد.اين بانو دومين زن در پست معاونت آموزش و پرورش استان گلستان است، پيش از وي سيده "هما عقيلي" معاون آموزش ابتدايي نخستين بانو در کسوت معاونت هاي آموزش و پرورش استان گلستان بوده است.


 آيين غبارروبي و گل‌باران مزار مادران آسماني شهداي شهرستان گرگان 

به گزارش ايثار واحد گلستان، همزمان با سالروز ميلاد خجسته حضرت فاطمه زهرا (س) سيد مناف هاشمي استاندار گلستان به همراه علي‌اصغر فاضلي مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان و کلثوم غفاري مديرکل دفتر بانوان و خانواده استانداري گلستان و مديران دستگاه‌هاي اجرايي استان با حضور در گلزار شهداي گرگان ضمن قرائت فاتحه و نثار گل نسبت به مقام شامخ شهدا و مادران آسماني اين عزيزان اداي احترام کردند.


 لالايي خواني سنتي دانش آموزان به سبک محلي و ترکمني 

با هدف ايجاد انگيزه و تقويت باور هاي سنتي، تيم هاي لالايي خواني سنتي دانش آموزان به سبک محلي و ترکمني در شهرستان کردکوي به رقابت پرداختند.


 اختصاص بيش از يک ميليارد و 644 ميليون ريال براي اشتغال روستايي و عشاير گنبدکاووس 

رئيس اداره تعاون, کار و رفاه اجتماعي شهرستان گنبدکاووس گفت: در جلسه کميسيون کارگري در گنبدکاووس اظهار داشت: در سامانه اشتغال, تعهد اشتغال شهرستان گنبدکاووس, 3 هزار و 119 نفر بود که توانستيم 3 هزار و 287 نفر يعني بيش از 105 درصد تعهد اشتغال شهرستان گنبدکاووس را محقق کنيم.
عبدالحکيم سلاق تصريح کرد: در بخش اشتغال در شهرستان گنبدکاووس, يک ميليارد و 644 ميليون و 257 هزار ريال اعتبار در حوزه روستايي, عشاير و تبصره 18 در کارگروه اشتغال شهرستان بررسي و مورد تائيد قرار گرفت.


 بخشدار مرکزي بندرگز:
 "دهکده گردشگري روستايي" در بندرگز راه‌اندازي مي شود 

بخشدار مرکزي بندرگز گفت: دهکده گردشگري روستايي بخش مرکزي بندرگز از 26 اسفند ماه افتتاح و تا 13 فروردين داير خواهد بود.
شهربانو برهاني اظهار کرد: ستادهاي نوروزي در روستاها جهت استقبال مسافران و گردشگران در ايام نوروز آغاز به کار کردند.
وي افزود: در راستاي توسعه‌ روستاها برنامه هاي فرهنگي براي استفاده از ظرفيت هاي گردشگري، کشاورزي، توليدي، صنعت و غيره تحت عنوان جشنواره فرهنگ و اقتصاد در شش روستاي کارکنده، گز شرقي و غربي، وطنا، سوته ده و ولفرا برگزار خواهد شد.
برهاني تصريح کرد: دهکده گردشگري روستايي بخش مرکزي توسط دهياري ها و همکاري دستگاههاي اجرايي و نهادهاي مدني در شش کميته از 26 اسفند ماه افتتاح و تا 13 فروردين در ورودي روستاي گز شرقي به فعاليت خود ادامه خواهد داد.
بخشدار بندرگز خاطرنشان کرد: در اين دهکده ساخت خانه هاي چوبي و سنتي روستائي، کومه و نفار و ايجاد غرفه هاي صنايع دستي و توليدات روستايي صورت گرفته است که در کنار اينها همه روزه برنامه هاي فرهنگي و آئيني روستا نيز به نمايش گذاشته خواهد شد.


 جشن استقبال از بهار در مينودشت 

به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن و نزديک شدن به سال نو ،جشن استقبال از بهار با حضور مردم و مسئولان در پارک شهرداري مينودشت برگزار شد.شهردار شهرستان مينودشت در حاشيه اين مراسم در اين زمينه به خبرنگار پژواک گفت:جشن استقبال از بهار مراسمي بود که براي اولين بار در شهرستان مينودشت برگزار شد.
موسوي در ادامه افزود: همکاران ما درشهرداري 2هزارپياز لاله و سنبل را پرورش داد ه بودند که در پايان جشن استقبال از بهار در بين شهروندان توزيع شد.


 رئيس بنياد مهدويت در گلستان:
 طرح ياران موعود در 30 مدرسه استان اجرايي شد 

رئيس بنياد مهدويت در گلستان گفت: طرح ياران موعود در 30 مدرسه استان گلستان اجرايي شد و تصميم داريم در سال جاري اين طرح را در 50 مدرسه استان گلستان اجرا کنيم.
حجت الاسلام علي اصغر خيرآبادي در همايش گردهمايي مربيان مهدويت استان گلستان اظهار کرد: اين گردهمايي با همکاري سازمان تبليغات اسلامي گلستان و با موضوع مسئوليت متقابل خانواده، مسئله عفاف و حجاب و ترويج فرهنگ مهدويت برگزار شده است.
وي افزود: در راستاي تفاهم نامه با اداره کل اموزش و پرورش گلستان طرح «ياران موعود» ازابتداي بهمن ماه سال جاري در 20 مدرسه استان گلستان اجرايي شد.
حجت الاسلام خيرآبادي ادامه داد: طبق درخواست آموزش و پرورش تعداد مدارس به 30 مدرسه افزايش پيدا کرد و مربيان ما در مدارس موضوعاتي مانند آسيب هاي اجتماعي و فرهنگ مهدويت را آموزش مي دهند.
وي اظهار کرد: با توجه به استقبال انجام شده تلاش مي کنيم تعداد مدارس را در سال جديد به 50 مدرسه افزايش دهيم.
رئيس بنياد مهدويت در گلستان گفت: در فروردين ماه سال 97 با توجه به تعاملي که با صدا و سيماي مرکز استان انجام شده است، برنامه اي تحت عنوان «تمناي وصال» هر هفته يک جلسه توليد مي شود و علاقه مندان مي توانند اين برنامه توليد شده توسط بنياد مهدويت استان گلستان را ببينند.


 پويش «نه به ترقه در چهارشنبه سوري» در مدارس گلستان 

325 هزار دانش آموزاستان گلستان با شعار «تحريم ترقه، تکريم سنت» و امضاي ميثاق نامه اي در راستاي تحريم ترقه و نه به چهارشنبه سوري با ترقه هم قسم شدند .اين پويش در مدارس گلستان تا چهارشنبه آخر سال ادامه خواهد داشت.


 رئيس جديد دانشکده فني و مهندسي علي آباد کتول منصوب شد 

به گزارش روابط عمومي دانشگاه گلستان؛ دکتر فرهاد يغمايي طي حکمي دکتر مرتضي زنگانه را به عنوان رئيس جديد دانشکده فني و مهندسي علي آباد کتول منصوب کرد.
در جلسه اي که با حضور اعضاي هيأت علمي و مديران گروه دانشکده برگزار شد از زحمات دکتر محمدعلي تورنگي در زمان رياست دانشکده تقدير به عمل آمد و دکتر زنگانه به جاي ايشان منصوب شدند.


 در جلسه ستاد شئون فرهنگي مينودشت مطرح شد؛
 ثبت نام از معتکفين از سوم فروردين 97 آغاز مي شود  

جلسه ستاد شئون فرهنگي با موضوع اعتکاف با حضور امام جمعه بخش کوهسارات، رئيس اداره تبليغات اسلامي و تني ديگر از نمايندگان ادارات شهرستان برگزار شد.
حجت السلام والمسلمين مهدي خانلري امام جمعه بخش کوهسارات شهرستان مينودشت در اين جلسه گفت: فلسفه اعتکاف عبادت و وحدت است و در قرآن و احاديث اين امر مهم مورد تاکيد قرار گرفته است.
در ادامه جلسه حجت السلام والمسلمين صفي الحسيني رياست سازمان تبليغات اسلامي مينودشت نيز ضمن ارائه عملکرد مراسم اعتکاف در سال قبل گفت: تعداد 1672 نفر در 4 مسجد شهري و 19 مسجد روستايي در شهرستان مينودشت معتکف شدند که از اين تعداد 60 درصد را جوانان تشکيل دادند.
وي افزود: اميدواريم اين کار در روستاها ادامه و گسترش يافته و مراجعين زيادي ثبت نام نمايند.
وي با اشاره به اينکه ايام برگزاري اعتکاف در تعطيلات نوروز مي باشد ياد آور شد: از سوم فروردين سال 97 ثبت نام آغاز و هزينه هر معتکف مبلغ 30 هزار تومان تعيين شده است.


 اين داستان ادامه دارد!
 واردات 77 تن پودر زرده تخم مرغ در کمتر از يک سال 

آمارهاي گمرک حاکي از آن است که در 10 ماهه منتهي به دي ماه سال جاري نزديک به 77 تن پودر زرده تخم مرغ به کشور وارد شده است.آمارهاي گمرک حاکي از آن است که در 10 ماهه منتهي به دي ماه سال جاري نزديک به 77 تن پودر زرده تخم مرغ به کشور وارد شده است.
قابل ذکر است که اين حجم از واردات به ارزش 345,505 دلار معادل 11,480,391,318 ريال وارد کشور شده است.
کشورهاي هلند، آلمان و امارت سه کشور صادر کننده زرده تخم مرغ خشک شده به ايران بوده اند.