جستجو جستجوی پیشرفته

بزرگترين نقطه ضعف نمايندگان گلستان:
دخالت در عزل و نصب ها و خلع سلاح نظارت


ايستگاه بالگرد براي مهار آتش‌سوزي در پارک ملي گلستان مستقر مي‌شود

حسين شريعتمداري:
مگر برجامي باقي مانده که براي خروج از آن استخاره مي‌کنند؟

امام جمعه گنبدکاووس:
مذاکرات مجدد هسته اي دست کشيدن از آرمان هاي انقلاب است

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گلستان:
گلستان در حوزه گردشگري رتبه برتر کشور را کسب کرد


300 حمله تروريستي در کشور با هوشياري سربازان گمنام امام زمان(عج) کشف و خنثي شد

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد مينودشت خبر داد؛
افزوده شدن سه رشته جديد به رشته‌هاي دانشگاه آزاد مينودشت

معاون رئيس جمهور:
طرح جامع پارک ملي گلستان تدوين شود

مدير مخابرات منطقه گلستان:
سرانه مصرف اينترنت در گلستان از متوسط کشوري بالاتر است

سرپرست جمعيت هلال احمر گلستان خبر داد:
فعاليت 10 شعبه هلال احمر در استان

مسئول کميته آموزش خانه مطبوعات:
دوره «فن بيان و هنر گفت‌وگو» ويژه خبرنگاران در گرگان برگزار مي‌شود

رئيس اداره آب و فاضلاب مراوه تپه خبر داد؛
حل مشکل کمبود آب شرب در 6 روستاي مراوه تپه تا قبل از ماه رمضان


همايش معتادين بهبود يافته (NA) در گميشان

باحضور چهره هاي سياسي؛
آئين تکريم و معارفه فرماندار جديد کردکوي برگزار شد

رييس موزه مردم شناسي خبرداد؛
مراسم نکوداشت 285 مين سالگرد ولادت مختومقلي فراغي در گميشان برگزار مي شود

به مناسبت اولين سالگرد حادثه معدن آزادشهر انجام شد؛
معدن زمستان يورت آزادشهر سياه پوش شد

مدير کل حفاظت محيط زيست استان:
محيط ‌بان گميشاني از زندان آزاد شد


پل عابرپياده در روستاي اماميه راميان کلنگ زني شد


تجليل از 18معلم برتراستان

مشاور وزير آموزش و پرورش:
جلوگيري از سودجويي افراد باحذف آزمون مدارس نمونه دولتي و تيزهوشان

مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده اي گلستان:
پروژه عمليات روشنايي محور علي آباد به خان ببين آغاز شد

با همراهي مسئولين سپاه کردکوي انجام شد؛
ديدار فرمانده سپاه نينوا استان گلستان با امام جمعه کردکوي


ششمين جشنواره توت فرنگي شفيع آباد راميان برگزار شد


اداي دين رئيس سازمان محيط زيست کشور به شهداي استان گلستان


گراميداشت نيمه شعبان در منابع طبيعي بندرگز


برگزاري همايش ارزيابي مناقصه گران و دستورالعمل ارزيابي HSE در گاز گلستان


برنامه ريزي هاي لازم جهت جلوگيري از قطعي برق انجام شد

توسط واحد هنرهاي نمايشي حوزه هنري گلستان:
نمايش "گور به گور بشي الهي" در گرگان به روي صحنه مي رود

به مناسبت هفته معلم برگزار شد؛
«سپاس معلم» در گلستان


 بزرگترين نقطه ضعف نمايندگان گلستان:
 دخالت در عزل و نصب ها و خلع سلاح نظارت 

بدعتي در دولت بنا نهاده شده که فرمانداران و مديران کل و استاندار با نظر مساعد نمايندگان انتخاب شوند، طبعا چنين امري باعث تمرکز قدرت و بوجود آمدن فساد و رانت شده و برخي نمايندگان متاسفانه با درخواستهاي آنچناني وظيفه خود را فراموش کردند.
با گذشت دو سال از فعاليت کاري نمايندگان استان گلستان در مجلس شوراي اسلامي، اين روزها انتقادها به جمع هفت نفره مجمع نمايندگان استان بيشتر شده تا جايي که همراه با مردم، حاميان اين هفت نفر هم آنها را ضعيف ترين نمايندگان ادوار مجلس شوراي اسلامي طي 40 سال گذشته مي دانند.
نبي هزارجريبي، نورمحمد تربتي نژاد، اسداله قره خاني آلوستاني، قره جه طيار، شهرام کوسه غراوي، عليرضا ابراهيمي و رامين نورقلي پور هفت نماينده استان گلستان در مجلس دهم هستند.
به لحاظ مشي سياسي 3 نماينده( نورقلي پور، تربتي نژاد و هزارجريبي) از ليست اميد و اصلاح طلب هستند، سه نماينده( طيار، کوسه غراوي و قره خاني) مستقل و ابراهيمي( با مشي اصولگرا) مي باشد، همچنين سه نماينده از هفت نفر( طيار، کوسه غراوي، نورقلي پور) ترکمن، يک نماينده سيستاني( ابراهيمي) و سه نفر( تربتي نژاد، هزارجريبي و قره خاني) فارس هستند.
البته مجلس دهم به لحاظ عملکرد در نگاه کلان کشوري فوق العاده ضعيف ارزيابي مي شود و اين موضوع ارتباطي به استان گلستان ندارد که ما فقط اين هفت نفر را فاقد عملکرد لازم بدانيم اما اين هفت نفر مي توانستند بهتر از اين عمل کنند و فرصت خوبي در اختيار داشتند که با حاشيه روي و تمرکز روي مباحث بي خاصيت وقت خود را هدر دادند.
يکي از انتقادهاي جدي به نمايندگان استان گلستان دخالت بي حد و حصر در کار قوه مجريه و عزل و نصب هاست که باعث شده تا از وظيفه اصلي خود که "نظارت" و "قانونگذاري "است، دور شوند.
اشتباه بزرگ نمايندگان استان اين بود که در کار عزل و نصب ها دخالت کردند و يا شايد هم در تله دولت افتادند، چون اين موضوع باعث مي شود نماينده از کار اصلي خود که همانا نظارت است به دليل اينکه فلان مسئول با نظر او انتخاب شده، پرهيز نمايد چون قبل از هر کس او زير سوال مي رود که فلان شخص را انتخاب کرده است.
متاسفانه بدعتي در دولت تدبير و اميد بنا نهاده شده که فرمانداران و مديران کل و استاندار با نظر مساعد نمايندگان مجلس انتخاب شوند، طبعا چنين امري باعث تمرکز قدرت در نزد نمايندگان و بوجود آمدن فساد و رانت شده و برخي نمايندگان متاسفانه با درخواستهاي آنچناني وظيفه خود را فراموش کردند.
از شام خوردن در رستوران جردن تا مهماني هاي خصوصي در ويلاهاي روستاي زيارت و... مسائلي است که بارها توسط رسانه ها مطرح شده است و امري نبود که از چشمان تيزبين رسانه ها پنهان بماند و امروز افکار عمومي از اين همه دخالت در انتصابها نگرانند، انتصاباتي که فقط به صرف فعاليت انتخاباتي در ستاد فلان نماينده انجام شده و هيچ بدنه کارشناسي ندارد.
از بين نمايندگان استان گلستان در مجلس شوراي اسلامي نقش اسداله قره خواني، شهرام کوسه غراوي و نبي هزارجريبي در عزل و نصب ها خيلي پررنگ است، اين سه نفر بسيار علاقه دارند مديران کل استان با نظر آنها انتخاب شوند و بسيار هم علاقه مندند که افراد انتخاب شده از حاميان آنها و فعالين ستاد انتخاباتي آنها باشند.
عليرضا ابراهيمي و رامين نورقلي پور نيز در رده هاي بعد از اين سه نفر قرار دارند، آنها هم تلاش زيادي مي کنند تا منصوبين به آنها و يا لااقل از قوميت آنها فردي در نهادي منصوب شود.
اما شايد بتوان قره جه طيار و نورمحمد تربتي نژاد را معمولي تر و داراي شخصيتي که شان و جايگاه نمايندگي را حفظ مي کنند، بر شمرد، اين دو نفر حاضر نيستند به هر قيمتي بر روي يک انتصابي معامله کنند.
اسداله قره خاني زماني که حسن صادقلو از استانداري رفته بود و هنوز سيدمناف هاشمي بر کرسي استانداري تکيه نزد، با لابي که در وزارت کشور انجام داد هدايتي را فرماندار علي آباد کتول کرد، همچنين از نقش پررنگ وي در انتخاب رئيس دانشگاه علوم پزشکي گلستان و برخي معاونتهاي صدا وسيما و صنعت و معدن و اخيرا شرکت گاز و... نام برده مي شود.
شهرام کوسه غراوي انتصابي جنجالي در اداره کل تعاون، کار ور فاه اجتماعي داشت که اين جنجال به وزارتخانه نيز کشيده شد اما نهايتا با تهديد وزير به استعفا، اداره کل مجبور به استخدام فرد معرفي شده از طرف کوسه غراوي شد. همچنين او سرمست از انتخاب گوهري راد کلاله اي به عنوان مدير کل آموزش و پرورش گلستان است که بارها در مراسم توديع و معارفه، محمدرضا وطني به کنايه از برخي تحرکات در تهران سخن رانده بود که اشاره به دخالتهاي کوسه غراوي داشت.
بقيه نمايندگان استان نيز همين طور اما نکته مهم اينکه مردم فراموش شدند و مشکلات عمده آنها روي زمين ماند، مشکلاتي که مسئولان و نمايندگان مجلس عليرغم وعده هايي که دادند حل نشد در حاليکه برخي از اين نمايندگان حتي جواب تلفن هاي مردم و حتي حاميان خود را هم نمي دادند و مدام در دفتر وزرا به دنبال استخدام اطرافيان ستادي خود بودند تا بتوانند براي دوره بعدي هم راي بياورند غافل از اينکه مردم به عملکرد راي مي دهند نه فعالان ستادي و با اين روند شايد براي دوره بعدي هر هفت نماينده استان از نظر مردم مردود شوند./گلستان ما


 ايستگاه بالگرد براي مهار آتش‌سوزي در پارک ملي گلستان مستقر مي‌شود 

استاندار گلستان در نخستين جلسه شوراي راهبردي پارک ملي گلستان در ساختمان اداري پارک ملي گلستان گفت: يکي از معضلات موجود در پارک ملي گلستان، وقوع آتش‌سوزي‌هاي مختلف در طول سال است که براي مهار آن در شوراي راهبردي تصميم گرفته شد، تا ايستگاه موقت و در نهايت تجهيز پارک ملي به بالگرد انجام شود.
سيد مناف هاشمي داشت: امروز معاون رئيس جمهور و معاون سازمان برنامه‌ريزي کشور به همراه ديگر مسئولان کشوري و مسئولان استان خراسان شمالي از پارک ملي گلستان بازديد و در همين پارک، نخستين شوراي راهبردي پارک ملي گلستان را برگزار کردند.
وي افزود: تصميمات خوبي در نخستين جلسه شوراي راهبردي با حضور تشکل‌هاي مردمي و مسئولان 2 استان خراسان شمالي و گلستان گرفته شد و حدود 5 مورد اولويت و جز مصوبات اين جلسه بود.
استاندار گلستان تصريح کرد: مهم‌ترين تصميمي که در اين جلسه گرفته شد، تهيه طرح جامع بر اي 92 هزار هکتار از منابع ملي و طبيعي پارک ملي در همه ابعاد اجتماعي، گونه‌هاي جانوري، گياهي و نحوه مديريت آن بود و اعتبارات طراحي اين طرح با سازمان مديريت و برنامه موافقت شد.
هاشمي تاکيد کرد: تا آماده شدن اين طرح و اجراي آن، يکسري اقدامات ميان مدت و کوتاه مدت براي حفظ شرايط موجود از محل اعتبارات استاني، استان‌هاي خراسان شمالي و گلستان و سازمان محيط زيست و برنامه و بودجه صورت خواهد گرفت.
وي يادآور شد: استقلال پارک ملي گلستان در بين 3 استان مورد تاکيد و تائيد است و همه با هم به عنوان اعضاي هيئت امناء و سازمان محيط زيست براي حفظ و حراست پارک ملي گلستان بايد در کنار هم باشيم.
استاندار گلستان اظهار کرد: يکي از معضلات ما، آتش‌سوزي پارک ملي گلستان و جنگل هاي اطراف است و بنا شد در حال حاضر يک ايستگاه موقت براي مهار آتش‌سوزي در پارک ملي گلستان جانمايي شود و امکانات اوليه توسط 2 استان خراسان شمالي و گلستان فراهم شود و کمک‌هاي عميق‌تر، مانند استقرار هلي‌کوپتر در اين پارک توسط سازمان حفاظت محيط زيست کشور انجام شود.
هاشمي تصريح کرد: اتفاق مهمي که در حوزه مديريت اين پارک افتاده، در 60 سال گذشته بي‌سابقه و متفاوت بوده و اين پارک تاکنون به اين نحو مديريت نشده و اميد داريم با مشارکت همه و اعتبارات استاني و کشوري و حتي بخش خصوصي، که قسمتي از پارک قابل استفاده در حوزه گردشگري باشد، بتوانيم در راستاي توسعه پايدار پارک ملي گلستان قدم برداريم.


 حسين شريعتمداري:
 مگر برجامي باقي مانده که براي خروج از آن استخاره مي‌کنند؟ 

مديرمسئول روزنامه کيهان گفت: ترامپ در پي آن است که محدودسازي برنامه موشکي کشورمان و دست‌کشيدن از حضورمان در منطقه را نيز به برجام اضافه کند و نه اينکه برجام را کنار بگذارد!
حسين شريعتمداري، مدير مسئول روزنامه کيهان با اشاره به مباحث مطرح شده درباره احتمال خروج ترامپ از برجام در 22 ارديبهشت ماه و شيوه برخورد ايران با اين مسئله گفت: دوستان ما از کدام برجام سخن مي‌گويند؟ مگر برجامي مانده است که سخن از خروج يا ماندن در آن مطرح باشد؟
وي با تاکيد بر اينکه در مثل مناقشه نيست، گفت: به شخصي خبر دادند که پدرت فوت کرده است! گفت: راستش را بگوئيد! حتما اتفاق ناگواري افتاده که نمي‌خواهيد به من بگوئيد! گفتند مرد حسابي مي‌خواستي چه اتفاق ديگري بيفتد که ناگوارتر از فوت پدرت باشد؟! آمريکا با زيرپا گذاشتن تعهدات خود مدت‌هاست که برجام را نابود کرده و مسئولان هسته‌اي کشورمان هنوز در اين ترديد به سر مي‌برند که از برجام خارج بشوند يا نشوند؟! و توضيح نمي‌دهند مگر برجامي وجود دارد که درباره خروج يا باقي‌ماندن در آن استخاره مي‌کنند؟
شريعتمداري گفت: اساس مذاکرات که برجام حاصل و خروجي آن است براي لغو تحريم‌ها بود که نه فقط لغو نشده بلکه ده‌ها تحريم ديگر هم به آن اضافه شده است بنابراين معلوم نيست آقايان انتظار دارند چه اتفاق ديگري بيفتد که برجام را از بين رفته بدانند؟! اوباما به گفته خودش با غلاف اسلحه و بدون شليک حتي يگ گلوله، برنامه هسته اي ما را از بين برد و حالا ترامپ با پوسته برجام، مسئولان زود باور ما را تهديد مي‌کند که برنامه موشکي خود را متوقف کنيد!
وي افزود; ترامپ در پي آن است که محدودسازي برنامه موشکي کشورمان و دست‌کشيدن از حضورمان در منطقه را نيز به برجام اضافه کند و نه اينکه برجام را کنار بگذارد! زيرا برجام به همان اندازه که براي ما فاجعه بوده، براي آمريکا يک دستاورد طلائي و پر سود است و آمريکا هرگز حاضر نيست اين امتياز بزرگ را که مفت و مجاني به دست آورده است از دست بدهد! آنچه ترامپ مي‌خواهد و اروپا در نقش پليس خوب! براي او پادوئي مي‌کند، در يک کلمه آن است که جمهوري اسلامي دست به خودکشي بزند! چرا که توان موشکي ما سد مستحکمي در مقابل کينه‌توزي دشمنان است، دشمناني که تا کنون از تمامي اهرم‌ها براي نابودي‌مان استفاده کرده و مي‌کنند.
مدير مسئول کيهان گفت: از سوي ديگر با حضورمان در منطقه و حمايت از جبهه مقاومت، عقبه‌هاي استراتژيک آمريکا و اروپا را تسخير کرده‌ايم تا آنجا که امروزه، آمريکا و اروپا در غرب آسيا سلطه قبلي خود را از دست داده‌اند و اکنون نه فقط نيروهايشان در منطقه بلکه حاکمان دست‌نشانده آنها در غرب آسيا نيز به گروگان‌هايي در دست ما تبديل شده‌اند.
شريعتمداري در ادامه گفت: کاش برخي از مسئولان کشورمان ازجايگاه مقتدرانه ايران اسلامي در منطقه با خبر بودند و فريب قمپزهاي آمريکا و متحدانش را نمي‌خوردند.


 امام جمعه گنبدکاووس:
 مذاکرات مجدد هسته اي دست کشيدن از آرمان هاي انقلاب است 

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس با اشاره به تلاش هاي آمريکا و متحدان آروپايي او براي نشاندن ايران پاي ميز مذاکرات مجدد هسته اي، هشدار داد: اين اقدام به منزله دست کشيدن از آرمان هاي اسلام و انقلاب است.
حجت الاسلام و المسلمين محمود ترابي درخطبه هاي اين هفته نماز جمعه درجمع نماگزاران گنبدي، گفت: آمريکا از قدرت موشکي و حضور منطقه اي ايران نگران است و مي خواهد در قالب توافق جديد هسته اي، ما را از داشتن اين دو سلاح مهم دفاعي محروم نمايد.
وي با بيان اينکه ايران هرگز پاي ميز مذاکرات مجدد نخواهد نشست، افزود: نشستن پاي ميز مذاکره به منزله دست کشيدن از اسلام، انقلاب و مکتب اهل بيت(ع)، سپاه، خون شهيدان و راه امام راحل است که ملت هرگز تن به اين ذلت نخواهد داد.
حجت الاسلام ترابي، جنگ اقتصادي آمريکا و تحريم بانک هاي کشورهاي جهان براي پرداخت نکردن پول نفت و کالاها به ايران و بازرگانان ما را از روش هاي اين کشور استکباري عليه ايران دانست و تصريح کرد: راه مقابله با اين تحريم ها، حمايت از کالاي ايراني براي رونق توليد و نيز توسعه روابط با کشورهاي همسايه و تقويت روحيه انقلابي گري است.
وي با هشدار به برخي نفوذي هاي داخلي که در مردم نااميدي ايجاد مي کنند، تصريح کرد: امروز اگر کسي تبليغ کند که کار از کار گذشته و مقاومت در برابر استکبار جهاني بي فايده است و بايد پاي ميز مذاکره بنشينيم، خائن ترين فرد است. حجت الاسلام ترابي با قدرداني از عملکرد سربازان گمنام امام زمان (عج) که با چشماني بيدار براي تامين امنيت کشور تلاش مي کنند، افزود: مردم از شما توقع دارند علاوه بر تامين امنيت، حضوري بموقع، فعال و تهاجمي در برخورد با مراکز فساد اقتصادي و تنگ کردن عرصه براي متخلفان اين حوزه داشته باشيد.


 مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گلستان:
 گلستان در حوزه گردشگري رتبه برتر کشور را کسب کرد 

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان گفت: گلستان جزو استان‌هاي برتر در حوزه گردشگري در سال 1397 انتخاب شد.
ابراهيم کريمي در جلسه شوراي اداري استان گلستان که با حضور عيسي کلانتري رئيس سازمان حفاظت محيط زيست کشور برگزار شد، اظهار کرد: نوروز امسال براي استان گلستان متفاوت بود و نتايج خوبي براي استان به دنبال داشت.
وي از رشد 60 درصدي اقامت در استان گلستان خبر داد و تصريح کرد: در سال 1397 با يک ميليون و 670 هزار نفر شاهد رشد 60 درصدي اقامت در استان گلستان بوديم.
مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان با اشاره به وضعيت شهرستان‌ها از لحاظ اقامت و بازديد افزود: گرگان رتبه نخست را در اقامت به دست آورد و شهرستان‌هاي گاليکش و علي‌آبادکتول در رتبه‌هاي بعدي قرار گرفتند.
کريمي گفت: در حوزه بازديد گردشگران از شهرستان‌هاي مختلف استان، علي‌آبادکتول با 2 ميليون و 251 هزار نفر رتبه نخست را داشت و شهرستان‌هاي بندرترکمن و گاليکش در رتبه‌هاي بعدي قرار گرفتند.
وي با اشاره به مشکلات زيست محيطي استان بيان کرد: پروژه آشوراده به نتيجه رسيد اما منتظر اعلام نظر کميته طبيعت‌گردي هستيم که به تصويب برسد.
مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان در خصوص پروژه آسماني کرانه درياي خزر بيان کرد: مساحت اين پروژه 197 هکتار است اين پروژه 500 نفر اشتغالزايي دارد و سرمايه‌گذاري آن بالغ بر 200 ميليون دلار است.
کريمي بيان کرد: اختلاف محيط زيست مازندران و گلستان در حريم محيط زيستي وجود دارد قبلا 65 متر مصوب شده بود که اکنون 350 متر مصوب شده است اگر اين روند ادامه پيدا کند امکان اجراي اين پروژه وجود نخواهد داشت.


 300 حمله تروريستي در کشور با هوشياري سربازان گمنام امام زمان(عج) کشف و خنثي شد 

امام جمعه موقت گرگان گفت: در سال گذشته 300 گروه تروريستي براي انجام عمليات در کشور ما وارد عمل شدند که بسياري از آنها قبل از ورود به خاک عزيز ما توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) کشف و منهدم شدند.
حجت قاسم الاسلام ليواني در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته شهرستان اظهار داشت: ‌ ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي دشمنان همه تلاش خود را براي متوقف کردن حرکت انقلاب اسلامي به‌کار بستند.
وي تصريح کرد:‌ دشمنان با تحريم، جنگ نظامي و ‌آموزش تروريست‌‌ها به دنبال ناامن کردن کشور ما بودند.امام جمعه موقت گرگان به رشادت‌هاي سربازان گمنام امام زمان(‌عج)‌ اشاره کرد و يادآور شد:‌ همه تلاش‌هاي دشمن نقش بر آب شد و نتوانستند دشمنان انقلاب اسلامي نظام ما را شکست دهند.
ليواني تاکيد کرد:‌ سربازان گمنام امام زمان(‌عج ) با هوشياري و درايت همواره پاسدار مردم و نظام اسلامي در طول تاريخ جمهوري اسلامي ايران بودند.
وي ‌به عنوان برخي تهديد‌ها در سال 1396 در کشور اشاره کرد و افزود:‌ ‌در سال گذشته 300 گروه تروريستي براي انجام عمليات در کشور ما وارد عمل شدند که بسياري از آنها قبل از ورود به خاک عزيز ما کشف و منهدم شدند.
امام جمعه موقت گرگان تاکيد کرد: ملت ايران بايد هوشيار باشند که تروريست‌ها براي ايجاد ناامني در کشور به کسي رحم نخواهند کرد، پس ما بايد با بصيرت از سربازان گمنام امام زمان (‌عج ) در کشور دفاع کنيم.ليواني به حمايت از سربازان گمنام امام زمان (‌عج ) توسط مردم انقلابي کشور اشاره کرد و افزود:‌ آگاهي مردم و همراهي با سربازان ‌گمنام امام زمان(‌عج ) سبب مي‌شود که فرصت ‌هر گونه اقدام تروريستي توسط خون‌آشام‌هاي تروريست گرفته شود.


 رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد مينودشت خبر داد؛
 افزوده شدن سه رشته جديد به رشته‌هاي دانشگاه آزاد مينودشت 

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد مينودشت از افزوده شدن سه رشته جديد به رشته هاي آموزشي اين واحد دانشگاهي خبر داد.
آذر اسکندري با اعلام اين خبر گفت: «با توجه به نيازسنجي هاي انجام گرفته و پيگيري هاي مستمر مجموعه اين واحد دانشگاهي در راستاي توسعه رشته هاي آموزشي در مقاطع مختلف، سه رشته جديد شامل رشته علوم تربيتي، آموزش ابتدايي وعلوم ورزشي در مقطع کارشناسي به رشته هاي واحد مينودشت افزوده شد و از نيمسال اول سال تحصيلي 98-97 ين واحد دانشگاهي آماده پذيرش دانشجو است.
وي عنوان کرد: « با توجه به نياز جامعه كنوني به تحصيلات بايد راه را براي افراد جوياي علم هموار سازيم و نياز جوانان شهرستان مينودشت كه علاقه به تحصيل در دانشگاه آزاد اسلامي واحد مينودشت را دارند، فراهم نموده تا به پيشرفت و رشد شهرستان كمك مضاعفي شود.»
اسکندري اقدامات واحد مينودشت در افزوده شدن رشته‌هاي جديد را به فال نيک گرفته و اذعان داشت: «با توجه به برنامه‌هاي جديد صورت گرفته و تشكيل جلسات مستمر با دستور كار تصويب رشته‌هاي مختلف در مقاطع بالاتر در اين واحد دانشگاهي آينده‌اي روشن را براي مجموعه‌ي بزرگ دانشگاه آزاد اسلامي واحد مينودشت پيش‌بيني خواهيم نمود.»


 معاون رئيس جمهور:
 طرح جامع پارک ملي گلستان تدوين شود 

معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان حفاظت محيط زيست کشور گفت: توسعه پارک ملي گلستان در قالب پروژه مورد مطالعه قرار گيرد و در قدم نخست بايد طرح جامع پارک ملي گلستان تدوين شود.
عيسي کلانتري در نخستين جلسه شوراي راهبردي پارک ملي گلستان در ساختمان اداري پارک ملي گلستان اظهار داشت: توسعه پارک ملي گلستان در قالب پروژه مورد مطالعه قرار گيرد و در قدم نخست بايد طرح جامع پارک ملي گلستان تدوين شود.
وي افزود: نخستين قدم در پارک ملي گلستان مطالعه دقيق آن و تهيه طرح جامع براي اين پارک است که ممکن است در دل اين طرح جامع، 300 تا 500 پروژه کوچک و بزرگ ديده شود.
کلانتري افزود: هيئت امناء بايد در اين راستا فعال باشد و بايد با دقت ببينند که چه انتظار و خواسته‌اي در قالب سياست‌هاي کلان دولت و محيط زيست از پارک ملي گلستان دارند.
معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان حفاظت محيط زيست کشور تصريح کرد: اگر در سال‌هاي گذشته طرحي تهيه شده بايد بازنگري شده و به روز شود و در آن احيا، تجهيز و نگهداري پارک ملي گلستان ديده شود.


 مدير مخابرات منطقه گلستان:
 سرانه مصرف اينترنت در گلستان از متوسط کشوري بالاتر است 

مدير مخابرات منطقه گلستان با بيان اين مطلب که طي 2 سال اخير و 17 هزار مشترک جديد اضافه شده است اظهار کرد: سرانه مصرف اينترنت در استان گلستان از متوسط کشوري بالاتر است و در حال حاضر در مجموع 105 ترابايت مصرف اينترنت ثابت و همراه از اپراتور همراه اول و مخابرات است که اين مي تواند يک فرصت و تهديد و آمار خوبي براي مديران استاني باشد.
غلامعلي شهمرادي" مدير مخابرات منطقه گلستان در در ديدار با اعضاي شوراي مديران مخابرات منطقه گلستان از افزايش تعداد سايت هاي تلفن همراه (3Gو4G) از 140 سايت به 547 و احداث 50 سايت جهت تکميل پوشش آنتن دهي موبايل شهرها و روستاها خبر داد و گفت: در طي دو سال گذشته، تعداد مشترکين همراه از يک ميليون و 120 هزار مشترک به يک ميليون و 470 هزار مشترک افزايش يافته است.
وي افزود: تمام شهرهاي استان و يکهزار روستاي استان 700 روستا از اينترنت ثابت و موبايل مخابرات بهره مندند.
به گفته "شهمرادي" سرانه مصرف اينترنت در استان از متوسط کشوري بالاتر است و در حال حاضر در مجموع 105 ترابايت مصرف اينترنت ثابت و همراه از اپراتور همراه اول و مخابرات است که اين مي تواند يک فرصت و تهديد و آمار خوبي براي مديران استاني باشد.
مدير مخابرات منطقه گلستان؛ تصريح کرد: در زمينه تلفن ثابت، رشد شاخص را داشتيم که 42 هزار منصوبه جديد طي 2 سال اخير و 17 هزار مشترک جديد اضافه شد و ضريب نفوذ تلفن 2 درصد رشد داشته ايم.
300 مشترک فعال" FTTH "در شهر گرگان و گنبد وجود دارد
وي از آغاز طرح هاي ملي در استان خبرداد و افزود: از جمله طرح هاي ملي فيبر رساني بود که استراتژي تعريف شد. وآن ارتباط با مشترکين و رساندن فيبر نوري به منازل مردم بود که در اين زمينه طرح کليدي "FTTH" در استان اجرا شد. در حال حاضر براي بيش از 25 هزار مشترک در گرگان و گنبد ظرفيت سازي شد و اين امکان براي شهروندان فراهم شد که بجاي زوج سيم مسي در منازل ، فيبر نوري داشته باشند.
"شهمرادي"عنوان کرد: از اواخر سال گذشته که کار بهره برداري اين طرح آغاز شد در حال حاضر 300 مشترک فعال" FTTH " در شهر گرگان و گنبد داريم.
مدير مخابرات منطقه گلستان خاطر نشان کرد: از ديگر افتخارات مخابرت منطقه گلستان، همکاري دو سويه با استانداري گلستان در زمينه فراهم کردن بستر شبکه دولت که در حال حاضر 50 دستگاه اجرايي به فيبر نوري متصل شدند که يک تعداد از دستگاهها مانده است که با مصوبه جديد و مساعدتي که خواهيم گرفت تلاش مي شود طي نيمه اول سالجاري توسط همکاران مخابرات و استانداري اين طرح را تکميل و جزو استانهاي باشيم که در کوتاهترين زمان کار را به سرانجام برسانيم.


 سرپرست جمعيت هلال احمر گلستان خبر داد:
 فعاليت 10 شعبه هلال احمر در استان 

زهره پوررضا:
سرپرست جمعيت هلال احمر گلستان گفت: 10 شعبه هلال احمر در استان فعال هستند و پيگير افتتاح دو دفتر نمايندگي در شهرهاي گميشان و مراوه‌تپه نيز هستيم.
محمدعلي هروي در نشست خبري با اصحاب رسانه با بيان اين که شعار " همه جا براي همه" شعاري است که امسال هلال احمر به آن پرداخته است، اظهار داشت: رويکرد امسال هلال احمر تعامل با ديگر سازمان‌ها به خصوص سازمان‌هاي مرتبط با حوزه امداد و نجات است.
وي ضمن تشريح برنامه‌هاي هفته هلال ادامه داد: اعزام 80 امدادگر و نجاتگر جمعيت هلال احمر استان به مشهد مقدس، افتتاح مرکز بينايي سنجي هلال احمر استان، سخنراني در خطبه هاي نماز جمعه، برگزاري المپياد جوانان، برگزاري گردهمايي معاونت‌هاي هلال‌احمر، برپايي اردوي « ايران، اي مرز پرگوهر»، اعزام کاروان سلامت با محوريت ارائه خدمات درماني فوق تخصصي، تخصصي و عمومي به بيماران در روستاي فارسيان شهرستان آزادشهر از جمله برنامه‌هاي هلال احمر در هفته هلال است.
همچنين نواخته‌شدن زنگ امداد در مدارس استان با حضور مربيان هلال احمر، اهدا خون توسط کارکنان جمعيت هلال احمر استان، اجراي طرح نيابت با محور رسيدگي به مشکلات و امور سالمندان و افراد نيازمند، غبارروبي مزار شهدا، برپايي چادر آموزش در سطح شهرهاي استان، افتتاح مرکز بينايي‌سنجي شهرستان بندرگز، برپايي نمايشگاه عکس با رويکرد خدمات هلال‌احمر، تجهيز مرکز فيزيوتراپي مينودشت و گسترش مراکز توانبخشي از ديگر برنامه هاي اين هفته در استان است.
هروي با بيان اين که 13 پايگاه امداد و نجات، يک پايگاه دريايي و دو پايگاه کوهستان در استان وجود دارد، افزود: يک مرکز آموزش و نگهداري سگ نجات با دو قلاده سگ و يک پايگاه هوايي که بالگرد امداد و نجات هلال احمر به صورت مشترک با استان مازندران در استان فعال است.
سرپرست جمعيت هلال احمر گلستان از اجرايي شدن مانورهاي آمادگي هلال احمر در هفته هلال خبر داد و افزود: از امدادگران و داوطلبان فعال در طرح نوروزي تجليل مي شود و درجه ايثارگر که بالاترين درجه به امدادگران در هلال احمر است به 30 داوطلب جمعيت هلال احمر استان طي مراسمي اعطا خواهد شد.
وي اضافه کرد: نمايشگاه دستاوردهاي هلال احمر گلستان نيز روز يکشنبه 16 ارديبهشت ماه جاري مقابل پارک شهر گرگان افتتاح شد که برخي از فعاليت هاي هلال احمر در اين نمايشگاه پرداخته شده است.
هفته هلال احمر از پانزدهم تا بيست و يکم ارديبهشت ماه ادامه دارد.


 مسئول کميته آموزش خانه مطبوعات:
 دوره «فن بيان و هنر گفت‌وگو» ويژه خبرنگاران در گرگان برگزار مي‌شود 

مسئول کميته آموزش خانه مطبوعات گفت: دوره «فن بيان وهنرگفت‌وگو» ويژه خبرنگاران در گرگان برگزار مي‌شود.
موسي جرجاني با اشاره به برنامه‌ريزي براي برگزاري دوره‌هاي آموزشي ويژه اصحاب رسانه اظهار کرد: خانه مطبوعات با همکاري اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان گلستان و انديشکده تعالي فرزانگان اولين دوره آموزش «‌فن بيان و هنر گفت‌وگو» را در گرگان برگزار مي‌کند.
وي افزود: دوره آموزش فن بيان در چهار جلسه و در شهر گرگان براي اهالي رسانه مرکز و غرب استان و در شهر گنبدکاووس براي فعالان رسانه در شرق استان برنامه‌ريزي شده است.
جرجاني به سرفصل‌هاي دوره آموزشي اشاره کرد و گفت: از جمله مواردي که در اين دوره آموزش داده خواهد شد تکنيک‌هاي اعتماد به نفس، روش‌هاي ارتباط‌سازي، مخارج حروف، تکنيک‌هاي افزايش گستره دايره لغات، برطرف کردن لهجه، مدل ذهني و رفتاري و روش برقراري ارتباط خواهد بود.
به گفته وي؛ خانه مطبوعات استان گلستان در جهت تقويت و افزايش توان حرفه‌اي خبرنگاران، اهالي رسانه و مطبوعات مهارت هاي مختلف در حوزه هاي تخصصي برگزار کند.
جرجاني اظهار کرد: اين دوره روز سه شنبه 18 و 25 ارديبهشت ماه در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد استان گلستان برگزار مي‌شود. وي با اشاره به اينکه در پايان دوره به شرکت‌کنندگان گواهي ارائه مي‌شود، تصريح کرد: با توجه به محدوديت موجود در تعداد شرکت‌کنندگان در دوره اولويت با اعضاي خانه مطبوعات و افرادي است که زودتر ثبت‌نام کرده باشند.


 رئيس اداره آب و فاضلاب مراوه تپه خبر داد؛
 حل مشکل کمبود آب شرب در 6 روستاي مراوه تپه تا قبل از ماه رمضان  

رئيس اداره آب و فاضلاب شهرستان مراوه تپه از حل مشکل کمبود آب شرب مردم 6 روستاي مراوه تپه تا قبل از ماه رمضان خبر داد.
سيد محمود زين الدين، رئيس اداره آب مراوه تپه گفت: ان شاء الله به زودي مشکل کمبود آب مردم 6 روستاي در بخش گليداغ حل خواهد شد.
زين الدين ادامه داد: با پايان گرفتن ايستگاه پمپاژ باديانلي(سوجق) مشکل کمبود آب 6 روستاي اين حوزه حل خواهد شد.
وي در خصوص روستاهايي که مشکل کمبود آب آنها با افتتاح اين ايستگاه پمپاژ حل خواهند شد هم گفت: روستاهاي داشلي الوم، دالي بققجه بالا، سايت قولاق کسن ، سايت بيشيک تپه، يلقي سورلن و سايت روستاي عرب لاله گون، 6 روستايي هستند که به بهره برداري از ايستگاه پمپاژ باديانلي(سوجق) ديگر مشکل کمبود آب نخواهند داشت.
رئيس اداره آب مراوه تپه در خصوص تاريخ دقيق افتتاح اين ايستگاه پمپاژ گفت: ماموران ما با جديد در حال تلاش هستند و ان شاء ا... تا قبل از ماه رمضان اين ايستگاه به بهره برداري خواهد رسيد.


 همايش معتادين بهبود يافته (NA) در گميشان  

گردهمايي معتادين بهبوديافته و در حال ترک با هدف ترويج فرهنگ پيشگيري و کمک به معتادان در حال ترک در کانون عبديجان آخوند نبوي نژاد شهر گميش تپه برگزار شد.
امير شير توماج فرماندار گميشان گفت: حمايت از کساني که گرفتار بلاي خانمانسوز اعتياد شده اند يک وظيفه همگاني است و اگر همه با هم در جهت ريشه کني اين معضل اجتماعي تلاش نکنيم دير يازود ممکن است عزيزان ما دچار اين مشکل شوند.
وي در ادامه گفت:مصرف کننده هايي که توانستند با موفقيت و اراده آهنين خود را از دام اعتياد نجات دهند مي توانند الگوي بسيار خوبي براي معتاديني که در حال ترک هستند و قصد دارند از اين گرفتاري بزرگ نجات پيدا کند هستند .
در اين هماش که بهيوديافتگاني که کمتر از يک ماه مصرف را کنار گذاشته اند تا کساني که بيش از ده سال مصرف مواد را ترک کرده اند همه در کنار هم قرار گرفتند و با صداي بلند بر بيزاري از مصرف مواد و اراده براي ترک هميشگي آن تاکيد کردند.


 باحضور چهره هاي سياسي؛
 آئين تکريم و معارفه فرماندار جديد کردکوي برگزار شد  

آئين تکريم و معارفه فرماندار کردکوي باحضور چهره هاي سياسي، روساي ادارات و کارکنان دولتي در تالار شهيد بهشتي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان کردکوي برگزار شد.
در اين مراسم از خدمات چهار ساله “مجتبي جمالي” قدرداني و “ابراهيم قدمنان” به عنوان فرماندار جديد شهرستان کردکوي معرفي شد.


 رييس موزه مردم شناسي خبرداد؛
 مراسم نکوداشت 285 مين سالگرد ولادت مختومقلي فراغي در گميشان برگزار مي شود 

اراز بي بي اميري رييس موزه مردم شناسي گميش تپه گفت: مراسم نکنوداشت 285 مين سالگرد شاعر شهير ترکمن مختومقلي فراغي در محوطه موزه مردم شناسي گميش تپه برگزارشد.
لازم به ذکر است فرماندار گميشان به همراه مسئولين کميته برگزارکننده از محل برگزاري مراسم بازديد کرد.


 به مناسبت اولين سالگرد حادثه معدن آزادشهر انجام شد؛
 معدن زمستان يورت آزادشهر سياه پوش شد  

به مناسبت اولين سالگرد حادثه معدن زمستان يورت آزادشهر، امروز خانواده هاي جان باختگان معدن در معدن زمستان يورت مراسم گرفتند.
آنها با پخش چاي و خرما در ورودي معدن و همچنين حضور در جلوي در ورودي معدن و گل باران آنجا، ياد و خاطره ي عزيزان از دست رفته ي خود را زنده نگه داشتند.
اين خانواده ها در گفتگو با خبرنگار ما از عدم حضور مسئولين در اين مراسم گلايه کردند و درخواست کردند تا صداي آنها به گوش مسئولين شهرستان رسانده شود.ا حضور پرشور مردم با برنامه هاي فرهنگي و ورزشي برگزار شد.


 مدير کل حفاظت محيط زيست استان:
 محيط ‌بان گميشاني از زندان آزاد شد  

مدير کل حفاظت محيط زيست استان گلستان اعلام کرد: محيط ‌بان ساکن شهرستان گميشان اين استان که به علت قتل غيرعمد در زندان بود، با رضايت اولياي دم از زندان آزاد شد.
امير عبدوس گفت: اين محيط ‌بان گميشاني مهر ماه سال 95 يک صياد در منطقه تالاب بين المللي گميشان را بر اثر تيراندازي کشته بود و به علت قتل غيرعمد در زندان بازداشت بود.
وي يادآور شد: اين محيط بان با گذشت اولياي دم مقتول و پرداخت ديه توسط سازمان حفاظت محيط زيست کشور، از زندان آزاد شد.
وي افزود: قربان محمد دبيري، محيط بان تالاب بين ‌المللي گميشان در مهر ماه سال 95 به هنگام گشت و کنترل در حاشيه اين تالاب، متوجه حضور چند صياد شده و در حين تيراندازي هوايي براي متواري کردن صيادان، به اشتباه و غير عمد، يکي از صيادان را از ناحيه پا مجروح کرد که اين فرد پس از انتقال به بيمارستان جان خود را از دست مي دهد.


 پل عابرپياده در روستاي اماميه راميان کلنگ زني شد 

مهدي ميقاني مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده اي گلستان از کلنگ زني پل عابر پياده در روستاي اماميه شهرستان راميان هم به مناسبت هفته ايمني حمل و نقل جاده اي خبر داد و اظهار کرد: اين پل با هزينه اي بين 250 الي 300 ميليون تومان توسط بخش خصوصي و با هدف کاهش تلفات جاده اي ساخته مي شود.
وي افزود: در حال حاضر 90 پل عابرپياده در سطح استان وجود دارد و تلاش مي کنيم در ساخت اين پل هاي عابر پياده جذب سرمايه گذار داشته باشيم.
ميقاني گفت: اجراي اين طرح حدود سه ماه زمان مي برد.


 تجليل از 18معلم برتراستان 

طاهره حاج محمدعلي: 18 معلم برتر استان گلستان امروز در همايش استاني تجليل از مقام معلم مورد تقدير قرار گرفتند .
سي و چهارمين يادواره گراميداشت مقام معلم با حضور "محمدرضا رزاقي" مشاور وزير و مديرکل امور شاهد و ايثارگران وزارت آموزش و پرورش، "سيد مناف هاشمي" استاندارگلستان، "احسان گوهري راد" مديرکل آموزش و پرورش گلستانف جمعي از مسئولان استاني و شهرستاني نظامي و انتظامي و حضور پرشور معلمان در کانون طه گرگان برگزارشد .
"احسان گوهري راد" در اين مراسم، اظهار کرد: 5 مدرسه با مشارکت بانک ملي ايران در گلستان ساخته مي شود.
وي افزود: هم اکنون کلنگ احداث 2 مدرسه از اين تعهد در شهرستان گنبد کاووس زمين زده شد.
براساس اين گزارش؛"مشهد محمد حاجيلي دوجي" از مراوه تپه بعنوان معلم برتر نماينده کشوري انتخاب شد.
اين معلم مراوه اي 120 ميلون تومان و تمام پاداش بازنشستگي خود را براي ساخت مدرسه در مراوه تپه اهدا کرد.
به اين معلم يک ميليون وجه نقد و وام 5 ميليون با سود 4 درصد اهدا شد.
اشرف باي از آزادشهر ، محبوبه مطلبي از آق قلا، عثمان هوشمند از بندر ترکمن، علي گل رضايي از بندرگز، خديجه رجبلو از راميان، علي اکبر تاجيان از علي آباد، امير سردارزاده مجد از کردکوي، ربابه فخري سنزيقي از کلاله، حسين عباس ثاني از گاليکش، عباس همرنگ امشي، حسن مدرس زاده و مريم شکوري، از گرگان، مهين انق از گميشان، عشرت رجب زاده، محمد حسين رئوفي و مهدي شاد از گنبد، امان محمد تاقاني از مراوه تپه، طيبه شيخي از مينودشت معلمان برتر استاني معرفي شده در اين مراسم بودند که با هدايايي از آنان تجليل شد.
از برنامه هاي اين همايش، تجليل از ايثارگران و خانواده شهيد فرهنگي مدافع حرم و خانم "محمودي" معلم فداکار گلستاني بود که هم اعضاي فرزند خود را پس از مرگ مغزي اهدا کرد و هم ديه او را به زلزله زدگان کرمانشاه بخشيد، انجام شد، بيان خاطره اين فداکاري فضاي احساسي و هيجان را در جمع فرهنگيان ايجادکرد. در حاشيه اين مراسم کاروان اهدايي وسايل ورزشي وکمک آموزشي به مدارس محروم استان با حضور استاندار، مديرکل آموزش و پروورش و ساير مسئولان استاني اعزام شد.


 مشاور وزير آموزش و پرورش:
 جلوگيري از سودجويي افراد باحذف آزمون مدارس نمونه دولتي و تيزهوشان 

مشاور وزير آموزش و پرورش گفت: حذف آزمون مدارس نمونه دولتي و تيزهوشان از فعاليت افراد سودجو جلوگيري مي کند.
محمدرضا رزاقي، در سي و چهارمين يادواره بزرگداشت مقام معلم که در کانون طه برگزار شد، اظهار کرد: معلمان سه کارکرد دارند، نخست انتقال شيوه انديشيدن که با اين طريق مقابله با مشکلات را به دانش آموزان مي آموزند.
وي افزود: دومين کارکرد اين است که معلمان مجموعه اي از اطلاعات و مفاهيم را به صورت تخصصي فرا گرفته و آن را متناسب با فهم مخاطب انتقال مي دهند.
رزاقي گفت: اما اصلي ترين کارکرد آن ها آموختن نوع و شيوه زيستن و مهارتهاي لازم در عرصه ورود به جهان است که پيچيدگي هايي دارد.
وي ادامه داد: دو کارکرد اول تعليمي و آموزشي بوده ولي کارکرد سوم مبتني بر ارزش هاي خلقت و کارکرد تربيتي دارد.
رزاقي با بيان اين که امروزه آموزش و پرورش در نقطه حساس ايستاده است، اظهار کرد: بسياري از فرهنگيان عليرغم وجود تبعيضات، معلمي را انتخاب کرده اند.
مديرکل امور شاهد و ايثارگران وزارت آموزش و پرورش معلمان را انسان هاي مسئوليت پذير خواند و گفت: بايد جهاد مدرسه سازي در کشور اتفاق بيفتد.
مشاوره وزير آموزش و پرورش همچنين به حذف آزمون مدارس نمونه دولتي اشاره و تصريح کرد: حذف مدارس نمونه و تيزهوشان انجام شد و اين امر کارکردهاي مالي افراد سودجو را از بين خواهد برد.
وي گفت: بايد دانش آموزان را بذري بدانيم که داراي قابليت و استعداد هايي هستند که در نهاد آنها قرار داده شده نه خميري که بتوان به آن هر طور شکل داد لذا در بحث حذف آزمون بايد از اين منظر نگاه کرد.
رزاقي در پايان از وجود 144 هزار 350 ايثارگر، 27 هزار و 87 جانباز شاغل که در آموزش و پرورش خدمت مي کنند، خبر داد.


 مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده اي گلستان:
 پروژه عمليات روشنايي محور علي آباد به خان ببين آغاز شد  

مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده اي گلستان گفت: پروژه عمليات روشنايي محور علي آباد به خان ببين آغاز شد.
مهدي ميقاني اظهار کرد: عمليات روشنايي محور علي آباد به خان ببين به طول 10 کيلومتر و با اعتبار دو ميليارد تومان به مناسبت هفته ايمني حمل و نقل در گلستان آغاز شده است.
وي تصريح کرد: در حال حاضر زيرساخت يک کيلومتر از اين راه آغاز شده و پيش بيني مي شود طي 6 ماه به اتمام برسد.
وي با بيان اينکه در حال حاضر 170 کيلومتر از راه هاي استان روشنايي دارد، افزود: 31 درصد تصادف ها در شب رخ مي دهد و بر همين اساس تلاش مي شود روشنايي نقاط حادثه خيز عملي شود.


 با همراهي مسئولين سپاه کردکوي انجام شد؛
 ديدار فرمانده سپاه نينوا استان گلستان با امام جمعه کردکوي 

سرتيپ دوم پاسدار رحمت اله صادقي فرمانده سپاه نينوا استان گلستان باحضور در شهرستان کردکوي به ديدار حجت الاسلام موسي شاعري امام جمعه اين شهرستان رفت.


 ششمين جشنواره توت فرنگي شفيع آباد راميان برگزار شد 

ششمين جشنواره توت فرنگي در روستاي شفيع آباد بخش فندرسک شهرستان راميان در شرق استان گلستان برگزار شد.
اين جشنواره با حضور و بازديد جمعيتي بالغ بر 10 هزار نفر از صبح پنجشنبه در روستاي شفيع آباد آغاز شد و تا عصر ادامه يافت.
فرماندار شهرستان راميان در اين مراسم اظهارکرد: توت فرنگي اين بخش از مرغوبيت بسيار بالا و قابليت انبارداري و نگهداري طولاني مدت برخوردار است.
محمود سالاري افزود: برگزاري اين جشنواره در سال هاي گذشته به دليل خرابي راه دسترسي به محل آب بند با مشکلاتي روبرو بود که امسال توانستيم با عزم جدي اين مشکل را تا حد بسيار زيادي مرتفع سازيم.


 اداي دين رئيس سازمان محيط زيست کشور به شهداي استان گلستان 

به گزارش ايثار واحد گلستان، کلانتري رئيس سازمان حفاظت محيط‌ زيست کشور به همراه سيد مناف هاشمي استاندار گلستان، علي اصغر فاضلي مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران، سيد عباس حسيني فرماندار گرگان و مسئولين ارشد استاني ضمن اداي دين و احترام به شهداي والامقام استان گلستان با حضور بر مزار شهيد عرصه محيط يحيي شاهکو محلي ضمن قرائت فاتحه و غبار روبي با خانواده اين شهيد معزز گفتگو و در پايان تجليل به عمل آوردند.


 گراميداشت نيمه شعبان در منابع طبيعي بندرگز 

به منظور گراميداشت روز نيمه شعبان نشستي با حضور مسئول دفتر نماينده گي ولي فقيه در اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان، رئيس و جمعي از کارکنان مديريت جهاد کشاورزي بندرگز و رئيس و پرسنل اداره منابع طبيعي و آبخيزداري اين شهرستان برگزار شد.
نشست با مديحه سرايي اهل بيت، خاصه مدح حضرت مهدي(عج) ادامه يافت و در پايان مسئول دفتر نماينده گي ولي فقيه در اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان ضمن عرض تبريک اين روز به برکات و محسنات اين ايام مبارک اشاره کرد.


 برگزاري همايش ارزيابي مناقصه گران و دستورالعمل ارزيابي HSE در گاز گلستان 

همايش آموزشي ارزيابي کيفي مناقصه گران و دستورالعمل ارزيابي HSE با حضور 170 نفر از مديران عامل شرکتهاي پيمانکاري و نمايندگان HSE پيمانکاران، روساي کارگاهها و همچنين مسئولين و اعضاي کميسيون مناقصه و کميته فني و بازرگاني درگازگلستان برگزار شد.
دراين همايش يک روزه مباحث در 4 بخش مناقصات، روند ارزيابي کيفي پيمانکاران، دستورالعمل HSE مناقصه گران و پرسش و پاسخ مطرح شد که با استقبال بسيار خوب شرکتهاي پيمانکاري همراه شد.
شايان ذکر است اين همايش آموزشي، نمونه اي از همکاري هاي بسيار مطلوب و سازنده بين مسئولين و کارشناسان واحدهاي مختلف شرکت، در زمينه اجراي مسئوليتهاي اجتماعي، تکريم ارباب رجوع، شرکاء و ذينفعان مي باشد.


 برنامه ريزي هاي لازم جهت جلوگيري از قطعي برق انجام شد 

مدير عامل شرکت توزيع برق استان گلستان گفت: در راستاي کاهش مصرف برق در ساعات پيک تابستان برنامه ريزي‌هاي لازم انجام شده است.
علي‌اکبر نصيري در جلسه مديريت مصرف برق استان گلستان با بيان اينکه امسال کاهش 84 مگاواتي برق را در برنامه داريم، افزود: تفاهمنامه با صنايع در بحث کاهش پيک، تفاهمنامه با بخش کشاورزي، کاهش مصرف برق ادارات؛ تغيير ساعت اداري و غيره از جمله برنامه‌هاي امسال براي نداشتن قطعي برق در تابستان است.
نصيري يادآور شد: مصرف برق استان سال گذشته در ساعت پيک مصرف يک‌هزار و 168 مگاوات بود که امسال بايد 84 مگاوات صرفه‌جويي داشته باشيم.
وي خاطرنشان کرد: براي رسيدن به اين صرفه‌جويي نيازمند همکاري مردم هستيم. شهروندان در ماه‌هاي گرم سال لازم است براي صرفه‌جويي در مصرف دماي کولرها را بين 24 تا 26 درجه تنظيم کنند وهمچنين بايد از وسايل کم‌مصرف از جمله لامپ‌هاي ال‌اي‌دي استفاده کنند. نصيري با اشاره به وجود 700 هزار مشترک در استان گفت: 82 درصد مشترکان برق در استان خانگي، 12درصد تجاري، يک درصد صنعتي و مابقي مربوط به بخش کشاورزي و عمومي هستند.


 توسط واحد هنرهاي نمايشي حوزه هنري گلستان:
 نمايش "گور به گور بشي الهي" در گرگان به روي صحنه مي رود 

نمايش " گور به گور بشي الهي " به نويسندگي و کارگرداني روح ا... نوري از 18 تا 24 ارديبهشت ماه به مدت 7 شب، درمحل سالن نگاه تالار فخرالدين اسعد گرگاني به روي صحنه مي رود.
رئيس اين مرکز با اعلام اين خبر گفت: اين نمايش توسط واحد هنرهاي نمايشي حوزه هنري استان گلستان توليد شده است و در آن صمد رحيمي ايفاي نقش مي کند وصداپيشگي را نيز فاطمه احمدي و روح ا... نوري بر عهده دارند.
نقي محمد نژاد در ادامه از علاقه مندان براي ديدن اين نمايش دعوت کرد و افزود: بازسازي وقايع‌ دفاع مقدس در قالب ابزار و آثار هنري ، زمينه آشنايي جوانان و نوجوانان با فرهنگ ايثار شهادت را فراهم مي کند.
وي در پايان با تاکيد بر اينکه شهدا، دفاع مقدس و آرمان‌هاي انقلاب نبايد فراموش شوند گفت: هدف از برگزاري اين نمايشگاه زنده نگهداشتن ياد شهدا، دلاوري‌ها و جان‌فشاني‌هاي مردم انقلابي ايران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است.


 به مناسبت هفته معلم برگزار شد؛
 «سپاس معلم» در گلستان 

آيين استقبال از معلم در روز معلم توسط دانش آموزان مدارس کوي تختي گرگان برگزارشد. دانش آموزان عضوتشکيلات پيشتازان سازمان دانش آموزي گرگان طرح معلم سپاس را با اهداي گل در کوي تختي گرگان برگزارکردند و به استقبال معلمين خود رفتند. اين طرح در هفته گراميداشت مقام معلم همزمان با سراسر کشور در مدارس گلستان برگزار مي شود.