جستجو جستجوی پیشرفته

در پي وصول گزارشاتي از دستگاه ها انجام شد؛
احضار ميزبانان مصطفي تاجزاده به دادسرا
تذکر جدي دادستان مرکز استان به فعالين فتنه
سردار آبنوش در گرگان ؛
دشمن با تحريم هاي علمي بدنبال متوقف کردن رشد علمي ما است

گلدي زاده مي رود يا مي ماند؟
تلاش هاي بي نتيجه يک مدير بازنشسته گلستاني براي ماندن در کرسي مديريت


عالمي که خود از زياده‎خوران است نمي‎تواند به زياده‎خوارن اعتراض کند

به مناسبت چهل سالگي انقلاب اسلامي؛
طرح اجراي المان‌هاي 40 گانه در شهر گرگان اجرا مي‌شود


صدور 570 ويزاي رايگان براي موکب داران گلستاني اربعين


ترويج فرهنگ عاشورا، ترويج فرهنگ ايثار و شهادت است

مدير کل دامپزشکي گلستان خبر داد:
صادرات مستقيم ميگوي توليدي گلستان به اتحاديه اروپا

طي نيمه نخست امسال؛
2392 ميليارد ريال تسهيلات صرف اشتغال در گلستان شد

سرپرست کميته امداد گلستان خبر داد:
احداث 2000 واحد مسکوني روستايي براي مددجويان

مدير امور آب و فاضلاب روستايي گرگان خبر داد:
رفع بيش از 1400 فقره شکستگي خط انتقال آب در گرگان


ضارب اصلي محيط بان گلستاني تسليم قانون شد

دانشگاه علوم پزشکي گلستان خبرداد:
اجراي طرح نظام ارجاع الکترونيک در 8 شهرستان گلستان


برگزاري يادواره شهدا و علماي شهر نوکنده


مسجد دانشگاه آزاد اسلامي آزادشهر دهه فجر به بهره‌برداري مي‌رسد

مدير حج و زيارت گلستان؛
ثبت نام 14600 نفر زائر اربعين گلستاني در سامانه سماح

در اولين ماموريت بالگرد امداد انجام شد؛
نجات جان مادر باردار 18 ساله

مديرکل امور بانوان استانداري گلستان:
بهترين مرجع تربيت کودک آموزه هاي قرآني است

فرماندار کردکوي:
اورژانس اجتماعي به کردکوي برگشت

در جلسه مبارزه با مواد مخدر مطرح شد؛
گاليکش با خطر ورود موادمخدر و شيوع اعتياد مواجه است


گلايه مردم کلاله از دردسر صدور کارت سلامت با حواله پايا!

به علت نبود آمپول بي حسي رخ داد؛
قطع شدن خدمات دندان پزشکي در کلاله


بازديد استاندار از دو واحد توليدي شهرک صنعتي آق قلا


 در پي وصول گزارشاتي از دستگاه ها انجام شد؛
 احضار ميزبانان مصطفي تاجزاده به دادسرا  
  تذکر جدي دادستان مرکز استان به فعالين فتنه

دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان گلستان در پي وصول گزارشاتي از دستگاه هاي اطلاعاتي و امنيتي استان مبني بر تشکيل محافل و مجامع و ايراد سخنراني توسط برخي افراد فعال در جريان فتنه و با افکار ضد انقلاب و نظام، طي مکاتبه اي، دستور احضار افرادي را که اقدام به برگزاري اين جلسات نموده اند صادر و مقرر کرد ضمن اعطاي تذکر و ارشاد و توجيه قانوني، در صورت عدم توجه يا تکرار موضوع، مراتب جهت برخورد قاطع قانوني به دستگاه قضايي گزارش گردد.
شايان ذکر است؛ طي هفته هاي اخير برخي جلسات و محافل حزبي و گروهي در سطح استان تشکيل و موارد ساختارشکنانه و مجرمانه در ضديت با اصول اساسي نظام از جمله ولايت مطلقه فقيه و قانون اساسي در آنها مطرح گرديده است.
حجت الاسلام سيد رضا سيدحسيني دادستان عمومي و انقلاب گرگان از همه گروه هاي سياسي فعال در سطح استان دعوت کرد با توجه به اشراف اطلاعاتي موجود، ضمن رعايت حدود و ضوابط قانوني، بر نحوه تشکيل جلسات و بيان مطالب نظارت کامل داشته باشند .
اين مقام قضايي خاطر نشان کرد: دادستاني به عنوان مدعي العموم بدون هيچگونه گرايش حزبي، پيگير مطالبات به حق و قانوني مردم ولايتمدار و حافظ ارزش ها و اصول انقلاب و اسلام است.


 سردار آبنوش در گرگان ؛
 دشمن با تحريم هاي علمي بدنبال متوقف کردن رشد علمي ما است 

معاون عمليات سازمان بسيج کشور گفت: يکي ديگر از مولفه هاي قدرت توليد علم و قدرت علمي است و امروز ايران جزء 10 کشور برتر علمي دنياست و هر کس در دنيا به علم پايه دسترسي دارد داراي قدرت است.
سردار سالار آبنوش معاون عمليات سازمان بسيج مستضعفين کشور در چهارمين يادواره شهداي مسجد المهدي بهار شهرستان گرگان با اشاره به مولفه هاي قدرت جمهوري اسلامي ايران اظهار داشت: اولين مولفه توانمندي قدرت دفاعي کشور امنيت است که اين مهم امروز به دست خودمان تامين مي شود.
وي با اشاره به اينکه براي يک دلارضربه به جمهوري اسلامي پنج دلار هزينه مي کنند، افزود: دشمن درصدد است تا تکنولوژي به دست کشورهاي مسلمان نيفتد و با رسانه هاي مختلف تبليغ مي کنند که اسلام مانع پيشرفت علمي است.
سردار آبنوش با اشاره به ترفندهاي دشمن براي مقابله با انقلاب اسلامي گفت: دشمن با ترفندهاي و شيوه هاي متفاوت به مقابله با انقلاب اسلامي پرداخته است و با تحريم هاي علمي بدنبال اين است که رشد علمي ما را متوقف کند.
معاون عمليات سازمان بسيج کشور همچنين با اشاره به مولفه هاي قدرت جمهوري اسلامي بيان کرد: يکي ديگر از مولفه هاي قدرت توليد علم و قدرت علمي است و امروز ايران جزء 10 کشور برتر علمي دنياست و هر کس در دنيا به علم پايه دسترسي دارد داراي قدرت است.
وي ابراز داشت: کشورهايي که ميتوانند نفت را استخراج کنند ابرقدرت هستند اما نه مثل عربستان و ديگر کشورهاي عربي که خودشان نميتوانند آن را توليد کنند.
سردار آبنوش خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامي در طول 40 سال عمر با برکت خود توانسته به پيشرفت هاي علمي مختلفي دست پيدا کند و امروز در بحث سد سازي و انتقال آب جزء کشورهاي برتر دنيا هستيم که اينها همه را مديون خون شهيدان هستيم و بايد توجه داشته باشيم که در سايه استقامت و ايستادگي است که ميتوان به اينهمه پيشرفت دسترسي پيدا کرد.


 گلدي زاده مي رود يا مي ماند؟
 تلاش هاي بي نتيجه يک مدير بازنشسته گلستاني براي ماندن در کرسي مديريت 

وزارت جهاد کشاورزي براي بار دوم وعليرغم پيگيريهاي نماينده گنبد کاووس در مجلس شوراي اسلامي دستور باز نشستگي مديرکل تعاون روستايي استان گلستان را صادر کرد.
با وجود اينکه حکيم گلدي زاده مدير کل تعاون روستايي استان گلستان مشمول قانون بکارگيري بازنشستگان شده و بايد برود ، اما قره جه طيار نماينده گنبد کاووس با رايزني با با دکتر شيرزاد رييس هيات مديره و مدير عامل سازمان مرکزي تعاون روستايي ايران خواهان استمرار حضور اين مدير کل مي باشد .
در همين راستا مذاکرات و مکاتباتي نيز براي ماندن گلدي زاده در مقام مديريت تعاون روستايي استان گلستان صورت گرفته است.
اما وزارت جهاد کشاورزي براي بار دوم وعليرغم پيگيريهاي نماينده گنبد کاووس در مجلس شوراي اسلامي دستور باز نشستگي مديرکل تعاون روستايي استان گلستان را صادر کرد.
ليکن گويا ازطريق استاندار،واسطه شدند تا از معاون وزير چند ماه مهلت بگيرند تا گلديزاده در دوسه ماه آينده بتواند مدرک کارشناسي ارشد(علوم سياسي دانشگاه آزاد آزادشهر) خود را ارائه بدهد تا مشمول 35 سال سابقه و ماندگار شود.
همچنين گفته شده طي حکمي که از سوي مهندس گلدي زاده مديرتعاون روستايي گلستان، مهندس نورمحمد کوچکي بعنوان مشاور عالي مدير منصوب شد بود اما اين حکم از سوي سازمان تعاون روستايي کشور مورد تاييد قرار نگرفته است.
حال چرا گلديزاده اين همه سعي دارد تا با توسل به نماينده، معاون وزير، استاندار و بيت اين و آن در مسند مديريت بماند و آن را به جوانان تحويل ندهد؟
بهتر است همه در برابر قانون خاضع و خاشع باشيم و قانون را آنجا که به نفع ماست دوست نداشته باشيم ./گلستان ما


 عالمي که خود از زياده‎خوران است نمي‎تواند به زياده‎خوارن اعتراض کند 

عالمي که به جاي برخورد با زياده خوران، خودش از زياده خوران حمايت مي کند و به جاي نظارت بر مسئولان در انتصابهايي که به مربوط او نيست دخالت مي کند اگر خودش زياده خوار نباشد _ که هست _ نمي تواند به زياده خوارن اعتراض کند ‌که نمي کند!
آيت ا.. سيد حبيب ا... قدمي استاد حوزه و دانشگاه و مدرس درس خارج طي يادداشتي نوشت: يکي از وظائف علماء ايستادگي در مقابل زياده خواران و متجاوزان به حقوق الهي و حقوق مردمي است.
اين وظيفه اي است که علاوه بر کلام حضرت علي (ع) در خطبه سوم نهج البلاغه، قرآن کريم بر آن دلالت دارد.
خداي حکيم در آيه 63 سوره مائده به علماي يهود و نصاري شديدا اعتراض مي کند و مي فرمايد "چرا دانشمندان نصاري و يهود آنها را از سخنان کفرآميز و خوردن مال حرام، نهي نمي کنند! چه زشت است عملي که اين علماء انجام ميدهند"
اين فرمايشات هم حجتي است بر عليه زياده خوارن و هم حجتي است عليه علمايي ‌که در مقابل زياده خوران سکوت کرده اند و بدتر از آن دو گروه حجتي است بر عليه علماي که زياده خوار اند!
وظيفه علماء زماني سنگين تر مي شود که علاوه بر جايگاه علمي، داراي جايگاه تعيين صلاحيت يا نظارت يا قضاوت باشند! زيرا به خوبي روشن است بسياري از زياده خواران يا در قدرت اند يا اهل قدرت در زياده خواري آنها نقش دارند زيرا زياده خوران با کودتا به قدرت نرسيده اند و نيز با زور اسلحه بر قدرت باقي نمانده اند.
اگرچه مردم در بعضي موارد با انتخاب نابجا در به قدرت رسيدن زياده خوران به صورت مستقيم يا غيرمستقيم نقش داشته اند ولي قبل از مردم، کساني مقصر اند که يا افراد ناصالح را تعيين صلاحيت کرده اند يا در احراز صلاحيت افراد ناتوان هستند و بعد از مردم، کساني مقصر اند که با ناصالح ها برخورد مناسب نمي کنند.
عالمي که به جاي برخورد با زياده خوران، خودش از زياده خوران حمايت مي کند و به جاي نظارت بر مسئولان در انتصابهايي که به مربوط او نيست دخالت مي کند اگر خودش زياده خوار نباشد _ که هست _ نمي تواند به زياده خوارن اعتراض کند ‌که نمي کند!
اي علماي مسئول! به خدا و خون سيدالشهداء اگر سکوت شما به دليل زياده خواري خودتان و فرزندانتان نيست بلکه به علت پيري يا بيماري يا خستگي يا مشغوليات ديگر است و نمي توانيد به وظيفه شرعي خود عمل کنيد از مسئوليت کناره گيري کنيد يا لااقل به ما فوق خودتان اعلان کنيد آماده کناره گيري هستيد تا هم از رنج مردم بکاهيد و هم خودتان آسوده شويد./گلستان ما


 به مناسبت چهل سالگي انقلاب اسلامي؛
 طرح اجراي المان‌هاي 40 گانه در شهر گرگان اجرا مي‌شود 

عضو شوراي شهر گرگان گفت: به مناسبت چهل سالگي انقلاب اسلامي طرح اجراي المان‌هاي 40گانه در شهر گرگان اجرا مي‌شود و بايد احداث المان‌هاي شهدا و هنرمندان نيز در سطح شهر در دستور کار قرار گيرد.
ناصر گرزين در نشست صحن علني شوراي شهر گرگان اظهار داشت: پروژه‌هايي که در سطح شهر آغاز شده بايد با زمان‌بندي تعيين شده به اتمام برسد و در کميسيون سرمايه‌گذاري نيز بايد به بخش مشارکت بخش خصوصي و استفاده از توان آن توجه شود.
وي افزود: وارد چهل سالگي انقلاب اسلامي مي‌شويم و انقلاب اسلامي در گذر 4 دهه خود دستاوردهاي زيادي داشته که قطع وابستگي سياسي و فرهنگي از بيگانگان، رشد اقتصادي، آزادي و استقلال‌طلبي، خودباوري و عدالت‌خواهي از مهم‌ترين اين دستاوردها بوده است.
عضو شوراي شهر گرگان تصريح کرد: با توجه به رويکردها و توطئه‌هاي دشمن، چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي بهترين فرصت ارائه دستاوردهاي انقلاب اسلامي است و همه ما داريم وظيفه سنگيني داريم که برنامه‌هاي خوبي را در اين زمينه تدوين کنيم.
گرزين گفت: در اين زمينه بايد طرح المان‌هاي 40گانه در شهر گرگان اجرا شده و احداث المان‌هاي شهدا و هنرمندان نيز در سطح شهر در دستور کار قرار گيرد.
وي افزود:روز ملي گرگان را در 5 آذر داريم که افتخار همه شهروندان گرگاني است که پيشنهاد مي‌شود ساخت المان شهداي 5 آذر در اولويت قرار دهيم و نياز است که واقعه 5 آذر شهر گرگان را دوباره بازسازي کنيم.
عضو شوراي شهر گرگان گفت: قيام 5 آذر شهر گرگان هم‌رديف ديگر قيام‌هاي سراسر کشور است و 14 شهيد را ما در اين روز تقديم انقلاب کرديم و بايد براي ثبت آن در تقويم و ديدار با مقام معظم رهبري تلاش کنيم.
گرزين اظهار کرد: توجه به منظر و فضاسازي شهري بايد در اولويت قرار گيرد و بايد در اين فضاسازي شهري از پيام‌ها و تصاوير شهدا در شهر گرگان استفاده شود.
وي با تاکيد بر توجه به بحث‌هاي ترافيکي در گرگان گفت: ترافيک در محور گلشهر و ناهارخوران نياز به توجه ويژه دارد و امسال تابستان مشکلات خاصي را در اين محورها داشتيم که بايد براي بازگشايي محورهاي جديد در بودجه سال 98 اعتبار در نظر بگيريم.
عضو شوراي شهر گرگان افزود: شفاف‌سازي در امور شهرداري هم يکي از موضوعاتي است که بايد مدنظر مسئولان شهرداري قرار گيرد و همه مردم بايد به اطلاعات دسترسي داشته باشند و نبايد رانت اطلاعاتي داشته باشيم.
وي مشخص شدن وضعيت نيروهاي شرکتي شهرداري از مسير قانوني، آغاز ساخت آرامستان جديد گرگان و تعيين تکليف وضعيت کوي طبيعت و ورودي شرق گرگان را ديگر نيازهاي شهر اعلام کرد و گفت: براي احداث تقاطع غيرهمسطح افسران بايد تابع قانون باشيم و با توجه به ماده 90 شوراها که شوراي حل اختلاف 20 روز فرصت دارد تعيين تکليف کند ما بايد مسير قانوني را آغاز کنيم تا ترافيک ميدان مفتح کاهش يابد.


 صدور 570 ويزاي رايگان براي موکب داران گلستاني اربعين 

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار گلستان از صدور 570 ويزاي رايگان براي بخش خدماتي در موکب‌هاي گلستاني خبر داد.
علي‌اصغر طهماسبي اظهار کرد:570 ويزاي رايگان براي موکب داران و تيم‌هاي خدماتي و پزشکي مستقر در موکب‌هاي گلستاني صادرشده، ضمن اينکه 65 کاميون و تريلي اقلام موردنياز موکب‌ها را از طريق مرز مهران وارد خاک عراق کرده‌اند.
به گفته وي، در ايام مراسم باشکوه اربعين سال 97 استان گلستان 11 موکب در کشور عراق خواهد داشت که در 10 موکب خدمات پذيرايي و اقامتي و در موکب احباب امام رضا (ع) واقع در کربلاي معلا، خدمات درماني به زائرين ارائه مي‌شود.


 ترويج فرهنگ عاشورا، ترويج فرهنگ ايثار و شهادت است 

مدير کل بنياد گلستان بيان کرد: ترويج فرهنگ عاشورا همان ترويج فرهنگ ايثار و شهادت است و بايد تلاش کنيم تا به هر طريقي در راستاي ترويج اين فرهنگ غني در جامعه گام برداريم.
به گزارش ايثار واحد گلستان؛ علي‌اصغر فاضلي در اين جلسه با عرض تسليت ايام سوگواري سالار شهيدان و يادآوري ماه صفر و اهميت امربه‌معروف و نهي از منکر اشاره کرد و گفت: حضور در اربعين امام حسين (ع) حامل پيام‌هاي مهمي است که ازجمله اين پيام‌ها ايستادگي مسلمانان در برابر ارزش‌هاي ديني و اسلامي خود است و اينکه مسلمان واقعي در مقابل هجوم خرافات و بدعت‌ها همانند امام حسين (ع) بايد از تمام هستي خود بگذرند و اين اقدام در کربلا عملي ماندگار شد.
وي ادامه داد: مطمئن باشيد عشق و علاقه مردم به حضرت سيدالشهدا (ع) ويارانش همه نيازهاي زائرين اربعين را مرتفع خواهد کرد.
فاضلي با اشاره به اينکه بايد تلاش کنيم تا به هر طريقي در راستاي ترويج اين فرهنگ غني در جامعه گام برداريم، افزود: همه‌ي ما وظيفه‌داريم فرهنگ ايثار و شهادت را با الگوبرداري از فرهنگ غني عاشورا به نسل آينده انتقال دهيم و اين مهم در بين جوانان ترويج و بافرهنگ ايثار و شهادت بيشتر آشنا شوند.
وي خاطرنشان کرد: ايثار و شهادت يک فرهنگ متعالي در زمره عالي‌ترين مفاهيم الهي و نتيجه والاترين ارزش‌هايي است که يک انسان متعهد مي‌تواند به اين مقام برسد.
مديرکل بنياد ادامه داد: بنابراين نبايد فراموش کرد که فرهنگ ايثار و شهادت آثار و برکات عظيمي دارد که به شکل مستقيم و غيرمستقيم جامعه را در برمي‌گيرد.
وي اظهار داشت: براي حفظ و توسعه فرهنگ ايثار و شهادت و انتقال آن به نسل آينده و بهره‌مندي آنان از اين فرهنگ بايد برنامه‌ريزي صحيح و منسجمي در اين راستا صورت پذيرد.
فاضلي در پايان گفت: فرهنگ ايثار و شهادت از برترين ارزش‌هاي معنوي فرهنگ اسلامي است که در تثبيت استقلال کشور و هويت ديني و ملي نقش به سزايي دارد.


 مدير کل دامپزشکي گلستان خبر داد:
 صادرات مستقيم ميگوي توليدي گلستان به اتحاديه اروپا 

زهره پوررضا:
مديرکل دامپزشکي گلستان از صادرات مستقيم ميگوي توليدي اين استان به کشورهاي اتحاديه اروپا خبر داد.
محمود رضا وفايي در مصاحبه مطبوعاتي با خبرنگاران اظهار داشت: پيش از اين صادرات ميگو استان ما با برند ساير استان ها در جنوب کشور انجام مي شد.
به گفته وي با دريافت مجوز از سازمان دامپزشکي، دومين واحد فرآوري ميگوي مادر در مدت کوتاهي ميگوي فرآوري شده استان گلستان را با کمترين هزينه به کشورهاي اروپايي صادر مي کند.
مديرکل دامپزشکي گلستان در ادامه افزود: چند سالي است که نمونه اي از بيماري لکه سفيد که کشنده ترين بيماري ميگو است و باعث تلفات و جلوي صادرات را مي گيرد در استان نداشتيم.
وفايي تصريح کرد: در طول 6 ماه گذشته که دوره پرورش ميگو است بيش از 200 مورد بازديد کارشناسي از سايت ميگوي استان صورت گرفته است.
مديرکل دامپزشکي گلستان از وجود هشت مرکز عمل آوري ميگو در استان خبر داد و افزود: در فصل برداشت يک ماهه امسال بيش از 2 هزار تن ميگوي توليدي عمل آوري و بسته بندي شد.
مديرکل دامپزشکي گلستان از اشتغال هزار و 400دانش آموخته دامپزشکي در استان خبر داد و افزود: اين دانش آموختگان در 160 درمانگاه، داروخانه، واحدهاي مايه کوبي دام و بيمارستان دامپزشکي بخش خصوصي فعاليت مي کنند.
وفايي ادامه داد: حدود 80 درصد از اختيارات و وظيفه مندي اداره کل دامپزشکي استان به بخش خصوصي واگذار شده است.
وي با اشاره به پرورش طيور بومي در استان اظهار داشت: هزار واحد مرغداري، 50 واحد پرورش مرغ مادرگوشتي و 19 واحد مرغ تخم گذار فعال، بيش از سه ميليون واحد دامي سبک و سنگين، حدود 17هزار راس اسب و هفت هزار و 500 نفر شتر در استان وجود دارد.
مديرکل دامپزشکي گلستان از پيگيري بسيار مداوم و مستمر در واحدهاي کشتارگاه دام سنتي در استان خبر داد و افزود: در شهرستان آق قلا به محض شروع کار، نظارت هاي بهداشتي و فني لازم صورت گرفت.


 طي نيمه نخست امسال؛
 2392 ميليارد ريال تسهيلات صرف اشتغال در گلستان شد 

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي گلستان گفت: از ابتداي امسال تاکنون دو هزار و 392 ميليارد ريال اعتبار اشتغالزايي و توليد در قالب تسهيلات روستايي، مشاغل خانگي و اشتغال فراگير به متقاضيان اين استان پرداخت شد.
سعيد مازندراني در جمع برخي صاحبان واحدهاي توليدي مستقر در شهرک صنعتي گنبدکاووس افزود: از اين تسهيلات پرداختي يک هزار و 700 ميليارد ريال در قالب تسهيلات روستايي، 192 ميليارد ريال مشاغل خانگي و 500 ميليارد ريال به طرح هاي اشتغال فراگير پرداخت شد.
وي اضافه کرد: تسهيلات پرداختي اشتغال روستايي استان گلستان مربوط به مرحله نخست اين تسهيلات بوده که به 2500 نفر متقاضي پرداخت شد.
مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي گلستان از تشکيل 200 ميليارد ريال پرونده ديگر براي دريافت تسهيلات اشتغالزايي روستايي در بانک هاي استان گلستان خبر داد و گفت: تخصيص مرحله دوم اين تسهيلات به مبلغ يک هزار و 620 ميليارد ريال تا پايان ماه جاري به بانک ها ابلاغ خواهد شد.
وي اضافه کرد: براي جذب کامل مرحله دوم تسهيلات اين بخش نيز پرونده هاي لازم تشکيل شده که در مرحله کارشناسي قرار دارد.
مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي گلستان گفت: در بخش تسهيلات مشاغل خانگي نيز در نيمه نخست امسال 192 ميليارد ريال به دو هزار نفر واجد شرايط که بيشتر زنان سرپرست خانوار بودند، پرداخت شد.
مازندراني افزود: مرحله دوم اين بخش تسهيلات نيز در نيمه دوم امسال به مبلغ 200 ميليارد ريال پيش بيني شده که به 2500 متقاضي در سراسر استان گلستان پرداخت خواهد شد. وي اضافه کرد: پرداخت تسهيلات به واحدهاي صنعتي در شهرک هاي بالاي 50 هکتار مساحت با کارمزد 18 درصد بوده که پنج درصد آن يارانه دولت است و بايد پيگيري و جذب شود.


 سرپرست کميته امداد گلستان خبر داد:
 احداث 2000 واحد مسکوني روستايي براي مددجويان  

سرپرست کميته امداد گلستان گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌اي با استانداري گلستان دو هزار واحد مسکوني براي مددجويان روستايي کميته امداد تا دو سال آينده ساخته مي‌شود.
اسکندر اسکندري اظهار کرد: در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران، مسئولان گلستاني براي تأمين مسکن مددجويان تحت حمايت کميته امداد در شوراي مسکن استان تصميماتي گرفتند.
سرپرست کميته امداد استان گلستان تصريح کرد: با توجه به ورود جدي مسئولان گلستاني براي تأمين مسکن مددجويان تحت حمايت کميته امداد، اين نهاد در راستاي اجراي تفاهم‌نامه همکاري با استانداري گلستان اقدام به شناسايي مددجويان واجد شرايط در شهرستان‌ها کرده است.
اسکندري گفت: تاکنون يک هزار و 310 مورد شناسايي شدند که براي 458 نفر پروانه ساخت مسکن صادر و 139 نفر توانستند ضمانت بانکي دريافت کنند.
وي بابيان اينکه کمترين معوقات بانکي در حوزه تسهيلات مسکن و اشتغال مربوط به مددجويان تحت حمايت اين نهاد است افزود: ضرورت رفع مشکل اخذ ضمانت بانکي از مددجويان با توجه به مصوبه جلسات قبل با استانداري گلستان براي دريافت حداقل ضمانت از اين خانوارها احساس مي‌شود.
اسکندري با توجه به مراجعات مکرر مددجويان براي واگذاري مسکن‌هاي مهر خريداري‌شده گفت: 116 واحد مسکن مهر پروژه سعدآباد گرگان، علي‌رغم خريد آن‌ها هنوز واگذار نشده است که همت مسئولان را براي واگذاري سريع‌تر اين واحدهاي مسکوني به نيازمندان مي‌طلبد.


 مدير امور آب و فاضلاب روستايي گرگان خبر داد:
 رفع بيش از 1400 فقره شکستگي خط انتقال آب در گرگان 

مدير امور آب و فاضلاب روستايي شهرستان گرگان گفت: يک هزار و 410 فقره شکستگي خط انتقال و شبکه توزيع آب در 6 ماه ابتداي سال جاري در سطح روستاهاي گرگان رفع شد.
محمد محبوبي اظهار کرد: شکستگي‌هاي خطوط انتقال و شبکه توزيع معمولاً به دليل فرسودگي به وجود مي‌آيد که اين امور تلاش دارد باهدف جلوگيري از هدر رفت و افت فشار آب شرب مجتمع‌هاي روستايي در کوتاه‌ترين زمان ممکن آن‌ها را مرتفع سازد.
وي افزود: در همين راستا يک هزار و 410 فقره رفع شکستگي در خطوط انتقال و شبکه‌هاي توزيع آب شرب روستاهاي تحت پوشش شهرستان گرگان در 6 ماهه اول سال جاري بااعتباري بالغ‌بر يک هزار و 15 ميليون ريال محقق شد که از اين تعداد، يک هزار و 273 مورد مربوط به شکستگي شبکه توزيع بوده است.
محبوبي بابيان اينکه اکيپ حوادث و تعميرات اين امور به دلايل مختلف ازجمله فرسودگي، کاهش سطح ديناميکي آب چاه‌ها، استفاده بيش از ظرفيت پمپ‌ها و نقص در خطوط انتقال آب ناگزير به تعمير و تعويض الکتروپمپ‌­ها اقدام مي‌کند، افزود: در 6 ماهه ابتداي سال جاري 13 دستگاه الکتروپمپ شناور چاه با هزينه بالغ‌بر يک هزار و 560 ميليون ريال در سطح روستاهاي اين شهرستان تعويض شد.
وي تصريح کرد: در 6 ماهه ابتداي امسال به‌منظور بهره‌مندي روستائيان عزيز از آب شرب سالم و بهداشتي، 62 روستاي اين شهرستان، اعم از روستاهاي تحت پوشش و غير تحويلي، با جمعيتي بالغ‌بر 43 هزار و 560 نفر از طريق ناوگان تانکر سيار آب‌رساني شدند.


 ضارب اصلي محيط بان گلستاني تسليم قانون شد 

فرمانده انتظامي استان گلستان گفت که ضارب اصلي محيط بان فقيد پارک ملي گلستان شب گذشته خود را تسليم پليس کرد.
سرتيپ دوم ستاد علي اکبر جاويدان اظهار داشت: پيش از اين نيز 10 نفر از همدستان و مظنونين مشارکت به درگيري با محيط بانان پارک ملي گلستان شناسايي و دستگير شده بودند.


 دانشگاه علوم پزشکي گلستان خبرداد:
 اجراي طرح نظام ارجاع الکترونيک در 8 شهرستان گلستان 

مدير درمان دانشگاه علوم پزشکي گلستان از اجراي کامل طرح نظام ارجاع الکترونيک در 8 شهرستان استان خبرداد و گفت: به دنبال اين هستيم تا پايان سال اين طرح در تمامي شهرستان هاي استان اجرايي شود.
دکتر محمد دادجو با اشاره به اينکه طرح ارجاع الکترونيک براي نخستين بار در کشور از گلستان آغاز شده است، اظهار کرد: نظام ارجاع در دو فاز رفت و برگشت در حال اجرا است.
وي با بيان اينکه فاز رفت در تمامي شهرستان هاي استان در حال اجراست، افزود: فاز برگشت ابتدا در سه شهرستان آق قلا، علي آباد کتول و بندرترکمن اجرا شد و بعد از آن در شهرستان هاي کردکوي، بندرگز، راميان، گميشان و آزادشهر نيز در حال اجرا است.
دادجو خاطرنشان کرد: نظام ارجاع الکترونيک با هدف طبقه بندي و ارجاع صحيح بيماران به پزشک متخصص و ارجاع عادلانه بيماران به پزشک اجرا مي شود.
مدير درمان دانشگاه علوم پزشکي گلستان بيان کرد: با اجرا سيستم نوبت دهي در قالب اين طرح، پزشک يا مسئول پذيرش در همان روستا براي بيمار وقت مي گيرد و مريض را به پزشک ارجاع مي کند.
وي، يکي ديگر از مزاياي اجراي اين طرح را تشکيل پرونده سلامت الکترونيک عنوان کرد و گفت: در پرونده سلامت الکترونيک بيماران تمامي سوابق بيماري و آزمايشات ثبت مي شود و در صورت نياز اين پرونده الکترونيک به هر پزشکي در هر کجاي کشور قابل انتقال است.


 برگزاري يادواره شهدا و علماي شهر نوکنده 

بيست و ششمين يادواره شهدا و علماي شهر نوکنده در مسجد جامع اين شهر برگزار شد.


 مسجد دانشگاه آزاد اسلامي آزادشهر دهه فجر به بهره‌برداري مي‌رسد 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي شهرستان آزادشهر گفت: با توجه به رويکرد مسجدمحوري در فعاليت‌هاي فرهنگي سازمان مرکزي، مسجد اين دانشگاه با زيربناي 850 مترمربع و اعتبار بيش از يک ميليارد و 500 ميليون تومان دهه فجر امسال به بهره‌برداري مي‌رسد.
محمد مهدي نادري در ديدار اعضاي شوراي فرهنگي و مسئولان بسيج اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي واحد آزادشهر با رئيس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامي کشور اظهار داشت: اولويت برنامه‌هاي فرهنگي امسال دانشگاه متناسب با سرفصل سازمان مرکزي بر مبناي فعاليت‌هاي قرآني است تا دانشجويان در اين حوزه تقويت شوند.
وي افزود: در حال حاضر بيش از 90 درصد هيئت علمي و کارکنان و اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي واحد آزادشهر عضو بسيج هستند و در همه فعاليت‌هاي فرهنگي، قرآني و فعاليت‌هاي حوزه بسيج حضور فعال و همکاري و تعامل خوبي دارند.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد آزادشهر بيان داشت: اين دانشگاه در کنار واحد علي آباد کتول و گرگان جزو قديمي‌ترين دانشگاه‌هاي استان با درجه خيلي بزرگ با حدود 115 رشته کارشناسي و کارشناسي ناپيوسته، 45 رشته کارشناسي ارشد و 9 رشته دکتري منحصر به فرد مانند دکترا علوم سياسي، علوم تربيتي و جامعه‌شناسي به عنوان پايلوت و قطب دانشگاه‌هاي مازندران و گلستان در حال فعاليت است.
وي يادآور شد: تابستان امسال 60 دانشجو اين دانشگاه به اردوهاي جهادي به مناطق محروم اعزام شدند که ضمن اجراي پروژ‌ه‌هاي عمراني و اجراي فعاليت‌هاي قرآني، فرهنگي و آموزشي، خانواده‌هاي مستمند و بي‌بضاعت را شناسايي کرده و در راستاي حمايت و کمک‌هاي مستمر با مسئولان مرتبط رايزني کردند.
نادري گفت: بسيج اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي واحد آزادشهر از سال 95 تاکنون در 3 سال متوالي در جشنواره مالک اشتر گلستان رتبه برتر استان را کسب کرده است.


 مدير حج و زيارت گلستان؛
 ثبت نام 14600 نفر زائر اربعين گلستاني در سامانه سماح 

مدير حج و زيارت استان گفت: 14600 نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند و براي 12720 نفر رواديد اربعين اخذ شده است.
سيدعلي ميرقاسم پور مدير حج و زيارت استان با اشاره به اينکه 52 دفتر خدمات زيارتي دائم و موقت در سراسر استان حتي در ايام تعطيل آماده خدمات رساني به مشتاقان و حضور در حرکت عظيم اربعين حسيني (ع)هستند، گفت:تا صبح روز پنج شنبه 26 مهر ماه، 14600 نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند و براي 12720 نفر رواديد اربعين اخذ شده است.
ميرقاسم پور در خصوص مبلغي که ثبت نام کنندگان در سامانه سماح بايد بپردازند نيز گفت: زائران عزيز موقع ثبت نام براي خدمات رواديد، بيمه و پزشکي فقط بايد مبلغ 234 هزار و 875 تومان و بصورت الکترونيکي پرداخت نمايند.


 در اولين ماموريت بالگرد امداد انجام شد؛
 نجات جان مادر باردار 18 ساله 

سرپرست مديريت حوادث و فوريت هاي پزشکي دانشگاه علوم پزشکي گلستان از انجام اولين ماموريت بالگرد امداد هوايي 115 گلستان جهت نجات جان مادر باردار 18 ساله خبرداد.
عليرضا کمال غريبي اظهار کرد: طي تماس تلفني با مرکز پيام گنبدکاووس مبني بر نياز به انتقال مادرباردار پرخطر از منطقه داشلي برون بالگرد امداد هوايي گلستان به منطقه اعزام شد. وي افزود: مامورين اورژانس با حضور در محل پس از انجام اقدامات اوليه درماني، بيمار را به بيمارستان خاتم الانبياء گنبد کاووس منتقل کردند.


 مديرکل امور بانوان استانداري گلستان:
 بهترين مرجع تربيت کودک آموزه هاي قرآني است 

مديرکل امور بانوان و خانواده استانداري گلستان گفت: بهترين مرجع تربيت کودک آموزه هاي قرآني است.
کلثوم غفاري، در مراسم تجليل از مسابقه نقاشي کودکان با موضوع حمايت از حقوق کودکان اظهار کرد: برنامه ريزي لازم براي آشنايي کودکان، مربيان و والدين با مفاد پيمان‌نامه کنوانسيون حقوق کودک انجام شد و با تکيه‌بر برخي مفاد آن نقاشي‌ها و تصورات خود را روي کاغذ آوردند.
غفاري افزود: با اين برنامه قصد داشتيم تا شور و هيجان ايجاد کرده و گامي در راستاي آشنايي با حقوق کودکان در جامعه برداريم.
به گفته وي، مسائل مربوط به حقوق کودک چيزي نيست که از معاهدات بين‌المللي و کنوانسيون‌ها بياموزيم، هرچند بخشي از تعهدات ما را نيز شامل مي‌شود اما همه ما به‌خوبي مي‌دانيم که آنچه در رابطه با حقوق کودک در آئين اسلام آمده در هيچ جاي جهان و هيچ معاهده و کنوانسيوني ذکر نشده است.
غفاري تصريح کرد: توجه به مسائل کودکان به براي پاسخگويي به دنياي بيرون و تعهد به کنوانسيون‌هاي بين‌المللي بلکه براي پاسخگويي به خداوند و وجدان خود به‌عنوان يک مسلمان واجب و ضروري است.


 فرماندار کردکوي:
 اورژانس اجتماعي به کردکوي برگشت 

فرماندار کردکوي گفت: با پيگيري هاي به عمل آمده اورژانس اجتماعي 123 با تمام امکانات به شهرستان برگشت.
ابراهيم قدمنان اظهار کرد: اورژانس اجتماعي در سال 89 در اين شهرستان افتتاح شد.
وي بيان کرد: در ديداري که با حجت‌الاسلام فتوحي، رئيس سازمان بازرسي استان داشتم؛ وي گفت که برنامه سازمان بازرسي استان به اداره کل بهزيستي براي پيگيري جهت صدور مجوز اورژانس اجتماعي شهرستان بود و نه انتقال آن!
فرماندار کردکوي افزود: در ادامه با پيگيري‌هاي مستمر و رايزني‌هايي که با مسئولان کشوري، استاني و محلي داشتيم، اورژانس اجتماعي 123 اين شهرستان که به يکي از شهرستانهاي همجوار انتقال داده شده بود، با تمام امکانات و تجهيزات به شهرستان برگشت.
جابه‌جايي آمبولانس هاي اورژانس اجتماعي شهرستان‌هاي کردکوي و بندرگز به دو شهرستان همجوار با واکنش هاي زيادي از سوي مديران و مردم اين دو شهرستان روبه‌رو شد.


 در جلسه مبارزه با مواد مخدر مطرح شد؛
 گاليکش با خطر ورود موادمخدر و شيوع اعتياد مواجه است 

سرپرست فرمانداري گاليکش گفت: يکي از راهکارهاي مبارزه با مواد مخدر، ترويج ورزش همگاني در بين افراد جامعه است که قطعاً در پيشگيري از اعتياد نتيجه‌بخش و مؤثر خواهد بود.
حسين مايلي در جلسه مبارزه با مواد مخدر گاليکش، اظهار داشت: شهرستان گاليکش به‌عنوان مدخل ورودي استان از سمت شرق بيشتر با خطر ورود مواد مخدر و شيوع اعتياد مواجه است.
وي افزود: متأسفانه طبق آمارهاي موجود، اعتياد در جامعه رو به افزايش است لذا ترويج فرهنگ ورزش همگاني و سلامت در سطح شهرستان، قطعاً در پيشگيري از اعتياد و کاهش آن نتيجه‌بخش خواهد بود.
مايلي اظهار داشت: اميد است با همکاري شهرداري‌ها و دهياري‌ها جاده سلامت در سطح شهرها و روستاها راه‌اندازي شود.
سرپرست فرمانداري گاليکش در پايان خاطرنشان کرد: کميته‌هاي مرتبط ضمن فعاليت مستمر و منظم نسبت به ارائه گزارش عملکرد در جلسات ماهانه اقدام نمايند.


 گلايه مردم کلاله از دردسر صدور کارت سلامت با حواله پايا! 

پرداخت هزينه صدور کارت بهداشت اماکن با حواله پايا براي مردم زحمات و سختي هاي زيادي را فراهم کرده است.
تا چندي پيش وقتي کارفرما يا نيروهايي که براي انجام امورات خود نياز به دريافت کارت سلامت داشتند، هزينه صدور کارت را به مراکز بهداشت داده يا به حسابهاي اداري آنها واريز مي کردند اما به تازگي مردم براي واريز هزينه اين کارت بايد اولا در بانکي خاص حساب داشته باشند و در ثاني براي اين واريز وجه فرمهاي خاص پر کرده و مورد بعدي اين است که مبلغ صدور کارت را که اين روزها 5 هزار تومان شده از طريق حواله بين بانکي جابه جا کرده و مهم تر اين که اين حواله هم بايد از طريق حواله پايا باشد.
اما اين پروسه براي مردم بسيار زحمت آور بوده به خصوص براي کاسباني که در روستاها ساکن هستند و با روند اين پروسه هيچ آشنايي ندارند.


 به علت نبود آمپول بي حسي رخ داد؛
 قطع شدن خدمات دندان پزشکي در کلاله 

خدمات کشيدن دندان در مرکز بهداشت شهرستان کلاله انجام نمي شود.
واحد دندان پزشکي مرکز بهداشت شهرستان کلاله در اطلاعيه اي از توقف انجام کشيدن دندان در اين مرکز تا اطلاع ثانوي خبر داده است.
در اطلاعيه اي که اين مرکز منتشر کرده اعلام شده که تا اطلاع ثانوي از کشيدن دندان معذوريم. طبق آنچه در متن اين اطلاعيه درج شده علت اين امر نبود آمپول بي حسي در مرکز مي باشد.


 بازديد استاندار از دو واحد توليدي شهرک صنعتي آق قلا 

استاندار گلستان در راستاي حمايت از توليد کنندگان و سرمايه گذاران،به همراه روساي کل دادگستري،جهاد کشاورزي و صنعت،معدن و تجارت استان، فرماندار و مديران دستگاههاي اجرايي از دو واحد توليدي شهرک صنعتي آق قلا بازديد به عمل آوردند.