جستجو جستجوی پیشرفته

کريمي قدوسي در جمع دانشجويان ، اساتيد و طلاب گلستاني؛
تـصـويـب CFT ، تصميـم نظـام نيسـت

کريمي قدوسي در يادواره شهداي روستاي تلور:
تدابير رهبري خاورميانه را ازآمريکايي‎ها و اروپايي‎ها نجات داد

عزم جدي سپاه براي تکميل سد نرماب؛
520 هـزار نفـر از آب شـرب بـرخـوردار مي‎شـوند


پيام استاندار گلستان به مناسبت پنجم آذر روز ملي گرگان

حجت الاسلام سعيدي :
امروز بسيج به يک درخت تنومند تبديل شده که ملتهاي بيدار از آن الگو مي گيرند

سرهنگ دهکي فرمانده مرزباني استان گلستان:
تبديل اينچه‌برون به مرکز ويژه اقتصادي باعث ارتقاء اقتصاد منطقه مي شود

مدير کل بنياد شهيدو امور ايثارگران گلستان عنوان کرد:
واقـعه 5 آذر، روز ملـي ظلـم‌ستـيـزي مـردم گـرگــان

در حاشيه جشنواره بين المللي اقوام در گلستان انجام شد؛
بازديد خبرنگاران بين المللي از تنها ذخيرگاه سرخداري جهان در علي آباد کتول

جانشين ناحيه مقاومت بسيج سپاه گنبد:
اجراي برنامه هاي فرهنگي نقش بسزايي در کاهش آسيب مناطق آسيب پذير دارد

آمانو طي نامه‎اي به رئيس شوراي حکام آژانس اعلام کرد؛
ايران به تعهداتش بر اساس مفاد برجام پايبند بوده است


استکبارستيزي محور اصلي اشتراک مسلمانان است


تجمع دانشجويان گلستاني در حمايت از مردم مظلوم يمن برگزار شد


دانشگاه علوم پزشکي گلستان از دانشگاههاي پيشرو در برنامه تحول سلامت است


نفرات برتر پنجمين سوگواره «حماسه خون» در گلستان معرفي شدند


سومين جشنواره ايده هاي کارآفريني دانشجويي دانشگاه گلستان برگزار شد


اجراي طرح آبرساني به 8 روستاي نوار مرزي استان گلستان آغاز شد


پايانه صادرات صنايع‌دستي در گنبد راه اندازي مي‌شود


3 منطقه از جنگل‌هاي هيرکاني گلستان براي ثبت ميراث طبيعي جهاني به يونسکو معرفي شد


کتابخانه‌هاي مساجد محلات آسيب‌پذير تجهيز مي‌شود


پايگاه اورژانس اجتماعي در محله‌هاي آسيب‌پذير گنبد راه‌اندازي مي‌شود


برگزاري مراسم کلنگ زني مدرسه 4 کلاسه در سيمين شهر


 کريمي قدوسي در جمع دانشجويان ، اساتيد و طلاب گلستاني؛
 تـصـويـب CFT ، تصميـم نظـام نيسـت 

عضو کميسيون امنيت ملي مجلس با اشاره به اينکه تصويب CFT تصميم سران سه قوه است نه تصميم رهبري و مردم ، گفت : بنظر مي رسد مجمع تشخيص مصلحت نيز بنا دارد اين سند استعماري را تصويب کند!! .
دکتر جواد کريمي قدوسي عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در نشست تخصصي " شکوه انقلاب اسلامي ايران و افول آمريکا با مروري بر لوايح FATF و CFT " در جمع پرشور دانشجويان ، طلاب و اساتيد گلستاني در خصوص سرنوشت CFT اظهار کرد: يکشنبه گذشته بعد از اينکه شوراي نگهبان از اين مصوبه مجلس ، 22 مورد ايراد گرفت قرار شد جلسه کميسيون امنيت ملي تشکيل شود تا در مورد ايرادات گرفته شده از سوي شوراي نگهبان صحبت کنيم .
کريمي قدوسي افزود: طبق معمول ما منتظر دکتر کدخدايي بوديم تا به نمايندگي از 12 عضو شوراي نگهبان به کميسيون بيايد اما در نهايت تعجب ديديم ابتدا وزير اطلاعات با يک تيم کارشناسي آمد ، سپس دکتر ظريف با يک تيم کارشناسي وارد شد و در ادامه نيز خانم ليلا جنيدي معاون حقوقي رئيس جمهور با تيم خود ، سپس سردار وحيدي و دکتر آقامحمدي نيز از مجمع تشخيص مصلحت نظام آمدند و کدخدايي نيز با نيم ساعت تاخير وارد جلسه شد .
وي ادامه داد: قبل از ورود کدخدايي ، آقاي فلاحت پيشه جلسه را با يک تلنگر به شوراي نگهبان شروع کرد که چرا شوراي نگهبان گفته CFT با امنيت ملي تعارض دارد ، اين شورا فقط بايد لوايح را با شرع و قانون تطبيق دهد ، اينجا بود که من و حاج آقاي ذوالنور به وي تذکر داديم که شما رئيس جلسه هستيد و نبايد ايجاد موضع بکنيد و جلسه را هدايت کنيد .
کريمي قدوسي اضافه کرد: ما به آقاي فلاحت پيشه گفتيم قرار بود جلسه کميسيون با نماينده شوراي نگهبان براي بررسي ايرادات وارد شده باشد ، اينها اينجا چکار مي کنند و اين موضوع 100 درصد با قانون اساسي و آيين نامه کميسيون است ، فلاحت پيشه گفت که با دستور لاريجاني قرار شد اين افراد هم باشند چون اين تصميم نظام است .
عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي خاطر نشان کرد: ما دانستيم که اينها آمدند تا با اعمال فشار به کميسيون و کدخدايي ، شوراي نگهبان را متقاعد کنند تا از تصميم خود باز گردد و پس اعتراض قانوني ما ، ظرف نيم ساعت تيم هاي سه گانه يکي يکي خارج شدند و جلسه بهم خورد و قرار شد روز سه شنبه هفته آتي مجددا جلسه اي فقط با حضور اعضاي کميسيون امنيت ملي و نماينده شوراي نگهبان برگزار شد .
کريمي قدوسي در خصوص سرنوشت اين مصوبه گفت: اگر کميسيون ايرادات را بپذيرد که اين مصوبه اصلاح شدني نيست و يا صحن مجلس به آن راي ندهد ، اين لايحه به تاريخ مي پيوندد و اگر کميسيون گفت اصرار بر نظر خود دارد و صحن هم مصوب کرد ، به مجمع تشخيص مي رود تا با سياستهاي کلي نظم تطبيق داده شود .
بنا بر تصويب سند استعماري در مجمع تشخيص است
وي يادآور شد: بعد از بهم خوردن جلسه روز يکشنبه ، من کنار دکتر آقامحمدي که عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام هست بودم و از وي پرسيدم که فرجام مصوبه CFT چه مي شود ؟ ، آقامحمدي گفت : روزي که مجمع تشخيص براي بررسي اين مصوبه جلسه داشته باشد همين هيات و بلکه قويتر به مجمع مي آيند تا اين نهاد را هم براي تصويب مصوبه تحت فشار قرار دهند . آقامحمدي ادامه داد که پيشنهاد من اين است که ايرادات 22 گانه شوراي نگهبان را 2 بخش کنيد ، بخشي از ايرادات را شما در کميسيون حق شرط بگذاريد و برطرف کنيد و بخشي را هم ما در صحن مجمع بر طرف مي کنيم تا اين مصوبه تصويب بشود اين مطلب در حالي از سوي آقا محمدي مطرح مي شود که شوراي نگهبان حق شرط را يکي از مصاديق مخالفت خود عنوان کرده بود .
کريمي قدوسي گفت: اينجا بود که من فرو ريختم و فهميدم که بنا بر تصويب اين سند استعماري در مجمع تشخيص مصلحت نظام است .
چشم ها به مجمع تشخيص مصلحت و چهره هايي چون محسن رضايي است
کريمي قدوسي در خصوص بررسي نهايي CFT در روزهاي آتي گفت : الان همه چشم ها به مجمع تشخيص مصلحت نظام است ، از آقاي محسن رضايي که از يادگاران و فرماندهان دفاع مقدس است و انتظار داريم همانطور که جلو کنواسيون " پالرمو " سفت و سخت ايستاد اينجا نيز همسو با خانواده هاي معظم شهدا و ايثارگران و مردم ، بايستد و بطور صريح و شفاف موضع بگيرد .
وي افزود: مهندس محمدرضا باهنر برادر شهيد باهنر که از چهره هاي ارزشمند انقلاب اسلامي و همسنگر شهيد رجايي بوده در برابر اين مصوبه بايستد و بطور صريح موضع بگيرد . همچنين آقا محمدي که در بيت است و از موارد زيادي مانند نظرات صريح رهبر معظم انقلاب در اين زمينه مطلع است در برابر اين مصوبه استعماري موضع گيري کند . و آقاي دانش جعفري و آقاي مجيد انصاري هم که در اين جايگاه مهم و ارزشمند در مجمع هستند در برابر اين مصوبه بايستند و موضع بگيرند و مردم و دانشجويان و نخبگان جامعه از آنها مطالبه کنند .
کريمي قدوسي تاکيد کرد: اينکه گفته مي شود تصويب اين لايحه تصميم نظام است درست نيست ، فلاحت پيشه رئيس کميسيون امنيت ملي مي گويد اين تصميم نظام است و سران سه قوه با هم اين تصميم را گرفتند ، آقاي روحاني نامه محرمانه يا به آيت الله جنتي زد و گفت که اين تصميم سران قواست و رهبري هم موافق است پس تاييد کنيد اما شوراي نگهبان با 22 ايراد مصوبه را رد کرد . تصويب CFT تصميم نظام نيست ، تصميم سران سه قوه است نه تصميم رهبري و مردم.
روحاني بعد از 5 سال فهميده بايد تحريم ها را دور بزند
اين نماينده مجلس گفت: روحاني بعد از 5 سال فهميده که بايد تحريم ها را دور بزند اما آقاي روحاني با کدام تيم و افراد با روحيه جهادي مي خواهد تحريم را دور بزند ، همه آن افرادي که در دوره دولت قبل توانستند تحريم را دور بزنند ، اسامي آنها را به بيگانگان داده شده و الان همين افراد در ليست تحريم جديد قرار گرفته اند . در زمان وزير نفت سابق رستم قاسمي ، توانستيم 172 ميليارد دلار پول حاصل از فروش نفت به ايران بياوريم اما الان در فروش مشکل داريم و آنچه مي فروشيم هم پولش به کشور بازمي گردد .
قدوسي گفت: در همين آشفتگي اقتصادي اخير کشور ، حدود هشتاد تن طلا از خزانه خارج شد ، صرافان مي گفتند افرادي را در بازار مي بينند که تا بحال نديده اند و در حال خريد ارز و سکه براي انتقال به خارج کشور هستند . اينها در سليمانيه عراق قرارگاهي تشکيل داده بودند و با پول سعودي 20 درصد بالاتر نسبت به بازار فقط دلار و ارز و طلا مي خريدند و به آنجا منتقل شد تا در نظام اقتصادي ما اختلال ايجاد شود .
مجلس به نفع جاسوس راي داد
وي اشاره کرد: در قضيه جاسوسي دري اصفهاني که خودش اعتراف کرد بنده فيلم و مستندات را به مجلس بردم و پخش کردم اما مجلس به نفع جاسوس راي داد که به اين موضوع ورود نشود و جاي تعجب دارد که مي بينيم همين مجلس از وزير دفاع در خصوص دو تابعيتي ها از وزير دفاع سوال مي کند که چرا مستند اطلاعات سپاه در خصوص فردي که جاسوسي اش قطعي است و خودش اعتراف کرده و به جرم جاسوسي زنداني است ، پخش شده است .
نماينده مشهد در مجلس شوراي اسلامي بيان کرد: از سال 92 به اين طرف بيش از 70 هيات از صندوق بين المللي پول به ايران آمدند و گاها پيش آمده ظرف يک هفته بيش از 70 جلسه گذاشتند و طي اين جلسات اسناد محرمانه و مالي ايران را در اختيار اين صندوق گذاشتند که همه اين جلسات محرمانه بود و به هيچ وجه خبري و رسانه اي نشده است .


 کريمي قدوسي در يادواره شهداي روستاي تلور:
 تدابير رهبري خاورميانه را ازآمريکايي‎ها و اروپايي‎ها نجات داد 

نماينده مردم مشهد در مجلس گفت: با منطق مي توان بمب اتم را ازبين برد ولي بمب اتم نمي تواند منطق را از بين ببرد، قدرت انقلاب اسلامي درمنطقش است.
جواد کريمي قدوسي نماينده مردم مشهد در مجلس در يادواره شهداي روستاي تلور اظهار کرد: انقلاب اسلامي ايران پيامي براي جهانيان داشت؛ جهان امروز در سيطره حکومت ظلم است و اين حکومت از آن نظام سرمايداري است که اساسا بر ظلم پايه گذاري شد و هر صدا و انديشه حق طلب را سرکوب مي کند در حالي که انسان موجودي است ضد ظلم و بشر امروز در تب و تاب اين است که از اين ظلم رها شوند.
وي افزود: امام مي فرمايد ؛ اساسا اين انقلاب به وجود آمد تا بگوييم در عاشورا چه اتفاقي رخ داده است و اگر مي خواهيد از ظلم جهاني در امان باشيد بايد در سايه پرچم امام حسين (ع) قرار بگيريد.عضو کميسيون امنيت ملي مجلس با اشاره به پيام عاشورايي انقلاب ايران گفت: کافي ايست به اين فرهنگ ايمان آورده شود، با هر دين و عقيده و مرام، سني باشي يا شيعه، مسيحي، يهودي، کليمي يا هر دين و مذهب ديگري داشته باشي ولي همه با اين محور مي توان زير يک سقف متحد شويد براي مقابله با ظلم، اين يعني عاشورا يعني جدا کردن مردها از نامردها.
وي ادامه داد: انقلاب اسلامي با زيرساخت مکتب عاشورا که نقطه عطفش پيروزي انقلاب اسلامي ايران است دست به اين رسالت زده و اينجاست که شان شهيد و شهادت معنا پيدا مي کند، رمز حفظ انقلاب در اين 40 سال پر خطر معنا پيدا مي کند.
وي تصريح کرد: مطلب برجسته و متفق بر مصيت نامه اکثر شهدا ديده و از ما مطالبه کرده اند، بعد از تاکيد بر عاشورايي بودن خودشان و انقلاب، وصيت کرده اند که از ولايت فقيه و مصداق ان دفاع کنيد و ما براي ان به جبهه رفتيم که اين وديهه و لطف خداوند به ملت بايد پاسداري شود.
امسال اربعين انقلاب است، امسال انقلاب ايران 40 ساله مي شود
جواد کريمي قدوسي گفت: اين روزها و اوضاع سياسي و بحران هاي داخل و خارج، دشمن تمام توان را سازماندهي کرده براي حمله اصلي و اساسي به شخص ولي فقيه در عصر غيبت .
وي افزود: از قبل انقلاب تا کنون نديديم روزهايي را مثل امروز که بيشتري هجمه به سمت ولايت فقيه باشد نه فقط دشمن بلکه برخي از خودي ها هم سوالات و شبهات به کارامدي نظام ولايت فقيه وارد کرده اند.
عضو کميسيون امنيت ملي مجلس ادامه داد: دشمن با تحليل ولايت فقيه و ريشه ان به مکتب امام حسين رسيد و ببينيد اين مدت چه هجمه هايي وارد کردند براي عزاداري ها، پياده روي اربعين و ...، اينان مستقيم براي جنگ با امام حسين (ع) اماده اند، سني آمريکايي و شيعه انگليسي، 7 دانشکده بزرگ در انگليس شيعه انگليسي تربيت مي کنند، امروز در لندن تز عاشورا و حسين ابن علي مورد بررسي قرار مي گيرد و تحليل مي کنند و به اين نتيجه مي رسيدند که ؛ براي مقابله با انقللاب اسلامي ايران کاري کنيد جاي حسين و يزيد زمان عوض شود.
کريمي قدوسي با اشاره به فتنه 88 گفت: طبق اسناد و مدارک شعار هايي چون " يا حسين ميرحسين " از لندن آمده بود .
نماينده مردم مشهد اظهار داشت: فرمايشات رهبري ؛ "يکي از وظايف من در جامعه اين است که فرهنگ ايثار و فداکاري از اين ملت زدوده شود "، رهبري هر ماه به چند خانواده شهيد ديدار مي کند چرا چون ميداند دشمن به دنبال زدن فرهنگ جمهوري اسلامي است.
وي با انتقاد از برخي درداخل گفت: دشمن براي از بين بردن فرهنگ ايثار و شهادت تلاش بسيار دارد، چقدر از حتي بودجه جمهوري ايران هزينه شد براي نوشتن کتاب هايي بر عليه فرهنگ ايثار و شهادت، نام شهدا از برخي کوچه ها و خيابان برداشته شد، دفاع مقدس زيرسوال رفت و ...
وي تاکيد کرد: با منطق مي توان بمب اتم را ازبين برد ولي بمب اتم نمي تواند منطق را از بين ببرد، قدرت انقلاب اسلامي درمنطقش است.
ايشان با اشاره به تدابير رهبري در مقاطع حساس منطقه اي گفت: اگر رهبري تدابير مناسب نداشت و نميتوانست جامعه را در اين مقاطع حساس که از ان گذشتيم به خوبي عبور دهد امروز در اين جايگاه نبوديم، روزي صدام به کويت حمله کرد برخي در داخل گفتند بريم کمکش ولي رهبري مانع شد، شوروري سابق در حال نابودي بود برخي گفتند برويم جمهوري اذربايجان را پس بگيريم، کي نگذاشت!! او نگذاشت!! ولي وقتي داعش حمله کرد گفت برويد تجربه دفاع مقدس را به انها بدهيد، به انان ياد بدهيد چگونه مي توان با دست خالي جلو ظلم را گرفت.
وي ادامه داد: عراق در مرحله فروپاشي و از دست دادن بغداد بود، پس از سقوط صدام در عراق امريکا با بعثي هاي صدام 13 لشکر در عراق داشت و در يک شب 7 لشکر ان به داعش پيوستند و عراق در حال سقوط بود، با تدابير رهبري، عراق از داعش نجات داده شد.
کريمي قدوسي با اشاره به شبهات برخي درباره پولهايي که از ايران براي عراق لبنان و ... مي رود گفت: حتي اصلحه هايي که ايران از عراق گرفته بود ودر جنگ تحميلي و از ان استفاده کرده بود به عراق پس داد و پول نقد به نرخ روز وارد ايران شد، عراق کشور فقيري نيست که نياز به صدقه ما داشته باشد، تجار لبناني در سراسر جهان شهرت دارند به پول ما نياز ندارند حتي در فلسطين و يمن، از ايران علم مقابله با دشمن با دست خالي به اين کشورها رفت نه ثروت .
وي با تشريح جايگاه امروز ايران در خاورميانه اظهار کرد: امريکا با تعيين گارنر در عراق مدعي بودند رييس جمهور عراق را از اين پس ما امريکايي ها انتخاب مي کنيم ولي امروز با سياستها و تدابير رهبري امريکاييان با تيم ويژه و سفير به ايران مي آيند و از ما مي خواهند ما قصد خارج شدن از عراق را داريم از شما مي خواهيم توصيه مارا کنيد تا عراقي ها به ما حمله نکنند.
عضو کميسيون امنيت ملي مجلس افزود: عراقي امروز با تدابير رهبري آزاد شده در دولت قبل آمريکا براي عقب نشيي از عراق درخواست پيمان امنيتي بين امريکا و عراق امضا کنند و عراقي ها تا ميز قرارداد امنيتي که طبق آن امريکا براي هميشه در عراق پايگاه نظامي برپا کند با تدابير رهبري ازاد شد، همچنين در کردستان عراق و فتنه بزرگ صهيونسيتي با تدابير آقا در 24 ساعت کرکوک آزاد شد و اين فتنه خاموش شد.
ما امروز هيچ تهديد مرز نداريم و فقط برون مرزي است
کريمي قدوسي گفت: از چند ماه پيش آمريکاييان و اروپاييان شروع به عقب نشيني از قلب آسيا، خاور ميانه کردند به دو علت، پيام جمهوري اسلامي که بايد از اين منطقه برويد بيرون، نرويد با جوان هاي اين منطقه روبه برو خواهد شد، در اين 40 سال ببينيد چقدر خطر از کنار گوش ايران گذشت با تدابير رهبري که از منطق قرآن و دين و مکتب عاشورا گرفته شده، ولي فقيه حکم دين را بيان مي کند.کناره


 عزم جدي سپاه براي تکميل سد نرماب؛
 520 هـزار نفـر از آب شـرب بـرخـوردار مي‎شـوند 

فرمانده سپاه نينوا گلستان با بيان اينکه سپاه براي تکميل سدنرماب عزمي جدي و محکم دارد، گفت: در روزهاي آينده نشستي با فرمانده قرارگاه خاتم الانبيا (ص) خواهم داشت و تلاش مي‌کنم پروژه سدنرماب سريعتر دنبال شود.
سردار حسين معروفي شامگاه يکشنبه با گراميداشت 5 آذر، سالروز تشکيل بسيج مستضعفان اظهارداشت: برنامه‌هاي هفته بسيج امسال از 29 آبان آغاز شد که تا 6 آذر ادامه خواهد داشت. در اين مدت 853 برنامه در سراسر استان به اجرا درآمد که حدود 30 برنامه داراي ويژگي‌هاي برجسته‌اي است.
وي با اشاره به برخي از اقدامات انجام شده در هفته بسيج گفت: ارائه خدمات درماني از سوي 40 پزشک در 40 مسجد، نشست ستارگان مساجد و محراب، راه ‌اندازي پويش « بسيج، کوبنده تحريم ها»، اعزام 40 گروه جهادي به مناطق محروم، برگزاري همايش وحدت محمدي و انسجام فاطمي در بندرترکمن و افتتاح 16 پروژه محروميت‌زدايي بخشي از اين برنامه‌ها و اقدامات بود.
فرمانده سپاه نينوا استان با اشاره به اجراي طرح همگام با کشاورز در روستاها بيان داشت: نخستين مرحله اين طرح در بيش از 250 روستا اجرا شد. ما در اين طرح به دنبال علمي کردن کشاورزي هستيم تا باتوجه به کمبود منابع آبي در استان، معيشت مردم روستايي با مشکل روبه رو نشود. در هفته بسيج امسال نيز همايش خشکه‌کاري برنج، چالش‌ها و راهکارها با همين رويکرد در شهرستان کردکوي برگزار شد.
وي به افتتاح 27 طرح عمراني بسيج در اين هفته اشاره کرد و گفت: اين طرح‌ها شامل حوزه مقاومت و سوله‌هاي ورزشي است. در اين هفته 2 سوله ورزشي 9 دي و 2 سوله ورزشي صالحين افتتاح شده است که تمام اين فضاها بايد براي فعاليت‌هاي فرهنگي و ورزشي در اختيار مردم قرار بگيرد. ما در استان 80 سوله ورزشي داريم که تعدادي داخل سپاه واقع شده‌اند، با اينحال بايد در آنها به روي مردم باز باشد.
سردار معروفي 5 آذر، روزملي گرگان را هم گرامي‌داشت و خاطرنشان کرد: در 5 آذر سال 57 مردم گرگان 14 شهيد تقديم انقلاب کردند که نشان از ولايتمداري و اهل‌بيتي بودن اين مردم بوده؛ براي امروز برنامه‌هاي محوري پيش‌بيني شده است. تجمع بزرگ بسيجيان تحت عنوان حماسه حضور در مصلي وحدت گرگان و همايش تجليل از خانواده‌هاي شهداي 5 آذر در تالار فخرالدين اسعد گرگاني برگزار مي‌شود.
وي به افتتاح بيمارستان صحرايي در روستاي " کرند" اشاره و اعلام کرد: اين بيمارستان به مدت 3 روز براي خدمات رساني به مردم مناطق مرزي استان برپا مي‌شود. در اين مدت متخصصان اطفال، پوست، چشم، مغز و اعصاب، روانپزشک، جراح، متخصص بيماري‌هاي عفوني و غيره به مردم خدمت مي‌کنند. هماهنگي لازم در مورد جراحي‌هاي احتمالي و خدمات بستري با بيمارستان‌هاي شرق استان انجام شده و پيش‌بيني مي‌کنيم در اين مدت حدود 6 هزار نفر به صورت رايگان ويزيت شوند.
فرمانده سپاه نينوا استان در ادامه مکتبي بودن، مردمي بودن و انقلابي بودن را از ويژگي‌هاي بسيج برشمرد و خاطرنشان کرد: برخي‌ها تلاش مي‌کنند تا بسيج را يک سازمان نظامي معرفي کنند در حاليکه اينگونه نيست. بسيج و سپاه از هم جدا نيستند. همانطور که سپاه برآمده از متن مردم است بسيج هم از مردم، با مردم و براي مردم است.
وي منطق بسيج را بن‌بست شکني دانست و گفت: منطق بسيج براساس قرآن و سيره اهل بيت (ع) است. اين نيروي عظيم مردمي هرجا که ورود کند، گره‌ها باز مي‌شود.
سردار معروفي نقش بسيج در دوران دفاع مقدس را برجسته و مهم خواند و گفت: بيشترين تعداد جانبازان و شهداي ما در دوران جنگ تحميلي از نيروهاي بسيجي هستند که حتي ما اين جنگ نابرابر را به واسطه حضور آنان پيروز شديم. در دوران سازندگي، مقابله با فتنه‌ها، تلاش براي تحقق اقتصادمقاومتي، محروميت‌زدايي و غيره نيز بسيج هميشه اثرگذار و نقش‌آفرين بوده است.
وي با بيان اينکه بسيج خود را فدايي انقلاب مي‌داند، اظهارداشت: همه ما بايد فداي انقلاب شويم نه اينکه انقلاب را براي خود فدا کنيم. اين نوع تفکر در بسيج ريشه دارد و آن را به بروز و ظهور رسانده است. بسيج و همه ما براي آبرو و عزت ملت ايران و حکومت اسلام فدا خواهيم شد.
وي ادامه داد: بسيج متعلق به هيچ حزب و گروهي نيست بلکه متعلق و برخاسته از متن مردم است. بسيج جامع الاطراف بوده و گوش به فرمان امام انقلاب است و در اين راه با هيچ کسي تعارف ندارد.
فرمانده سپاه نينوا استان در بخش ديگر سخنان خود به اعزام گروه‌هاي جهادي و اجراي طرح‌هاي محروميت‌زدايي اشاره کرد و گفت: در رزمايش اقتدار عاشوراييان 300 گروه جهادي و در هفته بسيج نيز 250 گروه جهادي به مناطق محروم و کم‌برخوردار اعزام شدند. همچنين 40 عرصه اقتصادمقاومتي را با پرداخت يک ميليارد تومان تسهيلات فعال کرده‌ايم. افزون براين طبق تفاهمنامه‌اي که با کميته امداد امام خميني (ره) داريم 2 هزار واحد مسکوني ويژه محرومان در استان ساخته مي‌شود.
وي با اشاره به ورود مجموعه سپاه به طرح‌هاي بزرگ عمراني در استان افزود: پروژه‌هايي مانند سد نرماب و تامين زيرساخت‌هاي منطقه آزاد، کارهاي بزرگ، ثروت‌آفرين و اشتغالزا است اما نياز به زمان دارد.اين خلا زماني را با پروژه‌هاي اقتصادمقاومتي که زودبازده هستند، رفع مي‌کنيم.
سردار معروفي با بيان اينکه سپاه براي تکميل سدنرماب عزمي جدي و محکم دارد، گفت: در روزهاي آينده نشستي با فرمانده قرارگاه خاتم الانبيا (ص) خواهم داشت و تلاش مي‌کنم پروژه سدنرماب سريعتر دنبال شود. اين سد مي‌تواند آب شرب 520 هزار نفر را در 4 شهر و 130 روستا فراهم کند.


 پيام استاندار گلستان به مناسبت پنجم آذر روز ملي گرگان 

بسم ا... الرحمن الرحيم
- تاريخ گرگان نشانگر هويت تاريخي و کهن اين شهر است که برخي مورخان آن را تا دوره اساطيري نيز مي دانند.
- گرگان همواره از ديرباز تا به امروز در معادلات و تصميم سازي هاي سياسي، فرهنگي، علمي، اقتصادي و مذهبي تاثير گذار بوده و بي اغراق يکي از شهرهاي تاريخ ساز در عرصه ملي بشمار مي رود.
- واقعه 5 آذر گرگان پس از واقعه 17 شهريور ميدان ژاله تهران شايد يکي از خونين ترين وقايع هنگامه انقلاب اسلامي بود که در آن 14 شهيد و شهيده تقديم راه استقلال و آزادي ايران سرفراز گرديد.
- نامگذاري پنجم آذر به نام روز «قيام مردم گرگان» از سوي شوراي عالي انقلاب فرهنگي در سال 95 و تصويب اين روز به نام«روز ملي گرگان» در صحن علني شوراي اسلامي اين شهر نشان از اهميت اين واقعه تاريخي دارد.
-اينجانب ضمن پاسداشت ياد و خاطره زنان و مرداني که با نثار خون خود در شکل گيري انقلاب شکوهمند اسلامي ايران نقش تاثيرگذاري داشته اند، پنجم آذر ، روز ملي گرگان را به تمامي مردم شريف و قدرشناس اين شهر تبريک عرض مي نمايم و بر اين باورم که با همراهي و همدلي ولي نعمتان انقلاب اسلامي مي توان شاهد توسعه روزافزون گرگان و گلستان بود.
سيد مناف هاشمي
استاندار گلستان


 حجت الاسلام سعيدي :
 امروز بسيج به يک درخت تنومند تبديل شده که ملتهاي بيدار از آن الگو مي گيرند 

مسئول دفتر عقيدتي سياسي فرماندهي معظم کل قوا در جمع کارکنان نيروهاي مسلح استان گلستان گفت: در بسياري از کشورها با وجود تشکيل احزاب، نمي توانند نقش بسيج ما را اجرا کنند، که در حقيقت بسيج ما حرکت دروني مردمي بود براي پيشبرد و حفظ و تداوم انقلاب که اين نقش در نوع خودش منحصر بفرد است.
حجت الاسلام والمسلمين سعيدي مسئول دفتر عقيدتي سياسي فرماندهي معظم کل قوا در جمع کارکنان نيروهاي مسلح استان گلستان که به مناسبت هفته بسيج برگزار گرديد گفت: بسيج شجره طيبه ايي بود که به دست حضرت امام خميني(ره) معجزه وار از زبان وقلم ايشان تراوش کرد و امروز به يک درخت تنومندي تبديل شده است که شاخه ها، برگ ها و ميوه هاي آن در اقصا‌‌ نقاط منطقه غرب آسيا علاوه بر ايران گسترش پيدا کرده است وهمگان از ميوه شيرين بسيج بهره مند مي شوند.
وي افزود:آن روزي که امام (ره) دستور تشکيل بسيج را صادر کرد کمتر کسي تصور مي کرد که اين حرکت تبديل شود به يک حرکت بالنده پوياي پيش برنده و پيش رونده که امروز ما شاهد اين ثمر دهي هستيم وشايد لايحه هايي در بسيج تعريف شده بود که کمتر آن روز قابل شناسايي و بيان بود.
وي بيان داشت: بسيج در همه عرصه هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران تلاش کرد که مهمترين نقش آن تامين امنيت نظام و صيانت از آن را تضمين کرد چون نيروي انقلابي مکتبي حاضر در مسجد، محله و بازار وکسبه وادارات و.... توانست مهمترين نقش را در صيانت از نظام وانقلاب ايفا کند.
حجت الاسلام سعيدي ادامه داد: در بسياري از کشورها با وجود تشکيل احزاب، نمي توانند نقش بسيج ما را اجرا کنند، که در حقيقت بسيج ما حرکت دروني مردمي بود براي پيشبرد و حفظ و تداوم انقلاب که اين نقش در نوع خودش منحصر بفرد است.
مسئول دفتر عقيدتي سياسي فرماندهي معظم کل قوا ادامه داد: بسيج در عرصه هاي اقتصاد مقاومتي، فرهنگي ، دفاع مقدس ، سلامت وبهداشت مردم نقش بسيار گسترده ايي را ايفا کرده و امروز ما شاهد صدور فرهنگ بسيجي به کشورهاي منطقه علي الخصوص عراق، فلسطين، يمن، سوريه، افغانستان هستيم.
وي در پايان گفت: رضوان خدا بر امام خميني(ره) و درود ما بر امام خامنه ايي عزيز که توانست بعد از امام(ره) اين شجره طيبه را تقويت و هدايت نمايد و امروز مهمترين نقش را در پاسداري از انقلاب وارزش هاي ديني بر عهده دارد و اميد است خداوند متعال حافظ و ناصر همه بسيجيان و فرماندهان بسيجي باشد.


 سرهنگ دهکي فرمانده مرزباني استان گلستان:
 تبديل اينچه‌برون به مرکز ويژه اقتصادي باعث ارتقاء اقتصاد منطقه مي شود 

فاطمه روزخوش:
سرهنگ دهکي فرمانده مرزباني استان گلستان در منطقه مرزي اينچه برون بين خطبه هاي نمازجمعه اين شهر با گراميداشت هفته وحدت و ميلاد خجسته پيامبر اکرم (ص) گفت: امروزامنيتي که در مناطق مرزنشيني کشورمان برقرار است به برکت همين وحدت و يکدلي مردمان غيور و ارزشمند مرزنشينان است.
وي افزود: نعمت ارزشمند نظام جمهوري اسلامي در سايه امنيت و همچنين نعمت صلح و آرامش مردم در کنار يکديگر را شکرگذار هستيم و اين نعمات ارزشمند خاري در چشم دشمنان است و همانگونه که آمريکاي جنايتکار فروش اسلحه هاي جنگي جهت تامين اقتصاد کشورش را هدف دارد همه ما بايد هوشيار باشيم که با حفظ وحدت و تاسي به فرمان رهبرمعظم در خنثي نمودن توطئه هاي دشمنان هر چه بيشتر هوشيار باشيم.
سرهنگ دهکي حمايت از کالاي ايراني را در بازارچه هاي مرزي در سايه منويات و توصيه هاي مقام معظم رهبري يکي از مهمترين شاخصه هاي ارتقاء معيشت مردم برشمرد و افزود: مرزنشينان و مرزبانان عزيز بايد با مراقبت و دقت در حفظ مرزها باعث تقويت اقتصاد و معيشت خودشان و جلوگيري از قاچاق کالاهاي غير ايراني شوند و ما نيز با توجه به پيگيري ها و تصميمات جدي مسئولين کشوري در تامين امنيت مرزنشينان، جهت افزايش رفاه و ارتقاء سطح اقتصاد و معيشت مرزنشينان با توجه به اينکه بازارچه اينچه برون به لحاظ درآمد اقتصادي منطقه با اهميت است، در حال رايزني دپيلماسي براي تبديل اين بازارچه به مرکز ويژه اقتصادي هستيم.
سرهنگ دهکي بيان داشت: مرز استان گلستان يکي از مرزهاي امن کشور است. اگر کشور ايران را با کشورهاي ديگر از لحاظ مرزها مقايسه کنيم، خواهيم ديد که حمايت کشور ما از مرزنشينان نسبت به کشورهاي همسايه و ديگر کشورها بسيار مطلوب است. وي ادامه داد: با توجه به دستور سردار اشتري مبني بر تعامل و مساعدت در باره حريم مرزي 50 متري با مرزنشينان، اين موضوع اجرايي خواهد شد.
سرهنگ دهکي قاچاق کالا را يکي از معضلات مهم براي توليدات داخلي و کالاي ايراني دانست و گفت: قاچاق کالا سبب تعطيلي کارخانههاي کشور و بيکاري جوانان ميشود. دشمن با وارد کردن قاچاق کالا سعي دارد به توليدات داخلي ضربه بزند و معيشت و اشتغال جوانان را دچار مشکل کند.


 مدير کل بنياد شهيدو امور ايثارگران گلستان عنوان کرد:
 واقـعه 5 آذر، روز ملـي ظلـم‌ستـيـزي مـردم گـرگــان 

مديرکل بنياد گلستان گفت: واقعه 5 آذر سال 57، روز ملي مبارزات و ظلم‌ستيزي مردم گرگان است.
به گزارش ايثار واحد گلستان: اسرافيل وزيري نقش مردم گرگان در انقلاب اسلامي را بي‌بديل دانست و افزود: مردم گرگان در دفاع از مردم مشهد و محکوميت حمله مأموران رژيم شاه به حرم مطهر امام رضا عليه‌السلام به دستور امام خميني رحمه‌اله به خيابان‌ها آمدند.
وي ادامه داد: بر اساس گزارش شهرباني گرگان نزديک به 30 هزار نفر در اين قيام حضور داشتند که براي شهر گرگان در آن تاريخ جمعيت قابل‌توجه اي بوده و اين امر نشان از ولايت‌پذيري مردم در آن زمان است.
وي افزود: اين حادثه يکي از نشانه‌هاي ظلم رژيم شاهنشاهي بود و اميدواريم بتوانيم در مسير سرافرازانه شهدا و جانبازان قيام 5 آذر گام برداريم.
وزيري ايستادگي مردم در مقابل رژيم منحوس پهلوي را ستودني دانست و گفت: بي‌شک فداکاري شهدا و جانبازان در پيروزي انقلاب اسلامي زمينه سرافرازي اين انقلاب را فراهم آورده و امروز بايد از جان‌فشاني‌هاي آنان قدرداني کنيم.
مديرکل بنياد با توجه به ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه خاطرنشان کرد: وظيفه مهم بنياد انتقال مفاهيم و زنده نگه‌داشتن ياد و خاطرات همراه با بازخواني تاريخ خونين 5 آذر 57 و ارائه مبارزات و قيام مردم گرگان به نسل جوان است.
وي با بيان اينکه قيام مردم گرگان ثبت ملي شده است، گفت: حماسه 5 آذر فرصتي براي ارج نهادن به مقام شامخ 14 تن از شهداي فاجعه خونين پنجم آذر سال 1357 است و در اين فاجعه بزرگ بيش از 150 نفر مجروح و جانباز شدند.
اين مقام مسئول با اشاره به اينکه امسال برنامه‌هاي پنجم آذر گرگان به‌ صورت ستادي با محوريت شهرداري، شوراي شهر و بنياد استان در حال اجرا است، عنوان کرد: خوشبختانه کارهاي خوبي در چهلمين سالگرد اين مراسم مانند ديدار با خانواده‌اي شهداي 5 آذر، ايجاد 5 رواق يادبود در بيمارستان 5 آذر، نقاشي ديواري در مسير خيابان 5 آذر، نصب فلکسي تصاوير شهدا در بلوار، تبليغات محيطي در سطح شهر و مراسم گراميداشت شهدا در تالار ارشاد صورت خواهد گرفت.
اسامي شهداي واقعه تاريخي 5 آذر به اين شرح است: حسين (چنگيز) امير لطيفي، صديقه پروانه، سيد اسماعيل حسيني، عباس خالداران، احمد سبطي، حجت‌اله عباسي، ابوالقاسم (جعفر) علاءالدين، نرگس قصابان، غلامحسين محبي راد، حسين مقصودلو، سيد نظام‌الدين نبوي، حسينعلي نصيري، فرامرز ويزواري و ابوالحسن هادي .
لازم به ذکر است قيام 5 آذر گرگان به‌عنوان مهم‌ترين روز تاريخي گرگان در شوراي عالي انقلاب فرهنگي تصويب و ثبت ملي شده است.


 در حاشيه جشنواره بين المللي اقوام در گلستان انجام شد؛
 بازديد خبرنگاران بين المللي از تنها ذخيرگاه سرخداري جهان در علي آباد کتول 

نرگس تجري:
خبرنگاران خبرگزاري هاي داخلي و خارجي از تنها ذخيرگاه سرخداري جهان در دهنه زرين گل شهرستان علي آباد کتول بازديد کردند.
خبرنگاران خارجي از شبکه خبري آناتولي ترکيه، شبکه خبري عمان، پايگاه خبري شين هوا، ايمپکت لندن، الفرات عراق، فرانس 24 و کلگ ‏مئوئر سوئيس و خبرنگاران خبرگزاري هاي داخلي در حاشيه جشنواره بين المللي اقوام به علي آباد کتول آمدند تا از تنها ذخيرگاه سرخداري جهان در منطقه سياه رودبار، منطقه نمونه گردشگري کبود وال و روستاي چلي از روستاهاي هدف گردشگري و در شرف ثبت ملي اين شهرستان بازديد کنند.
اسفندياري پور شهردار علي آباد کتول در جمع خبرنگاران گفت: توسعه صنعت گردشگري نيازمند ساختارهاي بين المللي و استاندارد است که در همين راستا اقداماتي براي جذب ‏سرمايه گذار انجام شده است و اميد واريم در آينده نزديک شاهد تحولات اساسي در حوزه گردشگري شهرستان و استان ‏باشيم.‏
وي همچنين درباره روند اجرايي پروژه تله کابين اظهار کرد: برخي موافقت هاي اوليه اين پروژه اخذ ‏شده و در آينده نزديک ساير موانع موجود رفع خواهد شد. ‏
خانلو خبرنگار شبکه تلويزيوني کلگ مئوئر سوئيس نيز در حاشيه اين تور خبري گفت: وجود جاذبه ‏هاي گردشگري به تنهايي قادر به جذب گردشگر نيستند و بايد براي ايجاد زيرساخت هاي لازم تصميم اساسي گرفت و ‏تلاش واقعي کرد که اين کار نياز به انقلاب گردشگري دارد.
وي گفت: شايد انتخاب يک شهردار مستقل با عنوان شهردار گردشگري ‏با ويژگي هاي قاليباف براي شهرهاي استان هاي شمالي بتواند گره کور گردشگري در اين 3 استان را باز کند و با سر ريز ‏گردشگران از استان مازندران به استان هاي گيلان و گلستان طبيعت بکر اين 2 استان بيش از گذشته معرفي و تبليغ شود. ‏


 جانشين ناحيه مقاومت بسيج سپاه گنبد:
 اجراي برنامه هاي فرهنگي نقش بسزايي در کاهش آسيب مناطق آسيب پذير دارد 

جانشين ناحيه مقاومت بسيج سپاه گنبدکاووس گفت: اجراي برنامه اي فرهنگي و مراسمات در محلات آسيب پذير نقش بسزايي در کاهش آسيب ها دارد.
سرهنگ سيدعلي حسيني با عنوان اين مطلب در جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر با دستور کار طرح شهيد شوشتري اذعان کرد: مراحل مختلف اين طرح طي اين چند سال اجرا شده است اما با توجه به کارهاي انجام شده بايد طرح صيانت و برخورد قانوني با حديت بيشتري از سوي دادگستري و نيروي انتظامي پيگير شود.
وي تجهيز کتابخانه هاي مساجد محلات آسيب پذير به ويژه محله سيدآباد را يکي ديگر از کارهاي اثر گذار در اين مناطق عنوان کرد و گفت: اين مسئله بايد از سوي نهاد هاي فرهنگي بيشتر مورد توجه قرار گيرد.
وي در بخش ديگر سخنانش با اشاره به هفته بسيج گفت: هفته بسيج روزهايي است که تمام بزرگي و عزت ايران اسلامي در آن خلاصه شده است و از آن به عنوان ميقات پابرهنگان و مدرسه عشق ياد مي شود و با ان عجين شده است.
جانشين سپاه گنبد رسالت بسيج را در راستاي پيروي از رسالت نبي اکرم (ص) دانست و گفت: شروع رسالت رسول اکرم (س) نيز با پابرهنگان و مستضعفان بود و بسيج نيز با همين رسالت شروع شده و ان شاالله ادامه خواهد داشت.
حسيني ادامه داد در راستاي اين رسالت در هفته بسيج ويزيت رايگان در محلات آسيب پذير انجام مي شود و مرحله دوم رزمايش با اعزام گروه‌هابي جهادي به مناطق آسيب پذير را نيز در اين هفته داريم.
وي از برگزاري تجمع بزرگ بسيجيان در 5 آذر نيز خبر داد و گفت: بناست سخنران مراسم سردار کريمي رئيس ستاد مشترک کشور در مصلي امام جعفرصادق(ع) باشند.


 آمانو طي نامه‎اي به رئيس شوراي حکام آژانس اعلام کرد؛
 ايران به تعهداتش بر اساس مفاد برجام پايبند بوده است  

مديرکل آژانس بين المللي انرژي اتمي طي گزارشي بار ديگر بر پايبند بودن ايران به اجراي تعهداتش بر اساس مفاد برجام تاکيد کرد.
يوکيا آمانو، مديرکل آژانس بين المللي انرژي اتمي روز 22 نوامبر(يکم آذرماه) طي نامه‎اي به رئيس شوراي حکام آژانس نوشت که اين گزارش فعاليت ايران و آژانس را طي ماه‎هاي گذشته با توجه به قطعنامه 2231 شوراي امنيت سازمان ملل پوشش مي‌دهد.
آمانو در اين گزارش تاکيد مي‎کند که ايران اجراي تعهداتش را تحت مفاد برجام انجام داده است.
وي مي‎افزايد که ضروري است ايران همچنان به اجراي کامل اين تعهدات ادامه دهد. در بخش ديگري از اين گزارش آمده که آژانس همچنان به بررسي عدم انحراف مواد هسته‌اي اعلام شده توسط ايران پرداخته و به ارزيابي‌هاي مربوط به عدم وجود مواد هسته‌اي و فعاليت‌هاي غيرقانوني در ايران همچنان ادامه مي‎دهد.


 استکبارستيزي محور اصلي اشتراک مسلمانان است 

سردار حسين معروفي در جمع روحانيون شيعه و سني شهرستان کلاله با بيان اينکه استکبارستيزي محور اصلي اشتراک مسلمانان در عرصه سياسي است، اظهارداشت: انسجام ملت، اقتدار، عزت و سربلندي مي‌آورد و امروز کشور بيش از هر چيزي نياز به انسجام دارد.
وي افزود: امام خميني (ره) پيامبرگونه اسلام ناب را احياء کرد و اکنون هدايت‌کنندگان جامعه و علما مبلغان خوبي براي قرآن، پيامبر(ص)، اهل بيت(ع) و ارزش‌هاي انقلاب اسلامي محسوب مي‌شوند.
فرمانده سپاه نينواي استان گلستان در ادامه با اشاره به آغاز هفته بسيج گفت: علماي دين، شيعه و سني با نگاه انقلابي، تفکر آرماني و انديشه مؤمنانه هر يک بسيجياني هستند که با هوشمندي براي تقويت انسجام براي خدا در مقابل دشمنان ايثار مي‌کنند.تسنيم


 تجمع دانشجويان گلستاني در حمايت از مردم مظلوم يمن برگزار شد  

تجمع دانشجويان و اساتيد انقلابي استان گلستان در حمايت از مردم مظلوم يمن و محکوميت جنايات آل سعود و صهيونيسم جهاني ظهر امروز با حضور دانشجويان، اساتيد و مسئولان در گلزار شهيد دانشگاه گلستان برگزار شد.
در اين مراسم دانشجويان و اساتيد و طلاب بسيجي ضمن صدور بيانيه و سردادن شعار مرگ بر امريکا و مرگ بر اسرائيل، با شهدا تجديد ميثاق کرده و جنايات در يمن را محکوم کردند.


 دانشگاه علوم پزشکي گلستان از دانشگاههاي پيشرو در برنامه تحول سلامت است  

قائم مقام وزير و معاون کل وزارت بهداشت گفت: دانشگاه علوم پزشکي گلستان در بين دانشگاههاي هم سطح در بحث اجراي برنامه تحول سلامت خصوصا نظام ارجاع از دانشگاههاي پيشرو و موفق است.
دکتر ايرج حريرچي در جلسه ارزيابي عملکرد دانشگاه در زمينه مداخلات مديريت هزينه و نحوه اجراي طرح تحول سلامت در استان گلستان افزود: خوشبختانه در دانشگاه علوم پزشکي گلستان نيروهاي مديريتي و کارشناسي متعهد و هماهنگ حضور دارند و در جلسه امروز با مشاهده عملکرد همکاران مطمئن شدم که در بسياري از اقدامات مي توانيم از دانشگاه گلستان به عنوان پايلوت کشوري استفاده کنيم.
وي با تاکيد بر اينکه ارزيابي عملکرد خوب وموثري از دانشگاه مشاهده کردم اظهار اميدواري کرد با مديريت دکتر فاضل و معاونين پيشرفت هاي بيشتري حاصل شود تا در نظام ارجاع و پرونده الکترونيک سلامت در دانشگاه به موفقيت رسيده و آن را کشوري کنيم.
قائم مقام وزير و معاون کل وزارت بهداشت در خصوص ارائه خدمات سلامت در استان گلستان نيز گفت: خواسته حداقلي ما براي استان گلستان ارائه بيش از 90 درصد خدمات تخصصي و فوق تخصصي با کيفيت به مردم است و به دنبال آن هستيم ده درصد خدماتي که مردم نياز دارند به خارج از استان مراجعه کنند را به تدريج رفع نماييم.
در پايان جلسه نيز دکتر حريرچي از روند توسعه اي اورژانس و مرکز تروماي 5آذر گرگان بازديد کرد.


 نفرات برتر پنجمين سوگواره «حماسه خون» در گلستان معرفي شدند 

محمدرضا کيوانفر مسئول واحد عکس حوزه هنري گلستان در مراسم پاياني سوگواره حماسه خون اظهارداشت: با حضور جمعي از هنرمندان و مسئولان آئين اختتاميه پنجمين سوگواره خون و افتتاح نمايشگاه عکس عاشورايي «حماسه خون» در حوزه هنري استان گلستان برگزار شد و در پايان نفرات برتر جوايز خود را دريافت کردند.
وي افزود: در اين جشنواره 540 اثر از 71 عکاس گلستاني به دبيرخانه ارسال شده بود که از اين آثار 40 عکس از 27 عکاس به نمايشگاه راه پيدا کرد.
کيوانفر با اشاره به اينکه داوران اين جشنواره گفت: در اين مراسم 3 اثر برگزيده و 2 اثرخانم‌ها اکرم شقايق و سحر حسن‌زاده شايسته تقدير شدند.


 سومين جشنواره ايده هاي کارآفريني دانشجويي دانشگاه گلستان برگزار شد 

سومين جشنواره ايده هاي کارآفريني دانشجويي دانشگاه گلستان با حضور معاون پژوهش و فناوري، اعضاي شوراي مرکز رشد و اعضاي شوراي کارآفريني، جمعي از اعضاي هيأت علمي دانشگاه گلستان، معاون شرکت شهرک هاي صنعتي، رئيس اداره آموزش و پژوهش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، نماينده خانه صنعت، معدن و تجارت و با استقبال گسترده دانشجويان و انجمن هاي علمي دانشجويي برگزار گرديد.
دکتر حامد حسيني مدير فناوري و کارآفريني دانشگاه و دبير جشنواره گفت: تعداد 57 ايده توسط دانشجويان و انجمنهاي علمي دانشجويي دانشگاه به دبيرخانه اين جشنواره ارائه شد که در مرحله اول 42 ايده مورد پذيرش هيأت داوران قرار گرفت و در نهايت 26 ايده به مرحله پاياني راه يافتند.
گفتني است در پايان تعداد 3 ايده برتر توسط هيأت داوران برگزيده شد.


 اجراي طرح آبرساني به 8 روستاي نوار مرزي استان گلستان آغاز شد 

مدير عامل آب و فاضلاب روستايي در مراسم متمرکز کلنگ‌زني 8 پروژه در روستاي خيرخوجه از بخش داشلي‌برون گنبدکاووس اظهارداشت: اين پروژه‌ها تا پايان سال به بهره‌برداري مي‌رسد و 2 هزار و 700 خانوار از آن بهره مند مي شوند.
بهزاد هرمزي افزود: يک ايستگاه پمپاژ،30 کيلومتر خط انتقال،حفر چاه در تامين آب شرب روستائيان احداث مي شود. درصد برخورداري آب شرب مردم گنبدکاووس در نوار مرزي زياد نيست و تلاش داريم اين مشکل را رفع کنيم.
وي بيان داشت: در حال حاضر 28 پروژه با اعتبار حدود 22 ميليارد تومان در حوزه آب روستايي در گنبدکاووس در دست اجرا است. کل اعتبارات استان در اين حوزه از محل‌هاي مختلف کمتر از 15 ميليارد تومان است، به سبب کم‌برخورداري مردم از آب شرب اعتبارات اين بخش را افزايش داديم.


 پايانه صادرات صنايع‌دستي در گنبد راه اندازي مي‌شود 

عبدالقدير کريمي در بازديد خبرنگاران داخلي و خارجي از بناي جهاني گنبد قابوس اظهارداشت: در اين مرکز توليدات صنايع دستي و ديگر توليدات خانگي و فرش ترکمن به فروش مي‌رسد و انتظارات قابل توجهي از هنرمندان را برآورده مي کند.
وي افزود: پروسه ثبت جهاني فرش ترکمن از مدت‌ها پيش در دستور کار قرار دارد و جلسات مرتبط براي نهايي شدن آن برگزار شده است. پس از برگزاري جشنواره اقوام اين موضوع به جد پيگيري مي‌شود و اميد داريم تا پايان سال شاهد ثبت اين هنر قوم ترکمن باشيم.
معاون استاندار و فرماندار ويژه گنبدکاووس بيان داشت: در جذب گردشگر و مسافر به شهرستان گنبدکاووس در بخش مسير دسترسي آسان به شهرستان مشکلاتي وجود دارد. جلساتي براي جذب بهتر و رفع اين مشکلات برگزار شد و قرار است تابلوهاي راهنما براي معرفي اين شهرستان و ظرفيت‌هاي گردشگري در مسير جاده‌هاي دسترسي به گنبدکاووس نصب شود.


 3 منطقه از جنگل‌هاي هيرکاني گلستان براي ثبت ميراث طبيعي جهاني به يونسکو معرفي شد 

مديرپايگاه ثبت ميراث جهاني جنگل‌هاي هيرکاني گلستان گفت: 3 سايت از استان گلستان، 3 سايت از استان گيلان و 6 سايت از استان مازندران براي ثبت ميراث طبيعي جهاني به يونسکو معرفي شد.
رمضانعلي قائمي در حاشيه جشنواره اقوام در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در ايران تنها کوير لوت به ثبت ميراث طبيعي جهان در يونسکو رسيده است. دومين کانديد ايران در ثبت ميراث طبيعي جهاني، جنگل‌هاي هيرکاني است که در همه جهان اهميت دارد.
وي افزود: يکي از نکات مهم و بااهميت درباره جنگل‌هاي هيرکاني اين است که بزرگترين تکه اين جنگل‌ها به وسعت 400 هکتار در ايران واقع است. اين جنگل‌ها در حال حاضر در منطقه حفاظت شده قرار دارد.
مدير پايگاه ثبت ميراث جهاني جنگل‌هاي هيرکاني گلستان بيان داشت: اين جنگل‌ها براي ثبت جهاني توسط ارزيابان جهاني مورد بازديد قرار گرفته و نتيجه اين بازديد در فروردين ماه سال 98 توسط يونسکو اعلام مي‌شود.


 کتابخانه‌هاي مساجد محلات آسيب‌پذير تجهيز مي‌شود 

سرهنگ سيد علي حسيني، جانشين فرمانده سپاه گنبدکاووس اظهارداشت: تجهيز کتابخانه هاي مساجد محلات آسيب پذير به ويژه محله سيدآباد مورد توجه قرار گيرد. اجراي برنامه‌هاي فرهنگي و مراسم آييني در اين محلات تاثير بسزايي در کاهش آسيب‌هاي اجتماعي دارد.
وي افزود: تمام مراحل طرح شهيد شوشتري در چند سال گذشته اجرا شده و بايد طرح صيانت و برخورد قانوني با جديت بيشتري از سوي دادگستري و نيروي انتظامي صورت گيرد.


 پايگاه اورژانس اجتماعي در محله‌هاي آسيب‌پذير گنبد راه‌اندازي مي‌شود 

رئيس اداره بهزيستي گنبدکاووس گفت: از سوي سازمان بهزيستي کشور مبلغ 200 ميليون تومان براي راه اندازي پايگاه اورژانس اجتماعي در محله آسيب پذير اسلام آباد شهرستان در نظر گرفته شده است.
محمدرضا فشايي هم در اين جلسه اظهارداشت: زمين اين پايگاه آماده است و تاکنون 144 ميليون تومان از سازمان بهزيستي کشور تخصيص يافته و منتظر الحاق اين زمين به بافت روستايي هستيم.
وي افزود: در محلات اسلام‌آباد و سيد آباد که جز محلات طرح شهيد شوشتري است پايگاه خدمات اجتماعي و در محله مدرسي پايگاه سلامت اجتماعي فعال است.
رئيس اداره بهزيستي گنبدکاووس بيان داشت: تاکنون در اين محلات يک ميليون 700 هزار تومان براي 38 کودک براي کمک هزينه تهيه غذا پرداخت شده است. 800 هزار تومان به 3 خانواده داراي 2 قلو در اين محلات پرداخت شد.


 برگزاري مراسم کلنگ زني مدرسه 4 کلاسه در سيمين شهر 

همزمان با آغاز هفته بسيج مستضعفان مراسم کلنگ زني مدرسه چهار کلاسه معرفت «سيمين شهر» گميشان برگزار شد.
عباس خانعلي، رئيس اداره آموزش و پرورش استثنايي استان گلستان در اين مراسم اظهار کرد: شرمنده خانواده ها و دانش آموزان معزز استثنايي هستيم که در کانکس مشغول به تحصيل هستند.
وي ادامه داد: عدالت آموزشي ايجاب مي کند اين دانش آموزان در منطقه مرزي محروم همانند ساير دانش آموزان از خدمات همسان آموزشي و شرايط مطلوب بهره‌مند شوند، در همين راستا آموزش و پرورش استثنايي هم تلاش خود را در ارائه خدمات حمايتي، آموزشي، توانبخشي و تجهيزات تخصصي به کار خواهد بست.
خانعلي، لزوم جلب حمايت هاي مادي و معنوي و مساعدت خيران استاني، شهرستاني و محلي در اتمام هر چه سريعتر پروژه لازم و ضروري دانست و در پايان مراسم مقرر شد قبل از اتمام سال تحصيلي اين پروژه تحويل آموزش و پرورش استثنايي شود.