جستجو جستجوی پیشرفته
تاریخ 1392/12/15 -    
بزرگترين پروژه سرمايه گذاري استان گلستان در هاله اي از خاموشي انزوا!
فاطمه روز خوش: استان گلستان با داشتن فرصتها و پتانسيل هاي خوب اقتصادي در بخش هاي مختلف، ظرفيت هاي خوبي را جهت جذب سرمايه گذار و اختصاص پروژه هاي سرمايه گذاري داراست و اين استان سر سبز، شرايط خوبي را جهت اشتياق سرمايه گذار در بخشهاي مختلف دارد.اما عمده مشکل مشترک اکثر پروژه هاي اقتصادي گلستان برخلاف شتاب فاز هاي اول و يا دوم کند و يا متوقف شدن برخي پروژه هاست که رغبت اوليه را از سرمايه گذار مي گيرد و باعث سرخوردگي ديگر سرمايه گذاران مي شود مطالعات و تحقيقات تکميلي درطرح تفضيلي شهر گرگان،فرهنگ و اقتصاد منطقه با توجه به نيازهاي روز افزون در تجارت و جذب سرمايه، سرمايه گذاران بخش خصوصي باهدف ايجاد يک مجموعه چند منظوره در منطقه با رعايت استانداردهاي روز دنيا گرد هم آمدند و اين مرکز تجاري را با زيربنايي نزديک به 50 هزار متر مربع در 17 طبقه از سال 1384 آغاز و با توجه به چشم انداز 5 ساله که در نظر گرفته شده بود مدت 3 سال تاخير داشته واين پروژه بزرگ ملي آرام و خاموش در شهرستان گرگان نظاره گر تصميمات بانکي و يا واگذاري سهام داران به علت طولاني شدن زمان بهره برداري است.
سرمايه گذاران اين پروژه ،بومي ...
» ادامه
همراه با دکتر غلامرضا بسکي پدر دلسوز طبيعت و محيط زيست
فاطمه روز خوش: غلامعلي بسکي در سال 1310 ه.ش. در سبزوار استان خراسان رضوي به دنيا آمد و پس از به پايان رساندن تحصيلات دبيرستان اسرار حاج ملا هادي سبزواري، در رشته طب از دانشگاه علوم پزشکي تهران فارغ التحصيل و در سال 1345با درجه تخصص جراحي زنان از دانشگاه ...
» ادامه
اغاج اوي
خانه هاي چوبي و سنتي اقوام ترکمن
"آغاج اوي" خانه چوبي و سنتي اقوام ترکمن است که در گذر زمان و فرآيند ماشيني شدن جاي خود را به برج و آپارتمان و خانه هاي ويلايي داده و فضاي زيباي گذشته را فداي تکنولوژي امروز کرده است.
آلاچيقهاي ترکمن خانه هاي بي رونق اما باصفاي اقوام ترکمن است که امروزه ...

» ادامه
مسجد جامع گرگان
بناي اصلي مسجد جامع گرگان در محله نعلبندان اين شهر واقع شده است. با توجه به وجود مناره آجري دوره سلجوقي، بناي اوليه مسجد نيز به همان دوره تعلق دارد و در دوره هاي بعدي به طورگسترده باز سازي، تعمير و تزئين شده است.
در حال حاضر به غير از مناره ، اثر ديگري ...

» ادامه
نحوه اصولي و علمي کاشت درختان مختلف
سلام دوستان!
با توجه به فرارسيدن هفته منابع طبيعي و روز درختکاري،فکر کردم لازم باشه يه تاپيک درختکاري ايجاد کنم که شيوه کاشت اصولي و علمي درختان رو توش توضيح بدم.
معمولا درختاني که ما ميکاريم،در مقياس محدود بوده و حداکثر شامل چند اصله درخت بيشتر نميشه! ...

» ادامه
نقش جامعه فني و مهندسي در توسعه پايدار استان گلستان
استان گلستان داراي ويژگي ها و امتيازاتي است که شايد در کمتر استاني درايران اين همه ويژگي و شرايط منحصر به فرد، يک جا جمع شده باشند. برخورداري همزمان از اقليم هاي مختلف منطقه اي و محلي و داشتن کوه، جنگل، دريا، دشت و صحرا و تفاوت هاي محسوس آب و هوايي در ...
» ادامه
بام سبز در معماري
آوردن گياهان به بام يعني ايجاد محيطي سبز، زيبا و نيمه عمومي (مشاع) براي ساکنين آن ساختمان؛ به اين ترتيب کيفيت زندگي (يعني احساس رضايت از محيط) بالا مي رود.
بام سبز چيست؟ بام سبز، بام ساختماني است که تمام يا قسمتي از آن با گياهاني که بر روي يک لايه ضد ...

» ادامه
ساختمانهاي دوستدار محيط‌ زيست، دريچه‌اي به زمين پاك
اگرچه اجراي طرحهاي سازگار با محيط زيست بيشتر از سيستمهاي انرژي خانگي سنتي هزينه دربردارد،اما در طولاني مدت، استفاده از فناوري هاي نوين،نزديک به 70 درصد هزينه هاي انرژي مصرفي را کاهش خواهد داد.
افرادي كه به دنبال تهيه مسكن هستند و دست اندركاران صنعت ...

» ادامه
زندگي در خانه هايي با انرژي هاي سبز جهت کمک به حفظ محيط زيست
وزارت شهرسازي آلمان خانه‌اي در برلين ساخته است که بيش از نياز ساکنان خود انرژي توليد مي‌کند. يک خانواده چهارنفري به طور آزمايشي 15 ماه ساکن اين خانه مدرن هستند. گزارشگر دويچه‌وله سري به اين خانواده زده است. خانه شماره 87 خيابان فازانن در مرکز شهر برلين، ...
» ادامه
خانه‌اي که از مواد بازيافتي ساخته شده
زوجي هنرمند با استفاده از قطعات سالم خودروهاي فرسوده و پسماندهاي قابل استفاده صنايع چوبي، خانه اي ساخته اند که انرژي آن از نور خورشيد تامين مي شود. شايد خانه "مک گي" ها شبيه به بسياري از خانه هاي ديگري باشد که در سرتاسر جهان ساخته مي شوند، با اين همه ...
» ادامه
احداث هتل باستاني عصر قاجاريه در شهرستان گميشان استان گلستان
استفاده از ظرفيت بيش از50 خانه قديمي در ايجاد هتل هاي باستاني در شهري که حتي يک هتل هم ندارد قطعا صنعت گردشگري گميشان را از بن بست خارج مي کند.
شهرستان زيباي گميشان با جاذبه هاي بي نظيرخود نظير سواحل زيبا و بکر ودست نخورده ، خانه هاي قديمي و زيبا و ...

» ادامه
اخبار
مهندسان توانمند عضو اين کميته‌ها شوند
ويرايش چهارم آيين نامه ساختمانها در برابر زلزله - استاندارد 2800 رونمايي شد
کنترل حضور سرپرست کارگاه آغاز شد
تا 16 فروردين مهلت ثبت نام در آزمون ورود به حرفه خرداد ماه سال93
عامري نايب رييس نظام مهندسي ساختمان کشور شد
از چهاردهم اسفند براي سفر نوروزتان ويلا و هتل آپارتمان رزرو كنيد
زندگينامه شهداي مهندس
مهندس شهيد غلامرضا آين

اين نسخه 521 بار ديده شده است

شیدراوی - نرم افزار ایجاد نشریه الکترونیکی و نشر الکترونیک