جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1396/11/10 -    

 استاندار گلستان:
 شهرداري ها در اتاق شيشه اي اداره شوند 

استاندار گلستان با بيان اين که شهرداري ها بايد در اتاق شيشه اي اداره شوند، گفت: با مديران متخلف برخورد خواهم کرد.
سيد مناف هاشمي، در مراسم معارفه شهردار منتخب گرگان که در سالن ولايت اداره کل تبليغات اسلامي گلستان برگزار شد، اظهار کرد: مسئوليت کسي که سکان شهرداري را به عهده مي‌گيرد کار سختي است و کار هيات امنا يا همان شوراها هم سخت‌تر است.هاشمي با بيان اين که من خودم را بيگانه با مديريت شهري نمي دانم و در اين زمينه احساس مسئوليت دارم، افزود: در زمينه قوانين، اجرا و چه در زمينه شورا ها بايد توجه خاص صورت گيرد.
وي ادامه داد: جايگاه شوراها بايد روز به روز محکم تر شود، زيرا اعتماد مردم منجر به اين انتخاب شده و آن‌ها نماينده مردم هستند و مسئوليت در زمينه حق الناس بسيار سخت است.
هاشمي گفت: اين تجربه نوپا – شوراها- که به 20 سالگي هم نرسيده نيازمند توجه است که تا تثبيت شود زيرا همه ما براساس نگاه مردم جايگاه پيدا کرده‌ايم.
وي تصريح کرد: در تمامي زمينه‌ها چه سازندگي، جنگ، انقلاب و غيره همواره مردم به صحنه مي آيند و بايد طوري برخورد کنيم تا جوانان هم الگو بگيرند.
استاندار گلستان افزود: حوزه مديريت شهري ضلعي از حاکميت است زيرا شوراها و شهردار با رأي مردم انتخاب مي شوند بنابراين بايد براي آن ها هزينه کرد.هاشمي با بيان اين که شهرداري بايد در قالب بودجه واقعي اداره شود، ادامه داد: انحراف از بودجه را بايد در نظر بگيريم و تدوين بودجه صحيح از وظيفه اصلي مجموعه شهرداري و شوراها است.
وي گفت: صدا و دغدغه هاي مردم در کميسيون ها و از آنجا در صحن شورا مطرح شود و عدم رسيدگي در اين زمينه بار منفي چه از زمان روحي و رواني خواهد گذاشت.
هاشمي با بيان اين که کار شهرداري فقط مسائل عمراني نيست و مسائل اجتماعي را هم بايد در نظر بگيريم، ادامه داد: در زمينه هايي که با مردم سروکار داريم اگر عدالت را رعايت نکنيم فساد به جود مي‌آيد، لذا شهرداري بايد در اتاق شيشه‌اي مديريت شود.
استاندار گلستان اضافه کرد: وقتي مناقصه‌اي مي‌تواند عمومي برگزار شود، چرا ترک تشريفات صورت مي گيرد، همه ما موظف هستيم قانون را اجرا کنيم.
وي ادامه داد: رقم بودجه‌اي گرگان بسيار تعجب برانگيز بود، فروش ملک کار گشا نخواهد بود و بايد روش‌هاي ديگر را جايگزين کرد.
هاشمي موزه گرگان را مهم دانست و بر ايجاد تله کابين براي جذب گردشگر تأکيد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان