جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1396/11/10 -    

 تهيه کننده مستند زمستان يورت؛
 شوراي تامين آزادشهر مانع از اکران اين مستند شد 

مستند زمستان يورت با موضوع مشکلات معيشتي کارگران معدن زمستان يورت که قرار بود درمسجد جامع شهر آزادشهر اکران شود به علت مخالفت شوراي تامين اين شهر متوقف شد.
علي دهقان تهيه کنند اين مستند در اين خصوص گفت:ما در اين مستند به زندگي کارگرهايي پرداخته ايم که بعد از انفجار 13 ارديبهشت 96 مشکلاتشان چندين برابر شد و زندگي خود را با دشواري سپري مي کردند.
وي ادامه داد:اين کارگران از سال 74 که اين معدن به بخش خصوص واگذار شده بود مشکلاتشان حل نشده بود و ما در اين مستند به مشکلات و موضوعاتي که گريبان گير آنها و خانواده هايشان بود پرداختيم.
دهقان با بيان اينکه بعد از حادثه توجه ما بيشر بر روي اين معدن جلب شد، تصريح کرد: زماني که اين موضوع را پيگيري کرديم دريافتيم که اين افراد علاوه بر مشکل انفجار مشکلات زيادي داشته اند و هنوز هم دارند با آنها دست و پنجه نرم مي کنند.
وي ياد آور شد: قرار بود طبق هماهنگي هاي قبلي با هيئت امناي مسجد جامع آزادشهر اين مستند را که در جشنواره مردمي فيلم عمار حضور داشت و مورد تاييد کارگردانان بنام کشور بود را اکران کنيم که شوراي تامين شهر آزادشهر با اين موضوع مخالفت کردند و گفتند: «فعلا به صلاح شهر نيست که اين مستند اکران شود.»
تهيه کننده مستند زمستان يورت خاطر نشان کرد: ماعلي رغم اين که اين مستند به علت مردمي بودن نياز به مجوز نمايش نداشته است، ولي درخواست مجوز اکران اين مستند را از فرهنگ و ارشاد کرده ايم تا ديگر کسي نتواند خورده اي بر اين مستند بگيرد و از پخش آن جلوگيري کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان