جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1396/11/10 -    

 بهره برداري از 45طرح راه و شهرسازي در دهه فجر 

مدير کل راه و شهرسازي گلستان از بهره برداري 45 طرح عمراني با اعتباري افزون بر 320 ميليارد ريال همزمان با سي و نهمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در استان خبر داد.
حسين محبوبي گفت: از اين تعداد، 39 طرح در بخش ساخت و توسعه راه ها، يک طرح در بخش شهرسازي و معماري و پنج طرح در حوزه مسکن و ساختمان است.
به گفته وي؛ براي اجراي اين طرح ها حدود 63 ميليارد ريال از محل منابع ملي، بيش از 162 ميليارد ريال اعتبار استاني و 99 ميليارد ريال تسهيلات بانکي و سهم آورده متقاضيان در بخش مسکن تامين شده است.
محبوبي افزود: اجراي زيرساخت و آسفالت، بازسازي، ساخت ديواره سنگي ملاتي و ابنيه فني در حوزه راه هاي روستايي استان از جمله اين طرح ها است که در دهه فجر سال جاري به بهره برداري مي رسد.
وي اضافه کرد: 205 واحد مسکن مهر در قالب پنج طرح در شهرهاي بالاي 25 هزار نفر از توابع شهرستان هاي گرگان و مينودشت نيز در اين ايام به هم استاني هاي واجد شرايط واگذار مي شود.
مدير کل راه و شهرسازي گلستان افزود: واحدهاي مسکن مهر با بهره مندي از تسهيلات بانکي و سهم آورده متقاضيان با اعتباري بيش از 99 ميليارد ريال اجرا شده است.
وي گفت: طرح جامع شهر بندرگز نيز با هزينه کرد 332 ميليون ريال در بخش شهرسازي و معماري تهيه شده است که سياست توسعه شهر را براي افق 10 ساله تعيين و همزمان با دهه فجر در اختيار شهرداري براي انجام امور عمراني قرار مي گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان