جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1396/11/10 -    

 مسئول بسيج فرهنگيان گرگان خبرداد؛
 اعزام 328 دانش آموزگرگاني به کربلاي ايران 

مسئول بسيج فرهنگيان گرگان گفت: سومين مرحله از اعزام دانش آموزي استان با اعزام 328 دانش آموز پسر گرگان انجام شد.
حسن خواجوي اظهار کرد: دانش آموزان پسر پايه دهم مقطع متوسطه با 7 اتوبوس به مناطق عملياتي جنوب اعزام شدند. وي افزود: در اين اردوي چهار روزه دانش آموزان از يادمان هويزه، شهيد باکري، اروندکنار، اهواز و شلمچه و مکان هاي زياتي شوش دانيال و... بازديد خواهند کرد.
مسئول بسيج فرهنگيان گرگان تصريح کرد: در هر اتوبوس به همراه سرپرستاني از فرهنگيان، راوي و يک رواني دانش آموزان را همراهي مي کنند تا هم از زمينه فکري لازم براي حضور در جاياه شهدا و رزمندگان تبيين شود و احکام شرعي و آداب زيارت از سوي روحاني براي دانش آموزان تشريح کرد.
وي با اشاره به برپايي نماز جماعت در مساجد و يادمان ها اذعان کرد: شهدا و رزمندگان در همه حال بر نماز اول وقت و جماعت تاکيد که سفارش شده دين مبين اسلام است تاکيد مي کردند.
خواجوي بيان کرد: درهمه اتوبوس هاچفيه، کتابچه و دفترچه اي براي تحرير خاطرات در اختيار دانش آموزان قرار گرفته است تا ضمن آشنايي با مکان هاي زيارت شهدا، دلنوشته هاي خود را تحرير کنند. اين مقام مسئول اثرات تربيتي راهيان نور را براي نسل جوان بينظير برشمرد و افزود: با ورود به هر يادماني دانش آموزان با شکل هماهنگ به خواندن سرودهاي انقلابي مي پردازند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان