جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1396/11/10 -    

 سرپرست پليس فتا:
 مدير يک کانال تلگرامي در گرگان دستگير شد 

سرپرست پليس فتا استان گلستان گفت: با تکميل تحقيقات فني و اطلاعاتي مدير کانال تلگرامي با عنوان گرگان «مدلينگ» دستگير شد.
وحيد صاحبکاران اظهار کرد: برابر وظايف ذاتي پليس فتا و براساس رصد و پايش صورت گرفته مشخص شد فردي در يکي از شبکه‌هاي اجتماعي اقدام به انتشار تصاوير خصوصي خانم‌هاي گرگاني و فيلم‌هاي غيراخلاقي و ترويج بي بندوباري در فضاي مجازي مي کرد که موضوع جهت پيگيري و اقدام قضايي در دستور کار کارشناسان اين پليس قرار گرفت.
وي افزود: با تکميل تحقيقات فني و اطلاعاتي نهايت مدير کانالي با عنوان گرگان مدلينگ با هزار و 238 نفر عضو شناسايي شد.
سرپرست فتا استان گلستان گفت: همچنين مستندات استخراج شده از اين کانال نمايان‌گر اين بود که اين تصاوير بدون هماهنگي و اجازه کاربران در اين گروه انتشار يافته است، ضمن آن‌که در کنار انتشار تصاوير شهروندان شاهد بارگذاري فيلم هاي مبتذل بوديم.
اين مقام انتظامي يادآور شد: در ادامه روند رسيدگي به پرونده مذکور و ارسال گزارشات و مستندات به مقام قضايي، تعدادي از خانم‌هاي جوان و نوجوان با مراجعه به پليس فتا نسبت به انتشار تصاوير خصوصي خود طرح شکايت کرده و خواستار رسيدگي و برخورد قضايي با مديران کانال مذکور شدند.
صاحبکاران گفت: همچنين تعدادي از شهروندان هم از طريق تماس تلفني با پليس فتا از محتواي بارگذاري شده بر روي اين کانال اظهار نارضايتي کردند.
سرپرست پليس فتا استان گلستان با اشاره به اينکه هماهنگي قضايي صورت گرفته با بازپرس دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان گرگان متهم شناسايي و دستگيرکرد، افزود: يک دستگاه گوشي تلفن همراه هم توقيف شد.
وي تصريح کرد: متهم پس از اقرار به اعمال غيرقانوني خود و ابراز ندامت، هدف و انگيره خود از اين اقدام را جلب رضايت افراد، دوست‌يابي و افزايش اعضاء و ‌بالا بردن ممبر کانال مطروحه ‌عنوان داشت.
صاحبکاران از شهرونداني که در ارتباط با محتواي اين کانال به نحوي مورد سوء‌استفاده واقع شده‌اند خواست در صورتي که خواستار پيگيري يا رسيدگي قضايي هستند به پليس فتا استان يا دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان گرگان مراجعه کنند.
وي گفت: در اين پرونده متهم به استناد مواد 15،14، 16و17 قانون جرايم رايانه‌اي‌ مرتکب جرم شده که به مرجع قضايي معرفي شد.
سرپرست پليس فتا استان گلستان به شهروندان توصيه کرد: در فضاي مجازي از بارگذاري محتوايي که مغاير با قانون است خودداري کرده و قبل از ارسال هر پيامي با دقت بررسي کنند که محتواي پيام چيست و براي چه کسي ارسال مي‌شود.
سرپرست پليس فتاي استان گلستان در خاتمه از هموطنان درخواست کرد: در صورت مواجهه با هرگونه موارد غيرقانوني آن را از طريق سايت پليس فتا، بخش مرکز فوريت هاي سايبري، لينک ثبت گزارشات مردمي اعلام کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان