جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1396/12/15 -    

 سردار سليماني در جشنواره راهيان نور مطرح کرد؛
 راهيان نور نقطه تقابل تهاجم فرهنگي و مقابله با جنگ نرم 

رقيه بشارت نيا
: اختتاميه اولين جشنواره ره آورد سرزمين نور استان گلستان با حضور فرماندهان، مديران دستگاه هاي دولتي اجرايي، خانواده شهدا، رسانه ها و منتخبين جشنواره و اقشار مردم در تالار فخرالدين اسد گرگاني برگزار شد.
رئيس سازمان اردويي، راهيان‌نور و گردشگري کشور در اين اختتاميه گفت:راهيان نور هديه شهدا به جوانان است. راهيان نور نقطه تقابل تهاجم فرهنگي و مقابله با جنگ نرم دشمن است.
سردار يعقوب سليماني اظهار کرد:جشنواره ره آورد سرزمين نور برنامه اي فرهنگي براي حضور همه مردم است. دفاع مقدس جلوه گاه نصرت هاي الهي و جلوه اي از عاشوراست.
راهيان نور فن آوري جديد استفاده از ثروت دفاع مقدس است
وي با شاره به اينکه يکي از بستر هاي زنده نگه داشتن خاطره شهدا ي دوران دفاع مقدس برگزاري يادواره ها، تجليل از ويژگي هاي رزمندگان، برگزاري جشنواره ها و تبيين آثار دفاع مقدس است خاطر نشان کرد: اگر دفاع مقدس اوج قله است دامنه گسترش آن برگزاري يادواره ها و جشنواره هاست.
وي درادامه افزود: زائريني که در اين سرزمين حضور پيدا مي کنند آن حس طراوت آثار شهيدان در وجودشان تجلي پيدا مي کند و اين حس به آنها انتقال پيدا مي کند، اين خاصيت راهيان نور است. راهيان نور فن آوري جديد استفاده از ثروت دفاع مقدس است. همچنين راهيان نور هديه شهدا به جوانان است.
وحدت و همدلي در سايه سار ولايت
سليماني تصريح کرد: يکي ديگر از مهمترين درسي که شهداء به ما آموخته اند حفظ همدلي و مودت است، بايد به اين قضيه توجه ويژه اي داشته باشيم. علت حرج و مرجي که اين اواخر در کشور ما ايجاد شد عدم همدلي بود وحدت و همدلي در سايه سار ولايت مي تواند به ما کمک کند تا ريشه اين توطئه ها را از بين ببريم.
رئيس سازمان اردويي، راهيان‌نور و گردشگري کشوريادآورد شد: راهيان نور يک ابتکار فرهنگي بود.استقبال مردم از 36 کشور جهان در کربلاي ايران نشان از عظمت اين جايگاه دارد، بيان خاطرات نويسندگان خارجي و دلنوشته هاي آنان طوري است که دل هر انساني را به وجد مي آورد. بستري که مي تواند فرهنگ و ايثار و شهادت را زنده کند و همان رسالتي که براي حضرت زينب(س) عاشورا را زنده نگه داشته است.
وي ادامه داد: هم اکنون بيش از 200 هزار نفر اردوهاي راهيان ‌نور را در مجموعه سپاه و بسيج راهبري و مديريت مي‌کنند
دبير قرارگاه مرکزي راهيان نور کشور با اشاره به برگزاري 14 دوره جشنواره ره‌آورد سرزمين نورگفت: 3 جلد کتاب در بخش‌هاي شعر، متن ادبي و داستان تهيه شده که برگرفته از گنجينه غني دفاع مقدس است. امسال هم به اين جشنواره بيش از 20 هزار اثر ارسال شده است. سليماني از آموزش قريب به 50 هزار نفر مدير کاروان خبر داد وافزود: بيش از 25 هزار راوي در راهيان نور بسيج و سپاه فعاليت دارند.
تعداد 47 نفر برگزيده جشنواره ره آورد سرزمين نور گلستان
دبير ستاد راهيان‌نور استان گلستان هم در اين اختتاميه گفت: يک‌هزار و 560 اثر به جشنواره ره‌آورد راهيان‌نور ارسال شده بود که از اين ميزان 47 نفر برگزيده شدند.
عبدا...عين‌علي‌ با بيان اينکه ‌اين جشنواره در چهار بخش و در سه سطح و 17 رشته در نظر گرفته شده بود. گفت: 865 اثر در بخش مردمي، 285 خاطره، ‌64 اثر در متن ادبي، 12 اثر ‌در بخش عکس، 127 اثر در بخش شعر، 20 اثر ‌در بخش داستان، مستند 21 اثر ‌به اين جشنواره در بخش مردمي ارسال شده است.
دبير ستاد راهيان‌نور استان گلستان خاطر نشان کرد: در بخش ويژه نامه و عکس ها 13 اثر دريافت شده و در مجموعه يک هزار و 560 اثر را در دبيرخانه دريافت و يا به سايت کوله بار ارسال شده است.از اين تعداد47 اثر انتخابي توسط کميته داوري با همکاري بسيج هنرمندان و رسانه و ارشاد اسلامي انتخاب شدند.
وي در ادامه افزود: اين جشنواره نخستين جشنواره راهيان نور در استان است که آثار رسيده در طي يک ماه در دبيرخانه جمع آوري شده است.
گفتني است: در اختتاميه اين جشنواره ازصاحبان 47 اثر برگزيده تجليل شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان