جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1396/12/15 -    

 سرهنگ عليفر:
 عدم نظارت خانواده ها باعث تخلفات فضاي مجازي مي شود 

فاطمه روزخوش: در نشست خبري فرماندهي انتظامي گنبد کاووس با اصحاب رسانه هشدارهاي مواظبت از حريم شخصي و اطلاعات فردي در فضاي مجازي يادآور شد.
سرهنگ عليفر بابيان برخي حوادث تلخ در فضاهاي مجازي، آگاهي و نظارت والدين در خانواده را مهم و عامل بازدارنده بر شمرد و افزود: رشد روزافزون شبکه هاي اجتماعي بخصوص تلگرام ، عدم آشنايي با موضوعات جرم در فضاي مجازي، نشر اکاذيب هتک حيثيت افراد که از موارد جرم مي باشند طي سالهاي اخير باعث مشکلات عديده هاي گرديده که رها نمودن و عدم وتوجه کافي به عواقب ناخوشايند اين موارد مشکلات فراواني را موجب شده است.
سرهنگ عليفر همچنين پرونده هاي اقتصادي واخلاقي، برداشت از حسابهاي بانکي را از جمله موارد ديگري برشمرد که متاسفانه برخي از اين تخلفات 73 درصد نيز رشد يافته و سوء استفاده متهمين از عناوين جعلي و غفلت افراد، باعث بوجود آمدن مشکلات عديده اي گرديده است .
سرهنگ عليفر وضعيت شهرستان گنبدکاووس طي 11 ماهه اخير در مورد کاهش جرائم 6 درصد و در کشفيات 13 درصد افزايش عنوان نمود.
وي در مورد سرقتها اعلام نمود بيشترين سرقتها مربوط به اماکن خصوصي و خودروها بوده که البته بخشي نيز سرقت محتويات داخل خودرو به علت عدم دقت رانندگان در نگهداري اموال داخل خودرو بوده است .
وي همچنين اماکن نيمه کاره و يا متروک را نيز محل برنامه ريزي ها و سرقتهاي افراد متخلف برشمرد و افزود: نبودن نگهبان و همچنين نبوده امکاناتي مانند نصب دوربين از علل سرقتها در اين اماکن مي باشد.
فرماندهي انتظامي گنبدکاووس در مورد توقيف موتور سيکلت ها فاقد مدارک و ايمني گفت: تا کنون 3684 عدد موتور سيکلت توقيف و راهي پارکينگ شده اند.
وي درادامه افزود: تلاش مان در جهت برقراري انضباط ترافيکي و رفع موانع شلوغي و ترافيک شهري مي باشد که در اين رابطه کاهش تردد موتور سيکلت هاي فاقد مدارک ويا راکبان نابهنجار از جمله تمهيداتي جهت برقراري نظم و امنيت شهروندان بشمار مي رود.
سرهنگ عليفر همچنين با توصيه به شهروندان در ايام تعطيلات نوروزي جهت حفظ اموال و مصون بودن از هرگونه خطرات سرقت از طرف افراد متخلف نصب دوربين در منازل را از جمله عوامل بازدارنده وقوع سرقت برشمرد و افزود: طرح جابجايي اسباب منازل از 25 اسفند تا 16 فروردين سال جديد با هماهنگي نيروي انتظامي همانند سالهاي قبل مورد تاکيد مي باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان