جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1396/12/15 -    

 در شهرستان بندرگز برگزار شد؛
 برگزاري جلسه آموزشي توجيهي خادمياران رضوي  

علي اکبر صيدآبادي - بندرگز: در پي پيام و منشور هفتگانه مقام معظم رهبري به توليت آستان قدس رضوي در جهت رسيدگي به وضعيت محرومان و مستضعفين جامعه و تشکيل کانونهاي خادمياران شهرستانها اولين نشست آموزشي و توجيهي خادمياران رضوي با حضور خادمياران و مسئولين نمايندگي آستان قدس رضوي استان گلستان درحسينيه 14 معصوم شهرستان بندرگز برگزار شد.
حجت الاسلام سيد سجاد بابازاده نماينده آستان قدس رضوي در شهرستان بندرگز ضمن خيرمقدم با اشاره به اجراي طرح خادم ياران حرم قدس رضوي گفت: بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي معنوي بارگاه منور امام رضا(ع)، انسجام بخشيدن و هم‌افزايي در ظرفيت‌هاي مردمي و دخيل کردن مشارکت‌هاي عمومي از جمله سياستهاي اين طرح است.
حجت الاسلام بابازاده افزود: آستان قدس يک بستر است براي خدمت و معنويت بخشيدن به حرکت مردمي جهادگران و آستان قدس با آغوش باز از همه علاقه‌مندان به خدمت براي پيوند زدن خدمت خالصانه به معنويت ناب حضرت رضا(ع) دعوت مي‌کند. در اين طرح ابتدا افراد با پر کردن فرم مربوطه وارد طرح شده و در مرحله بعد در بخش خدمت ياري و کميته ها فرهنگي و اجتماعي فعاليت مي کنند.
در اين مراسم حسين آيت مسئول کانونهاي خادمياران استان گلستان گفت: با اجراي اين طرح فضاي ورود تمامي افراد و اقشار مختلف جامعه براي خدامي حرم امام رضا عليه السّلام فراهم مي شود
حسين آيت طرح کانون هاي خادمياري را کاري ارزشمند از آستان قدس رضوي دانست و ابراز کرد: در اين طرح همه افراد مي‌توانند به عنوان خادم امام رضا(ع) در شغل و حرفه خود به محرومين و نيازمندان خدمت رساني کنند.
مسئول کانونهاي خادمياران استان گلستان گفت: خادمياران رضوي بعد از گذراندن دوره 6 ماهه و انجام وظايف محوله به آنها موفق مي‌شوند تا در سال 4 بار به عنوان خادم در آستان کبريايي امام علي بن موسي الرضا(ع) خدمت کنند.
حسين آيت شناسايي محرومان و نيازمندان در تمامي حوزه‌ها و ارائه خدمات مرتبط به آنان را از مهم‌ترين وظايف کانونها دانست و افزود: ترويج فرهنگ رضوي در فعاليت‌هاي مختلف و انجام فعاليتهاي فرهنگي از ديگر رسالت‌هاي کانونها در شهرستان‌ها مي باشد و رسيدگي به محرومان يکي از اولويت‌هاي اجرايي در فرهنگ رضوي است.
حسين آيت تصريح کرد: اعزام زائران اولي منطقه و اقدامات ديگري که در طرح خادمياران انجام مي‌شود نظير بهره‌ گيري از ظرفيت خادمياران در حوزه سلامت و بهداشت، محروميت زدايي براي کمک به مستضعفان و در راستاي خدمت رساني اجراي پروژه‌هاي مختلف بخش خيري در تمام سطوح جزو اولويت هاي اصلي کانونهاست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان