جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1396/12/22 -    

 آدرس غلط براي انحراف افکار عمومي؛
 نقدي بر اظهارات يک فعال سياسي زن گلستاني 

آيا مشکل امروز جامعه ما حجاب است يا بي عرضگي دولتمرداني که نمي توانند براي رفع مشکلاتي چون بيکاري ، تورم و گراني برنامه ريزي کنند؟ آدرس غلط ندهيد و با اين فرافکني ها براي اين جريان سياسي خاص تنفس مصنوعي ايجاد نکنيد .
واژه حجاب اجباري اين روزها از طرف يک طيف سياسي خاص که همواره با سوژه هاي ابداعي آنطرف آبها همصدايي کرده مدام تکرار مي شود و به صورت پلکاني به استانها مي رسد تا طرفداران اين جريان نيز اظهار نظرهاي خود را در اين خصوص داشته باشند.
زبيده سوقي فعال سياسي زن اصلاح طلب طي مطلبي در يکي از سايت هاي محلي چنين نوشت:"در مورد حجاب اجباري با گذشت 40 سال از اجراي اين قانون وقت آن رسيده که دستاوردها و آسيب هاي احتمالي آن بررسي شود. اصل حجاب براي جلوگيري از فساد و فحشاست بايد ديد آيا جامعه کنوني به هدفي که مد نظر بوده رسيده يا اوضاع بدتر شده؟ وضعيت فحشا، خيانت ها، طلاق، فساد جنسيتي و ... نسبت به 40 سال پيش چه تغييري داشته؟
با نگاهي به وضعيت پوشش خانم ها هم ميتوان متوجه شد که اجبار باعث نشده همه خانم هاي مسلمان چادري شده باشند و همچنان هر فردي آنگونه که ميخواهد لباس مي پوشد و اين قانون نتوانسته همه خانم ها را وادار به رعايت حجاب کامل نمايد و متاسفانه اين قانون بيشتر شکل ريا به خود گرفته است."
واقعا تعجب آور است که برخي ها صراحتا با حکم خدا مخالفت مي کنند ؟ سخيفانه اينکه به دليل عناد و کينه با جمهوري اسلامي، حکم خداوند را هم برنمي تابند، مقوله حجاب چيزي است که اصلا ربطي به حکومت جمهوري اسلامي ندارد و طي قرون گذشته در اين کشور به عنوان امري انساني، الهي پذيرفته شده که حتي رضاخان با زور سرنيزه نتوانسته آن را از سر زنان ايراني بردارد.
در جواب اين سخنان ساده انگارانه و البته به جهت تنوير افکار عمومي که با چنين شبهه هايي مخدوش شده بايد گفت: غير از اينکه در تاريخ ايران قبل از اسلام ايرانيان به پوشش زنان قايل بودند اسلام نيز بر حفظ زنان دربرابر نا محرم تاکيد دارد در سوره احزاب آيه 59 مي فرمايد:
"اى پيامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: جلبابها [روسرى ‏هاى بلند] خود را بر خويش فروافكنند، اين كار براى اينكه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگيرند بهتر است (و اگر تا كنون خطا و كوتاهى از آنها سر زده توبه كنند) خداوند همواره آمرزنده رحيم است."
وانگهي اگر کسي مسلمان باشد و دستورات پيامبر خاتم را در زمينه حجاب خوانده باشد قطعا نبايد اينگونه سخن بگويد .
حضرت رسول اکرم (ص): يکي از گروهي که وارد جهنم مي شوند زنان بدحجابي هستند که براي فتنه و فريب مردان خود را آرايش و زينت مي کنند. ( کنزالعمال، ج 16، ص 383 )
در جايي ديگر رسول خدا صلي اله عليه واله فرمودند: هر زني که به خداوند سبحان و روز قيامت ايمان دارد زينتش را براي غير شوهرش آشکار نمي‌کند و همچنين موي سر و مچ خود را نمايان نمي‌سازد و هر زني که اين کارها را براي غيرشوهرش انجام دهد دين خود را فاسد کرده و خداوند را نسبت به خود خشمگين کرده است. (مستدرک حاکم، ج 2 ،ص549)
منظور خانم سوقي از حجاب اجباري چيست ؟
يعني اينکه امروز کسي ايشان را اجبار کرده که حجاب داشته باشد ؟ يعني اينکه اگر قانون جمهوري اسلامي بگويد حجاب اختياري است ايشان و کساني که مثل وي فکر مي کنند بايد حجاب را از رو سرشان بردارند و در ملا عام به نافرماني با خدا و پيامبر اکرم (ص) بپردازند.
آيا واقعا بايد به جمهوري اسلامي به دليل اينکه قانون خداوند را جاري مي کند هجمه کنيم، آيا به صرف چند تا بي نماز بايد درب مسجد بسته شود؟
اين فعال سياسي زن با وقاحت تمام موضوع طلاق ، فحشا و فساد و ... را به حجاب ربط داده و معتقد است طي 40 سال گذشته اگر بحث حجاب نبود اين همه مشکل نداشتيم ، چطور مي توانيد اين موضوع را اثبات کنيد ؟ با کدام ادله "شرعي" و "عرفي" و "علمي" به چنين موضوعي مي پردازيد. آمارهاي فساد و فحشا و طلاق در جوامع لاييک که بي حجاب هستند را چگونه توجيح مي کنيد؟!!.
در بحث فساد و فحشا تمام نظرسنجي ها فقر را مهمترين عامل مي دانند و طلاق نيز مهمترين عاملش عدم درک مشترک نسل جوان از يکديگر است که در اثر گسترش تکنولوژي و ماهواره ها دچار تناقض هاي مشترک و تنوع هاي مختلف شده است و اين هم ربطي به حجاب ندارد.
جسارت اين فرد تا حدي است که معتقد است در خصوص حجاب بايد همه پرسي شود ، ما هم با شما موافقيم ولي اگر روز بعد از همه پرسي مشخص شد که بيش از 50 درصد مردم ايران با حجاب موافقند حاضريد با کساني که روسري بر سر چوب مي کنند و بر سر ترانس هاي برق مي روند تا علم بي غيرتي شان را نزد ملت جار بزنند سخت ترين قانون و حدود الهي اجرا شود؟
شما پاي صحبتهاي چون فعالي سياسي نشسته ايد و فکر مي کنيد که بخاطر شانتاژ تبليغاتي روي يک موضوع، حتما همه ملت ايران با اين موضوع موافقتند مثل آن خانم ساده لوح که مي گفت فلان کانديداي رياست جمهوري چون داماد لر هاست قطعا لرها به او راي مي دهند.
آيا مشکل امروز جامعه ما حجاب است يا بي عرضگي، ثروت هاي نجومي و رانت خواري دولتمرداني که نمي توانند براي رفع مشکلاتي چون بيکاري ، تورم و گراني برنامه ريزي کنند؟ آدرس غلط ندهيد و با اين فرافکني ها براي اين جريان سياسي خاص تنفس مصنوعي ايجاد نکنيد که ديگر کار از کار گذشته و اين حنا ديگر رنگي ندارد .../گلستان ما


نسخه چاپي ارسال به دوستان