جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1396/12/22 -    

 ائمه جمعه استان مطرح کردند؛
 تفکر غربي بدنبال بي حجابي درجامعه اسلامي  

ائمه جمعه استان گلستان در خطبه هاي نماز جمعه ضمن دعوت به نيکوکاري و تهذيب نفس مطرح شدن بحث "حجاب اجباري" را در راستاي برنامه غرب براي تغيير الگوي فرهنگي در ايران اسلامي دانستند.
امام جمعه آزادشهر: کساني که حجاب را اختياري مي دانند، ديندار نيستند
حجت الاسلام والمسلمين عين ا... شهابي امام جمعه و خطيب آزادشهر بعد از دعوت نفس خود و مومنان به تقواي الهي و تبريک تولد حضرت فاطمه الزهرا (س) و روز مادر، اظهار کرد: انصافا خانواده فاطمي ، موفق ترين خانواده ها است. آن خانواده اي که خط و مشي زندگي خانواده حضرت فاطمه (س) را در پيش بگيرند بطور حتم زندگي خوبي خواهند داشت.
وي تصريح کرد: زني با شاخصه هاي حضرت زهرا بايد الگوي زنان باشد، نه زنان غربي که در شبکه هاي ماهواره اي به عنوان ابزار از آنها استفاده مي کنند. شرافت و کرامت زنان را واقعا نابود کردند. در مسائل صنعتي ، در کارهاي سخت، ارزانترين نيرو، نيروي زن بوده و بدترين استفاده را از آنها مي کنند. اين تساوي و عدالت است! اينها را دين ما قبول ندارد.
حجت الاسلام شهابي ادامه داد: اسلام تعالي ، ترقي و عزت زن را مي خواهد. روش و رفتاري که غربي ها دارند کاملا مردود است. امروز اگر جايگاه و شرافت زن لکه دار شده است، بطور حتم بخاطر فرهنگ غلط غربي است.
وي اظهار کرد: متاسفانه عده اي مي آيند در تولد حضرت زهرا (س) به بزن و بکوب و رقص و آوازه خواني مي پردازند و در شبکه هاي مجازي پخش کرده و به آن افتخار مي کنند و بي حجابي را تبليغ مي کنند، مسئولين فرهنگي کجا هستند؟!.
امام جمعه آزادشهر افزود : ما بايد در اين روز نکته هاي آموزنده اي از زندگي حضرت زهرا را به بانوانمان ياد بدهيم و زندگي فاطمي را تبليغ کنيم، نه تبليغ فرهنگ غلط غربي که جز تزلزل ارزش و جايگاه زن نتيجه اي نداشته وندارد.
خطيب جمعه آزادشهر خاطرنشان کرد: اين انقلاب ثمره خون شهيدان است. آخرين شهيد ما ، شهيد مدافع وطن شهيد حداديان که به تازگي در خيابان هاي تهران و در ملاء عام ميله آهني در چشمش فرو کردند و به بدترين شکل شهيدش کردند. بعد از اين قصه بعد بيايم اين کارها و اين برنامه ها را اجرا کنيم!
حجت الاسلام شهابي بيان داشت: متاسفانه عده اي مي آيند مطرح مي کنند که حجاب اجباري نبوده و اختياري بوده است. حجاب رکن دين است و نبايد بگذاريم عده اي بياييند رکن ديني ما را لکه دار کنند.
وي ادامه داد: امروز خانم ها بايد به هوش باشند و به جوش بيايند و مشت محکم بر دهن اين آدم ها بزنند. آنها که اهل قلم هستند بروند در رسانه ها فعاليت کنند و نگذارند تا پرده دري کنند و حجب و حيا را از بين ببرند.
امام جمعه آزادشهر تاکيد کرد: کساني که حرف از اختياري بودن حجاب مي زنند، ديندار نيستند، زيرا خانواده ديندار از مسئله حجاب دفاع مي کند.
امام جمعه بندرترکمن: عدالت جنسيتي خلاف دستور اسلام است
محمدصالح منصوري در خطبه هاي نماز جمعه با تبريک ميلاد پر برکت حضرت زهرا(س) اظهارداشت: مقام مادر و زن در ايات و روايات بالاتر از مقام پدر است لذا احترام به جايگاه والاي زنان مهمترين وظيفه انسان است.
امام جمعه بندرترکمن با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري درخصوص شخصيت زن و تفاوت هاي بزرگ زن اسلامي و زن غربي و مساله عدالت جنسيتي که از سوي عده اي غرب زده مطرح شده، افزود:عدالت جنسيتي خلاف دستور اسلام است چرا که خداوند متعال وظايفي را خاصه زنان و وظايفي را خاصه مردان قرار داده است و اين به معني مساوي بودن آنان نيست.
وي تصريح کرد: عدالت جنسيتي بيراهه اي است که در تفکرات اسلام ناب محمدي جايگاهي ندارد.
منصوري ادامه داد:حجاب مصونيت است نه محدوديت ،مصونيتي که براي حفظ جايگاه زنان است لذا تاکيد شهدا نيز بر حفظ حجاب است.
امام جمعه بندرترکمن با اشاره به مساله حجاب اجباري که اخيرا توسط عده اي از روشنفکرنماها مطرح شده، بيان کرد: دشمنان اسلام چهل سال است که عليه انقلاب ما هجمه کردند اما اين درخت تنومند روز به روز رشدش بيشتر شده است. اين درحالي است که شهيد رجايي در دوران خود طي حکمي با دو خط جلوي بي حجابي را گرفت.
خطيب جمعه بندرترکمن با اشاره به مسايل اخير برج ميلاد وبرگزاري مراسم گراميداشت روز زن با هزينه بيت المال و رقص دختران عنوان کرد: آيا اين مراسم به مناسبت گراميداشت حضرت زهرا(س)بود؟! آيا در اين جشن بايد مسايل الگو بودن حضرت زهرا را بيان کرد ويا به صورت آن حضرت سيلي زد؟! آيا رقص در اسلام حرام هست يا نيست؟!
وي ادامه داد:شهردار تهران به جاي اينکه از شهدا دفاع کند با وقاحت تمام گفت اين دختران رقصنده بچه بودند! با اين وضعيت چه فرقي ميان مسئول اين زمان و زمان طاغوت وجود دارد؟! آنان دنبال حرام بودند واينان نيز همان کار را مي کنند.
حجت الاسلام منصوري با انتقاد به نامگذاري خيابان کارگر شمالي به نام مصدق اعلام کرد:گاهي اوقات برخي شخصيت هاي به درستي معرفي نمي شوند و بعدا عواقبي را موجب مي شوند، طبق بيانات امام خميني(ره) مصدق مسلمان نبود و از انگلستان وکشورهاي بيگانه حمايت مي کرد همچنين آيت اله مدرس نيز مصدق را انسان فريبکاري مي داند حال چگونه بايد نام خيابان بزرگي را به اين شخصيت اختصاص داد؟
امام جمعه بندرترکمن با اشاره به بيانات دکتر روحاني در مورد اينکه هرکسي مخالف است بي عقل است، اضافه کرد: آقاي روحاني شما در مراسم تحليف خود قسم خورديد جلوي منتقدين خود را نگيريد آنوقت مي گوييد هرکسي مخالف است بي عقل است؟! آنوقت اينان بي عقلند؟!
وي افزود: در سال اقتصادمقاومتي وتوليد داخلي چرا بايد از تخمه وگردو تا کودانساني را از خارج وارد کشور کنيد آيا اين به معناي عمل به توليد داخلي و ترويج اقتصاد مقاومتي است؟! آنوقت به انقلابي ها ومتدينين بي عقل مي گوييد؟
خطيب جمعه بندرترکمن با اشاره به سخنان روحاني که نگذاريم بداخلاقي در جامعه رسوخ کند، خاطرنشان کرد: در صحبتهاي شما تنش وجود دارد صحبت هاي آقاي جهانگيري اکثرا تنش زاست و مسلمانان را هدف گرفته است شما بايد رعايت اخلاق کنيد.
وي يادآورشد: مسولين بيشتر به قضايا توجه کنند و به دنبال جوسازي و حاشيه نباشند چرا که دشمنان ما به دنبال حاشيه وجوسازي هاي دامنه دار هستند تا نظام اسلامي را ساقط کنند.
امام جمعه موقت گرگان: در شرايط بداقتصادي نيازمندان جامعه را فراموش نکنيد
"حجت السلام محمد قاسم ليواني" امام جمعه موقت شهر گرگان در خطبه هاي اين هفته خطاب به مردم و نمازگزاران گفت: نيازمندان و محرومان را در آستانه نوروز فراموش نکنيم.
وي افزود: مبادا در اين برهه و شرايط بد اقتصادي، نيازمندان و محرومان جامعه را فراموش نماييم و دست ياري به سوي آنها دراز نکنيم/ آنها نيازمند محبت و کمک ما در اين شرايط هستند.
"ليواني" تصريح کرد: کمک کردن و بر طرف کردن مشکل برادر و خواهر مسلمان، پاداشي گرانقدر در نزد پروردگار براي باقي الصالحات خواهد گذاشت و چه بسا در اين شرايط کمک به نيازمندان را به فراموشي نسپاريم.
امام جمعه موقت شهر گرگان در ادامه خطبه هاي خود تاکيد کرد: مردم عزيز گلستاني، احسان و نيکوکاري را در اين ايام پايان سال مورد توجه قرار دهند چه بسا کمک به نيازمندان بارها از سوي پيامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار مورد تاکيد قرار گرفت.
وي در ادامه سخنان خود اشاره اي هم به وضعيت کاشت درخت در استان گلستان پرداخت و افزود: نبايد انتظار داشته باشيم فقط دولت به فکر درختکاري باشد بلکه بايد خود جامعه نيز در حد توان به اين مهم توجه کنند.
"ليواني در پايان خطبه هاي خود هشداري هم به مسئولين گلستان داشت و خاطر نشان کرد: استفاده بي رويه از آب هاي زير زميني در گلستان، اين استان زيبا را به خوزستان ديگري بدل خواهد کرد و ما نيز در شمال کشور ميزبان ريزگرد ها خواهيم بود.
امام جمعه انبارالوم: بحث "حجاب اجباري" در راستاي برنامه هاي دشمنان در تغيير الگوهاي فرهنگي است
حجت الاسلام حاج محمد شيخي امام جمعه تشييع انبارالوم آق قلا در خطبه هاي نماز جمعه اين شهر ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعايت تقواي الهي در تمامي امور ، سالروز ميلاد با سعادت حضرت فاطمه (س) را تبريک گفته و ضمن بيان احاديث و رواياتي در وصف مقام و منزلت زن از ديدگاه اسلام ، و جايگاه رفيع حضرت فاطمه (س) ، گفت : افرادي که در کشور بحث "حجاب اجباري" را مطرح مي کنند و حتّي بعضي از مسئولين نيز با آنان همراهي مي کنند ؛ تلاش دارند که الگوي نامناسبي را به زنان و دختران جامعهء ما معرفي کنند. اين مسئوليني که از اين ماجراي "حجاب اجباري" صحبت مي کنند؛ چرا بجاي رسيدگي به مشکلات مردم و وضعيّت اقتصاد و معيشت مردم ، دنبال بيان مطالب و مواضعي هستند که با احکام دين اسلام مغايرت دارد؟! امام جمعه تشييع انبارالوم خاطر نشان کرد : اين کار در راستاي برنامه هاي آمريکا و انگليس و کشورهاي است که دنبال تغيير فرهنگ و الگوهاي فرهنگي در ايران هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان