جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1396/12/22 -    

 کارشناس مسائل سياسي:
 طرح اعاده اموال نامشروع مسوولان به بيت‌المال منطبق بر سيره علوي است 

مهدي باقريان: کارشناس مسائل سياسي و فرهنگي استان با اشاره به سيره اميرالمومنين (ع) در دوران حکومت خود و بازگرداندن بيت‌المال به خزانه مسلمين، گفت: طرح اعاده اموال نامشروع مسوولان به بيت‌المال منطبق بر سيره علوي است.
حسين کريمي‌اول با اشاره به ارائه طرحي از سوي برخي نمايندگان در مجلس شوراي اسلامي با عنوان طرح «اعاده امول نامشروع مسوولان به بيت المال»، اظهار کرد: اين طرح در مجلسي که متعلق به نظام اسلامي است بسيار با وجاهت و مويد اين نکته است که يک فرد مسوول در جمهوري اسلامي اگر نيت و دستش در دوران خدمت پاک بوده است ثروت‌هاي هنگفت و نجومي را چگونه به دست آورده و نسبت به توصيه‌هاي امام و رهبري و آرمان انقلاب مبني بر عدم اشرافي گري پاسخگو باشند.
وي با بيان اينکه در طول سالهاي پس از انقلاب برخي افراد با سو استفاده از اعتماد نظام جمهوري اسلامي در مسووليت‌هاي شغلي خود، سرمايه‌هاي انقلاب را به سوي خود کشانده‌اند، افزود: اين اتفاق و جمع‌آوري ثروت در شان يک مسوول در جمهوري اسلامي و مطابق با معيارهاي تبيين شده توسط رهبر معظم انقلاب و امام راحل است.
کارشناس مسائل سياسي و فرهنگي استان گلستان با تاکيد بر اينکه يک مسوول در نظام جمهوري اسلامي نمي‌تواند زندگي تشکيل دهد که رنگ و بوي اشرافي‌گري داشته باشد، خاطرنشان کرد: مولا علي (ع) در زمان حکومت کوتاه خود بارها تاکيد کرد که اگر کسي ذره‌اي از بيت‌المال را برداشته، حتي اگر آن را در کابين زنان خود کرده باشد به بيت‌المال باز مي‌گردانم که اين يعني ارائه طرح اعاده اموال نامشروع مسوولان به بيت‌المال دقيقا منطبق بر سيره علوي است.
کريمي‌اول با اشاره به برخي مشکلات جدي مردم در شرايط اخير به ويژه بيکاري و مشکلات معيشتي و اقتصادي تاکيد کرد: اين انساني نيست که در چنين شرايطي برخي افراد با دهن‌کجي به مردمي که جان و مال و فرزندانشان را براي بقاي اين انقلاب فدا کرده‌اند به خوي اشرافي‌گري روي بياورند.
وي با اشاره به اينکه جاي تعجب دارد که برخي از نمايندگان از امضاي اين طرح امتناع کرده‌اند، ادامه داد: اين اتفاق با سخنان امام راحل که يک تار موي کوخ‌نشينان را با هزاران کاخ‌نشين عوض نمي‌کنم در تضاد بوده و مشخص است که برخي به دنبال حمايت از اشرافي‌گري هستد.
کارشناس مسائل سياسي و فرهنگي استان گلستان با بيان اينکه اگر اين طرح به مرحله نهايي رسيده و مورد تصويب نمايندگان قرار بگيرد بدون ترديد مردم را بيش از پيش اميدوار خواهد کرد، گفت: نمايندگان محترم بايد بدانند که اگر اين‌گونه طرح‌ها در مجلس راي نياورد مردم به ارکان و قواي مختلف نظام بي‌اعتماد مي‌شوند.
کريمي‌اول با تاکيد بر اينکه مجلس بايد ثابت کند که در پاسداري از انقلاب با هيچ گروهي تعارف ندارد، اضافه کرد: اميدواريم اين طرح در صحن علني مجلس با اکثريت آرا تصويب شده و تبليغات مخرب دشمن مبني بر اختلاف طبقاتي و مقايسه اجراي قانون ميان مردم مستضعف و مسوولان را نيز با هوشمندي نمايندگان مجلس تخريب کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان