جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1396/12/22 -    

 ارمغان خير گنبدي؛
 آزادي محبوسان جرائم نقدي در آستانه سال نو 

فاطمه روزخوش: در آستانه سال نو در حرکتي انسان دوستانه به همت و همکاري رياست دادگستري گنبدکاووس و خير نيکوکار گنبدي 210 نفر شاکيان و متهمين مالي با حضور در محل نمازخانه دادگستري اين شهرستان جهت جلب رضايت و پرداخت بدهي شان اعلام آمادگي نمودند.
عابدي رياست دادگستري گنبدکاووس در گفتگو با نشريه پژواک سخن گفت: شعبه صلح و سازش گنبدکاووس سالانه 2600 پرونده را پذيراست که از اين تعداد 1400 فقره به صلح و سازش مختومه مي شود.
وي افزود: در آستانه سال نو در حرکتي خدا پسندانه از سوي خير نيکوکار گنبدي فراخواني در جهت کمک به گرفتاران جرائم مالي اعلام گرديد که خوشبختانه با پا درمياني دستگاه قضايي و همکاري شاکيان برخي طلبکاران با بخشش مبالغي از طلب شان به مختومه نمودن پرونده ها و در اصل به مختومه نمودن حبس بدهکاران کمک نمودند.
حاج محمد شهرکي عضو شوراي حل اختلاف گنبدکاووس نيز در اين گفتگو گفت: به کمک و لطف خداوند و همکاري شاکيان پرونده، مصمم هستيم تا کل پرونده هايي که افراد به خاطر بدهي هاي غير عمد در زندان بسر مي برند را مختومه نمائيم و خوشبختانه تا کنون نيز بخش زيادي با موفقيت مرتفع شده و به خاطر تعداد زياد اين پرونده ها روزانه 20 پرونده را در دست اقدام داريم و پيش بيني مي شود تا قبل از سال نو 95 درصد افراد با خوشحالي عيد امسال را در کنار خانواده بسر برند.
شهرکي گفت: 5 درصد اين افراد کساني هستند که به خاطر جرائم ديگري پرونده دارند و قانون براي آنان تکليف تحمل حبس را مشخص نموده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان