جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1396/12/22 -    

 خلع يد 8 هزار مترمربع اراضي جنگلي و مرتع در شهرستان آزادشهر 

رئيس منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان آزادشهر گفت: امسال تاکنون 5 هزار و 977 مترمربع اراضي جنگلي و 2هزار و 920 مترمربع مرتع در شهرستان آزادشهر خلع يد شده است.
جلال عجم در نشست خبري به مناسبت هفته منابع طبيعي اظهار داشت: توزيع بيش از 21 هزار اصله نهال گل‌محمدي در 6.5 هکتار در روستاهاي طرح ترسيب کربن باهدف توانمندسازي جوامع محلي و اقتصاد خانوارهاي روستاييان تحت پوشش اين طرح اجرا شده است.
وي افزود: در بخش اقدامات فيزيکي نيز احداث سازه حفاظتي سنگي ملاتي با اعتباري بالغ بر 270 ميليون تومان و نيز گابيون‌بندي ديواره حفاظتي با اعتبار 220ميليون تومان باهدف ثبات روستاهاي در معرض کوچ قشلاق بخش چشمه‌ساران و در بخش بيولوژيکي توزيع 2 تن بذر يونجه، 20 کيلوگرم بذر گل‌گاوزبان بين 6 ر وستاي تحت پوشش طرح ترسيب کربن در اين شهرستان در سال‌جاري اجرا شد.
رئيس منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان آزادشهر از خلع يد 5 هزار و 977 مترمربع اراضي جنگلي و 2هزارو 920 مترمربع در سال‌جاري خبر داد و تصريح کرد: در اين زمينه 60 فقره پرونده در حال رسيدگي داريم که 25 فقره آن مربوط به چراي غيرمجاز است.
عجم اظهار کرد: طرح ترسيب کربن با هدف صيانت از منابع طبيعي در 6 روستاي کاشيدار، نراب، وامنان، خوش ييلاق و تيل آباد به صورت پايلوت استاني در حال اجراست.وي گفت: کاهش گازهاي گلخانه‌اي, حفاظت و احياء منابع طبيعي با شاخص توسعه انساني با مشارکت جوامع محلي از اهداف اين طرح است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان