جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1397/02/18 -    

 ايستگاه بالگرد براي مهار آتش‌سوزي در پارک ملي گلستان مستقر مي‌شود 

استاندار گلستان در نخستين جلسه شوراي راهبردي پارک ملي گلستان در ساختمان اداري پارک ملي گلستان گفت: يکي از معضلات موجود در پارک ملي گلستان، وقوع آتش‌سوزي‌هاي مختلف در طول سال است که براي مهار آن در شوراي راهبردي تصميم گرفته شد، تا ايستگاه موقت و در نهايت تجهيز پارک ملي به بالگرد انجام شود.
سيد مناف هاشمي داشت: امروز معاون رئيس جمهور و معاون سازمان برنامه‌ريزي کشور به همراه ديگر مسئولان کشوري و مسئولان استان خراسان شمالي از پارک ملي گلستان بازديد و در همين پارک، نخستين شوراي راهبردي پارک ملي گلستان را برگزار کردند.
وي افزود: تصميمات خوبي در نخستين جلسه شوراي راهبردي با حضور تشکل‌هاي مردمي و مسئولان 2 استان خراسان شمالي و گلستان گرفته شد و حدود 5 مورد اولويت و جز مصوبات اين جلسه بود.
استاندار گلستان تصريح کرد: مهم‌ترين تصميمي که در اين جلسه گرفته شد، تهيه طرح جامع بر اي 92 هزار هکتار از منابع ملي و طبيعي پارک ملي در همه ابعاد اجتماعي، گونه‌هاي جانوري، گياهي و نحوه مديريت آن بود و اعتبارات طراحي اين طرح با سازمان مديريت و برنامه موافقت شد.
هاشمي تاکيد کرد: تا آماده شدن اين طرح و اجراي آن، يکسري اقدامات ميان مدت و کوتاه مدت براي حفظ شرايط موجود از محل اعتبارات استاني، استان‌هاي خراسان شمالي و گلستان و سازمان محيط زيست و برنامه و بودجه صورت خواهد گرفت.
وي يادآور شد: استقلال پارک ملي گلستان در بين 3 استان مورد تاکيد و تائيد است و همه با هم به عنوان اعضاي هيئت امناء و سازمان محيط زيست براي حفظ و حراست پارک ملي گلستان بايد در کنار هم باشيم.
استاندار گلستان اظهار کرد: يکي از معضلات ما، آتش‌سوزي پارک ملي گلستان و جنگل هاي اطراف است و بنا شد در حال حاضر يک ايستگاه موقت براي مهار آتش‌سوزي در پارک ملي گلستان جانمايي شود و امکانات اوليه توسط 2 استان خراسان شمالي و گلستان فراهم شود و کمک‌هاي عميق‌تر، مانند استقرار هلي‌کوپتر در اين پارک توسط سازمان حفاظت محيط زيست کشور انجام شود.
هاشمي تصريح کرد: اتفاق مهمي که در حوزه مديريت اين پارک افتاده، در 60 سال گذشته بي‌سابقه و متفاوت بوده و اين پارک تاکنون به اين نحو مديريت نشده و اميد داريم با مشارکت همه و اعتبارات استاني و کشوري و حتي بخش خصوصي، که قسمتي از پارک قابل استفاده در حوزه گردشگري باشد، بتوانيم در راستاي توسعه پايدار پارک ملي گلستان قدم برداريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان