جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1397/02/18 -    

 حسين شريعتمداري:
 مگر برجامي باقي مانده که براي خروج از آن استخاره مي‌کنند؟ 

مديرمسئول روزنامه کيهان گفت: ترامپ در پي آن است که محدودسازي برنامه موشکي کشورمان و دست‌کشيدن از حضورمان در منطقه را نيز به برجام اضافه کند و نه اينکه برجام را کنار بگذارد!
حسين شريعتمداري، مدير مسئول روزنامه کيهان با اشاره به مباحث مطرح شده درباره احتمال خروج ترامپ از برجام در 22 ارديبهشت ماه و شيوه برخورد ايران با اين مسئله گفت: دوستان ما از کدام برجام سخن مي‌گويند؟ مگر برجامي مانده است که سخن از خروج يا ماندن در آن مطرح باشد؟
وي با تاکيد بر اينکه در مثل مناقشه نيست، گفت: به شخصي خبر دادند که پدرت فوت کرده است! گفت: راستش را بگوئيد! حتما اتفاق ناگواري افتاده که نمي‌خواهيد به من بگوئيد! گفتند مرد حسابي مي‌خواستي چه اتفاق ديگري بيفتد که ناگوارتر از فوت پدرت باشد؟! آمريکا با زيرپا گذاشتن تعهدات خود مدت‌هاست که برجام را نابود کرده و مسئولان هسته‌اي کشورمان هنوز در اين ترديد به سر مي‌برند که از برجام خارج بشوند يا نشوند؟! و توضيح نمي‌دهند مگر برجامي وجود دارد که درباره خروج يا باقي‌ماندن در آن استخاره مي‌کنند؟
شريعتمداري گفت: اساس مذاکرات که برجام حاصل و خروجي آن است براي لغو تحريم‌ها بود که نه فقط لغو نشده بلکه ده‌ها تحريم ديگر هم به آن اضافه شده است بنابراين معلوم نيست آقايان انتظار دارند چه اتفاق ديگري بيفتد که برجام را از بين رفته بدانند؟! اوباما به گفته خودش با غلاف اسلحه و بدون شليک حتي يگ گلوله، برنامه هسته اي ما را از بين برد و حالا ترامپ با پوسته برجام، مسئولان زود باور ما را تهديد مي‌کند که برنامه موشکي خود را متوقف کنيد!
وي افزود; ترامپ در پي آن است که محدودسازي برنامه موشکي کشورمان و دست‌کشيدن از حضورمان در منطقه را نيز به برجام اضافه کند و نه اينکه برجام را کنار بگذارد! زيرا برجام به همان اندازه که براي ما فاجعه بوده، براي آمريکا يک دستاورد طلائي و پر سود است و آمريکا هرگز حاضر نيست اين امتياز بزرگ را که مفت و مجاني به دست آورده است از دست بدهد! آنچه ترامپ مي‌خواهد و اروپا در نقش پليس خوب! براي او پادوئي مي‌کند، در يک کلمه آن است که جمهوري اسلامي دست به خودکشي بزند! چرا که توان موشکي ما سد مستحکمي در مقابل کينه‌توزي دشمنان است، دشمناني که تا کنون از تمامي اهرم‌ها براي نابودي‌مان استفاده کرده و مي‌کنند.
مدير مسئول کيهان گفت: از سوي ديگر با حضورمان در منطقه و حمايت از جبهه مقاومت، عقبه‌هاي استراتژيک آمريکا و اروپا را تسخير کرده‌ايم تا آنجا که امروزه، آمريکا و اروپا در غرب آسيا سلطه قبلي خود را از دست داده‌اند و اکنون نه فقط نيروهايشان در منطقه بلکه حاکمان دست‌نشانده آنها در غرب آسيا نيز به گروگان‌هايي در دست ما تبديل شده‌اند.
شريعتمداري در ادامه گفت: کاش برخي از مسئولان کشورمان ازجايگاه مقتدرانه ايران اسلامي در منطقه با خبر بودند و فريب قمپزهاي آمريکا و متحدانش را نمي‌خوردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان