جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1397/02/18 -    

 مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گلستان:
 گلستان در حوزه گردشگري رتبه برتر کشور را کسب کرد 

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان گفت: گلستان جزو استان‌هاي برتر در حوزه گردشگري در سال 1397 انتخاب شد.
ابراهيم کريمي در جلسه شوراي اداري استان گلستان که با حضور عيسي کلانتري رئيس سازمان حفاظت محيط زيست کشور برگزار شد، اظهار کرد: نوروز امسال براي استان گلستان متفاوت بود و نتايج خوبي براي استان به دنبال داشت.
وي از رشد 60 درصدي اقامت در استان گلستان خبر داد و تصريح کرد: در سال 1397 با يک ميليون و 670 هزار نفر شاهد رشد 60 درصدي اقامت در استان گلستان بوديم.
مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان با اشاره به وضعيت شهرستان‌ها از لحاظ اقامت و بازديد افزود: گرگان رتبه نخست را در اقامت به دست آورد و شهرستان‌هاي گاليکش و علي‌آبادکتول در رتبه‌هاي بعدي قرار گرفتند.
کريمي گفت: در حوزه بازديد گردشگران از شهرستان‌هاي مختلف استان، علي‌آبادکتول با 2 ميليون و 251 هزار نفر رتبه نخست را داشت و شهرستان‌هاي بندرترکمن و گاليکش در رتبه‌هاي بعدي قرار گرفتند.
وي با اشاره به مشکلات زيست محيطي استان بيان کرد: پروژه آشوراده به نتيجه رسيد اما منتظر اعلام نظر کميته طبيعت‌گردي هستيم که به تصويب برسد.
مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان در خصوص پروژه آسماني کرانه درياي خزر بيان کرد: مساحت اين پروژه 197 هکتار است اين پروژه 500 نفر اشتغالزايي دارد و سرمايه‌گذاري آن بالغ بر 200 ميليون دلار است.
کريمي بيان کرد: اختلاف محيط زيست مازندران و گلستان در حريم محيط زيستي وجود دارد قبلا 65 متر مصوب شده بود که اکنون 350 متر مصوب شده است اگر اين روند ادامه پيدا کند امکان اجراي اين پروژه وجود نخواهد داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان