جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1397/02/18 -    

 مدير مخابرات منطقه گلستان:
 سرانه مصرف اينترنت در گلستان از متوسط کشوري بالاتر است 

مدير مخابرات منطقه گلستان با بيان اين مطلب که طي 2 سال اخير و 17 هزار مشترک جديد اضافه شده است اظهار کرد: سرانه مصرف اينترنت در استان گلستان از متوسط کشوري بالاتر است و در حال حاضر در مجموع 105 ترابايت مصرف اينترنت ثابت و همراه از اپراتور همراه اول و مخابرات است که اين مي تواند يک فرصت و تهديد و آمار خوبي براي مديران استاني باشد.
غلامعلي شهمرادي" مدير مخابرات منطقه گلستان در در ديدار با اعضاي شوراي مديران مخابرات منطقه گلستان از افزايش تعداد سايت هاي تلفن همراه (3Gو4G) از 140 سايت به 547 و احداث 50 سايت جهت تکميل پوشش آنتن دهي موبايل شهرها و روستاها خبر داد و گفت: در طي دو سال گذشته، تعداد مشترکين همراه از يک ميليون و 120 هزار مشترک به يک ميليون و 470 هزار مشترک افزايش يافته است.
وي افزود: تمام شهرهاي استان و يکهزار روستاي استان 700 روستا از اينترنت ثابت و موبايل مخابرات بهره مندند.
به گفته "شهمرادي" سرانه مصرف اينترنت در استان از متوسط کشوري بالاتر است و در حال حاضر در مجموع 105 ترابايت مصرف اينترنت ثابت و همراه از اپراتور همراه اول و مخابرات است که اين مي تواند يک فرصت و تهديد و آمار خوبي براي مديران استاني باشد.
مدير مخابرات منطقه گلستان؛ تصريح کرد: در زمينه تلفن ثابت، رشد شاخص را داشتيم که 42 هزار منصوبه جديد طي 2 سال اخير و 17 هزار مشترک جديد اضافه شد و ضريب نفوذ تلفن 2 درصد رشد داشته ايم.
300 مشترک فعال" FTTH "در شهر گرگان و گنبد وجود دارد
وي از آغاز طرح هاي ملي در استان خبرداد و افزود: از جمله طرح هاي ملي فيبر رساني بود که استراتژي تعريف شد. وآن ارتباط با مشترکين و رساندن فيبر نوري به منازل مردم بود که در اين زمينه طرح کليدي "FTTH" در استان اجرا شد. در حال حاضر براي بيش از 25 هزار مشترک در گرگان و گنبد ظرفيت سازي شد و اين امکان براي شهروندان فراهم شد که بجاي زوج سيم مسي در منازل ، فيبر نوري داشته باشند.
"شهمرادي"عنوان کرد: از اواخر سال گذشته که کار بهره برداري اين طرح آغاز شد در حال حاضر 300 مشترک فعال" FTTH " در شهر گرگان و گنبد داريم.
مدير مخابرات منطقه گلستان خاطر نشان کرد: از ديگر افتخارات مخابرت منطقه گلستان، همکاري دو سويه با استانداري گلستان در زمينه فراهم کردن بستر شبکه دولت که در حال حاضر 50 دستگاه اجرايي به فيبر نوري متصل شدند که يک تعداد از دستگاهها مانده است که با مصوبه جديد و مساعدتي که خواهيم گرفت تلاش مي شود طي نيمه اول سالجاري توسط همکاران مخابرات و استانداري اين طرح را تکميل و جزو استانهاي باشيم که در کوتاهترين زمان کار را به سرانجام برسانيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان