جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1397/02/18 -    

 سرپرست جمعيت هلال احمر گلستان خبر داد:
 فعاليت 10 شعبه هلال احمر در استان 

زهره پوررضا:
سرپرست جمعيت هلال احمر گلستان گفت: 10 شعبه هلال احمر در استان فعال هستند و پيگير افتتاح دو دفتر نمايندگي در شهرهاي گميشان و مراوه‌تپه نيز هستيم.
محمدعلي هروي در نشست خبري با اصحاب رسانه با بيان اين که شعار " همه جا براي همه" شعاري است که امسال هلال احمر به آن پرداخته است، اظهار داشت: رويکرد امسال هلال احمر تعامل با ديگر سازمان‌ها به خصوص سازمان‌هاي مرتبط با حوزه امداد و نجات است.
وي ضمن تشريح برنامه‌هاي هفته هلال ادامه داد: اعزام 80 امدادگر و نجاتگر جمعيت هلال احمر استان به مشهد مقدس، افتتاح مرکز بينايي سنجي هلال احمر استان، سخنراني در خطبه هاي نماز جمعه، برگزاري المپياد جوانان، برگزاري گردهمايي معاونت‌هاي هلال‌احمر، برپايي اردوي « ايران، اي مرز پرگوهر»، اعزام کاروان سلامت با محوريت ارائه خدمات درماني فوق تخصصي، تخصصي و عمومي به بيماران در روستاي فارسيان شهرستان آزادشهر از جمله برنامه‌هاي هلال احمر در هفته هلال است.
همچنين نواخته‌شدن زنگ امداد در مدارس استان با حضور مربيان هلال احمر، اهدا خون توسط کارکنان جمعيت هلال احمر استان، اجراي طرح نيابت با محور رسيدگي به مشکلات و امور سالمندان و افراد نيازمند، غبارروبي مزار شهدا، برپايي چادر آموزش در سطح شهرهاي استان، افتتاح مرکز بينايي‌سنجي شهرستان بندرگز، برپايي نمايشگاه عکس با رويکرد خدمات هلال‌احمر، تجهيز مرکز فيزيوتراپي مينودشت و گسترش مراکز توانبخشي از ديگر برنامه هاي اين هفته در استان است.
هروي با بيان اين که 13 پايگاه امداد و نجات، يک پايگاه دريايي و دو پايگاه کوهستان در استان وجود دارد، افزود: يک مرکز آموزش و نگهداري سگ نجات با دو قلاده سگ و يک پايگاه هوايي که بالگرد امداد و نجات هلال احمر به صورت مشترک با استان مازندران در استان فعال است.
سرپرست جمعيت هلال احمر گلستان از اجرايي شدن مانورهاي آمادگي هلال احمر در هفته هلال خبر داد و افزود: از امدادگران و داوطلبان فعال در طرح نوروزي تجليل مي شود و درجه ايثارگر که بالاترين درجه به امدادگران در هلال احمر است به 30 داوطلب جمعيت هلال احمر استان طي مراسمي اعطا خواهد شد.
وي اضافه کرد: نمايشگاه دستاوردهاي هلال احمر گلستان نيز روز يکشنبه 16 ارديبهشت ماه جاري مقابل پارک شهر گرگان افتتاح شد که برخي از فعاليت هاي هلال احمر در اين نمايشگاه پرداخته شده است.
هفته هلال احمر از پانزدهم تا بيست و يکم ارديبهشت ماه ادامه دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان