جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1397/02/18 -    

 مشاور وزير آموزش و پرورش:
 جلوگيري از سودجويي افراد باحذف آزمون مدارس نمونه دولتي و تيزهوشان 

مشاور وزير آموزش و پرورش گفت: حذف آزمون مدارس نمونه دولتي و تيزهوشان از فعاليت افراد سودجو جلوگيري مي کند.
محمدرضا رزاقي، در سي و چهارمين يادواره بزرگداشت مقام معلم که در کانون طه برگزار شد، اظهار کرد: معلمان سه کارکرد دارند، نخست انتقال شيوه انديشيدن که با اين طريق مقابله با مشکلات را به دانش آموزان مي آموزند.
وي افزود: دومين کارکرد اين است که معلمان مجموعه اي از اطلاعات و مفاهيم را به صورت تخصصي فرا گرفته و آن را متناسب با فهم مخاطب انتقال مي دهند.
رزاقي گفت: اما اصلي ترين کارکرد آن ها آموختن نوع و شيوه زيستن و مهارتهاي لازم در عرصه ورود به جهان است که پيچيدگي هايي دارد.
وي ادامه داد: دو کارکرد اول تعليمي و آموزشي بوده ولي کارکرد سوم مبتني بر ارزش هاي خلقت و کارکرد تربيتي دارد.
رزاقي با بيان اين که امروزه آموزش و پرورش در نقطه حساس ايستاده است، اظهار کرد: بسياري از فرهنگيان عليرغم وجود تبعيضات، معلمي را انتخاب کرده اند.
مديرکل امور شاهد و ايثارگران وزارت آموزش و پرورش معلمان را انسان هاي مسئوليت پذير خواند و گفت: بايد جهاد مدرسه سازي در کشور اتفاق بيفتد.
مشاوره وزير آموزش و پرورش همچنين به حذف آزمون مدارس نمونه دولتي اشاره و تصريح کرد: حذف مدارس نمونه و تيزهوشان انجام شد و اين امر کارکردهاي مالي افراد سودجو را از بين خواهد برد.
وي گفت: بايد دانش آموزان را بذري بدانيم که داراي قابليت و استعداد هايي هستند که در نهاد آنها قرار داده شده نه خميري که بتوان به آن هر طور شکل داد لذا در بحث حذف آزمون بايد از اين منظر نگاه کرد.
رزاقي در پايان از وجود 144 هزار 350 ايثارگر، 27 هزار و 87 جانباز شاغل که در آموزش و پرورش خدمت مي کنند، خبر داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان