جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1397/08/01 -    

 به مناسبت چهل سالگي انقلاب اسلامي؛
 طرح اجراي المان‌هاي 40 گانه در شهر گرگان اجرا مي‌شود 

عضو شوراي شهر گرگان گفت: به مناسبت چهل سالگي انقلاب اسلامي طرح اجراي المان‌هاي 40گانه در شهر گرگان اجرا مي‌شود و بايد احداث المان‌هاي شهدا و هنرمندان نيز در سطح شهر در دستور کار قرار گيرد.
ناصر گرزين در نشست صحن علني شوراي شهر گرگان اظهار داشت: پروژه‌هايي که در سطح شهر آغاز شده بايد با زمان‌بندي تعيين شده به اتمام برسد و در کميسيون سرمايه‌گذاري نيز بايد به بخش مشارکت بخش خصوصي و استفاده از توان آن توجه شود.
وي افزود: وارد چهل سالگي انقلاب اسلامي مي‌شويم و انقلاب اسلامي در گذر 4 دهه خود دستاوردهاي زيادي داشته که قطع وابستگي سياسي و فرهنگي از بيگانگان، رشد اقتصادي، آزادي و استقلال‌طلبي، خودباوري و عدالت‌خواهي از مهم‌ترين اين دستاوردها بوده است.
عضو شوراي شهر گرگان تصريح کرد: با توجه به رويکردها و توطئه‌هاي دشمن، چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي بهترين فرصت ارائه دستاوردهاي انقلاب اسلامي است و همه ما داريم وظيفه سنگيني داريم که برنامه‌هاي خوبي را در اين زمينه تدوين کنيم.
گرزين گفت: در اين زمينه بايد طرح المان‌هاي 40گانه در شهر گرگان اجرا شده و احداث المان‌هاي شهدا و هنرمندان نيز در سطح شهر در دستور کار قرار گيرد.
وي افزود:روز ملي گرگان را در 5 آذر داريم که افتخار همه شهروندان گرگاني است که پيشنهاد مي‌شود ساخت المان شهداي 5 آذر در اولويت قرار دهيم و نياز است که واقعه 5 آذر شهر گرگان را دوباره بازسازي کنيم.
عضو شوراي شهر گرگان گفت: قيام 5 آذر شهر گرگان هم‌رديف ديگر قيام‌هاي سراسر کشور است و 14 شهيد را ما در اين روز تقديم انقلاب کرديم و بايد براي ثبت آن در تقويم و ديدار با مقام معظم رهبري تلاش کنيم.
گرزين اظهار کرد: توجه به منظر و فضاسازي شهري بايد در اولويت قرار گيرد و بايد در اين فضاسازي شهري از پيام‌ها و تصاوير شهدا در شهر گرگان استفاده شود.
وي با تاکيد بر توجه به بحث‌هاي ترافيکي در گرگان گفت: ترافيک در محور گلشهر و ناهارخوران نياز به توجه ويژه دارد و امسال تابستان مشکلات خاصي را در اين محورها داشتيم که بايد براي بازگشايي محورهاي جديد در بودجه سال 98 اعتبار در نظر بگيريم.
عضو شوراي شهر گرگان افزود: شفاف‌سازي در امور شهرداري هم يکي از موضوعاتي است که بايد مدنظر مسئولان شهرداري قرار گيرد و همه مردم بايد به اطلاعات دسترسي داشته باشند و نبايد رانت اطلاعاتي داشته باشيم.
وي مشخص شدن وضعيت نيروهاي شرکتي شهرداري از مسير قانوني، آغاز ساخت آرامستان جديد گرگان و تعيين تکليف وضعيت کوي طبيعت و ورودي شرق گرگان را ديگر نيازهاي شهر اعلام کرد و گفت: براي احداث تقاطع غيرهمسطح افسران بايد تابع قانون باشيم و با توجه به ماده 90 شوراها که شوراي حل اختلاف 20 روز فرصت دارد تعيين تکليف کند ما بايد مسير قانوني را آغاز کنيم تا ترافيک ميدان مفتح کاهش يابد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان