جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1397/08/01 -    

 ترويج فرهنگ عاشورا، ترويج فرهنگ ايثار و شهادت است 

مدير کل بنياد گلستان بيان کرد: ترويج فرهنگ عاشورا همان ترويج فرهنگ ايثار و شهادت است و بايد تلاش کنيم تا به هر طريقي در راستاي ترويج اين فرهنگ غني در جامعه گام برداريم.
به گزارش ايثار واحد گلستان؛ علي‌اصغر فاضلي در اين جلسه با عرض تسليت ايام سوگواري سالار شهيدان و يادآوري ماه صفر و اهميت امربه‌معروف و نهي از منکر اشاره کرد و گفت: حضور در اربعين امام حسين (ع) حامل پيام‌هاي مهمي است که ازجمله اين پيام‌ها ايستادگي مسلمانان در برابر ارزش‌هاي ديني و اسلامي خود است و اينکه مسلمان واقعي در مقابل هجوم خرافات و بدعت‌ها همانند امام حسين (ع) بايد از تمام هستي خود بگذرند و اين اقدام در کربلا عملي ماندگار شد.
وي ادامه داد: مطمئن باشيد عشق و علاقه مردم به حضرت سيدالشهدا (ع) ويارانش همه نيازهاي زائرين اربعين را مرتفع خواهد کرد.
فاضلي با اشاره به اينکه بايد تلاش کنيم تا به هر طريقي در راستاي ترويج اين فرهنگ غني در جامعه گام برداريم، افزود: همه‌ي ما وظيفه‌داريم فرهنگ ايثار و شهادت را با الگوبرداري از فرهنگ غني عاشورا به نسل آينده انتقال دهيم و اين مهم در بين جوانان ترويج و بافرهنگ ايثار و شهادت بيشتر آشنا شوند.
وي خاطرنشان کرد: ايثار و شهادت يک فرهنگ متعالي در زمره عالي‌ترين مفاهيم الهي و نتيجه والاترين ارزش‌هايي است که يک انسان متعهد مي‌تواند به اين مقام برسد.
مديرکل بنياد ادامه داد: بنابراين نبايد فراموش کرد که فرهنگ ايثار و شهادت آثار و برکات عظيمي دارد که به شکل مستقيم و غيرمستقيم جامعه را در برمي‌گيرد.
وي اظهار داشت: براي حفظ و توسعه فرهنگ ايثار و شهادت و انتقال آن به نسل آينده و بهره‌مندي آنان از اين فرهنگ بايد برنامه‌ريزي صحيح و منسجمي در اين راستا صورت پذيرد.
فاضلي در پايان گفت: فرهنگ ايثار و شهادت از برترين ارزش‌هاي معنوي فرهنگ اسلامي است که در تثبيت استقلال کشور و هويت ديني و ملي نقش به سزايي دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان