جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1397/08/01 -    

 مدير کل دامپزشکي گلستان خبر داد:
 صادرات مستقيم ميگوي توليدي گلستان به اتحاديه اروپا 

زهره پوررضا:
مديرکل دامپزشکي گلستان از صادرات مستقيم ميگوي توليدي اين استان به کشورهاي اتحاديه اروپا خبر داد.
محمود رضا وفايي در مصاحبه مطبوعاتي با خبرنگاران اظهار داشت: پيش از اين صادرات ميگو استان ما با برند ساير استان ها در جنوب کشور انجام مي شد.
به گفته وي با دريافت مجوز از سازمان دامپزشکي، دومين واحد فرآوري ميگوي مادر در مدت کوتاهي ميگوي فرآوري شده استان گلستان را با کمترين هزينه به کشورهاي اروپايي صادر مي کند.
مديرکل دامپزشکي گلستان در ادامه افزود: چند سالي است که نمونه اي از بيماري لکه سفيد که کشنده ترين بيماري ميگو است و باعث تلفات و جلوي صادرات را مي گيرد در استان نداشتيم.
وفايي تصريح کرد: در طول 6 ماه گذشته که دوره پرورش ميگو است بيش از 200 مورد بازديد کارشناسي از سايت ميگوي استان صورت گرفته است.
مديرکل دامپزشکي گلستان از وجود هشت مرکز عمل آوري ميگو در استان خبر داد و افزود: در فصل برداشت يک ماهه امسال بيش از 2 هزار تن ميگوي توليدي عمل آوري و بسته بندي شد.
مديرکل دامپزشکي گلستان از اشتغال هزار و 400دانش آموخته دامپزشکي در استان خبر داد و افزود: اين دانش آموختگان در 160 درمانگاه، داروخانه، واحدهاي مايه کوبي دام و بيمارستان دامپزشکي بخش خصوصي فعاليت مي کنند.
وفايي ادامه داد: حدود 80 درصد از اختيارات و وظيفه مندي اداره کل دامپزشکي استان به بخش خصوصي واگذار شده است.
وي با اشاره به پرورش طيور بومي در استان اظهار داشت: هزار واحد مرغداري، 50 واحد پرورش مرغ مادرگوشتي و 19 واحد مرغ تخم گذار فعال، بيش از سه ميليون واحد دامي سبک و سنگين، حدود 17هزار راس اسب و هفت هزار و 500 نفر شتر در استان وجود دارد.
مديرکل دامپزشکي گلستان از پيگيري بسيار مداوم و مستمر در واحدهاي کشتارگاه دام سنتي در استان خبر داد و افزود: در شهرستان آق قلا به محض شروع کار، نظارت هاي بهداشتي و فني لازم صورت گرفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان