جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1397/08/01 -    

 دانشگاه علوم پزشکي گلستان خبرداد:
 اجراي طرح نظام ارجاع الکترونيک در 8 شهرستان گلستان 

مدير درمان دانشگاه علوم پزشکي گلستان از اجراي کامل طرح نظام ارجاع الکترونيک در 8 شهرستان استان خبرداد و گفت: به دنبال اين هستيم تا پايان سال اين طرح در تمامي شهرستان هاي استان اجرايي شود.
دکتر محمد دادجو با اشاره به اينکه طرح ارجاع الکترونيک براي نخستين بار در کشور از گلستان آغاز شده است، اظهار کرد: نظام ارجاع در دو فاز رفت و برگشت در حال اجرا است.
وي با بيان اينکه فاز رفت در تمامي شهرستان هاي استان در حال اجراست، افزود: فاز برگشت ابتدا در سه شهرستان آق قلا، علي آباد کتول و بندرترکمن اجرا شد و بعد از آن در شهرستان هاي کردکوي، بندرگز، راميان، گميشان و آزادشهر نيز در حال اجرا است.
دادجو خاطرنشان کرد: نظام ارجاع الکترونيک با هدف طبقه بندي و ارجاع صحيح بيماران به پزشک متخصص و ارجاع عادلانه بيماران به پزشک اجرا مي شود.
مدير درمان دانشگاه علوم پزشکي گلستان بيان کرد: با اجرا سيستم نوبت دهي در قالب اين طرح، پزشک يا مسئول پذيرش در همان روستا براي بيمار وقت مي گيرد و مريض را به پزشک ارجاع مي کند.
وي، يکي ديگر از مزاياي اجراي اين طرح را تشکيل پرونده سلامت الکترونيک عنوان کرد و گفت: در پرونده سلامت الکترونيک بيماران تمامي سوابق بيماري و آزمايشات ثبت مي شود و در صورت نياز اين پرونده الکترونيک به هر پزشکي در هر کجاي کشور قابل انتقال است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان