جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1397/09/06 -    

 کريمي قدوسي در جمع دانشجويان ، اساتيد و طلاب گلستاني؛
 تـصـويـب CFT ، تصميـم نظـام نيسـت 

عضو کميسيون امنيت ملي مجلس با اشاره به اينکه تصويب CFT تصميم سران سه قوه است نه تصميم رهبري و مردم ، گفت : بنظر مي رسد مجمع تشخيص مصلحت نيز بنا دارد اين سند استعماري را تصويب کند!! .
دکتر جواد کريمي قدوسي عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در نشست تخصصي " شکوه انقلاب اسلامي ايران و افول آمريکا با مروري بر لوايح FATF و CFT " در جمع پرشور دانشجويان ، طلاب و اساتيد گلستاني در خصوص سرنوشت CFT اظهار کرد: يکشنبه گذشته بعد از اينکه شوراي نگهبان از اين مصوبه مجلس ، 22 مورد ايراد گرفت قرار شد جلسه کميسيون امنيت ملي تشکيل شود تا در مورد ايرادات گرفته شده از سوي شوراي نگهبان صحبت کنيم .
کريمي قدوسي افزود: طبق معمول ما منتظر دکتر کدخدايي بوديم تا به نمايندگي از 12 عضو شوراي نگهبان به کميسيون بيايد اما در نهايت تعجب ديديم ابتدا وزير اطلاعات با يک تيم کارشناسي آمد ، سپس دکتر ظريف با يک تيم کارشناسي وارد شد و در ادامه نيز خانم ليلا جنيدي معاون حقوقي رئيس جمهور با تيم خود ، سپس سردار وحيدي و دکتر آقامحمدي نيز از مجمع تشخيص مصلحت نظام آمدند و کدخدايي نيز با نيم ساعت تاخير وارد جلسه شد .
وي ادامه داد: قبل از ورود کدخدايي ، آقاي فلاحت پيشه جلسه را با يک تلنگر به شوراي نگهبان شروع کرد که چرا شوراي نگهبان گفته CFT با امنيت ملي تعارض دارد ، اين شورا فقط بايد لوايح را با شرع و قانون تطبيق دهد ، اينجا بود که من و حاج آقاي ذوالنور به وي تذکر داديم که شما رئيس جلسه هستيد و نبايد ايجاد موضع بکنيد و جلسه را هدايت کنيد .
کريمي قدوسي اضافه کرد: ما به آقاي فلاحت پيشه گفتيم قرار بود جلسه کميسيون با نماينده شوراي نگهبان براي بررسي ايرادات وارد شده باشد ، اينها اينجا چکار مي کنند و اين موضوع 100 درصد با قانون اساسي و آيين نامه کميسيون است ، فلاحت پيشه گفت که با دستور لاريجاني قرار شد اين افراد هم باشند چون اين تصميم نظام است .
عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي خاطر نشان کرد: ما دانستيم که اينها آمدند تا با اعمال فشار به کميسيون و کدخدايي ، شوراي نگهبان را متقاعد کنند تا از تصميم خود باز گردد و پس اعتراض قانوني ما ، ظرف نيم ساعت تيم هاي سه گانه يکي يکي خارج شدند و جلسه بهم خورد و قرار شد روز سه شنبه هفته آتي مجددا جلسه اي فقط با حضور اعضاي کميسيون امنيت ملي و نماينده شوراي نگهبان برگزار شد .
کريمي قدوسي در خصوص سرنوشت اين مصوبه گفت: اگر کميسيون ايرادات را بپذيرد که اين مصوبه اصلاح شدني نيست و يا صحن مجلس به آن راي ندهد ، اين لايحه به تاريخ مي پيوندد و اگر کميسيون گفت اصرار بر نظر خود دارد و صحن هم مصوب کرد ، به مجمع تشخيص مي رود تا با سياستهاي کلي نظم تطبيق داده شود .
بنا بر تصويب سند استعماري در مجمع تشخيص است
وي يادآور شد: بعد از بهم خوردن جلسه روز يکشنبه ، من کنار دکتر آقامحمدي که عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام هست بودم و از وي پرسيدم که فرجام مصوبه CFT چه مي شود ؟ ، آقامحمدي گفت : روزي که مجمع تشخيص براي بررسي اين مصوبه جلسه داشته باشد همين هيات و بلکه قويتر به مجمع مي آيند تا اين نهاد را هم براي تصويب مصوبه تحت فشار قرار دهند . آقامحمدي ادامه داد که پيشنهاد من اين است که ايرادات 22 گانه شوراي نگهبان را 2 بخش کنيد ، بخشي از ايرادات را شما در کميسيون حق شرط بگذاريد و برطرف کنيد و بخشي را هم ما در صحن مجمع بر طرف مي کنيم تا اين مصوبه تصويب بشود اين مطلب در حالي از سوي آقا محمدي مطرح مي شود که شوراي نگهبان حق شرط را يکي از مصاديق مخالفت خود عنوان کرده بود .
کريمي قدوسي گفت: اينجا بود که من فرو ريختم و فهميدم که بنا بر تصويب اين سند استعماري در مجمع تشخيص مصلحت نظام است .
چشم ها به مجمع تشخيص مصلحت و چهره هايي چون محسن رضايي است
کريمي قدوسي در خصوص بررسي نهايي CFT در روزهاي آتي گفت : الان همه چشم ها به مجمع تشخيص مصلحت نظام است ، از آقاي محسن رضايي که از يادگاران و فرماندهان دفاع مقدس است و انتظار داريم همانطور که جلو کنواسيون " پالرمو " سفت و سخت ايستاد اينجا نيز همسو با خانواده هاي معظم شهدا و ايثارگران و مردم ، بايستد و بطور صريح و شفاف موضع بگيرد .
وي افزود: مهندس محمدرضا باهنر برادر شهيد باهنر که از چهره هاي ارزشمند انقلاب اسلامي و همسنگر شهيد رجايي بوده در برابر اين مصوبه بايستد و بطور صريح موضع بگيرد . همچنين آقا محمدي که در بيت است و از موارد زيادي مانند نظرات صريح رهبر معظم انقلاب در اين زمينه مطلع است در برابر اين مصوبه استعماري موضع گيري کند . و آقاي دانش جعفري و آقاي مجيد انصاري هم که در اين جايگاه مهم و ارزشمند در مجمع هستند در برابر اين مصوبه بايستند و موضع بگيرند و مردم و دانشجويان و نخبگان جامعه از آنها مطالبه کنند .
کريمي قدوسي تاکيد کرد: اينکه گفته مي شود تصويب اين لايحه تصميم نظام است درست نيست ، فلاحت پيشه رئيس کميسيون امنيت ملي مي گويد اين تصميم نظام است و سران سه قوه با هم اين تصميم را گرفتند ، آقاي روحاني نامه محرمانه يا به آيت الله جنتي زد و گفت که اين تصميم سران قواست و رهبري هم موافق است پس تاييد کنيد اما شوراي نگهبان با 22 ايراد مصوبه را رد کرد . تصويب CFT تصميم نظام نيست ، تصميم سران سه قوه است نه تصميم رهبري و مردم.
روحاني بعد از 5 سال فهميده بايد تحريم ها را دور بزند
اين نماينده مجلس گفت: روحاني بعد از 5 سال فهميده که بايد تحريم ها را دور بزند اما آقاي روحاني با کدام تيم و افراد با روحيه جهادي مي خواهد تحريم را دور بزند ، همه آن افرادي که در دوره دولت قبل توانستند تحريم را دور بزنند ، اسامي آنها را به بيگانگان داده شده و الان همين افراد در ليست تحريم جديد قرار گرفته اند . در زمان وزير نفت سابق رستم قاسمي ، توانستيم 172 ميليارد دلار پول حاصل از فروش نفت به ايران بياوريم اما الان در فروش مشکل داريم و آنچه مي فروشيم هم پولش به کشور بازمي گردد .
قدوسي گفت: در همين آشفتگي اقتصادي اخير کشور ، حدود هشتاد تن طلا از خزانه خارج شد ، صرافان مي گفتند افرادي را در بازار مي بينند که تا بحال نديده اند و در حال خريد ارز و سکه براي انتقال به خارج کشور هستند . اينها در سليمانيه عراق قرارگاهي تشکيل داده بودند و با پول سعودي 20 درصد بالاتر نسبت به بازار فقط دلار و ارز و طلا مي خريدند و به آنجا منتقل شد تا در نظام اقتصادي ما اختلال ايجاد شود .
مجلس به نفع جاسوس راي داد
وي اشاره کرد: در قضيه جاسوسي دري اصفهاني که خودش اعتراف کرد بنده فيلم و مستندات را به مجلس بردم و پخش کردم اما مجلس به نفع جاسوس راي داد که به اين موضوع ورود نشود و جاي تعجب دارد که مي بينيم همين مجلس از وزير دفاع در خصوص دو تابعيتي ها از وزير دفاع سوال مي کند که چرا مستند اطلاعات سپاه در خصوص فردي که جاسوسي اش قطعي است و خودش اعتراف کرده و به جرم جاسوسي زنداني است ، پخش شده است .
نماينده مشهد در مجلس شوراي اسلامي بيان کرد: از سال 92 به اين طرف بيش از 70 هيات از صندوق بين المللي پول به ايران آمدند و گاها پيش آمده ظرف يک هفته بيش از 70 جلسه گذاشتند و طي اين جلسات اسناد محرمانه و مالي ايران را در اختيار اين صندوق گذاشتند که همه اين جلسات محرمانه بود و به هيچ وجه خبري و رسانه اي نشده است .


نسخه چاپي ارسال به دوستان