جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1397/09/06 -    

 عزم جدي سپاه براي تکميل سد نرماب؛
 520 هـزار نفـر از آب شـرب بـرخـوردار مي‎شـوند 

فرمانده سپاه نينوا گلستان با بيان اينکه سپاه براي تکميل سدنرماب عزمي جدي و محکم دارد، گفت: در روزهاي آينده نشستي با فرمانده قرارگاه خاتم الانبيا (ص) خواهم داشت و تلاش مي‌کنم پروژه سدنرماب سريعتر دنبال شود.
سردار حسين معروفي شامگاه يکشنبه با گراميداشت 5 آذر، سالروز تشکيل بسيج مستضعفان اظهارداشت: برنامه‌هاي هفته بسيج امسال از 29 آبان آغاز شد که تا 6 آذر ادامه خواهد داشت. در اين مدت 853 برنامه در سراسر استان به اجرا درآمد که حدود 30 برنامه داراي ويژگي‌هاي برجسته‌اي است.
وي با اشاره به برخي از اقدامات انجام شده در هفته بسيج گفت: ارائه خدمات درماني از سوي 40 پزشک در 40 مسجد، نشست ستارگان مساجد و محراب، راه ‌اندازي پويش « بسيج، کوبنده تحريم ها»، اعزام 40 گروه جهادي به مناطق محروم، برگزاري همايش وحدت محمدي و انسجام فاطمي در بندرترکمن و افتتاح 16 پروژه محروميت‌زدايي بخشي از اين برنامه‌ها و اقدامات بود.
فرمانده سپاه نينوا استان با اشاره به اجراي طرح همگام با کشاورز در روستاها بيان داشت: نخستين مرحله اين طرح در بيش از 250 روستا اجرا شد. ما در اين طرح به دنبال علمي کردن کشاورزي هستيم تا باتوجه به کمبود منابع آبي در استان، معيشت مردم روستايي با مشکل روبه رو نشود. در هفته بسيج امسال نيز همايش خشکه‌کاري برنج، چالش‌ها و راهکارها با همين رويکرد در شهرستان کردکوي برگزار شد.
وي به افتتاح 27 طرح عمراني بسيج در اين هفته اشاره کرد و گفت: اين طرح‌ها شامل حوزه مقاومت و سوله‌هاي ورزشي است. در اين هفته 2 سوله ورزشي 9 دي و 2 سوله ورزشي صالحين افتتاح شده است که تمام اين فضاها بايد براي فعاليت‌هاي فرهنگي و ورزشي در اختيار مردم قرار بگيرد. ما در استان 80 سوله ورزشي داريم که تعدادي داخل سپاه واقع شده‌اند، با اينحال بايد در آنها به روي مردم باز باشد.
سردار معروفي 5 آذر، روزملي گرگان را هم گرامي‌داشت و خاطرنشان کرد: در 5 آذر سال 57 مردم گرگان 14 شهيد تقديم انقلاب کردند که نشان از ولايتمداري و اهل‌بيتي بودن اين مردم بوده؛ براي امروز برنامه‌هاي محوري پيش‌بيني شده است. تجمع بزرگ بسيجيان تحت عنوان حماسه حضور در مصلي وحدت گرگان و همايش تجليل از خانواده‌هاي شهداي 5 آذر در تالار فخرالدين اسعد گرگاني برگزار مي‌شود.
وي به افتتاح بيمارستان صحرايي در روستاي " کرند" اشاره و اعلام کرد: اين بيمارستان به مدت 3 روز براي خدمات رساني به مردم مناطق مرزي استان برپا مي‌شود. در اين مدت متخصصان اطفال، پوست، چشم، مغز و اعصاب، روانپزشک، جراح، متخصص بيماري‌هاي عفوني و غيره به مردم خدمت مي‌کنند. هماهنگي لازم در مورد جراحي‌هاي احتمالي و خدمات بستري با بيمارستان‌هاي شرق استان انجام شده و پيش‌بيني مي‌کنيم در اين مدت حدود 6 هزار نفر به صورت رايگان ويزيت شوند.
فرمانده سپاه نينوا استان در ادامه مکتبي بودن، مردمي بودن و انقلابي بودن را از ويژگي‌هاي بسيج برشمرد و خاطرنشان کرد: برخي‌ها تلاش مي‌کنند تا بسيج را يک سازمان نظامي معرفي کنند در حاليکه اينگونه نيست. بسيج و سپاه از هم جدا نيستند. همانطور که سپاه برآمده از متن مردم است بسيج هم از مردم، با مردم و براي مردم است.
وي منطق بسيج را بن‌بست شکني دانست و گفت: منطق بسيج براساس قرآن و سيره اهل بيت (ع) است. اين نيروي عظيم مردمي هرجا که ورود کند، گره‌ها باز مي‌شود.
سردار معروفي نقش بسيج در دوران دفاع مقدس را برجسته و مهم خواند و گفت: بيشترين تعداد جانبازان و شهداي ما در دوران جنگ تحميلي از نيروهاي بسيجي هستند که حتي ما اين جنگ نابرابر را به واسطه حضور آنان پيروز شديم. در دوران سازندگي، مقابله با فتنه‌ها، تلاش براي تحقق اقتصادمقاومتي، محروميت‌زدايي و غيره نيز بسيج هميشه اثرگذار و نقش‌آفرين بوده است.
وي با بيان اينکه بسيج خود را فدايي انقلاب مي‌داند، اظهارداشت: همه ما بايد فداي انقلاب شويم نه اينکه انقلاب را براي خود فدا کنيم. اين نوع تفکر در بسيج ريشه دارد و آن را به بروز و ظهور رسانده است. بسيج و همه ما براي آبرو و عزت ملت ايران و حکومت اسلام فدا خواهيم شد.
وي ادامه داد: بسيج متعلق به هيچ حزب و گروهي نيست بلکه متعلق و برخاسته از متن مردم است. بسيج جامع الاطراف بوده و گوش به فرمان امام انقلاب است و در اين راه با هيچ کسي تعارف ندارد.
فرمانده سپاه نينوا استان در بخش ديگر سخنان خود به اعزام گروه‌هاي جهادي و اجراي طرح‌هاي محروميت‌زدايي اشاره کرد و گفت: در رزمايش اقتدار عاشوراييان 300 گروه جهادي و در هفته بسيج نيز 250 گروه جهادي به مناطق محروم و کم‌برخوردار اعزام شدند. همچنين 40 عرصه اقتصادمقاومتي را با پرداخت يک ميليارد تومان تسهيلات فعال کرده‌ايم. افزون براين طبق تفاهمنامه‌اي که با کميته امداد امام خميني (ره) داريم 2 هزار واحد مسکوني ويژه محرومان در استان ساخته مي‌شود.
وي با اشاره به ورود مجموعه سپاه به طرح‌هاي بزرگ عمراني در استان افزود: پروژه‌هايي مانند سد نرماب و تامين زيرساخت‌هاي منطقه آزاد، کارهاي بزرگ، ثروت‌آفرين و اشتغالزا است اما نياز به زمان دارد.اين خلا زماني را با پروژه‌هاي اقتصادمقاومتي که زودبازده هستند، رفع مي‌کنيم.
سردار معروفي با بيان اينکه سپاه براي تکميل سدنرماب عزمي جدي و محکم دارد، گفت: در روزهاي آينده نشستي با فرمانده قرارگاه خاتم الانبيا (ص) خواهم داشت و تلاش مي‌کنم پروژه سدنرماب سريعتر دنبال شود. اين سد مي‌تواند آب شرب 520 هزار نفر را در 4 شهر و 130 روستا فراهم کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان