جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1397/09/06 -    

 حجت الاسلام سعيدي :
 امروز بسيج به يک درخت تنومند تبديل شده که ملتهاي بيدار از آن الگو مي گيرند 

مسئول دفتر عقيدتي سياسي فرماندهي معظم کل قوا در جمع کارکنان نيروهاي مسلح استان گلستان گفت: در بسياري از کشورها با وجود تشکيل احزاب، نمي توانند نقش بسيج ما را اجرا کنند، که در حقيقت بسيج ما حرکت دروني مردمي بود براي پيشبرد و حفظ و تداوم انقلاب که اين نقش در نوع خودش منحصر بفرد است.
حجت الاسلام والمسلمين سعيدي مسئول دفتر عقيدتي سياسي فرماندهي معظم کل قوا در جمع کارکنان نيروهاي مسلح استان گلستان که به مناسبت هفته بسيج برگزار گرديد گفت: بسيج شجره طيبه ايي بود که به دست حضرت امام خميني(ره) معجزه وار از زبان وقلم ايشان تراوش کرد و امروز به يک درخت تنومندي تبديل شده است که شاخه ها، برگ ها و ميوه هاي آن در اقصا‌‌ نقاط منطقه غرب آسيا علاوه بر ايران گسترش پيدا کرده است وهمگان از ميوه شيرين بسيج بهره مند مي شوند.
وي افزود:آن روزي که امام (ره) دستور تشکيل بسيج را صادر کرد کمتر کسي تصور مي کرد که اين حرکت تبديل شود به يک حرکت بالنده پوياي پيش برنده و پيش رونده که امروز ما شاهد اين ثمر دهي هستيم وشايد لايحه هايي در بسيج تعريف شده بود که کمتر آن روز قابل شناسايي و بيان بود.
وي بيان داشت: بسيج در همه عرصه هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران تلاش کرد که مهمترين نقش آن تامين امنيت نظام و صيانت از آن را تضمين کرد چون نيروي انقلابي مکتبي حاضر در مسجد، محله و بازار وکسبه وادارات و.... توانست مهمترين نقش را در صيانت از نظام وانقلاب ايفا کند.
حجت الاسلام سعيدي ادامه داد: در بسياري از کشورها با وجود تشکيل احزاب، نمي توانند نقش بسيج ما را اجرا کنند، که در حقيقت بسيج ما حرکت دروني مردمي بود براي پيشبرد و حفظ و تداوم انقلاب که اين نقش در نوع خودش منحصر بفرد است.
مسئول دفتر عقيدتي سياسي فرماندهي معظم کل قوا ادامه داد: بسيج در عرصه هاي اقتصاد مقاومتي، فرهنگي ، دفاع مقدس ، سلامت وبهداشت مردم نقش بسيار گسترده ايي را ايفا کرده و امروز ما شاهد صدور فرهنگ بسيجي به کشورهاي منطقه علي الخصوص عراق، فلسطين، يمن، سوريه، افغانستان هستيم.
وي در پايان گفت: رضوان خدا بر امام خميني(ره) و درود ما بر امام خامنه ايي عزيز که توانست بعد از امام(ره) اين شجره طيبه را تقويت و هدايت نمايد و امروز مهمترين نقش را در پاسداري از انقلاب وارزش هاي ديني بر عهده دارد و اميد است خداوند متعال حافظ و ناصر همه بسيجيان و فرماندهان بسيجي باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان