جستجو جستجوی پیشرفته

تاریخ 1397/09/06 -    

 سرهنگ دهکي فرمانده مرزباني استان گلستان:
 تبديل اينچه‌برون به مرکز ويژه اقتصادي باعث ارتقاء اقتصاد منطقه مي شود 

فاطمه روزخوش:
سرهنگ دهکي فرمانده مرزباني استان گلستان در منطقه مرزي اينچه برون بين خطبه هاي نمازجمعه اين شهر با گراميداشت هفته وحدت و ميلاد خجسته پيامبر اکرم (ص) گفت: امروزامنيتي که در مناطق مرزنشيني کشورمان برقرار است به برکت همين وحدت و يکدلي مردمان غيور و ارزشمند مرزنشينان است.
وي افزود: نعمت ارزشمند نظام جمهوري اسلامي در سايه امنيت و همچنين نعمت صلح و آرامش مردم در کنار يکديگر را شکرگذار هستيم و اين نعمات ارزشمند خاري در چشم دشمنان است و همانگونه که آمريکاي جنايتکار فروش اسلحه هاي جنگي جهت تامين اقتصاد کشورش را هدف دارد همه ما بايد هوشيار باشيم که با حفظ وحدت و تاسي به فرمان رهبرمعظم در خنثي نمودن توطئه هاي دشمنان هر چه بيشتر هوشيار باشيم.
سرهنگ دهکي حمايت از کالاي ايراني را در بازارچه هاي مرزي در سايه منويات و توصيه هاي مقام معظم رهبري يکي از مهمترين شاخصه هاي ارتقاء معيشت مردم برشمرد و افزود: مرزنشينان و مرزبانان عزيز بايد با مراقبت و دقت در حفظ مرزها باعث تقويت اقتصاد و معيشت خودشان و جلوگيري از قاچاق کالاهاي غير ايراني شوند و ما نيز با توجه به پيگيري ها و تصميمات جدي مسئولين کشوري در تامين امنيت مرزنشينان، جهت افزايش رفاه و ارتقاء سطح اقتصاد و معيشت مرزنشينان با توجه به اينکه بازارچه اينچه برون به لحاظ درآمد اقتصادي منطقه با اهميت است، در حال رايزني دپيلماسي براي تبديل اين بازارچه به مرکز ويژه اقتصادي هستيم.
سرهنگ دهکي بيان داشت: مرز استان گلستان يکي از مرزهاي امن کشور است. اگر کشور ايران را با کشورهاي ديگر از لحاظ مرزها مقايسه کنيم، خواهيم ديد که حمايت کشور ما از مرزنشينان نسبت به کشورهاي همسايه و ديگر کشورها بسيار مطلوب است. وي ادامه داد: با توجه به دستور سردار اشتري مبني بر تعامل و مساعدت در باره حريم مرزي 50 متري با مرزنشينان، اين موضوع اجرايي خواهد شد.
سرهنگ دهکي قاچاق کالا را يکي از معضلات مهم براي توليدات داخلي و کالاي ايراني دانست و گفت: قاچاق کالا سبب تعطيلي کارخانههاي کشور و بيکاري جوانان ميشود. دشمن با وارد کردن قاچاق کالا سعي دارد به توليدات داخلي ضربه بزند و معيشت و اشتغال جوانان را دچار مشکل کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان